Recenzja Audi A3 (2017): Big tech, mały pakiet

Recenzja Audi A3 (2017): Big tech, mały pakiet

Obraz 1 z 29

audi-a3-z-nagrodą

audi_a3_2016_2
audi_a3_2016_1
audi_a3_2016_7
audi_a3_2016_5
audi_a3_2016_6
audi_a3_2016_15
audi_a3_2016_26
audi_a3_2016_16
audi_a3_2016_4
audi_a3_2016_3
audi_a3_2016_8
audi_a3_2016_9
audi_a3_2016_10
audi_a3_2016_13
audi_a3_2016_14
audi_a3_2016_17
audi_a3_2016_18
audi_a3_2016_19
audi_a3_2016_20
audi_a3_2016_21
audi_a3_2016_22
audi_a3_2016_23
audi_a3_2016_24
audi_a3_2016_25
audi_a3_2016_27
audi_a3_2016_11
audi_a3_2016_28
audi_a3_2016_29
19620 £ Cena podczas przeglądu

Aktualizacja: Od października 2017 roku Audi zaprzestało produkcji trzydrzwiowej wersji hatchbacka A3, ale nadal dostępny jest pięciodrzwiowy wariant Sportback, sedan i kabriolet.

Nasza pierwotna recenzja jest kontynuowana poniżej i nadal odnosi się do reszty gamy A3:

Wydaje się, że oferta Audi rośnie z każdą sekundą, a niemiecki producent wypuścił zarówno A7, jak i flagowe A8 w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Dodaj zaktualizowany RS3 i niesamowity nowy RS5, a gama Audi jest w trakcie odświeżenia. Pod pewnymi względami jednak Audi A3 to samochód, od którego wszystko się zaczyna, a najnowszy model ma w sobie wiele z tego, co lubiliśmy w droższych modelach, niż w najbardziej powszechnym, przystępnym cenowo Audi na drogach.

Jeśli spojrzysz na wyższą część zakresu, znajdziesz funkcje takie jak Wirtualny kokpit – system, który zastępuje pokrętła adaptacyjnego ekranu TFT. Ta technologia wyróżniła poprzednie flagowe modele Audi na tle konkurencji i jest teraz dostępna w A3.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Nissana Leaf – Nowy EV na rynek masowy jest elektryzująco dobry

Recenzja Audi A3 (2017): Nadwozie

[galeria:1]

Ostrzejsze reflektory, bardziej dopracowany język stylistyczny i śmiały przedni grill oznaczają, że nowe A3 z pewnością wygląda dobrze. A konsumenci mają teraz dodatkową korzyść w postaci dwóch nowych silników, które oferują kierowcom znacznie większy wybór. Jeśli chcesz czegoś bardziej egzotycznego, sprawdź naszą recenzję szalonego Audi RS3.

Recenzja Audi A3 (2017): Technologia wnętrza

Zobacz pokrewną recenzję Audi TT RS (2017): Ten mały R8 to okazja i niesamowita zabawa Nowe Audi A5 Sportback (2017) recenzja: Poważny, wszechstronny Najlepsze samochody elektryczne 2018 UK: Najlepsze pojazdy elektryczne na sprzedaż w Wielkiej Brytanii

Najbardziej rzucającym się w oczy rozwojem, przynajmniej z punktu widzenia kierowcy, jest to, że tegoroczne A3 otrzymuje system Virtual Cockpit, z którym po raz pierwszy spotkaliśmy się na początku tego roku w Audi A4 Avant.

Nie jest to standardowe wyposażenie, ale wirtualny kokpit jest teraz dostępny jako opcja w każdym modelu Audi A3 2017 w ramach pakietu technologicznego w cenie 1490 funtów. Jeśli budujesz nowy model, zachęcam do rozważenia wyrzucenia dodatkowej gotówki, ponieważ jest to doskonały dodatek.

Wirtualny kokpit zasadniczo zastępuje standardowe tarcze analogowe i mały ekran DIS (system informacji kierowcy), który zwykle siedzi za kierownicą, z ogromnym 12,3-calowym wyświetlaczem cyfrowym o rozdzielczości 1440 x 540. Może to nie tylko pokazać prędkościomierz, obrotomierz, bieg, mile na galon i odległości podróży, ale także dodać do miksu mapę nawigacji satelitarnej i nawigację podczas odtwarzania multimediów.

[galeria:3]

Dostępne są dwa widoki. Ci, którzy wolą bardziej tradycyjny układ oparty na tarczy, mogą wybrać wyświetlacz Classic, z dużym prędkościomierzem i obrotomierzem na pierwszym planie oraz mniejszą sekcją nawigacji satelitarnej i sterowania multimediami pomiędzy nimi. Kliknij przycisk Widok na kierownicy, aby przejść do trybu progresywnego, który zmniejsza tarcze i wsuwa je w rogi na rzecz większego widoku mapy i szczegółów.

