Recenzja Mercedesa Klasy E (2017): Jeździmy najbardziej zaawansowanym Benzem na drogach Wielkiej Brytanii

Recenzja Mercedesa Klasy E (2017): Jeździmy najbardziej zaawansowanym Benzem na drogach Wielkiej Brytanii

Obraz 1 z 22

mercedes_e_class_review_2017_hero_5_0

mercedes_e_class_review_2017_hero_2_0
mercedes_e_class_review_2017_hero_4_0
mercedes_e_class_review_2017_hero_1_0
mercedes_e_class_review_2017_7_0
mercedes_e_class_review_2017_1_0
mercedes_e_class_review_2017_2_0
mercedes_e_class_review_2017_3_0
mercedes_e_class_review_2017_4_0
mercedes_e_class_review_2017_5_0
mercedes_e_class_review_2017_6_0
mercedes_e_class_review_2017_8_0
mercedes_e_class_review_2017_9_0
mercedes_e_class_review_2017_13_0
mercedes_e_class_review_2017_15_0
mercedes_e_class_review_2017_16_0
mercedes_e_class_review_2017_17_0
mercedes_e_class_review_2017_21_0
mercedes_e_class_review_2017_24_0
mercedes_e_class_review_2017_hero_3_0
mercedes_e_class_review_2017_hero_6_0
mercedes_e_class_review_2017_hero_7_0
48525 £ Cena podczas przeglądu

Od kilku lat Klasa S jest najbardziej wyrafinowanym, zaawansowanym technologicznie sedanem Mercedesa, jaki można było kupić. Ale w 2017 roku ten zaszczyt przypada Mercedesowi Klasy E. Technologia motoryzacyjna rozwija się w szybkim tempie, a producenci samochodów nie mogą sobie pozwolić na oszczędzanie najnowszych technologii samochodowych dla swoich tradycyjnych flagowych samochodów. Zamiast tego wdrażają swoje nowe innowacje tak szybko, jak to możliwe, a to oznacza, że ​​modele zwykle uważane za średniej klasy – takie jak BMW serii 5 i Mercedes E-Class – reprezentują teraz najbardziej zaawansowane pojazdy na drogach.

Ale jak dobry jest Mercedes Klasy E 2017, a co ważniejsze, czy pasuje do nowego BMW serii 5? Jeździłem Mercedesem E220d AMG 2017 na drogach Wielkiej Brytanii, aby się tego dowiedzieć.

[galeria:3]

Recenzja Mercedesa Klasy E (2017): Design

Zobacz pokrewną recenzję nowego BMW serii 5 (2017): Praktycznie z najbardziej skomunikowanym BMW Recenzja nowego Audi Q5 (2017): Mały SUV, który jest duży pod względem technicznym Recenzja Mercedesa S-Class (2016): Odświeżenie 2017 nie może nadejść wkrótce

Jeśli byłeś fanem ostatniej Klasy E, prawdopodobnie spodoba Ci się również nowa, ponieważ przynajmniej na zewnątrz niewiele się zmieniło. Klasa E to dobrze wyglądający samochód i chociaż obecnie na drogach pojawiają się odważniejsze, ostrzejsze projekty, Mercedes ma swoje własne. Kolor samochodu, którym jeździłem, prawdopodobnie pomógł: dostarczony Mercedes E200d AMG był wykończony w bogatym, cudownym hiacyntowym czerwonym kolorze Designo, a w połączeniu z chromowanymi akcentami i bodykitem AMG z pewnością wygląda jak luksusowy samochód.

Podobnie jak większość Mercedesów w obecnej gamie, Klasa E ma ogromny grill i maskę, a boki samochodu są zdominowane przez opadające linie. Z tyłu Klasa E ma zaokrąglony bagażnik i schludne światła, które nadają jej atrakcyjny, ale dyskretny wygląd.

[galeria:4]

Recenzja Mercedesa Klasy E (2017): Wnętrze

Wnętrze nowej Klasy E jest znacznie bardziej radykalne niż wygląd zewnętrzny i charakteryzuje się nowatorskim podejściem projektowym, które wyróżnia się na tle konkurencyjnych limuzyn BMW i Audi. Gdy tylko wsiądziesz do samochodu, pierwszą rzeczą, jaką zauważysz, jest ogromny ekran, który rozciąga się od strony kierowcy aż do środka samochodu. Przyjrzyj się bliżej, a zobaczysz, że faktycznie zawiera dwa 12,3-calowe wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości w obudowie podobnej do tabletu. Nie jest to jednak głęboko wpuszczone w deskę rozdzielczą samochodu; zamiast tego Mercedes sprawił, że wydaje się unosić z przodu, jak ogromny panoramiczny tablet.

