Jak przesłać i wykonać kopię lustrzaną tabletu Amazon Fire na urządzeniu Roku?

Przez większą część dekady Amazon pracował nad budowaniem ekosystemu urządzeń, które zostały zaprojektowane tak, aby współpracowały ze sobą tak spójnie, jak to tylko możliwe.

Jak przesłać i wykonać kopię lustrzaną tabletu Amazon Fire na urządzeniu Roku?

Cała Twoja biblioteka eBooków Kindle synchronizuje się z aplikacjami Kindle na komputerze i smartfonie, film, który zaczynasz oglądać na laptopie za pośrednictwem Amazon Instant Video, jest przesyłany do aplikacji na telewizorze Smart TV, a aplikacje instalowane na jednym urządzeniu mogą pojawiają się na każdym urządzeniu marki Fire w Twojej bibliotece.

Mimo że główny system operacyjny Amazon jest oparty na systemie Android, podczas korzystania z urządzenia Amazon jest jasne, że istniejesz w ekosystemie Amazon, a nie Google. Tablety Amazon's Fire, na przykład, rezygnują z możliwości korzystania z interfejsu Google Cast, mimo że działają na tej samej podstawowej architekturze, co standardowe urządzenie z Androidem.

Kupując urządzenie Fire, kupujesz ekosystem Amazon i Amazon Prime. Pomiędzy tabletami Fire, urządzeniami Fire TV i wszystkim, co obsługuje Alexę, znajdziesz najlepszy ekosystem dla swojego urządzenia w świecie Amazon Prime.

Czy możesz przesyłać strumieniowo z Amazon Fire do Roku?

Jednak to nie tylko zguba i mrok. Jeśli zdarzy ci się używać urządzeń Roku do oglądania Netflix, YouTube i innych aplikacji rozrywkowych na swoim telewizorze, możesz użyć tabletu Fire do strumieniowego przesyłania niektórych ulubionych treści na swoje urządzenie.

Nie działa idealnie zgodnie z przeznaczeniem; aby mieć doskonałe wrażenia strumieniowe, potrzebujesz Fire TV, a nawet to ma spore ograniczenia dotyczące tego, co możesz, a czego nie możesz odbić lub przesłać do telewizora.

Mimo to możliwe jest przesyłanie strumieniowe większości rozrywki z tabletu Amazon Fire do telewizora, a my pokażemy Ci, jak to zrobić. Niektóre aplikacje działają bezpośrednio z Roku zaraz po wyjściu z bramy, podczas gdy inne usługi wymagają więcej pracy lub cierpliwości, aby poprawnie współpracować z urządzeniem Roku. I niestety, niektóre aplikacje i usługi nigdy nie będą działać z Roku.

To jest nasz przewodnik po prawidłowym oglądaniu i przesyłaniu Amazon Fire TV z urządzenia Roku.

Aplikacje współpracujące z Roku po wyjęciu z pudełka (Netflix)

Nie każda aplikacja na tablecie Fire działa poprawnie z Twoim Roku; tak jest w przypadku korzystania z tabletu, który nie został pierwotnie zaprojektowany dla Twojego dekodera.

To powiedziawszy, istnieje kilka aplikacji, które dobrze współpracują z Roku i to ma sens. Roku ma jedną z najszerszych kolekcji aplikacji dla dowolnej platformy dekodera; jedyną główną aplikacją, której brakuje w urządzeniu, jest platforma Apple iTunes i Apple Music, co ma sens, biorąc pod uwagę, że Apple sprzedaje również własne urządzenia Apple TV.

Jest to prawdopodobnie jedyna platforma, która obecnie przechowuje treści Amazon i Google na jednym urządzeniu (chociaż telewizor Nvidia Shield, który działa na Android TV, oferuje obecnie również programy Amazon), co czyni go jednym z najbardziej elastycznych urządzeń na rynku Dziś.

A biorąc pod uwagę możliwość odebrania Roku już od 30 USD, jest to również najtańsze pudełko, jakie można dziś kupić na rynku, które działa ze wszystkimi Twoimi ulubionymi aplikacjami.

Oczywiście, kupując Roku za pomocą czegoś takiego jak Fire TV lub Fire Stick od Amazon, należy pamiętać, że urządzenie nie będzie działać idealnie z każdą aplikacją na tablecie, zwłaszcza bez ciężkiej pracy.

Po pierwsze, strumieniowe przesyłanie treści Amazon jest całkowicie zablokowane do korzystania z urządzenia Fire TV w połączeniu z tabletem Fire, więc trudno będzie oglądać dowolne treści Amazon na Twoim Roku z tabletu bez użycia domyślnej aplikacji Amazon Video już na Twoim Roku.

Amazon powstrzymuje swoich widzów przed robieniem tego, wymagając konta Prime, aby zalogować się na oba konta podczas przesyłania strumieniowego wideo.

To powiedziawszy, nie masz pecha. Jedyną dużą aplikacją, która współpracuje z Twoim Roku z tabletu Fire, jest Netflix. Przeglądając Netflix na swoim Fire 7, Fire HD8 lub Fire HD10, prawdopodobnie zobaczysz małą ikonę w prawym górnym rogu, która będzie znana każdemu użytkownikowi Androida.

