Czy powiększenie może zobaczyć cały ekran podczas przesyłania strumieniowego połączenia?

Niezależnie od tego, czy chcesz z kimś porozmawiać, dołączyć do spotkania, czy przeprowadzić prezentację, Zoom to doskonała platforma. Ale kiedy bierzesz udział w rozmowie, możesz się zastanawiać: „Czy uczestnicy Zoom mogą zobaczyć cały mój ekran podczas przesyłania strumieniowego połączenia?”

Czy powiększenie może zobaczyć cały ekran podczas przesyłania strumieniowego połączenia?

Jest to powód do niepokoju dla wielu, ponieważ w większości przypadków chcesz mieć pewność, że nikt oprócz Ciebie nie widzi tego, co jest na Twoim ekranie. Czasami jednak chcesz, aby inni uczestnicy połączenia widzieli to, co widzisz na ekranie.

Jeśli zastanawiasz się, czy inni uczestnicy Zoomu widzą Twój ekran, nie szukaj dalej. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o udostępnianiu ekranów w Zoom.

Czy powiększenie może widzieć cały ekran podczas przesyłania strumieniowego z komputera?

Gdy dołączasz do rozmowy Zoom z komputera, inni uczestnicy domyślnie nie widzą ekranu Twojego komputera. Widzą tylko to, na co pozwalasz. Jeśli masz włączone zarówno kamerę, jak i mikrofon, zobaczą Cię i usłyszą Twój dźwięk. Możesz włączyć jedno z tych dwóch lub wyłączyć oba. To samo dotyczy sytuacji, gdy jesteś gospodarzem rozmowy Zoom.

Jednak w dowolnym momencie spotkania gospodarz lub inni uczestnicy rozmowy mogą udostępnić cały swój ekran. Jeśli zdecyduje się udostępnić cały ekran, wszyscy uczestnicy rozmowy to zobaczą. Jest to szczególnie przydatne podczas spotkań biznesowych, prezentacji lub wykładów.

Ale tylko dlatego, że jeden z uczestników udostępnił swój ekran, nie oznacza to, że wszyscy mogą teraz zobaczyć Twój. Twój ekran pozostaje prywatny, dopóki nie zdecydujesz się włączyć opcji udostępniania ekranu na swoim urządzeniu i nikt inny nie może tego zrobić za Ciebie.

Jeśli chcesz, aby inni uczestnicy połączenia widzieli cały ekran i używasz komputera, wykonaj poniższe czynności:

 1. Podczas rozmowy dotknij przycisku "Udostępnij ekran" u dołu ekranu.

 2. Pojawi się wyskakujące okienko z różnymi opcjami. Wybierz, aby udostępnić cały ekran.

 3. Zoom automatycznie przełączy się na pełny ekran. Możesz z niego wyjść w dowolnym momencie, naciskając klawisz Esc na klawiaturze lub naciskając przycisk „Wyjdź z pełnego ekranu”.

Gdy 80% uczestników rozmowy otrzyma udostępniony ekran, zobaczysz powiadomienie z informacją, że udostępniasz ekran. Wiadomość pozostanie u góry ekranu, dopóki nie przestaniesz jej udostępniać.

Gdy udostępniasz cały ekran, nie zapominaj, że każdy może go zobaczyć, w tym wiadomości i powiadomienia, które otrzymujesz. Jeśli chcesz temu zapobiec, wybierz inne opcje udostępniania ekranu, takie jak udostępnianie określonej aplikacji.

Ważne jest również, aby pamiętać, że chociaż możesz udostępniać innym cały ekran, nie mają nad nim kontroli. Oznacza to, że inni uczestnicy nie mogą uzyskać dostępu do Twoich aplikacji, wiadomości i folderów tylko dlatego, że udostępniłeś im swój ekran. Uczestnicy widzą tylko to, co im pokazujesz.

Czy powiększenie może zobaczyć cały ekran podczas przesyłania strumieniowego z iPhone'a?

Jeśli używasz Zoom z iPhone'a i martwisz się, że wszyscy widzą Twój ekran, z przyjemnością dowiesz się, że jeśli nie włączysz udostępniania ekranu, tak nie jest. Normalnie, jeśli bierzesz udział w rozmowie, inni uczestnicy widzą tylko Twój obraz i/lub dźwięk, w zależności od Twoich ustawień. Jeśli chcesz, możesz wyłączyć oba i tylko słuchać lub tylko wyświetlać rozmowę.

Zoom chroni Twoją prywatność, co oznacza, że ​​nikt poza Tobą nie może włączyć opcji współdzielenia ekranu, nawet gospodarz połączenia. Dodatkowo, jeśli jeden z uczestników udostępni swój ekran, Twój ekran nie zostanie udostępniony automatycznie.

Jeśli chcesz udostępnić cały ekran z iPhone'a i prowadzisz rozmowę, wykonaj następujące czynności, aby to zrobić:

 1. Podczas rozmowy dotknij "Udostępnij zawartość".

 2. Na ekranie pojawi się kilka opcji. Dotknij "Ekran", aby udostępnić cały ekran.

Jeśli wcześniej nie udostępniałeś swojego ekranu, musisz go skonfigurować w swoich ustawieniach:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.

 2. Dotknij "Centrum sterowania", a następnie dotknij "Dostosuj elementy sterujące".

 3. Stuknij znak plus, aby dodać „Nagrywanie ekranu”.

 4. Dotknij czerwonego paska i wróć do Zoom.
 5. Przesuń w lewo, aby uzyskać dostęp do instrukcji nadawania do Zoom.
 6. Przesuń w górę, aby uzyskać dostęp do centrum sterowania.

