Czy możesz stwierdzić, czy ktoś jest online w WeChat?

Skrzynka pocztowa TechJunkie jest pełna pytań WeChat od czytelników, którzy zainstalowali aplikację i próbują się z nią uporać. Ta strona zawiera odpowiedzi na niektóre z bardziej popularnych, takich jak „Czy możesz stwierdzić, czy ktoś jest online w WeChat?”, „Czy WeChat powiadamia o przeczytaniu wiadomości?”, „Czy WeChat naprawdę szpieguje dla chińskiego rządu?”, „Jak czy znajdę ludzi w WeChat?” „Czy WeChat nagrywa filmy?”

Czy możesz stwierdzić, czy ktoś jest online w WeChat?

WeChat to wspaniała mała aplikacja. Obejmuje kontynenty, ale jest używany w zupełnie inny sposób, w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Jeśli jesteś w Chinach, WeChat to cały ekosystem, który obejmuje czat, media społecznościowe, przeglądanie stron internetowych, bramki płatnicze, e-commerce i wiele innych. Użyj go na zachodzie i jest to głównie sieć społecznościowa i aplikacja do czatu. Gdziekolwiek z niego korzystasz, jesteś wśród nawet miliarda osób, które najwyraźniej regularnie korzystają z WeChat.

Myślę, że dlatego jest to tak popularny temat dyskusji. Odpowiedzmy więc na te pytania.

Czy możesz stwierdzić, czy ktoś jest online w WeChat?

Odpowiedź jest bardzo krótka, nie. Nie możesz stwierdzić, czy ktoś jest online w WeChat. Powiadomienia nie są czymś, w co WeChat chciał się angażować, a status online jest tylko jednym z nich. Nie ma ostrzeżenia ani znacznika wskazującego, czy ktoś jest online w WeChat.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy ktoś tam jest, będziesz musiał go zapytać.

Czy WeChat powiadamia o przeczytaniu wiadomości?

Co ładnie prowadzi do następnego pytania. Czy WeChat powiadamia o przeczytaniu wiadomości? Znowu odpowiedź brzmi: nie. WeChat również nie chciał mieć nic wspólnego z tymi powiadomieniami. Przyjrzał się innym sieciom społecznościowym, które używają powiadomień i nie podobał mu się ich wpływ na użytkowników.

Osoby stresujące się powiadomieniem o przeczytaniu, gdy nadchodzi długi czas na odpowiedź. Niepokój związany z tym, czy powiedziałeś coś nie tak, czy z koniecznością szybkiej odpowiedzi na wiadomość w obawie, że pierwotny nadawca zdenerwuje się, jeśli tego nie zrobi. Wszystkie te rzeczy są negatywne w mediach społecznościowych, a WeChat chciał pójść inną drogą. Ten wpis na blogu na WeChat wyjaśnia ich myślenie.

Czy WeChat naprawdę szpieguje dla chińskiego rządu?

To bardzo kontrowersyjny temat, ale jest to pytanie, które często widuję na temat WeChat. Szkoda, że ​​jesteśmy podejrzliwi wobec wszystkiego, co pochodzi z Chin. Wynika to głównie z naszego własnego rządu i jego podejrzeń wobec narodu. To również zależy od Chin, które pozornie robią wszystko, co w ich mocy, aby uzasadnić to podejrzenie, ale to debata na inny dzień.

Czy istnieją jakiekolwiek dowody na to, że WeChat szpieguje użytkowników? Nie. Czy istnieją spekulacje, że WeChat szpieguje użytkowników? Tak, dużo. Jest omówiony tutaj, tutaj, tutaj i tutaj. Wszystkie mają mniej więcej rok, ale pozostają aktualne, dopóki coś się nie zmieni. Przynajmniej na razie musisz zdecydować, czy czujesz się pewnie w korzystaniu z aplikacji.

Jak znaleźć osoby w WeChat?

Jako sieć społecznościowa WeChat oferuje kilka sposobów znajdowania osób korzystających z aplikacji. Po zainstalowaniu go na telefonie zostaniesz poproszony o zezwolenie na sprawdzenie kontaktów telefonicznych. Przewinie je i sprawdzi, czy któryś z nich również używa WeChat i skontaktuje Cię z nimi.

Możesz także użyć identyfikatora WeChat. Znajdź czyjś identyfikator WeChat, naciśnij Dodaj kontakt i wprowadź jego identyfikator, aby zaprzyjaźnić się z nim w aplikacji. Możesz także użyć ich kodu QR, który działa jak Snapchat.

Dostępna jest również funkcja Odkryj, dzięki której możesz odkryć każdego w pobliżu Twojej lokalizacji, który również korzysta z WeChat. Wybierz kartę Odkryj w aplikacji, wybierz Osoby w pobliżu i zobacz, kto jest online w Twojej okolicy.

Czy WeChat obsługuje wideo?

WeChat naśladuje wiele funkcji innych sieci i niedawno wprowadził możliwość nagrywania krótkich 20-sekundowych filmów. To nie jest TikTok, ale możliwość dodania filmu do postu społecznościowego może być interesująca lub przydatna w zależności od celu.

Jeśli przesuniesz palcem w dół w głównym oknie WeChat, powinieneś otworzyć aplikację aparatu. Naciśnij i przytrzymaj ikonę aparatu, aby nagrać wideo. Następnie możesz zapisywać i udostępniać według potrzeb.

To jedne z bardziej popularnych pytań WeChat, które otrzymujemy tutaj w TechJunkie. Postaram się odpowiedzieć wkrótce i będę kontynuować, dopóki nie odpowiemy na wszystkie z nich, więc wyślij je, jeśli je masz!