Jak stworzyć awatara z kreskówek ze zdjęcia?

Wiele serwisów społecznościowych umożliwia użytkownikom tworzenie awatarów — podobnych do kreskówek obrazów osoby lub użytkownika. Awatary są szeroko stosowane na wszelkiego rodzaju stronach internetowych, w tym na Facebooku i Bitmoji. Twój odpowiednik z kreskówek online może przeżyć mnóstwo przygód w różnych witrynach, a wiele osób lubi tworzyć nowe awatary na różne platformy mediów społecznościowych. Za pomocą jednej z wielu platform internetowych możesz stworzyć własną kreskówkową jaźń ze zdjęciem lub bez.

Tworzenie awatara z kreskówek jest bardzo łatwe i można to zrobić za pomocą bezpłatnego oprogramowania i witryn internetowych znalezionych w Internecie. W tym artykule pokażemy Ci podstawy tworzenia awatara z kreskówek dla siebie, zarówno ze zdjęcia, jak i od podstaw.

Jak stworzyć kreskówkę ze zdjęcia na Androidzie

Tworzenie kreskówkowej wersji ulubionego zdjęcia jest naprawdę proste na urządzeniu z Androidem. Będziesz musiał użyć aplikacji innej firmy, ponieważ natywny edytor zdjęć, choć ma wiele świetnych opcji, nie oferuje opcji tworzenia kreskówek.

Przeszukaliśmy Sklep Google Play w poszukiwaniu wysokiej jakości aplikacji, która jest bezpłatna, i znaleźliśmy Edytor zdjęć z kreskówek.

Najpierw musisz zainstalować aplikację, a następnie zezwolić jej na dostęp do zdjęć przechowywanych na urządzeniu z Androidem. Następnie możesz wykonać następujące kroki, aby Twoje zdjęcie było kreskówką:

  1. Otwórz aplikację i dotknij „Zdjęcia”.

  2. Wybierz zdjęcie z galerii telefonu. Następnie przewiń opcje na dole, aż zobaczysz opcję „Cartoon+”. Oczywiście możesz wybrać dowolną z opcji, które chcesz.

  3. Stuknij ikonę pobierania, aby zapisać zdjęcie w galerii telefonu.

To wszystko! Twoje zdjęcie będzie teraz wyglądało jak kreskówka i zostanie zapisane w Twojej galerii, gotowe do udostępnienia każdemu. W sklepie Google Play dostępnych jest wiele aplikacji, więc jeśli chcesz więcej funkcji, zdecydowanie poszukaj innych aplikacji. Pamiętaj tylko, że większość aplikacji, na które natkniesz się, będzie miała miesięczną opłatę subskrypcyjną.

Jak stworzyć kreskówkę ze zdjęcia na iOS

Natywny edytor zdjęć na iPhonie nie zamieni Twoich zdjęć w kreskówkę. Na szczęście istnieją również aplikacje innych firm dla użytkowników iOS.

Jedną z aplikacji dostępnych dla użytkowników iOS jest ToonMe. Ta prosta aplikacja jest bezpłatna i łatwa w użyciu.

Oto jak zamienić zdjęcie w kreskówkę, jeśli używasz iPhone'a lub iPada:

Otwórz aplikację ToonMe i dotknij ikony ToonMe w lewym dolnym rogu.

Dotknij, aby przesłać wybrane zdjęcie. Jeśli korzystasz z aplikacji po raz pierwszy, przed przesłaniem zdjęć musisz kliknąć „Zezwól”.

Aplikacja automatycznie wykona całą pracę, aby Twoje zdjęcie stało się kreskówką. Następnie możesz dotknąć ikony pobierania, aby dodać zdjęcie do swojej galerii.

Darmowa wersja ToonMe zamieni Twoje zdjęcia w kreskówki. Ale jeśli chcesz więcej funkcji, możesz zarejestrować się w wersji Pro za jedyne 4,99 USD/mies.

