Najlepsze samochody elektryczne 2018 UK: Najlepsze pojazdy elektryczne na sprzedaż w Wielkiej Brytanii

W 2018 roku pojazd elektryczny (EV) jest realnym wyborem dla osób na rynku samochodowym. Co więcej, powiedziano rządowi, że musi być znacznie bardziej ambitny w kwestii samochodów elektrycznych, co sugeruje, że trzy piąte samochodów sprzedawanych do 2030 r. powinno być elektryczne. Oznacza to, że w nadchodzącej dekadzie będziemy widzieć coraz więcej pojazdów elektrycznych na naszych drogach.

Najlepsze samochody elektryczne 2018 UK: Najlepsze pojazdy elektryczne na sprzedaż w Wielkiej Brytanii Zobacz powiązaną recenzję Nissan Leaf 2018: Najpopularniejszy samochód elektryczny w Wielkiej Brytanii staje się lepszy Znajdź najbliższą stację ładowania samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii Recenzja Jaguara I-Pace: Jaguar pokazuje światu, jak należy zrobić samochód elektryczny Recenzja Tesla Model S (2017): Ponownie odwiedzamy Elona Najpopularniejszy samochód elektryczny Muska Najlepsze samochody hybrydowe w 2018 roku w Wielkiej Brytanii: od i8 do Golfa GTE, to najlepsze hybrydy w sprzedaży

W rzeczywistości, w ramach rządowej strategii przemysłowej, Greg Clark zobowiązał się do zwiększenia Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Produktywności do 31 miliardów funtów, jednocześnie planując wspierać rozwój pojazdów elektrycznych poprzez zainwestowanie 400 milionów funtów w infrastrukturę ładowania. Dodatkowo zaoferował dodatkowe 100 milionów funtów na przedłużenie dotacji na samochód typu plug-in.

Co więcej, niedawno pojawił się nowy Nissan Leaf, a BMW niedawno zaprezentowało swój bardziej sportowy model i3s, aby samochody elektryczne były atrakcyjne dla większej liczby osób. BMW ogłosiło również w zeszłym roku, że będzie produkować całkowicie elektryczne Mini w swojej fabryce w Cowley, podczas gdy Volkswagen ujawnił plany dotyczące elektrycznego kampera, oficjalnie znanego jako Microbus, który ma zostać wydany w 2022 roku. Och, nawet James Dyson ogłosił plany uruchomić własny samochód elektryczny do 2020 roku.

CZYTAJ DALEJ: Znajdź najbliższą stację ładowania samochodów elektrycznych

Tutaj zebraliśmy listę najlepszych pojazdów elektrycznych dostępnych w Wielkiej Brytanii, a także wyjaśnimy, dlaczego wybraliśmy każdy samochód. Na końcu tej listy znajduje się więcej szczegółów na temat dotacji rządowych dostępnych dla pojazdów o niskiej emisji, a najbliższą stację ładowania samochodów elektrycznych znajdziesz w Zap Maps.

Najlepsze samochody elektryczne w Wielkiej Brytanii 2018

1. Jaguar I-Pace (od 58 995 £ po dotacji rządowej)

jaguar_i-pace_review_official_picture_off_road_river_exit

Jaguar I-Pace jest jednym z najbardziej oczekiwanych SUV-ów od czasu, gdy pierwszy Concept został zaprezentowany na LA Motor Show w 2016 roku. Jest to znaczące nie tylko dlatego, że jest to pierwszy całkowicie elektryczny Jaguar produkowany w produkcji, ani dlatego, że jest to jeden z pierwszych elektrycznych SUV-ów tam, ale ponieważ oznacza to zmianę wśród producentów samochodów premium, którzy celowo celują w przestrzeń produktową Tesli.

Mając doświadczenie w pracy z Jaguarem I-Pace, jasne jest, że oferuje on poziom wykończenia i jakości, których po prostu nie może dorównać Model X Tesli. Pojazdy Tesli mają, ale sposób, w jaki jeździ się, jest po prostu niezrównany w przestrzeni EV. Pomaga to, że Jaguar wprowadził wszystkie cechy charakterystyczne swojego samochodu, tworząc wygodną przestrzeń wewnętrzną, która przypomina Jaguara, a nie pustą skorupę o małej osobowości.

Pod względem mocy skacze od 0 do 60 w 4,5 sekundy, ma zasięg 298 mil i wykorzystuje szybko ładujący się akumulator 90 kWh. Możesz naładować od 0-80% w zaledwie 85 minut ładowarką 50 kW lub tylko 40 minut z gniazdem 100 kW. Otrzymasz również łącznie 349 KM z jego dwóch silników, które zapewniają charakterystyczne dla Jaguara możliwości napędu na wszystkie koła.