Oprócz ogromnego ekranu, wnętrze Mercedesa Klasy E jest tradycyjne w dotyku, z wysokim poziomem dopasowania i wykończenia, jakiego można oczekiwać od samochodu kosztującego 49 000 funtów. Na konsoli środkowej znajdują się fizyczne przełączniki samochodowego systemu audio i klimatyzacji, podczas gdy większość funkcji samochodu jest obsługiwana za pomocą hybrydowego panelu dotykowego i pokrętła, do którego przejdę później.

Ogólnie rzecz biorąc, wnętrze Klasy E jest jednym z wygodniejszych w tym sektorze i chociaż nie jest tak zorientowane na kierowcę jak, powiedzmy, BMW serii 5, skutecznie Cię kokonuje. Podobnie jak w Serii 5, oświetlenie wnętrza Mercedesa można ustawić na jeden z 64 różnych kolorów: tym razem wybrałem nastrojową czerwień.

Recenzja Mercedesa Klasy E (2017): Infotainment

BMW serii 5 może mieć jeden z większych ekranów, z których korzystałem, ale Mercedes ma go dokładnie pobity w tej dziedzinie. Chociaż można to pomylić z jednym obszarem ekranu, Klasa E w rzeczywistości wykorzystuje dwa połączone ze sobą ekrany, a lewy ekran jest tym, którego będziesz używać do celów informacyjno-rozrywkowych. To zdecydowanie największy ekran, jakiego używałem w samochodzie – może poza Teslą Model S – i jest niesamowicie ostry. Niezależnie od tego, czy chodzi o pokazywanie map, czy wyświetlanie tekstu, nie mogłem w ogóle rozróżnić struktury pikseli.[galeria:9]

Parowanie iPhone'a było bardziej skomplikowanym procesem, niż mogłoby się wydawać, a inne funkcje, takie jak zmiana schematu oświetlenia samochodu, są ukryte na stronach i stronach menu. Ważne jest, aby pamiętać, że są to rzeczy, które prawdopodobnie zrobisz raz lub dwa razy, więc nie powodują one ogromnych niedogodności.

Po znalezieniu żądanych ustawień lub strony ekran Klasy E pojawia się sam, ale z pewnością jest zawiedziony przez nieco przestarzały system menu.

Recenzja Mercedesa Klasy E (2017): Osiągi

Pomimo czasami trudnego w obsłudze interfejsu, system samochodowy Mercedesa jest ogólnie dość responsywny. Na przykład powiększanie i pomniejszanie map odbywa się bez przerwy, a animacja jest czysta i płynna. Byłoby dobrze na normalnym ekranie, ale na ekranie o dużej gęstości w Klasie E jest to szczególnie imponujące.

Mercedes Klasy E nie korzysta z ekranu dotykowego i to jest w porządku, pod warunkiem, że ma świetne menu i system sterowania. Uważam jednak, że menu Mercedesa jest nieco kłopotliwe, a czasem sprzeczne z intuicją.

[galeria:12]

Mercedes Klasy E nie radzi sobie tak dobrze, jeśli chodzi o sterowanie fizyczne; a dokładniej, system hybrydowy, pokrętło i panel dotykowy, z którego Mercedes korzysta w swojej obecnej gamie modeli.

Zasadniczo Klasa E oferuje dwa tryby działania: możesz użyć pokrętła i przycisków lub możesz użyć czegoś podobnego do touchpada z tymi samymi przyciskami funkcyjnymi. Oba te systemy są skutecznie ułożone jeden na drugim i chociaż oferują większy wybór, ogólne wrażenia nie są tak dobre, jak bardziej skoncentrowany system, taki jak w gamie Audi lub BMW serii 5.

Elementy sterujące na kierownicy samochodu również nie są idealne. Większość nawigacji odbywa się za pomocą przycisków pojemnościowych i nie oferuje żadnych informacji zwrotnych. A to oznacza, że ​​często będziesz wpatrywać się w ekrany, próbując sprawdzić, czy Twoje dane wejściowe zadziałały.