Wirtualny kokpit jest tak dobry, że prawie wszyscy inni producenci oferują go teraz jako opcję i chociaż wirtualny kokpit jest nadal jednym z najbardziej konfigurowalnych wyświetlaczy, jest droższy od konkurentów. Na przykład aktywny wyświetlacz informacyjny VW Golfa jest znacznie tańszą opcją o wartości 495 funtów w nowych modelach, które nie są dostarczane w standardzie.

Warto jednak zauważyć, że jeśli zdecydujesz się na aktywny wyświetlacz invo i własną nawigację satelitarną Audi, nie musisz płacić dodatkowo za sterowanie głosowe, tak jak w przypadku Golfa.

[galeria:4]

Recenzja Audi A3 (2017): Obsługa Android Auto i Apple CarPlay

Audi jako Audi, oczywiście nie tylko na tym kończy. Audi A3 to także pierwszy model niemieckiego producenta, którym jeździłem, który ma zainstalowaną i gotową do jazdy obsługę Android Auto i Apple CarPlay.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​w przeciwieństwie do wirtualnego kokpitu „Audi Smartphone Interface” (nazwa, którą Audi nadaje tej funkcji) jest teraz standardem w całej gamie A3. Potencjalnie może to zaoszczędzić 495 funtów, ponieważ nie będziesz już musiał określać zastrzeżonego systemu nawigacji Audi, aby mieć nawigację w desce rozdzielczej.

[galeria:6]

A konfiguracja jest pięknie zarządzana. Nawet jeśli nie masz zainstalowanego Android Auto, system Audi wykryje Twój telefon, gdy jest podłączony do jednego z portów USB samochodu i poprosi o pobranie i zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania.

CarPlay jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze, biorąc pod uwagę, że jest wypiekany bezpośrednio w iOS: wystarczy włączyć go w ustawieniach iPhone'a, podłączyć telefon i postępować zgodnie z instrukcjami. Warto jednak pamiętać, że obsługa CarPlay sięga tylko do iPhone'a 4s. Te ze starszymi modelami niestety nie trafią do nich.

[galeria:7]

Złą wiadomością jest to, że pod pewnymi względami ta integracja nadal jest dołączona. 7-calowy ekran, który wyłania się na zmotoryzowanym torze z górnej części deski rozdzielczej, nie jest ekranem dotykowym, a nawigacja po interfejsach samochodowych Google lub Apple za pomocą tylko obrotowego pokrętła MMI na konsoli środkowej jest niezgrabna.

Zobacz pokrewną recenzję Audi TT RS (2017): Ten mały R8 to okazja i niesamowita zabawa Nowe Audi A5 Sportback (2017) recenzja: Poważny, wszechstronny Najlepsze samochody elektryczne 2018 UK: Najlepsze pojazdy elektryczne na sprzedaż w Wielkiej Brytanii

Jeśli masz ochotę posmakować rozkoszy wirtualnego kokpitu Audi, warto również pamiętać, że Android Auto i CarPlay nie mają do niego dostępu – utknęły, wyświetlając swoje towary na 7-calowym ekranie pośrodku deski rozdzielczej. Na szczęście własna nawigacja Audi jest całkiem niezła, oferując widoki satelitarne i tradycyjne mapy, przejrzystą grafikę map i aktualne instrukcje dźwiękowe.

Jednak byłoby wspaniale móc zobaczyć Mapy Google w wirtualnym kokpicie, ponieważ pozostaje to moja nawigacja satelitarna. Jego najwyższej klasy unikanie ruchu, planowanie trasy i głosowe wprowadzanie celu nie mają sobie równych, a ja jeszcze nie natknąłem się na dedykowany lub dostarczony przez producenta nawigację satelitarną, która może dotknąć jego wszechstronnych możliwości.

[galeria:5]

Recenzja Audi A3 (2017): Ogólna łączność

Oprócz tych wyjątkowych funkcji jest jednak o wiele więcej. Jeśli standardowa łączność Bluetooth nie jest dla Ciebie wystarczająca, Audi Phone Box można dodać za kolejne 325 funtów, zapewniając bezprzewodowe ładowanie Qi w schowku między kierowcą a pasażerem, automatyczne parowanie z systemem głośnomówiącym samochodu i połączenie ze zintegrowaną anteną samochodu dla lepszego odbioru.

