Audi wyprodukowało NIESAMOWITĄ edycję Final Fantasy XV R8

Obraz 1 z 5

audi_r8_final_fantasy_1

audi_r8_final_fantasy_2
audi_r8_final_fantasy_3
audi_r8_final_fantasy_4
audi_r8_final_fantasy_5

Audi R8 jest obecnie jednym z najbardziej uderzających samochodów na drogach, ale Audi Japan mogło właśnie stworzyć najbardziej przyciągający wzrok. Przedstawiamy Final Fantasy XV Audi R8, wspólny projekt Audi i Square Enix, twórców Final Fantasy.

Jedyny w swoim rodzaju samochód nazywa się „Audi R8 Star of Lucis” i został pierwotnie stworzony do filmu, Kingsglaive: Final Fantasy XVi niestety lub na szczęście – w zależności od upodobań stylistycznych – powstała tylko jedna wersja specjalnego Audi.

//youtube.com/watch?v=0USrtc7-sjc

Jak zapewne widać na zdjęciach, Final Fantasy R8 ma ten sam ozdobny design i styl, jakich można się spodziewać w nowej grze RPG, ale poza tym wszystko w samochodzie jest takie samo, jak w „standardowym” R8 V10. Oznacza to, że Final Fantasy R8 wykorzystuje silnik V10 o pojemności 5,2 litra i przepuszcza go przez siedmiobiegową skrzynię biegów S tronic. Wynik? 0-100 km/h w 3,2 sekundy i prędkość maksymalna 330 km/h.

Jeśli jednak chcesz kupić Final Fantasy R8 dla siebie, prawdopodobnie będziesz rozczarowany. Samochód jest wyceniony na 50 000 015 jenów (472 145,57 USD), a ponieważ jest tylko jeden, Audi Japan organizuje loterię, aby znaleźć jednego szczęśliwego nabywcę. Jeśli interesuje Cię standardowy R8, możesz obejrzeć recenzję naszej siostrzanej strony EVO poniżej.