Recenzja Mercedesa Klasy A (2018): Mały samochód, duża technologia

Recenzja Mercedesa Klasy A (2018): Mały samochód, duża technologia

Obraz 1 z 28

mercedes_a-class_2018_recenzja

mercedes_a-class_2018_designs
mercedes_a-class_2018_design
mercedes_a-class_2018_top_view
mercedes_a-class_2018_side
mercedes_a-class_2018_front
mercedes_a-class_2018_rear
mercedes_a-class_2018_reflektory
mercedes_a-class_2018_indicator
mercedes_a-class_2018_wing
mercedes_a-class_2018_koło
mercedes_a-class_2018_cabin
mercedes_a-class_2018_inside
mercedes_a-class_2018_controls
mercedes_a-class_2018_looks
mercedes_a-class_2018_colors
mercedes_a-class_2018_color_scheme
mercedes_a-class_2018_dashboard
mercedes_a-class_2018_navigation
mercedes_a-class_2018_camera
mercedes_a-class_2018_kierownica
mercedes_a-class_2018_volume
mercedes_a-class_2018_voice_assistant
mercedes_a-class_2018_directions
mercedes_a-class_2018_ai_navigation
mercedes_a-class_2018_door
mercedes_a-class_2018_usb-c
mercedes_a-class_2018_pad
25800 £ Cena w recenzji

Nowy Mercedes Klasy A to coś wielkiego. Normalnie można by się spodziewać, że wyjaśnię, że to najtańszy sposób na wsiadanie do mercedesa, to wszystko zależy od marki, a mniej od samochodu i jazdy. W końcu dlatego Mercedes sprzedał tak wiele w ostatnim czasie.

Zobacz pokrewną recenzję Mini 3-drzwiowy właz i kabriolet (2018): Mały samochód, który jest duży pod względem technologicznym Recenzja Ford Fiesta 2017: Bardziej nowoczesna forma popularnego

Ta edycja jest nieco inna, ponieważ zamiast jedynie wprowadzić nieco nowy wygląd i delikatnie zmodernizowaną mechanikę, Mercedes poszedł na całość i rzucił w to książkę.

Mówię tutaj o nowym „Mercedes-Benz User Experience (MBUX)”. Po raz pierwszy zaprezentowany na tegorocznych targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, jest to prawdopodobnie najbardziej zaawansowany, zaawansowany technologicznie kokpit, jaki kiedykolwiek widziałem w samochodzie. Pokonuje tutaj Mercedesa Klasy E i S, co jest trochę, co jest mocne, biorąc pod uwagę, że ta ostatnia zaczyna się od 72 000 funtów – ponad dwukrotnie więcej niż nowa Klasa A 25 800.

[galeria:1]

Recenzja Mercedesa Klasy A: MBUX i technologia wnętrza

Wewnątrz kabiny to typowy mercedes, z dużą ilością obrobionego aluminium rozrzuconego dookoła i typowo wysoki poziom komfortu. Ale wszystko sprowadza się do technologii nowej Klasy A, a to zaczyna się od miejsca za kierownicą w jednym płynnym, delikatnie zakrzywionym ruchu.

To jak coś z mostka statku kosmicznego Enterprise, ale zamiast angażować Klingonów, służy tutaj do prezentacji prędkościomierza i obrotomierza, nawigacji satelitarnej, mediów i ustawień samochodu. I (czy już to powiedziałem?) wygląda cholernie niesamowicie.

Jednak nie jest to takie samo we wszystkich modelach Klasy A. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, potrzebujesz bliźniaczych wyświetlaczy o przekątnej 10,25 cala, które są zasilane przez parę układów Nvidia Tegra X2. Najtańsze modele są wyposażone w parę 7-calowych ekranów i mniej wydajne elementy wewnętrzne.

[galeria:12]

Niezależnie od wybranego modelu, te dwa ekrany działają mniej więcej w ten sam sposób. Prawy, centralny ekran jest wrażliwy na dotyk, podczas gdy lewy jest pasywny i służy do wyświetlania mapy nawigacji satelitarnej, prędkościomierza i obrotomierza w różnych układach konfigurowanych przez użytkownika. I jest bardzo intuicyjny w użyciu; Szczególnie podoba mi się sposób, w jaki można wchodzić w interakcję z różnymi ustawieniami samochodu – na przykład z reflektorami – po prostu dotykając odpowiedniej części modelu 3D na ekranie.

Cyfrowy wyświetlacz wskaźników, umieszczony za kierownicą, jest w pełni konfigurowalny. Możesz ukryć tarcze i zastąpić je mapą 3D (dostarczoną TUTAJ Technologie), a nawet dostosować, jakie elementy mapy się pojawiają.