Jak omówiliśmy powyżej, w App Store dostępnych jest wiele aplikacji, które nadadzą Twoim zdjęciom kreskówkowy wygląd. Jeśli chcesz zrobić więcej niż oferty ToonMe, proste wyszukiwanie w App Store z pewnością odkryje więcej świetnych opcji.

Jak stworzyć kreskówkę ze zdjęcia na PC

Użytkownicy komputerów PC mają tak wiele możliwości edycji zdjęć, że trudno jest zawęzić opcje. Możesz korzystać z aplikacji, stron internetowych i oprogramowania. Na potrzeby naszego artykułu szukaliśmy prostych i darmowych. Szybkie przeszukanie internetu spowoduje wyświetlenie wielu stron i aplikacji gotowych do tego zadania.

Lubimy PhotoCartoon.net. Jest łatwy w użyciu, bezpłatny i nie wymaga żadnych danych logowania ani danych osobowych.

Oto jak zamienić dowolne zdjęcie w kreskówkę na komputerze:

  1. Udaj się na stronę Cartoon.net i kliknij „Przeglądaj”, aby wybrać zdjęcie, które chcesz zamienić w kreskówkę.

  2. Kliknij „Cartoonize Online”.
  3. Witryna wykona całą pracę za Ciebie. Kliknij „Pobierz”.

W wybranym przez Ciebie pliku pojawi się rysunkowa wersja Twojego zdjęcia. Podobnie jak w aplikacji na Androida, którą wyróżniliśmy powyżej, możesz użyć dowolnego zdjęcia; ta strona nie ogranicza Cię do selfie.

Inne opcje

Przy tak wielu dostępnych aplikacjach znalezienie właściwej może okazać się trudne. Aby zobaczyć listę wszystkich dostępnych aplikacji, wpisz „kreskówka do tworzenia zdjęć awatarów” w pasku wyszukiwania Apple App Store lub Google Play Store.

Twój wybór będzie zależał od stylu postaci z kreskówek, którego szukasz, a także od poziomu kontroli i liczby opcji edycji, które chcesz w swoim oprogramowaniu. Kilka przykładów, które możesz wypróbować, to Cartoon Photo Editor autorstwa Game Brain i zdjęcie kreskówkowe autorstwa Pixelab. Oba są edytorami zdjęć i można je bezpłatnie pobrać ze sklepu z aplikacjami.

Uwaga: jeśli masz urządzenie z systemem iOS, możesz sprawdzić:

  1. Twórca animacji Cartoon Face autorstwa VicMan LLC
  2. Clip2Comic & Caricature Maker firmy DigitalMasterpieces GmbH
  3. Szkicuj mnie! przez Bluebear Technologies Ltd.

Większość aplikacji do edycji zdjęć, takich jak te wymienione, można pobrać bezpłatnie, ale pamiętaj, że często obowiązują zakupy w aplikacji.

Po pobraniu aplikacji, którą lubisz, po prostu postępuj zgodnie z procesem konfiguracji i upewnij się, że aplikacja ma dostęp do zdjęć z Twojego telefonu. Każda aplikacja będzie miała opcję przesyłania. Dotknij tego i prześlij zdjęcie, którego chcesz użyć.

Jeśli wolisz nie instalować żadnego oprogramowania ani korzystać z aplikacji, istnieje wiele usług internetowych, które wygenerują dla Ciebie awatar na podstawie Twojego zdjęcia. Rzućmy okiem na kilka opcji, aby zobaczyć, jak to może wyglądać.

Konwerter BeFunky jednym kliknięciem

BeFunky to internetowa usługa graficzna z wieloma różnymi funkcjami i opcjami, a jedną z dostępnych opcji jest tworzenie kreskówek jednym kliknięciem. Jest to uaktualnienie ich bezpłatnego produktu, ale możesz wypróbować je bezpłatnie. Powyższy obrazek to próbka końcowego wyniku. Jak widać, ma zupełnie inny charakter niż poprzednia kreskówka, więc możesz pobawić się różnymi opcjami, aby wybrać dla siebie styl.