Ceny zaczynają się od 63 495 GBP za podstawowy model I-Pace S i sięgają 74 445 GBP za I-Pace HSE. Jeśli miałeś szczęście, aby zamówić I-Pace First Edition na czas, możesz dostać jeden z nich za 81 495 funtów, a dzięki brytyjskiej dotacji rządowej na pojazdy elektryczne, brytyjscy nabywcy mogą obniżyć cenę każdego I-Pace o 4500 funtów. - Model tempa, aby choć trochę złagodzić żądło.

CZYTAJ DALEJ: Podsumowanie programu złomowania samochodów

2. Tesla Model S (zaczyna się od 53 500 funtów po dotacji rządowej)

tesla_model_s_2017_model

Tesla Model S to najlepszy plakat do samochodu elektrycznego – teraz dostępny w smakach 75D, 100D i P100D, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdziliśmy Teslę Model S i stwierdziliśmy, że łączy w sobie idealne połączenie innowacji, stylu i absurdalnych osiągów. Kiedy dorzucisz absurdalny 17-calowy ekran dotykowy, Tesla Autopilot i prędkość 0-100 km/h w 2,6 sekundy, Tesla Model S może być najlepszym samochodem – nie mówiąc już o elektrycznym.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Tesli Model S

3. Nissan Leaf (zaczyna się od 21 990 funtów po dotacji rządowej)

Liść Nissana 2018

Leaf sprzed 2018 roku był najpopularniejszym pojazdem elektrycznym w Wielkiej Brytanii i łatwo zrozumieć, dlaczego. Choć z zewnątrz wyglądał jak duży Nissan Micra, Leaf był pojazdem rewolucyjnym i przez całe życie stawał się coraz lepszy. Pierwotnie wprowadzony na rynek w 2011 roku, Leaf przekroczył 300 000 sprzedanych egzemplarzy na początku 2018 roku i był tak popularny, że przynajmniej w Wielkiej Brytanii Nissanowi zabrakło nowych pojazdów przed terminem pod koniec 2017 roku.

Nowy model właśnie się pojawił i jest jeszcze lepszym samochodem, o ulepszonych osiągach, zasięgu i jakości wnętrza oraz wyposażeniu, bez zauważalnego wzrostu kosztów. Nissan Leaf 2018 jest dostępny w czterech różnych wersjach wyposażenia: Visia, Conecta, N-Connecta i Tekna, z „wersją specjalną” – limitowaną edycją 2.Zero – dostępną w limitowanej liczbie w momencie premiery.

Nie jest super mocny w porównaniu ze swoimi nieelektrycznymi odpowiednikami, ale jest stosunkowo szybki jak na elektryczne samochody w podobnym stylu. Nissan podaje, że czas od 0 do 62 mil na godzinę wynosi 7,9 sekundy, czyli tylko drugie miejsce za BMW i3 i bardziej sportowym i3s, ale jest szybszy niż VW e-Golf (9,6 sekundy) i stosunkowo mało inspirujące Renault ZOE (11,9 sekundy z nowym R11 o mocy 106 KM). silnik).

Najważniejszym elementem Leaf jest e-Pedal, który pozwala przesyłać energię z powrotem do akumulatora bez konieczności hamowania, aby jazda była płynniejsza i bardziej energooszczędna. Gdzie indziej ma maksymalny moment obrotowy 320 Nm, co daje dobry poziom mocy w średnim zakresie.

Do ładowania można wykorzystać gniazdo ładowania 6,6kW lub wysokonapięciową szybką ładowarkę CHAdeMO 50kW. Jak można się spodziewać, ta ostatnia zapewni więcej soku w krótszym czasie, a Nissan twierdzi, że może rozładować pusty liść do 80% pojemności w około 40 minut, w porównaniu z 7,5 godziny z ładowarką 6,6 kW. Możesz także naładować samochód za pomocą tradycyjnego brytyjskiego gniazdka sieciowego, ale trwa to do 21 godzin.

Ceny Nissana Leaf zaczynają się od 21 990 funtów z rządową dotacją w wysokości 4 500 funtów, a cena wzrasta do 27 490 funtów za najwyższej klasy Tekna.

Możesz przeczytać naszą oryginalną recenzję Nissan Leaf tutaj i naszą recenzję Nissan Leaf 2018 tutaj.

4. Renault ZOE (od 17 854 GBP bez wypożyczenia akumulatora)

Shutterstock_770757838

Minęło pięć lat od wprowadzenia na rynek oryginalnego Renault ZOE, a niedawno otrzymał on zastrzyk mocy, gdy gama została odświeżona. Starszy, Renault Z.E. Model 40, miał 92 KM i rozpędzał się od 0 do 62 mil na godzinę w 13,2 sekundy. Odświeżona gama wprowadziła do ZOE silnik R110, który oferuje 106 KM i 225 Nm momentu obrotowego oraz czas 0-62 mil na godzinę wynoszący 11,9 sekundy, przy zachowaniu tej samej masy silnika i zasięgu.