[galeria:18]

Co najlepsze, w przeciwieństwie do Audi, Mercedes nie wyrzucił tutaj dziecka z kąpielą. Jeśli nie radzisz sobie z używaniem ekranu dotykowego podczas jazdy, przed dźwignią zmiany biegów znajduje się duży gładzik, którego możesz użyć jako substytutu ekranu dotykowego, aby przesuwać palcem w lewo i w prawo, aby przejść z ekranu na ekran, w górę iw dół, aby nawigować po listach i kliknij, aby wybrać elementy. Dodatkowo, będąc echem genialnego dotykowego touchpada MacBooka, za każdym kliknięciem wydaje dźwięk informacji zwrotnych.

[galeria:27]

A jeśli chcesz pracować całkowicie bez użycia rąk, możesz to zrobić również dzięki cyfrowemu asystentowi Nuance „Linguatronic” Mercedesa, który pozwala uzyskiwać wskazówki dojazdu, odtwarzać muzykę, a nawet zmieniać temperaturę, po prostu wykrzykując „hej Mercedes” i cokolwiek zechcesz. To też działa całkiem nieźle; zinterpretuje nawet nieco niejasne stwierdzenia, takie jak „hej Mercedes, jest mi zimno” jako apel o podkręcenie temperatury w klimatyzacji.

[galeria:22]

Jeśli chodzi o Apple CarPlay i Android Auto, będzie można je zamawiać od września w ramach opcjonalnego pakietu „Smartphone Connect”, który będzie również zawierał bezprzewodowe ładowanie i funkcję cyfrowego kluczyka za pośrednictwem aplikacji Mercedes. Z bardziej negatywnej strony, w modelu brytyjskim nie ma HUD-a, chociaż z cyfrowym zestawem wskaźników jest to dość wybaczalne.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Mini 3-drzwiowego luku i kabrioletu (2018): Mały samochód, który jest wielki pod względem technologicznym

Recenzja Mercedesa Klasy A: funkcje bezpieczeństwa i wspomaganie kierowcy

Gdyby to było wszystko, co można było znaleźć w nowym pakiecie technicznym Mercedesa, wystarczyłoby zobaczyć go wygodnie przed każdym innym samochodem w przedziale cenowym poniżej 30 tysięcy funtów – ale jest jeszcze więcej, jak można się spodziewać , to wszystko jest opcjonalne.

Najpierw jest pakiet rozszerzonej nawigacji, w który, szczerze mówiąc, trzeba zobaczyć, aby w to uwierzyć. Spójrz więc na zdjęcie poniżej, a następnie wróć do recenzji.

[galeria:24]

To, co widzisz, to zasadniczo nawigacja w rzeczywistości mieszanej. Wykorzystuje on przednią kamerę samochodu do wyświetlania obrazu drogi przed nami w czasie rzeczywistym z niebieską strzałką, która wskazuje kierunek, w którym należy jechać, podczas gdy tradycyjna, odgórna grafika skrzyżowania jest pokazana po prawej stronie.

[galeria:23]

To naprawdę sprytne rozwiązanie i innowacja, która wydaje się działać. Dzięki temu łatwiej jest ustalić, który zjazd należy obrać na rondzie; w rzeczywistości posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​poprawia to również bezpieczeństwo, ponieważ kiedy spojrzysz na mapę, nadal możesz zobaczyć, co jest przed tobą, dzięki czemu cały czas będziesz świadomy swojego otoczenia.

Oczywiście nie jest to jedyny oparty na technologii system bezpieczeństwa w nowej Klasie A. Istnieje również funkcja wykrywania znaków drogowych, która informuje o maksymalnej dozwolonej prędkości na drodze, którą jedziesz.

[galeria:19]

Istnieje również opcja określenia „Aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu”, który utrzyma Cię na pasie, jeśli zaczniesz dryfować. Zauważyłem, że działa dobrze, chociaż może to być nieco niepokojące, gdy jedziesz szybko.

Inne, bardziej półautonomiczne tryby, takie jak aktywny asystent kierowania „Distronic” Mercedesa, który zapewnia „zauważalne wspomaganie kierowania, nawet na zakrętach”, będą dostępne w Klasie A pod koniec roku.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja VW Touarega (2018): SUV Volkswagena to cud techniki

Recenzja Mercedesa Klasy A: system dźwiękowy

Nieco mniej imponujący był system nagłośnienia średniotonowego zainstalowany w moim modelu z jazdą testową. Głośniki nie są markowe; zamiast tego są to wewnętrzne głośniki Mercedes-Benz, które są napędzane przez wzmocnienie o łącznej mocy 225 W. W bagażniku znajduje się subwoofer, głośniki wysokotonowe w słupkach A i tylnych drzwiach, głośniki średniotonowe we wszystkich czterech drzwiach i centralny głośnik średniotonowy z przodu.