LunaPic

LunaPic to kolejny edytor zdjęć online z możliwością przekształcania zdjęć w kreskówki. Witryna zawiera również wiele innych narzędzi do edycji. Powyższy obrazek jest domyślnym filtrem kreskówek.

Utwórz awatara bez zdjęcia

Inną opcją, którą możesz chcieć sprawdzić, jest twórca awatarów z kreskówek. Te aplikacje nie wymagają zdjęcia ani żadnych zdolności artystycznych i pozwalają wybrać funkcje, które najlepiej Cię reprezentują.

Istnieją twórcy postaci dla różnych stylów artystycznych. Wypróbuj Cartoon Maker — Avatar Creator od Picfix Art Studio, aby uzyskać ogólne awatary z kreskówek, które przypominają nam Wii-moji. Jeśli wolisz postacie z anime, możesz sprawdzić Avatar Maker: Anime od Avatars Makers Factory. Oczywiście aplikacje takie jak Bitmoji mają wewnętrzny kreator kreskówek.

Twórcy awatarów z kreskówek są wygodni, jeśli chcesz mieć prostą reprezentację siebie, która nie jest tak naprawdę Twoim zdjęciem. Takie awatary mogą się przydać, gdy potrzebujesz ich na forach publicznych lub w innych miejscach online, w których chcesz zachować swoją tożsamość w tajemnicy, ale nadal chcesz wyrazić swoje prawdziwe i prawdziwe ja.

Istnieje również kilka stron internetowych, za pomocą których możesz zmienić swoje zdjęcie w kreskówkę. Napisaliśmy samouczek na stronach internetowych, na których możesz bezpłatnie rysować!

Często Zadawane Pytania

Edycja zdjęć jest naprawdę fajna! Jeśli masz więcej pytań dotyczących przekształcenia zdjęcia w kreskówkę, czytaj dalej!

Jaka jest różnica między awatarem Bitmoji a kreskówkowym awatarem?

Bitmojis stały się niezwykle popularne na platformach mediów społecznościowych w ciągu ostatnich kilku lat. Są to rysunkowe wersje ciebie, ale z jedną dużą różnicą; nie przekształcają twojego istniejącego zdjęcia w kreskówkę. Zamiast tego wchodzisz na stronę lub aplikację Bitmoji, tworzysz konto i budujesz swój lookalike od podstaw. Wybieranie koloru włosów, odcieni skóry, oczu, a nawet ubrań.

Jeśli używasz Snapchata, a teraz Facebooka, możesz zmienić swoje Bitmoji w dowolnym momencie, aby odzwierciedlić swój aktualny nastrój.

Czy mogę zamienić moje zdjęcie w kreskówkę bez korzystania z aplikacji lub witryn innych firm?

Chociaż narzędzia do edycji telefonów komórkowych stały się znacznie lepsze niż kiedyś, nie pozwalają nam jeszcze przekonwertować zdjęcia na awatara z kreskówek. Być może wkrótce zobaczymy tę natywną funkcjonalność.

Końcowe przemyślenia

Wiele aplikacji aparatu ma „artystyczne” filtry, których można używać na istniejących zdjęciach. Zamiast pobierać inną aplikację, możesz sprawdzić, czy masz już te możliwości. Bardziej prawdopodobne jest, że masz tego typu filtry, jeśli masz inną aplikację aparatu niż ta dostarczona z telefonem.

Wreszcie, jeśli używasz swojego aparatu fotograficznego, nadal masz opcje. Po prostu sprawdź polecane aplikacje lub wypróbuj nowe. Większość z nich jest bezpłatna w Twoim sklepie z aplikacjami, więc wypróbuj kilka, aż znajdziesz ten, który jest dla Ciebie odpowiedni.