5 alternatyw Carfax [marzec 2021]

Kupując samochód, chcesz poznać historię pojazdu — zwłaszcza w przypadku pojazdu używanego lub kupowanego od indywidualnego sprzedawcy. Większość ludzi słyszała o Carfax, gdzie można uzyskać pełny raport historii pojazdu o pojeździe, którego zakup rozważasz, przed zawarciem umowy.

5 alternatyw Carfax [marzec 2021]

Carfax jest jak dotąd najbardziej znaną usługą raportowania historii pojazdu i jako taka wiąże się z wyższymi kosztami niż alternatywne rozwiązania. Otrzymanie pełnego raportu Carfax kosztuje 39,99 USD (lub 59,99 USD za dwa raporty, 99,99 USD za trzy raporty).

Kupując samochód, już masz zamiar wydać trochę ciężko zarobionej gotówki. Oto pięć tańszych, ale wciąż bardzo pomocnych i niedrogich alternatyw Carfax, które warto rozważyć. (Jeden jest nawet darmowy!)

5 alternatyw Carfax do wykorzystania w 2021 r.

1. Kontrola VIN

VINCheck to bezpłatna usługa dostępna online i realizowana przez National Insurance Crime Bureau, aby chronić kupujących przed zakupem skradzionego (nieodzyskanego) lub uratowanego pojazdu. Oczywiście będziesz potrzebować VIN (numer identyfikacyjny pojazdu) samochodu, który chcesz sprawdzić, i możesz przeprowadzić do pięciu wyszukiwań w ciągu doby z tego samego adresu IP (jeśli zabraknie wyszukiwań, możesz zawsze chodź do biblioteki i korzystaj z ich komputerów).

Usługa ta znajduje się na stronie internetowej NICB, w sekcji „Jak pomagamy” na początku górnego menu. Kliknij i przewiń w dół do "VINCheck" i kliknij go również. Znajdziesz się na stronie pokazanej powyżej, gdzie wprowadzisz numer VIN interesującego Cię samochodu. Niedługo po tym otrzymasz potrzebne informacje – i to wszystko!

2. SprawdźThatVIN.com

Usługa sprawdzania VIN świadczona przez CheckThatVIN.com kosztuje niewielką opłatę w wysokości 3,50 USD za każdy sprawdzony VIN. Jest dostępny online, a także mają aplikację na iPhone'a w Apple App Store. Korzystają z zaawansowanego narzędzia wyszukiwania, które uzyskuje dostęp do Krajowego Systemu Informacji o Tytułach Pojazdów Silnikowych (NMVTIS). Ta kontrola obejmuje historię tytułów, odczyty licznika kilometrów i określa, czy pojazd znajduje się na liście samochodów złomowych, uszkodzonych czy powodziowych. CheckThatVIN wydaje się dość kompleksowy w tej cenie.

3. Raporty instaVIN

Ta usługa jest dostępna online jako bezpośredni konkurent CarFax. Usługa raportów instaVin oferuje pełny raport — który zawiera pełną historię i raport tytułowy — za 25 USD za jeden sprawdzony pojazd, ze zniżkami na więcej pojazdów (np. 10 pojazdów za 100 USD). Korzysta z Departamentu Pojazdów Motorowych, policji rejestry, rejestry aukcji, rejestry stanowe, rejestry federalne i rejestry ubezpieczeniowe, aby zapewnić jeszcze więcej danych i lepsze raporty dotyczące pojazdów. Raporty InstaVIN to świetna alternatywa budżetowa dla płacenia za raport CarFax — sprawdź ich stronę internetową.

4. titlecheck.us

Badanie pojazdów dostarczone przez titlecheck.us kosztuje 9,95 USD za raport. Korzystają również z Krajowego Systemu Informacji o Tytułach Pojazdów Samochodowych. Korzystając z NMVTIS, chroni Cię jako kupującego przed zakupem samochodu, który być może został zarejestrowany jako pojazd całkowicie utracony lub uratowany w innym miejscu, a który ktoś próbuje teraz odsprzedać z zyskiem. Możesz przejść do strony titlecheck.us i wyszukać numer VIN swojego potencjalnego zakupu samochodu. Mają tylko dostępne narzędzie online, nie mają aplikacji mobilnej.

5. vinsmart

Ta witryna do sprawdzania numeru VIN to kolejna alternatywa Carfax, która jest dostępna na komputerze stacjonarnym, w Apple App Store lub Google Play. Jako partner NMVTIS, vinsmart twierdzi, że dołącza „czynnik plus” do każdego dostarczonego raportu historii pojazdu.

Dodatkowe czynniki, które wymieniają, są zawarte w cenie raportu wynoszącej 8,95 USD: pod warunkiem powiadomienia o wycofaniu, upewnienia się, że tytuł jest czysty dzięki dogłębnemu skanowaniu, dostarczaniu raportu o wartości pojazdu, oferowaniu rabatów ilościowych i przyznawaniu kredytów, które nigdy nie wygasają. Jeśli więc musisz kupić kolejny samochód, zachęcają do kupowania raportów w dużych ilościach, aby uzyskać zniżkę — a Twoje kredyty nie wygasną, więc jesteś chroniony, kupując z wyprzedzeniem. Odwiedź stronę vinsmart i sprawdź wszystko.

Jak mogę otrzymać bezpłatny raport Carfax w 2021 roku?

Jeśli chcesz skorzystać z Carfax, aby uzyskać raport dotyczący swojego samochodu, ale nadal chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, masz szczęście! Carfax to największe i najbardziej niezawodne miejsce, w którym można uzyskać raport dotyczący Twojego pojazdu w 2019 r., więc ma sens, że niektórzy kupujący wolą pozostać przy ich usługach.

Chociaż musisz zapłacić za raport Carfax, jeśli po prostu wpisujesz numer VIN pojazdu na stronie internetowej (nie, jeśli jest, i jest, lub ale o tym) możesz uzyskaj bezpłatny raport, jeśli kupujesz pojazd za pośrednictwem Carfax, ponieważ każdy sprzedawany przez nich pojazd ma bezpłatny raport. Raport można wyświetlić bezpośrednio na stronie internetowej bez konieczności podejmowania jakichkolwiek zobowiązań wobec pojazdu.

Oto jak to się robi!

Jak uzyskać bezpłatny raport Carfax?

Najpierw wejdź na Carfax.com i kliknij duży zielony Znajdź używany samochód na stronie głównej. Następnie wprowadź żądaną markę i model pojazdu, a następnie swój kod pocztowy. Następnie Carfax wyświetli listę wszystkich dostępnych pojazdów w Twojej okolicy, pasujących do tego opisu.

Aby wyświetlić raport dotyczący jednego z tych pojazdów (za darmo!) wybierz go z listy. Spowoduje to otwarcie nowej zakładki dla tego pojazdu. Przewiń do samego dołu strony, aż zobaczysz pole oznaczone Migawka CARFAX. Spowoduje to wyświetlenie kilku natychmiastowych informacji z raportu Carfax, które mogą być wszystkim, czego szukasz. Aby wyświetlić pełny raport, kliknij niebieski Zobacz BEZPŁATNY raport CARFAX przycisk tuż pod tym polem. Spowoduje to otwarcie kolejnej zakładki, która zawiera pełny raport Carfax.

I to wszystko!

Dzięki tej liście powinieneś być w stanie znaleźć porównywalną alternatywę Carfax, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Szczęśliwego zakupu samochodu!