[galeria:14]

Na papierze wygląda imponująco; w rzeczywistości wydajność jest mieszana i stwierdziłem, że ogólna jakość dźwięku jest zbyt sycząca. Nawet gdy obniżyłem tony wysokie o sześć stopni i przesunąłem suwak o dwa stopnie do tyłu, muzyka brzmiała przeszywająco irytująco. Wysokie tony są zbyt ostre i kruche, przez co trudno jest cieszyć się słuchaniem przez więcej niż kilka minut na raz.

Szkoda, bo gdzie indziej jakość dźwięku jest absolutnie w porządku. Średnie i basy były doskonale do zaakceptowania. Tony niskie mają ładne dudnienie i jest ciasne uderzenie średniego basu. Średnie odsłaniają wystarczająco dużo szczegółów i nie są spychane w tło, co jest świetne w przypadku utworów z naciskiem na wokal.

Dodaj imponującą scenę dźwiękową i fantastyczną separację instrumentów i miałbyś zabójczy system dźwiękowy – gdyby nie ta nieznośnie zuchwała góra.

[galeria:25]

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Ford Fiesta 2017: Bardziej nowoczesna forma popularnej

Recenzja Mercedesa Klasy A: Design i komfort

Jeśli chodzi o hatchbacki, Klasa A jest jedną z droższych ofert na rynku, ale, jak widzieliśmy, nowa Klasa A całkowicie to uzasadnia, szczególnie dzięki zaawansowanym technologicznie systemom informacyjno-rozrywkowym.

Jest również najwyższej klasy pod względem wyposażenia wnętrza. Od miękkich, syntetycznych „skórzanych” foteli, po otwory wentylacyjne, które wyglądają jak wloty silników odrzutowych zdobiące deskę rozdzielczą.

[galeria: 15]

W rzeczywistości, w zależności od regulacji temperatury, kratki wentylacyjne zmieniają nawet kolor, tymczasowo zmieniając kolor na czerwony, gdy ogrzewasz kabinę, i niebieski, gdy ją ochładzasz.

Kierownica też ma wiele ukrytych klejnotów. Oprócz zwykłych elementów sterujących, takich jak regulacja głośności i tempomat, po obu stronach kierownicy znajdują się dwa pojemnościowe, dotykowe przyciski. Jeden z tych przycisków służy do sterowania ekranem systemu informacyjno-rozrywkowego, a drugi do cyfrowego zestawu wskaźników. Są responsywne i intuicyjne w użyciu oraz dają kierowcy kolejny sposób kontrolowania różnych opcji samochodu.

[galeria:13]

Teraz, pomimo podwójnych wyświetlaczy o przekątnej 10,25 cala, niemiecki producent zdecydował się zachować kilka fizycznych przycisków na swoim miejscu. Na przykład sterowanie klimatyzacją, znajdujące się pod przednimi otworami wentylacyjnymi, to wszystkie fizyczne przełączniki i przyciski. Istnieje również zestaw przycisków otaczających touchpad, który zawiera przełącznik do przełączania czterech trybów jazdy samochodu: Eco, Sport, Individual i Comfort.

Wreszcie po prawej stronie deski rozdzielczej znajduje się fizyczny przycisk zasilania i Start/Stop. Nie musisz też nigdzie składać klucza, o ile masz go przy sobie; jesteś dobry, aby zacząć.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Nissan Leaf 2018: najpopularniejszy pojazd elektryczny w Wielkiej Brytanii staje się lepszy

Recenzja Mercedesa Klasy A: wrażenia z jazdy, silnik i prowadzenie

Podczas premiery jeździłem A 200 AMG, wyposażonym w czterocylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra. Uważam, że samochód jest sprawny na zakrętach i łatwy w prowadzeniu. Ma lekkość i jest dość zwinna na zakrętach Cotswolds i wokół nich. Jednak nie jest to coś, co przyspiesza bicie serca, jeśli jesteś zapalonym kierowcą.

[galeria:5]

To powiedziawszy, samochód nie próbuje być sportowy. Został zaprojektowany jako wygodna jazda, którą będziesz cieszyć się podczas jazdy autostradą. Jednak nawet tutaj są pewne problemy.

