Najlepsze kamery samochodowe w 2019 roku: najlepsze kamery na desce rozdzielczej w Wielkiej Brytanii od 35 GBP

Możesz myśleć o sobie jako o osobie, która nie potrzebuje kamery samochodowej. Czy nie są one przeznaczone tylko dla najtrudniejszych dróg Rosji, gdzie kierowcy są prawnie zobowiązani do korzystania z nich? Nasze ulice – i kierowcy – mogą być odrobinę bardziej cywilizowane niż w Ojczyźnie, ale wciąż masz mnóstwo niebezpieczeństw, z którymi musisz się zmierzyć. Tak więc inwestycja w kamerę samochodową z pewnością nie zaszkodzi.

Najlepsze kamery na deskę rozdzielczą w 2019 roku: najlepsze kamery na desce rozdzielczej w Wielkiej Brytanii od 35 £

W rzeczywistości kamery samochodowe okazują się tak istotne w sprawach ubezpieczeniowych – zwłaszcza w przypadku kolizji z nieubezpieczonymi kierowcami – że policja w północnej Walii niedawno wypróbowała program, w którym kierowcy przetwarzali własne nagrania z kamer samochodowych, zanim prześlą je policji jako dowód prowadzenia pojazdu przestępstwa. Był tak udany, że od tego czasu program został wprowadzony do wszystkich czterech walijskich sił policyjnych i otrzymał wsparcie od Go Safe.

Zobacz powiązane Najlepsze samochody hybrydowe 2018 UK: Od i8 do Golfa GTE, to są najlepsze hybrydy w sprzedaży Najlepsze samochody elektryczne 2018 UK: Najlepsze pojazdy elektryczne na sprzedaż w Wielkiej Brytanii

Co więcej, kamery samochodowe szybko poprawiają się pod względem jakości i możliwości, a także spadają. Ale jeśli nie masz pewności, gdzie szukać lub co kupić, jeśli chodzi o kamery samochodowe, nie martw się: rozwiążemy Twoje problemy z kamerami. Nasze kompletne zestawienie oznacza, że ​​bez względu na budżet lub wiedzę fachową, będziesz w stanie bez problemu znaleźć odpowiednią kamerę na desce rozdzielczej. Nasze obecne zestawienie obejmuje sześć najlepszych kamer samochodowych oferowanych klientom w Wielkiej Brytanii.

Najlepsze kamery samochodowe w 2019 roku

1. Nextbase 512GW (145 funtów)

następna baza-512gw

Nextbase 512GW znajduje się na szczycie gamy kamer samochodowych firmy i jest najlepszym, jakiego kiedykolwiek używaliśmy. Przechwytuje wideo w rozdzielczości 2560 x 1440 przy szybkości klatek do 30 klatek na sekundę, ma czujnik Sony EXMOR i w połączeniu z regulowanym filtrem polaryzacyjnym przed obiektywem, jakość nagrywanego wideo jest znakomita. Jest nawet lepszy niż 412GW poniżej i świat z dala od taniej kamery 1080p lub 720p.

W kamerze samochodowej, gdzie czytelność tablic rejestracyjnych jest kluczowa, jest to ważne, a filtr na przodzie kamery sprawia, że ​​radzi sobie w trudnych warunkach, gdy słońce jest nisko na niebie, również lepiej niż większość.

Poza częścią obrazowania jest to wyjątkowo dobrze zaprojektowany aparat. Ma 3-calowy ekran z tyłu i dotykowe elementy sterujące po lewej i prawej stronie, a filmy są przechowywane na karcie microSD. Właściciele mają możliwość oglądania wideo, przesyłając je do towarzyszącej aplikacji na smartfona przez Wi-Fi, kopiując pliki bezpośrednio z karty lub podłączając ją do telewizora lub monitora i oglądając klipy przez HDMI.

Bardziej zaawansowane funkcje obejmują GPS i akcelerometr, które śledzą Twoją pozycję i potencjalny wpływ, a także oprogramowanie dla systemów Windows i macOS, które wyświetla nagranie wideo z nałożoną lokalizacją i danymi akcelerometru. Te dane mogą być również umieszczane w Twoich filmach, gdy eksportujesz plik lub udostępniasz swój film.

Być może słabością 512GW jest to, że nie ma w pudełku karty microSD. W przeciwnym razie jest to prawie idealna kamera samochodowa.

2. Nextbase 412GW (126 £)

img_0193

Kamery samochodowe Nextbase mogą nie być najtańsze, ale naszym zdaniem są najlepsze, a jeśli twój budżet nie sięga do 512GW, 412GW Professional jest dobrą alternatywą. Kosztuje 126 funtów i wciąż jest pełen funkcji, w tym zasilanego uchwytu szybkiego zwalniania, który ułatwia mocowanie i odłączanie podczas wsiadania i wysiadania z samochodu.

Nie dostajesz filtra polaryzacyjnego, który robisz z 512GW, ale poza tym jest dość podobny. Rozdzielczość jest taka sama superostra, 2560 x 1440, a ponadto otrzymujesz GPS, czujnik g, który oznacza nagrania, które mają zostać zapisane, gdy aparat wykryje uderzenia i gwałtowne hamowanie, tylny ekran dotykowy LCD do natychmiastowego odtwarzania i 140-stopniowy szeroki obiektyw kątowy, dzięki czemu można wcisnąć mnóstwo akcji. Jakość obrazu jest świetna, nawet przy słabym oświetleniu, dzięki czemu jest to jedna z najlepszych kamer samochodowych, jakie można kupić.

