Czy widzisz, kto uruchomił Cię w Microsoft Teams? [NIE]

Microsoft Teams sprawia, że ​​praca zdalna jest o wiele bardziej interaktywna i wydajna. Ale co się stanie, gdy w środku spotkania zostaniesz wyrzucony? Nie opuściłeś sali konferencyjnej sam, a za każdym razem, gdy wracasz, jesteś ponownie usuwany.

Czy widzisz, kto uruchomił Cię w Microsoft Teams? [NIE]

Twoje połączenie internetowe jest stabilne, a aplikacja Teams nie ulega awarii. Ktoś wyrzuca Cię ze spotkania i chciałbyś wiedzieć kto.

Niestety, Teams nie zapewnia żadnych opcji, aby dowiedzieć się, kto jest sprawcą. Możesz jednak podjąć kroki, aby w przyszłości nie przegapić ważnych spotkań.

Jak sprawdzić, kto cię wyrzucił w Microsoft Teams?

Powtarzam, jeśli chcesz dowiedzieć się, kto wyrzuca cię ze spotkań, nie masz szczęścia. Może to być szczególnie problematyczne, jeśli będzie się powtarzać.

Jeśli ktoś przypadkowo cię kiedyś usunie, to nie jest taka wielka sprawa. Ale jeśli problem będzie się powtarzał, musisz porozmawiać z organizatorem spotkania.

W Microsoft Teams istnieją trzy rodzaje ról. Jest organizator, prezenter i uczestnik. Organizator i prezenterzy mogą usuwać innych uczestników, ale uczestnicy nie.

Jeśli ktoś Cię wyrzuca, oznacza to, że pełni rolę prezentera na spotkaniu. Często zdarza się, że organizator przypisuje tę rolę wszystkim uczestnikom, aby zapewnić bardziej interaktywne spotkanie.

Jednak staje się to problemem, jeśli ktoś zdecyduje się kontrolować liczbę uczestników. Być może będziesz musiał poprosić organizatora o zmianę ról wszystkich na uczestników, dopóki nie będą mogli dowiedzieć się więcej o problemie.

Nauczyciele prowadzący zajęcia za pośrednictwem Zespołów mogą napotkać ten problem, jeśli niektórzy uczniowie zdecydują się na żarty sobie nawzajem. Prawdopodobnie najlepiej jest przypisać rolę prezentera uczniom indywidualnie i tylko wtedy, gdy nadejdzie ich kolej na prezentację. Zobaczmy, jak możesz zmieniać role w Microsoft Teams.

Zmień rolę uczestnika przed spotkaniem

Jeśli chcesz przypisać komuś rolę prezentera przed spotkaniem, możesz to zrobić w następujący sposób:

  1. Po wysłaniu zaproszenia na spotkanie przejdź do „Kalendarza” i wybierz „Opcje spotkania”.

  2. W sekcji „Kto może prezentować?” wybierz opcję „Określone osoby”.

  3. Dodaj imiona i nazwiska osób, które mogą prezentować.

Zmień rolę uczestnika podczas spotkania

Jeśli ktoś skarży się, że został wyrzucony ze spotkania w trakcie jego trwania, możesz działać natychmiast. Oto jak zmienić rolę uczestnika podczas spotkania:

  1. Kliknij ikonę „Kalendarz” na spotkaniu i wybierz „Opcje spotkania”.

  2. Z menu rozwijanego wybierz „Kto może prezentować?” i wybierz nowego prezentera.

Inną opcją jest:

  1. Kliknij opcję „Pokaż uczestników” w kontrolkach spotkania.

  2. Za pomocą kursora najedź kursorem na nazwiska osób, których rolę chcesz zmienić.
  3. Następnie wybierz „Więcej opcji”, a następnie „Utwórz uczestnika”.

To pozbawi prezentera możliwości wyrzucenia kogokolwiek ze spotkania.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak pokazujesz ludziom w Microsoft Teams?

Aby zobaczyć listę uczestników spotkania Microsoft Teams, wystarczy kliknąć opcję „Pokaż uczestników” w kontrolce spotkania.

Jeśli jednak chcesz widzieć jednocześnie wszystkich uczestników spotkania na wideo, oto, co musisz zrobić:

1. Podczas spotkania aplikacji Teams kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu okna aplikacji Teams.

2. Z wyskakującego menu wybierz opcję „Duża galeria”.

To wszystko. Zespoły obsługują jednocześnie do 49 uczestników spotkania.