Poza słabym, nieprzyjemnym hałasem silnika, gdy wciskasz pedał do metalu, byłem zszokowany, słysząc sporo hałasu z drogi, tak bardzo, że wyrzuciło mnie to z ogólnego wrażenia z jazdy. Nawet przy włączonym systemie dźwiękowym możesz poczuć wibracje na podłodze – nie jest to coś, czego można się spodziewać po mercedesie. Zamiast tego spodziewałbym się błogiej ciszy i miękkiej, przyjemnej jazdy.

[galeria:6]

Nasz siostrzany tytuł, Auto Express, opublikował na początku tego roku pełną recenzję Mercedesa Klasy A, więc przeczytaj ich opinię na temat osiągów i właściwości jezdnych samochodu.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Tesli Model S (2017): Ponownie odwiedzamy najpopularniejszy samochód elektryczny Elona Muska

Recenzja Mercedesa Klasy A: Cena i opcje

W Wielkiej Brytanii nowa Klasa A jest dostępna w trzech wersjach wyposażenia: SE, Sport i AMG. Ceny zaczynają się od 25 800 funtów za podstawowy model A 180 d SE, który jest wyposażony w 1,5-litrowy czterocylindrowy turbodiesel o mocy 114 KM. Alternatywnie możesz wybrać jeden z dwóch modeli benzynowych: 1.3-litrowy czterocylindrowy A 200 I z turbodoładowaniem i 161 KM z beczki oraz 2.0-litrowy czterocylindrowy A 250 z turbodoładowaniem o mocy 221 KM, które zaczynają się od odpowiednio 27 500 funtów i 30 240 funtów. .

A ponieważ Mercedes planuje jesienią 2019 roku wypuścić na rynek tańszy wariant benzynowy A 180, a także dwa mocniejsze warianty wysokoprężne (200 d i A 220 d) na początku 2019 roku, wkrótce powinno być w czym wybierać. Wszystkie modele początkowo będą wyposażone w siedmiobiegową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów 7G-DCT Mercedesa. Modele ręczne mają trafić do Wielkiej Brytanii pod koniec 2018 roku.

[galeria:7]

Wszystkie modele posiadają klimatyzację, radio DAB i aluminiowe felgi, których wielkość zależy od wybranej specyfikacji. Na przykład Sport ma 17-calowe koła, podczas gdy model AMG jest wyposażony w większe 18-calowe felgi. Oczywiście, jak w przypadku każdego nowego samochodu na rynku, istnieją różne pakiety, które możesz dodać do podstawowych modeli.

Tutaj warto zaznaczyć, że wszystkie wykończenia są standardowo wyposażone w parę 7-calowych wyświetlaczy (kokpit i deska rozdzielcza) i trzeba dodatkowo zapłacić, aby mieć jeden lub dwa ekrany 10,25 cala.

[galeria:17]

Pakiet Executive za 1395 funtów obejmuje na przykład dwa ekrany dotykowe o przekątnej 10,25 cala, aktywny asystent parkowania z funkcją Parktronic, podgrzewane przednie fotele i składane lusterka. Pakiet „Premium” za 2395 funtów obejmuje 10,25-calowy wyświetlacz w kokpicie, 64-kolorowe oświetlenie otoczenia, podświetlane listwy progowe, Keyless Go, system nagłośnienia średniej klasy i tylne podłokietniki.

Być może zainteresuje Cię również określenie „Rozszerzonego pakietu nawigacyjnego” o wartości 495 GBP, który dodaje nawigację w rzeczywistości mieszanej i asystenta rozpoznawania znaków drogowych.

[galeria:4]

Recenzja Mercedesa Klasy A: Werdykt

Tegoroczny Mercedes Klasy A z zupełnie nowym interfejsem MBUX to rewolucja w przypadku małych, luksusowych samochodów. Wprowadza technologię wielkich samochodów do najtańszego Mercedesa w gamie i za jednym zamachem wypycha Klasę A przed rywali w luksusowej przestrzeni hatchbacka.

Szczególnie podoba mi się sposób, w jaki Mercedes zaimplementował interfejs, który obejmuje deskę rozdzielczą i kokpit. Dzięki włączeniu AR, system MBUX jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie kombinacji kokpitu informacyjno-rozrywkowego, jakie kiedykolwiek widziałem.

Jednak nie wszystko jest różowe, z dość słabym systemem dźwiękowym i nieuniknionym hałasem drogowym, co nieco to podważa. Te dwa elementy odbierają przyjemność i przyjemność z prowadzenia samochodu, a w przypadku hatchbacka, który zaczyna się od 25 800 funtów (31 710 funtów za samochód, którym jeździłem), oczekiwałbym znacznie więcej.