3. Snooper DVR-4HD (133 GBP)

snooper-dvr-4hd

Snooper DVR-4HD jest dość drogi, oferuje stosunkowo niską rozdzielczość 1080p, a jego materiał filmowy nie może się równać z Nextbase 412GW pod względem ostrości lub wydajności w słabym świetle. Jednak jego obiektyw f/2 i czujnik 1/2,7 cala zapewniają dobrą jakość obrazu, a także szeroki zakres dodatkowych funkcji do zabawy. Oprócz kamer na deskę rozdzielczą, Snooper jest wyposażony w ostrzeżenia o fotoradarach, opuszczeniu pasa ruchu i ostrzeżenia o wykryciu kolizji.

Istnieje również połączenie Wi-Fi, dzięki czemu możesz podłączyć smartfon z systemem iOS lub Android do kamery i przeglądać nagrania bez konieczności wyjmowania karty microSD lub podłączania kamery do laptopa. Są pewne irytacje: strasznie trudno jest odpiąć się od uchwytu na przednią szybę, gdy chcesz go wyjąć z samochodu, a stacja dokująca nie jest zasilana. Ogólnie rzecz biorąc, Snooper DVR-4HD jest bardzo dobrym produktem i jednym z najbardziej bogatych w funkcje kamer samochodowych, które można kupić.

4 Garmin Dash Cam 55 (130 £)

garmin_dash_cam_55

Garmin jest firmą znacznie lepiej znaną ze swoich nawigatorów niż z kamer samochodowych – ale jego najwyższej klasy 55 to niezwykłe małe urządzenie. Jego czujnik 1440p rejestruje materiał z bardzo wyraźnymi szczegółami, z którymi jego rywal 1080p po prostu nie może się równać – materiał, który można szybko zsynchronizować z telefonem komórkowym za pomocą aplikacji Virb firmy Garmin. Jeśli zdarzy się najgorsze, 3,7-megapikselowy sensor 55 pozwoli ci zrobić dobrej jakości zdjęcia z wypadku, a funkcja sterowania głosowego pozwoli ci zrobić zdjęcie lub upewnić się, że klip wideo nie zginie bez twoich rąk opuszczenie kierownicy.

Nagrywanie lokalizacji GPS? Sprawdzać. Wykrywanie kolizji? Sprawdzać. Przejrzysty, spójny układ menu na błyszczącym 2-calowym wyświetlaczu sprawia, że ​​jest to bardzo łatwe w użyciu; funkcja wspomagania kierowcy ostrzega o różnych zagrożeniach na drodze. Niezwykle dobry aparat, który jest wart każdego grosza z jego ceny 130 funtów.

5. Cobra CDR 900 (130,33 £)

Najlepsze kamery samochodowe Cobra CDR 900

Cobra CDR 900 musi być jedną z najlepszych kamer samochodowych, jakie widzieliśmy. Dzięki małemu ekranowi CDR 900 jest tutaj najbardziej kompaktowy, ale zawiera wystarczająco dużo funkcji, aby uczynić go jednym z najlepszych. Podobnie jak większość kamer samochodowych, Cobra jest wyposażona w czujnik G, dzięki czemu może wykryć wypadek, a w pudełku znajduje się również imponująca karta pamięci o pojemności 8 GB. Będziesz go potrzebować, ponieważ CDR 900 jest w stanie nagrywać materiał w ostrej jakości HD – a aplikacja pozwala nawet oglądać go na telefonie. Ale co najlepsze? Cobra jest wyposażona w tryb kamery akcji, a jej rozmiar oznacza, że ​​możesz jej używać tak jak GoPro, gdy nie prowadzisz.

6. Mio MiVue 658 (119,95 £)

658touchwifi_combo

Chociaż Mio nie jest dobrze znany w branży technologicznej, wyprodukował jedną z najlepszych kamer samochodowych, jakich używaliśmy. Nie wygląda tak wyrafinowanie jak Garmin nüviCam, ale MiVue jest więcej niż do pracy. Wyposażony w funkcje wysokiej rozdzielczości, a także HDR, Mio oferuje również kilka dodatkowych funkcji. Jest to jedna z pierwszych kamer Mio, która obsługuje potężną kartę pamięci 128 GB, a także posiada GPS – dzięki czemu powiadomi Cię o nadchodzących fotoradarach.

7. Kompaktowa kamera samochodowa Yi (34,99 £)

best_dash_cams_-_yi_compact_dash_cam

Kompaktowa kamera na deskę rozdzielczą Yi to tanie i wesołe urządzenie, które zapewni Ci wyposażenie na wszelkie potencjalne roszczenia ubezpieczeniowe. Jest wyposażony w szerokokątny obiektyw o kącie 130 stopni, który zapewnia nagrania 1080p w 30 klatkach na sekundę. Dzięki aperturze f/2,0 Yi Compact Dash Cam jest wystarczająco dobra, aby rejestrować każdą akcję na drogach – nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Co lepsze, ma nawet G-Sensor, czujnik zbliżeniowy, który może uruchomić automatyczne nagrywanie awaryjne w razie wypadku. Możesz również sparować go z aplikacją Yi, która zapewnia dostęp do zapisanych nagrań zapętlonych i nagrań alarmowych. Aplikacja zapewnia również dostęp do bieżącego strumienia wideo na żywo, co jest przydatne, jeśli kiedykolwiek zechcesz spojrzeć na otoczenie samochodu – nawet jeśli nie ma go w pobliżu.

To powiedziawszy, jakość obrazu i dźwięku nie jest spektakularna, ale tak naprawdę nie powinna. Kompaktowa kamera samochodowa Yi jest tania i niedroga i robi to, co mówi na puszce. Jeśli potrzebujesz tylko wiarygodnych dowodów wideo dla roszczeń ubezpieczeniowych, jest to najlepsza kamera samochodowa dla Ciebie. A rozruch jest tani.