 7. Naciśnij i przytrzymaj przycisk nagrywania.

 8. Dotknij "Powiększ", a następnie "Rozpocznij transmisję".

 9. Twój ekran zostanie udostępniony w rozmowie po odliczeniu trzech.

Za każdym razem, gdy chcesz zatrzymać udostępnianie ekranu, dotknij czerwonego paska u góry.

Pamiętaj, że każdy uczestnik połączenia będzie mógł zobaczyć otrzymywane powiadomienia. Możesz temu zapobiec, wybierając inną opcję udostępniania, taką jak Dysk Google, Dropbox, Zdjęcia itp. Cokolwiek zdecydujesz się udostępnić, nie musisz się martwić, że inni będą mieli dostęp do Twojego iPhone'a. Udostępnianie ekranu oznacza, że ​​inni mogą go tylko wyświetlać, ale nie mogą go kontrolować.

Czy powiększenie może zobaczyć cały ekran podczas przesyłania strumieniowego z urządzenia z systemem Android?

Zoom jest również dostępny jako aplikacja mobilna dla użytkowników Androida. Jeśli lubisz jej używać, ale nie masz pewności, czy aplikacja ma dostęp do całego ekranu, możesz mieć spokój, wiedząc, że tak nie jest. Mianowicie, gdy jesteś w rozmowie Zoom, inni mogą zobaczyć tylko Twój obraz lub dźwięk lub oba. Zawsze możesz je dostosować, włączając oba lub żadne.

Włączenie lub wyłączenie udostępniania ekranu zawsze zależy od Ciebie. Jeśli jeden z uczestników udostępni swój ekran, Twój ekran nie zostanie udostępniony automatycznie.

Jeśli chcesz udostępnić ekran z urządzenia z systemem Android, wykonaj poniższe czynności:

 1. Podczas połączenia dotknij "Udostępnij".

 2. Zobaczysz różne opcje udostępniania. Dotknij "Ekran".

 3. Pojawi się wyskakujący komunikat z prośbą o zezwolenie Zoomowi na dostęp do różnych funkcji. Dotknij „Zezwól”.
 4. Kliknij „Rozpocznij teraz”.

Dotknij "Zatrzymaj udostępnianie", gdy chcesz wyłączyć udostępnianie. Zalecamy włączenie opcji „Nie przeszkadzać” przed udostępnieniem ekranu innym. W ten sposób nikt nie może wyświetlać powiadomień, które możesz otrzymywać, a Ty możesz udostępniać swój ekran bez przerw.

Jeśli zastanawiasz się, czy inni uczestnicy mają dostęp do Twojego telefonu, z przyjemnością dowiesz się, że udostępnianie ekranu oznacza, że ​​mogą go tylko oglądać. Inne osoby biorące udział w rozmowie nie mają dostępu do Twojego urządzenia ani nie mogą nim sterować.

Czy powiększenie może zobaczyć cały ekran podczas przesyłania strumieniowego z iPada?

Jeśli masz iPada i chcesz korzystać z Zoom, ale zastanawiasz się, czy aplikacja automatycznie ma dostęp do całego ekranu, powinieneś wiedzieć, że tak nie jest. Niezależnie od tego, czy prowadzisz rozmowę, czy jesteś uczestnikiem, Zoom nie może automatycznie udostępniać Twojego ekranu innym.

Zoom pozwala dostosować, czy inni mogą Cię widzieć lub słyszeć. Możesz nawet wyłączyć obie funkcje i tylko wyświetlać lub odsłuchiwać połączenie. Gdy zdecydujesz, że chcesz udostępnić cały ekran, możesz włączyć opcję w menu. Ta opcja jest przydatna, gdy chcesz pokazać uczestnikom coś na swoim iPadzie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak udostępnić cały ekran z iPada, wykonaj poniższe czynności:

 1. Podczas rozmowy dotknij "Udostępnij zawartość".
 2. Na ekranie zobaczysz różne opcje. Dotknij "Ekran", aby udostępnić cały ekran.

Jeśli po raz pierwszy udostępniasz ekran w Zoom, musisz skonfigurować go w ustawieniach:

 1. Przejdź do ustawień.
 2. Dotknij "Centrum sterowania" i wybierz "Dostosuj sterowanie".
 3. Stuknij znak plus, aby dodać „Nagrywanie ekranu”.
 4. Dotknij czerwonego paska i wróć do Zoom.
 5. Przesuń w lewo, aby uzyskać dostęp do instrukcji „Przesyłaj do powiększenia”.
 6. Uzyskaj dostęp do centrum sterowania, przesuwając w górę.
 7. Wybierz i przytrzymaj przycisk nagrywania.
 8. Dotknij "Powiększ", a następnie "Rozpocznij transmisję".
 9. Po odliczeniu do trzech zaczniesz udostępniać swój ekran.

Kiedy udostępniasz swój ekran, ważne jest, aby wiedzieć, że inni uczestnicy nie mają żadnej kontroli nad Twoim iPadem. Mogą tylko przeglądać Twój ekran bez możliwości dostępu do Twojego urządzenia. Za każdym razem, gdy skończysz udostępniać ekran, dotknij czerwonego paska, a następnie dotknij "Zatrzymaj".

Kontroluj, co widzą inni podczas udostępniania ekranu

Zoom nigdy nie może udostępnić Twojego ekranu bez Twojej zgody, niezależnie od platformy, z której korzystasz. Tylko Ty możesz włączyć tę opcję. Gdy udostępniasz cały ekran innym, pamiętaj, że mogą zobaczyć wszystko, łącznie z otrzymywanymi powiadomieniami. Jeśli chcesz temu zapobiec, włącz opcję „Nie przeszkadzać” na swoim urządzeniu lub wybierz inną opcję udostępniania.

Czy często korzystasz z opcji udostępniania ekranu w Zoom? Czy decydujesz się na udostępnianie całego ekranu? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.