Chociaż jest to szybsze niż starszy model, nie wpłynie to znacząco na sposób, w jaki samochód jeździ z małą prędkością po mieście. Pomoże na autostradach i drogach dwujezdniowych, ale i tak nie jest to naturalne środowisko Zoe. Zoe pozostaje daleko od swoich rywali pod względem osiągów, a także pozostaje w tyle za samochodami takimi jak Nissan Leaf oraz Smart Forfour i Fortwo EV pod względem sposobu jazdy i poziomu wyposażenia. Jednak nowe Zoe jest dostępne z Androidem Auto

Ulepszenia oczywiście podnoszą cenę nowszego Renault ZOE, a model 2018 można kupić za 18 420 funtów, który obejmuje zniżkę rządową. Pamiętaj jednak, że ta cena nie obejmuje minimalnej kwoty 49 GBP miesięcznie, którą musisz zapłacić, aby wydzierżawić akumulator do samochodu, co podnosi koszty eksploatacji. Warto również zauważyć, że dotyczy to akumulatora 22 kW; 40kW, bateria kosztuje 59 funtów miesięcznie.

Jeśli chodzi o zasięg, Renault umieszcza ZOE na maksymalnej odległości 250 mil dla akumulatora 40 kW, a korzystając z ładowarki Chameleon w ZOE, Renault oferuje opcję „Q90” w obu wersjach ZOE, aby zwiększyć pojemność ładowania. Po podłączeniu do ładowarki o mocy 43 kW Renault ZOE może przejść od stanu pustego do 80% w niecałą godzinę.

5. Tesla Model X (od 71 900 £ po dotacji rządowej)

Recenzja Tesla Model X (praktyczna): drzwi Falcon Wing i stylowe wnętrze, ale wciąż bez ceny w Wielkiej Brytanii

Przy całym szumie wokół bardziej przystępnego modelu 3, bardzo łatwo jest zapomnieć o Tesli Model X – ale naprawdę nie powinieneś. Mówiąc najprościej, Model X może być najlepszym samochodem elektrycznym, łączącym osiągi samochodu sportowego z całym bagażem i praktycznością prawdziwego, pełnowymiarowego SUV-a. Trudno jest spojrzeć poza te niesamowite drzwi ze skrzydłami sokoła, ale reszta Modelu X również ma niesamowity design. Niezależnie od tego, czy jest to rozszerzona przednia szyba, czy tryb autopilota samochodu, Tesla Model X może być najlepszym elektrycznym SUV-em – aż do i-Pace.

Główną zaletą Tesli Model X jest to, że nie wygląda ani nie przypomina samochodu elektrycznego. Tesla dołożyła wszelkich starań, aby konkurować z samochodami sportowymi „tradycyjnych” producentów, a w ostatnim wyścigu drag z Lamborghini Aventador, Tesla wygrała o 0,05 sekundy. Pobił także rekord świata jako najszybszy SUV.

6. BMW i3 (zaczyna się o 25 680 £ po dotacji rządowej)

bmw_i3

Jeden z najbardziej wyrafinowanych samochodów na rynku, BMW i3 oferuje wszystko, czego oczekujesz od samochodu elektrycznego w małym, kompaktowym opakowaniu. To napęd na tylne koła, jak tradycyjne BMW, ale na tym kończą się podobieństwa. Pod maską nie znajdziesz wiele, bo BMW i3 tak naprawdę jest napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 168 KM w bagażniku. Jest prawdopodobne, że po premierze nowego elektrycznego samochodu BMW i3 i i3s cena oryginalnego modelu spadnie, więc bądź na bieżąco z aktualizacjami.

Gigant samochodowy ma również plany wprowadzenia elektrycznego Mini w 2019 roku, a niedawno ogłosił, że będzie budować gamę w swojej fabryce w Cowley w Oksfordzie. Zdjęcia koncepcyjnego Mini Electric zostały opublikowane przed Salonem Samochodowym we Frankfurcie i pokazują go w srebrno-żółtym kolorze z zamkniętą osłoną chłodnicy i tylnym układem świateł Union Jack. Oczekuje się, że cena elektrycznego Mini będzie równa Nissanowi Leaf i BMW i3, a do 2025 roku BMW Group spodziewa się, że pojazdy zelektryfikowane będą stanowić od 15 do 25% jej sprzedaży. Elektryczny Mini będzie dziesiątym elektrycznym BMW w gamie pojazdów elektrycznych.