2. Jak wyrzucić kogoś z mojego zespołu Microsoft?

Jeśli jesteś organizatorem spotkania lub pełnisz rolę prezentera, masz uprawnienia do usuwania innych uczestników ze spotkania.

Może być wiele powodów, dla których musisz to zrobić. Uczestnik może skończyć prezentację lub zakłóca spotkanie i chcesz go wyrzucić. Oto jak możesz to zrobić:

1. Uzyskaj dostęp do listy uczestników, klikając opcję „Pokaż uczestników”.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy uczestnika, którego chcesz wyrzucić i wybierz „Usuń uczestnika”.

3. Alternatywnie wybierz „Wycisz uczestnika”, jeśli nie chcesz, aby rozmawiali.

3. Czy Microsoft Teams może być używany do szpiegowania Ciebie?

Jeśli używasz Microsoft Teams do pracy, możesz się zastanawiać, czy Twoi menedżerowie lub szefowie mogą szpiegować Ciebie i Twoich współpracowników. Krótko mówiąc, tak, mogą.

Mówiąc dokładniej, Twój pracodawca może monitorować aktywność Twoich zespołów. Mają możliwość monitorowania, a nawet nagrywania rozmów. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli spotkanie zostanie nagrane, zobaczysz baner, który powiadomi wszystkich uczestników o tej akcji.

Ponadto Teams może śledzić Twoją lokalizację za pomocą funkcji udostępniania lokalizacji. Dzięki temu Twój szef może wiedzieć, gdzie jesteś, gdy odbywa się spotkanie.

Nie oznacza to jednak, że Microsoft lub Twój pracodawca mają możliwość monitorowania aplikacji i oprogramowania, które używasz na swoim osobistym urządzeniu.

Zespoły mogą śledzić tylko to, co dzieje się w Zespołach. Jeśli jednak korzystasz z komputera firmy, mogą one również mieć zainstalowane oprogramowanie do nadzoru dla innych aplikacji.

4. Jak skonfigurować spotkanie Microsoft Teams?

Jeśli nie miałeś wcześniej żadnego doświadczenia z Microsoft Teams, możesz być trochę zdezorientowany, jak umówić się na spotkanie.

Możesz to zrobić, korzystając z aplikacji Teams na komputery stacjonarne i mobilnej wersji aplikacji. Oto jak to działa:

1. Otwórz Microsoft Teams i wybierz opcję „Zaplanuj spotkanie”.

2. Teraz kliknij ikonę „Kalendarz” po lewej stronie i wybierz opcję „Nowe spotkanie”.

3. Musisz wybrać zakres razy. Pojawi się nowe okno. To jest twój formularz planowania.

4. Nadaj swojemu spotkaniu tytuł, wybierz osoby, które zapraszasz, i dodaj wszystkie szczegóły spotkania, takie jak kanał, z którego będziesz korzystać i temat rozmowy. Możesz uzyskać dostęp do „Asystenta planowania” Teams, aby uzyskać dodatkową pomoc w tym procesie.

W aplikacji mobilnej Teams przechodzisz bezpośrednio do opcji „Kalendarz” i wybierasz „Zaplanuj spotkanie w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie wybierz „Dodaj uczestników” i na koniec „Udostępnij w kanale”. Po skonfigurowaniu wszystkiego po prostu dotknij "Gotowe".

Nie pozwól nikomu wyrzucić Cię ze spotkania zespołów

Możesz nigdy nie dowiedzieć się, kim była osoba, która wyrzucała cię ze spotkania. Ale jeśli organizator lepiej zarządza rolami uczestników, możesz nie musieć się o to martwić już nigdy więcej.

Jednak dobrze jest wiedzieć, jak możesz kogoś wyrzucić, gdy jest to konieczne. Ponadto, biorąc pod uwagę, że Twój szef lub nauczyciel może monitorować, co dzieje się w usłudze Teams, najlepiej jest po prostu zwracać uwagę na to, co dzieje się podczas spotkania i próbować w nim uczestniczyć.

Wreszcie, jeśli musisz zaplanować spotkanie, znasz wszystkie kroki, aby to się stało.

Czy korzystasz z aplikacji Teams w pracy? Jak ci się podoba? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.