Szkoda, bo zakres funkcji dostępnych za pomocą kierownicy i znajdującej się za nią cyfrowej deski rozdzielczej robi ogromne wrażenie. Za pomocą tych przycisków przesuwania i kilku menu, Klasa E pozwala kontrolować wszystkie aspekty systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu, od nawigacji po muzykę i ustawienia samochodu, a także pozwala w dużym stopniu skonfigurować cyfrową deskę rozdzielczą.

[galeria: 15]

W rzeczywistości Klasa E pozwala zmienić niemal każdy aspekt deski rozdzielczej. Możesz wybrać szablony sportowe, klasyczne lub progresywne, ale możesz wtedy wejść i dostosować dokładnie to, co jest na ekranie. Więc jeśli chcesz zmienić pokrętło obrotów na mapę, jest to całkiem proste. Jeśli czujesz się sportowo, możesz wyświetlić na konsoli środkowej dodatkowe dane silnika, takie jak stan naładowania akumulatora, temperatura oleju i zużyte kW. Podobnie jak reszta Mercedesa Klasy E, konstrukcja tych ekranów jest gładka i dopracowana.

Korzystanie z nawigacji satelitarnej jest szczególnie proste, a po wprowadzeniu adresu za pomocą pokrętła lub skomplikowanego panelu dotykowego, obliczenie trasy w Klasie E nie trwa długo. System nawigacji satelitarnej Mercedesa szczególnie korzysta z ogromnego ekranu, a także wyświetla Punkty orientacyjne 3D, dzięki którym łatwiej zorientujesz się, gdzie jesteś.

Mercedes Klasy E I, którym jeździłem, nie był wyposażony w wyświetlacz przezierny (HUD), chociaż można go określić. HUDy są prawdopodobnie jedną z najbardziej przydatnych funkcji, jakie można znaleźć w nowoczesnych samochodach, więc trochę frustruje, że nie jest to standardowe wyposażenie.

[galeria:2]

Recenzja Mercedesa Klasy E (2017): Łączność i aplikacje

Klasa E jest najbardziej skomunikowanym Mercedesem, jaki możesz teraz kupić, i ma zarówno Apple CarPlay, jak i Android Auto, a także przyjazny dla telefonów komórkowych system Mercedes me. Zarówno Android Auto, jak i Apple Carplay działają zgodnie z oczekiwaniami (chociaż brak ekranu dotykowego jest tutaj trochę irytujący), ale to Mercedes me reprezentuje najbardziej innowacyjną część połączonej oferty samochodu.

Widzieliśmy już odpowiedniki aplikacji, ale Mercedes me idzie o krok dalej. Niezależnie od tego, czy chcesz znaleźć swój samochód, podgrzać kabinę, zdalnie zamknąć drzwi, czy sprawdzić stan rzeczy, takich jak poziom płynu hamulcowego lub ciśnienie w oponach, możesz to wszystko zrobić w tej aplikacji. Co więcej, aplikacja służy również do wykonywania zdalnych, półautonomicznych funkcji, ale o tym zajmę się później.

Jeśli chodzi o łączność, Klasa E jest wyposażona nie tylko w Bluetooth, ale także w hotspot Wi-Fi dla urządzeń elektronicznych, co jest szczególnie przydatne, gdy Twój telefon nie ma zasięgu – lub jeśli pasażerowie mają tablety tylko z Wi-Fi.

Recenzja Mercedesa Klasy E (2017): Audio

Samochód, którym jeździłem, był wyposażony w wysokiej klasy system audio Burmester i był to bez wątpienia jeden z najbardziej efektownych elementów auta. Od cichej muzyki w tle po ciężki rock odtwarzany z maksymalną głośnością, 13-głośnikowy, dziewięciokanałowy system zapewnia bogaty dźwięk z wyrazistym dźwiękiem w całym krajobrazie dźwiękowym. Nawet przy muzyce z większą ilością basów Mercedes był w stanie dostarczyć zwarty, zdyscyplinowany dolny zakres i średni zakres, co sprawiło, że utwory były bardziej naładowane energią. Chociaż kosztuje 3895 funtów w ramach pakietu Premium Plus, warto go zdobyć, jeśli możesz.

[galeria:13]