7. BMW i3s (od 32 480 funtów po dotacji rządowej)

305ff4a021a3f7e595d4b9e01f6627c358ece817

Kiedy BMW zaktualizowało swoje standardowe BMW i3, wykorzystało również okazję do zaprezentowania bardziej sportowego modelu o nazwie BMW i3s. Jak można się spodziewać, jest mocniejszy niż oryginalna i zaktualizowana wersja dzięki nowemu silnikowi, a dzięki obniżeniu zawieszenia prowadzi się bardziej jak samochód sportowy. W innych miejscach ma również szerszy rozstaw kół i opony, ma moc 180 KM i może rozpędzić się od 0-62 mil na godzinę w 6,9 sekundy. Ten ostatni dostaje zastrzyk mocy w postaci nowego silnika i niższego zawieszenia.

Podobnie jak w przypadku e-Pedala Leaf, BMW i3s można prowadzić za pomocą jednego pedału, który przyspiesza po naciśnięciu i zwalnia samochód, gdy nacisk jest zmniejszony. Eliminuje to potrzebę częstego naciskania hamulca i odzyskuje energię z powrotem do akumulatora, dzięki czemu samochód jest bardziej wydajny, jednocześnie zwiększając zasięg.

Biorąc pod uwagę podwyższoną cenę, zaczynając od 32 480 funtów, w tym dotację rządową, skutecznie dodając 2 905 funtów do ceny zaktualizowanego i3, spodziewalibyśmy się dalszych ulepszeń. 0-62 mil na godzinę jest tylko o cztery dziesiąte szybszy niż jego tańszy rodzeństwo i ma zasięg 174 mil, czyli o 12 mil niższy niż nowszy i3.

Jeśli chodzi o ładowanie, standardowe trzypinowe gniazdo pozwoli naładować baterię do 80% w około dziewięć godzin. Spada to znacznie, do czterech godzin, gdy używana jest własna ładowarka BMW i oczywiście szybka ładowarka zapewnia znacznie szybsze ładowanie, skracając czas ładowania 80% do zaledwie 40 minut, dorównując temu Nissanowi Leaf.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja BMW i3s

Przewodnik kupowania samochodów elektrycznych

Dwa powody, aby kupić samochód elektryczny już teraz

Teraz samochód elektryczny nadal nie jest dla wszystkich – ale jeśli mieszkasz w mieście, masz krótkie dojazdy lub okazjonalnie krótkie wycieczki, samochód elektryczny może być idealny. W rzeczywistości, dzięki ciągłym postępom w technologii akumulatorów, zasięg jest znacznie mniejszym problemem niż kiedyś, więc nawet jeśli musisz odbyć sporadycznie długą podróż, warto przyjrzeć się samochodowi elektrycznemu.

Co więcej, w Wielkiej Brytanii pojawia się coraz więcej ładowarek do samochodów elektrycznych. Firma Shell ogłosiła niedawno plany wprowadzenia ładowarek elektrycznych na stacjach benzynowych w Wielkiej Brytanii, a mapy stacji ładowania samochodów elektrycznych pomagają uniknąć tak zwanego niepokoju o zasięg. Kiedy dorzucasz rządowe dotacje, 2018 to świetny czas na zakup samochodu elektrycznego.

CZYTAJ DALEJ: Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu elektrycznego

Dotacje rządowe na samochody elektryczne w Wielkiej Brytanii

Aby zachęcić więcej osób do jeżdżenia samochodami elektrycznymi, a producentów do zwiększenia ich produkcji, rząd Wielkiej Brytanii oferuje dotacje na obniżenie ceny, jaką płacisz za zupełnie nowe pojazdy elektryczne i hybrydowe. Kwota, jaką możesz otrzymać, zależy od emisji CO2 samochodu, który chcesz kupić, i kwalifikują się tylko te, które zostały zatwierdzone przez rząd.

Samochody kategorii 1

Do pierwszej kategorii zaliczają się samochody, których emisje CO2 są mniejsze niż 50 g/km i mogą przejechać co najmniej 112 km (70 mil) bez żadnej emisji CO2. Obejmują one:

 • BMW i3
 • BYD e6
 • Citroen CZero
 • Ford Focus elektryczny
 • Hyundai IONIQ elektryczny
 • Jaguar I-Pace
 • Kia Soul EV
 • Mercedes-Benz Klasy B z napędem elektrycznym
 • Nissan e-NV200 (5-osobowy i 7-miejscowy)
 • Nissan LEAF
 • Peugeot
 • Renault Fluence
 • Renault ZOE
 • Smart fortwo z napędem elektrycznym
 • Inteligentny napęd elektryczny forfour
 • Tesla Model S
 • Tesla Model X
 • Toyota Mirai
 • Volkswagen e-up!
 • Volkswagen e-Golf

Dotacja rządowa obejmuje 35% ceny zakupu tych pojazdów, do maksymalnej kwoty 4500 GBP.