Wybierz Audi Connect, a otrzymasz w kabinie kartę SIM z łącznością 4G, która zapewnia również dostęp do wybranych usług online dla Audi. Obejmują one proste wiadomości i informacje o pogodzie, aktualizacje na Twitterze oraz informacje o lotach i kolejach.

Samochód jest wyposażony w wiele możliwości podłączenia własnych rzeczy, z parą gniazd kart SD w schowku obok odtwarzacza CD oraz dwoma portami USB i wejściem AUX 3,5 mm w schowku pod podłokietnikiem .

[galeria:16]

Recenzja Audi A3 (2017): Wspomaganie kierowcy

W 2016 roku rozmowy w technologii motoryzacyjnej dotyczyły autonomicznej jazdy i chociaż A3 nie może prowadzić się w taki sam sposób, jak Tesla Model S lub Volvo XC90, ma przyzwoity wybór opcjonalnego, zaawansowanego technologicznie wspomagania kierowcy tryby, które są nowością w tej generacji.

Oprócz zwykłych kamer parkowania z przodu i z tyłu można również dodać adaptacyjny tempomat, pomoc w korkach i półautomatyczne parkowanie, a także monitorowanie martwego pola, pomoc na pasie ruchu i tryb wspomagania awaryjnego, który spowalnia samochód do zatrzyma się i utrzyma go na pasie, jeśli po pewnym czasie nie wykryje żadnego działania kierowcy.

Ogólnie stwierdziłem, że wszystko, co udało mi się przetestować, działało dobrze w krótkim okresie, jaki miałem z samochodem. W ruchu ulicznym A3 przyspiesza i hamuje z prędkością do 37 mil na godzinę – to wybawienie w dużym natężeniu ruchu na autostradzie. Przy prędkości 40 mil na godzinę i wyższej, aktywne wspomaganie pasa ruchu i adaptacyjny tempomat przejmują kontrolę, zapobiegając zjeżdżaniu z pasa, jeśli Twoja uwaga będzie się rozpraszać.

Aktywny asystent pasa ruchu jest jednak dość kosztowną opcją. Dostępny jako część pakietu Driver Assistance, dodaje 1500 funtów do kosztu samochodu; nawet adaptacyjny tempomat kosztuje 475 funtów więcej w wersji SE – Golf VW na równoważnym poziomie wykończenia oferuje adaptacyjny tempomat w standardzie. Czego Audi nie robi

[galeria:13]

Uważam, że (opcjonalne) automatyczne parkowanie było równie skuteczne. Nie będzie obsługiwał przepustnicy za Ciebie, ale jednym zręcznym ruchem poprowadzi Cię do równoległego miejsca parkingowego. Będzie również parkował prostopadle do tyłu i do przodu.

Moim jedynym problemem jest komunikacja między samochodem a kierowcą. Chociaż asystent ruchu działa dobrze, od czasu do czasu wyłącza się i nie zawsze jest jasne, kiedy to nastąpi. Kilka razy zbliżałem się do tyłu samochodu przede mną, spodziewając się, że A3 zahamuje i zatrzyma się automatycznie, co skończyło się koniecznością samodzielnego naciśnięcia hamulca w ostatniej chwili. Co powiesz na głośny alarm dźwiękowy, Audi?

Recenzja Audi A3 (2017): Audio

Nie miałem żadnych problemów z systemem audio Bang & Olufsen w prowadzonym przeze mnie Audi A3. Ma fantastyczny 14-głośnikowy system o mocy 750 W i zapewnia wstrząsający w klatce piersiowej bas oraz solidny dźwięk od średniego do najwyższego zakresu.

Jednak nie jest idealnie. Ten skądinąd świetny system dźwiękowy jest tłumiony przez grzechotanie i brzęczenie, gdy głośność jest zwiększona. Chociaż zdarza się to tylko przy ogłuszających głośnościach, a i tak nie miałbym zbyt często tak dużej głośności, jest to coś do rozważenia. I jest cena; opcjonalny system B&O, który testowałem, miał dość wysoką cenę 750 funtów.

[galeria:11]

Recenzja Audi A3 (2017): Werdykt

Audi A3 (2016) może być jednym z najtańszych samochodów Audi, ale robi wrażenie. Od momentu, w którym odpaliłem silnik i podłączyłem smartfona przez Audi Phone Box, aż do momentu, gdy zaparkowałem pod koniec mojej podróży, technik Audi był tam, aby pomóc.

Najbardziej imponujące jest to, że chociaż A3 znajduje się na dolnym końcu gamy Audi, nie czuje się tak, gdy siedzisz w kabinie. A dzięki hojnej pomocy technologii wrzucanej w standardzie otrzymujesz zaskakującą kwotę za swoje pieniądze.