Podsumowanie programu złomowania samochodów: Programy złomowania samochodów Audi i Ford potrwają teraz do 2018 r.

Przywykliśmy do oglądania ofert wymiany w witrynach sklepów z elektroniką lub grami wideo, ale w 2017 roku producenci samochodów zaczęli oferować dobre pieniądze za swoje stare koła. W ciągu tygodnia lub dwóch prawie każdy duży producent samochodów – od Forda i VW po Kia i Skodę – zaczął oferować programy złomowania szeregu nowych modeli.

Podsumowanie programu złomowania samochodów: Programy złomowania samochodów Audi i Ford potrwają teraz do 2018 r.

CZYTAJ DALEJ: Wielka Brytania dąży do „wycofywania” nowych samochodów benzynowych i wysokoprężnych do 2040 r.

Odnieśli taki sukces, że Ford twierdzi, że widział już ponad 10 500 samochodów i CV ze złomowaniem w ramach programu złomowania Forda, uruchomionego latem. Obecnie rozszerza program do pierwszego kwartału 2018 r. i będzie akceptować Forda Rangera, a także zupełnie nowe modele Fiesta, Focus i Transit CV.

Podobnie, Audi rozszerza swój własny program złomowania na rok 2018. Początkowo przyjmowało zamówienia tylko do 31 grudnia 2017 r. włącznie. Teraz będzie to trwało do 31 marca 2018 r. włącznie.

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze samochody elektryczne 2017

Podsumowanie programu złomowania samochodów

Schemat złomowania Forda

Ford oferuje zniżkę w wysokości 2000 funtów na każdy nowy samochód, o ile sprzedajesz samochód przed Euro 5 zarejestrowany przed 31 grudnia 2009 r. Podobnie jak BMW, program zakończy się pod koniec roku, ale w przeciwieństwie do niemieckiego samochodu producent, Ford obiecuje zmiażdżyć każdy sprzedany samochód.

Schemat złomowania Audi

Schemat złomowania Audi jest stosunkowo prosty i oferuje od 2000 do 8000 funtów za samochód Euro 1-4 – oczywiście za nowe Audi. To, ile dostaniesz, zależy od wielkości nowego Audi, które chcesz, więc dostaniesz 2000 funtów, jeśli chcesz A1 i maksymalną ofertę 8 000 funtów, jeśli kupujesz Q7.

W rzeczywistości większość nowych modeli Audi można wymienić na nowy, z wyjątkiem modeli Q7 TDI, A8, R8 i RS. Zastępuje to wszelką wartość wymiany części pojazdu będącego w obrocie.

Schemat złomowania BMW

Program złomowania BMW dotyczy tylko diesli, co upraszcza sprawę. Handel jakimkolwiek olejem napędowym sprzed normy Euro 5 zapewni Ci 2 000 funtów zniżki na nowe BMW lub MINI emitujące mniej niż 130 g/km CO2. Możesz również uzyskać pieniądze z gamy BMW i – a więc i8 i i3 – i co ważne, ta oferta wymiany jest dodatkiem do dotacji rządowej. Jedyny haczyk? Zostanie to zrobione do końca roku.

Dlaczego to się dzieje?

Dane opublikowane niedawno przez Society of Motor Manufacturers & Traders (SMMT) pokazują, że całkowita sprzedaż samochodów w listopadzie spadła o 11,2% do 163 541 sztuk w porównaniu z tym okresem w zeszłym roku. Od początku roku sprzedaż spadła o 5% w porównaniu.

Przyczyny tych nowych programów złomowania są dwojakie, ale najpierw zaczniemy od tego moralnie poprawnego: producenci samochodów częściowo wprowadzili te programy w celu zmniejszenia ilości starszych, bardziej zanieczyszczających środowisko samochodów na drogach. Zaprojektowane, aby spełniać mniej rygorystyczne normy emisji – takie jak Euro 4 i niższe – te samochody są po prostu gorsze dla środowiska.

Zobacz powiązane Rzym dołącza do Niemiec w zakazie wjazdu samochodów z silnikiem Diesla do centrum miasta Najlepsze samochody elektryczne 2018 Wielka Brytania: Najlepsze pojazdy elektryczne na sprzedaż w Wielkiej Brytanii

Według Auto Ekspres,

Ford wierzy, że zabranie około 19 milionów samochodów sprzed Euro 5 z dróg w Wielkiej Brytanii zmniejszyłoby samą emisję CO2 do 15 milionów ton rocznie – z dodatkową premią w postaci ogromnej redukcji emisji NOx i cząstek stałych.

Mniej filantropijny, ale równie zrozumiały powód jest bardziej oczywisty. Producenci samochodów mają nadzieję, że te programy złomowania pomogą im sprzedawać więcej nowych samochodów – i prawdopodobnie mają rację. W końcu, jeśli Ford oferuje Ci pieniądze na zakup nowej Fiesty, prawdopodobnie oddasz im za to swój stary samochód – i dopłacisz różnicę.

ford_electric_cars_tech_boss_ceo

Jest to teraz ryzykowny, ale ostatecznie oślepiający ruch dla producentów samochodów, a ponieważ benzyna i diesle mają zostać pokonane do 2040 roku, jest to dobry sposób na sprzedaż samochodów benzynowych w 2017 roku.

Jednak podobnie jak rynek handlu smartfonem lub Xbox One, rynek złomowania jest szczególnie zagmatwany, ponieważ każdy producent oferuje coś nieco innego. Na przykład Ford faktycznie zmiażdży każdy samochód, podczas gdy inni producenci nie zobowiązali się do faktycznego zeskrobywania pojazdów, które otrzymują.

Aby więc dowiedzieć się, jaki program odpowiada Twoim potrzebom finansowym lub moralnym, przygotowaliśmy listę wszystkich programów złomowania oferowanych w Wielkiej Brytanii w 2017 roku. Czytaj dalej, aby znaleźć ten, który Ci odpowiada. Jest też w porządku alfabetycznym.

Zaktualizujemy ten artykuł, gdy poznamy szczegóły kolejnych schematów