Yamaha YZF-R6 2017 cena, data premiery i dane techniczne: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Yamaha właśnie zaprezentowała zupełnie nową wersję motocykla YZF-R6 i wygląda na to, że jest to największa modernizacja sportowego motocykla o średniej wadze od wieków. Zaledwie kilka godzin po tym, jak kilka wyciekających zdjęć nowego motocykla zaczęło krążyć w Internecie, Yamaha opublikowała oficjalne zdjęcia i specyfikacje nowego supersportowego motocykla, który wygląda i brzmi bardzo podobnie do swojego większego brata YZF-R1. W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o nowym R6 2017, od możliwej daty premiery po cenę i specyfikacje.

Yamaha YZF-R6 2017 cena, data premiery i dane techniczne: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

1. Nowy R6 będzie kosztować mniej więcej tyle samo, co stary rower

Yamaha nie powiedziała jeszcze, ile nowego R6 będzie w Wielkiej Brytanii, ale opublikowała ceny na rynek amerykański. Nowa Yamaha będzie kosztować 12 199 dolarów za oceanem, co daje około 10 000 funtów. To prawie taka sama cena jak obecny R6 i nie spodziewamy się, że nowy rower będzie kosztował znacznie więcej. 2017_yamaha_yzf-r6_price_release_date_specs_2

2. Nowa Yamaha YZF-R6 wygląda niesamowicie

Stara Yamaha R6 wyglądała świetnie, ale nowa wygląda znacznie groźniej, częściowo dlatego, że ma tę samą twarz, co jej większe rodzeństwo o pojemności 1000 cm3. Oczywiście oba motocykle czerpią inspirację z niezwykle udanego wyścigowca M1 MotoGP Yamahy. Oznacza to, że twarz nowego 2017 roku jest zdominowana przez duży wlot powietrza i futurystycznie wyglądające reflektory LED i światła do jazdy.

3. Nowy R6 to najbardziej aerodynamiczny rower szosowy Yamaha

Yamaha YZF-R6 ma być mniejszym bratem Yamaha YZF-R1, ale w rzeczywistości przewyższa swoje rodzeństwo w jednym kluczowym obszarze. Według Yamahy, R6 2017 jest najbardziej aerodynamicznie wydajnym motocyklem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, po części dzięki jego przeprojektowanemu wyglądowi. Oprócz nowej przedniej owiewki, nowy R6 ma również boczne kanały i „krzyżową konstrukcję”, aby pomóc w zmniejszeniu oporu. 2017_yamaha_yzf-r6_price_release_date_specs_3

4. Nowa Yamaha YZF-R6 jest wyposażona w szereg pomocy jeździeckich

YZF-R6 2017 to jeden z najbardziej zaawansowanych dotychczas motocykli Yamaha, wyposażony w szereg systemów elektronicznych, dzięki którym jazda jest bezpieczniejsza i szybsza. Chociaż kontrola trakcji jest zwykle widoczna w samochodach, nie jest tak powszechna w rowerach. Właśnie dlatego zaawansowany, sześciostopniowy system kontroli trakcji Yamahy wyróżnia ją spośród innych motocykli w tej samej kategorii. Yamaha dodała również hamowanie ABS dla bezpieczniejszego zatrzymania.

5. YZF-R6 2017 ma datę premiery w kwietniu

Yamaha zaprezentowała w tym tygodniu swój nowy supersportowy motocykl, ale będziesz musiał trochę poczekać, zanim będziesz mógł go kupić. Yamaha twierdzi, że nowy motocykl będzie dostępny w sprzedaży w kwietniu przyszłego roku.