To ikona przesyłania, która umożliwia strumieniowe przesyłanie treści z tabletu do praktycznie dowolnego urządzenia w domu. Obejmuje to urządzenie Roku, ale umożliwia także przesyłanie strumieniowe do Fire Stick, telewizora inteligentnego lub prawie każdego innego urządzenia z systemem Netflix na dużym ekranie.

Po dotknięciu tej ikony na urządzeniu pojawi się powiadomienie, które pozwoli Ci wybrać z listy urządzeń, do których chcesz rozpocząć wysyłanie strumieni. Zasadniczo każde inteligentne urządzenie z podłączonym serwisem Netflix będzie działać z Twoim tabletem po jego podłączeniu, w tym Roku, więc być może będziesz musiał wybrać z listy urządzeń, które zawierają inne telewizory w Twoim domu.

Nakazujesz Netflixowi odtworzenie określonego strumienia, więc upewnij się, że Twój Roku i tablet Fire są połączone z tym samym kontem i tą samą siecią. Gdy to zrobisz, będziesz mógł bez problemu odtwarzać treści na telewizorze, a nawet możesz bez problemu sterować nimi bezpośrednio z tabletu.

Aplikacje działające w sklepie Google Play (YouTube)

Poza serwisem Netflix trudno jest znaleźć aplikacje współpracujące z urządzeniem Roku bezpośrednio w sklepie Amazon Appstore. Nawet aplikacje obsługujące standard Google Cast na zwykłych urządzeniach z Androidem, takie jak Hulu, wydają się nie mieć możliwości robienia czegokolwiek z Twoim Roku lub innymi dekoderami.

Oczywiście, ponieważ Amazon Fire OS jest oparty na systemie Android 5.0 Lollipop, możemy to wykorzystać na naszą korzyść. Chociaż Appstore może brakować w aplikacjach, które umożliwiają korzystanie z urządzenia Roku do przesyłania strumieniowego lub przesyłania treści z urządzenia, Sklep Google Play oferuje wiele opcji i aplikacji, których możemy użyć do przesyłania strumieniowego bezpośrednio do urządzenia Roku. Ale jak, u licha, sprawimy, że Sklep Play zostanie zainstalowany na naszych urządzeniach? W końcu nie ma mowy, by Amazon kiedykolwiek zezwolił na hostowanie aplikacji konkurencji w ich Appstore! Cóż, jak wspomnieliśmy, linia tabletów Fire działa na rozwidlonej wersji Androida, która umożliwia zainstalowanie Sklepu Play na twoim urządzeniu. Mamy tutaj pełny przewodnik dotyczący instalowania Sklepu Play na tablecie Fire (po prostu zignoruj ​​sekcję YouTube Kids), ale dla wygody poniżej zamieściliśmy skróconą wersję.

Instalowanie Sklepu Play

Możesz zacząć od forum programistów XDA, na którym eksperci Androida spotykają się, aby bawić się swoimi telefonami, tabletami i pudełkami.

Fora XDA są legendarne na rynku rootowania i modowania dla Androida i łatwo zrozumieć, dlaczego. Ci użytkownicy są pasjonatami i jest to miejsce, w którym można znaleźć szczegółowe raporty na temat własnego sprawiedliwego udziału urządzeń i produktów.

Zaufaj nam, kiedy mówimy, że nigdzie indziej w Internecie nie ma takiego jak to. Gdy znajdziesz się na tej stronie, pobierz cztery aplikacje ze swojego urządzenia. Musisz postępować zgodnie z instrukcjami, aby upewnić się, że pobrałeś odpowiednią wersję dla swojego urządzenia; niektóre tablety, takie jak Fire HD 8, wymagają innej aplikacji niż Fire 7.

Po pobraniu tych aplikacji przejdź do menu ustawień. Przewiń na dół strony ustawień i dotknij opcji „Zabezpieczenia”, którą znajdziesz w kategorii „Osobiste”.

W sekcji Bezpieczeństwo nie ma wielu opcji, ale w sekcji „Zaawansowane” zobaczysz przełącznik „Aplikacje z nieznanych źródeł” wraz z następującym wyjaśnieniem: „Zezwalaj na instalowanie aplikacji, które nie pochodzą z Appstore. ” Włącz to ustawienie, a następnie wyjdź z menu ustawień.

Rozpocznij instalację każdej aplikacji pojedynczo. Jeśli wykonałeś kroki opisane w powyższym przewodniku XDA i pobrałeś je we właściwej kolejności, czwarte pobieranie powinno znajdować się na górze listy, a pierwsze na dole, aby kolejność wyglądała następująco:

 • Sklep Google Play
 • Usługi Google Play
 • Ramy usług Google
 • Menedżer konta Google

Przejdź od dołu tej listy i zacznij od zainstalowania Menedżera konta Google. Niestety, obecnie z Fire OS 5.6.0.0 występuje mały problem. Albo dzięki pewnym poprawkom przez Amazon, albo błędowi w oprogramowaniu, próba zainstalowania tych aplikacji powoduje wyświetlenie wyszarzonego przycisku instalacji.

Na szczęście dla nas możesz rozwiązać ten problem, korzystając z tej szybkiej sztuczki: gdy znajdziesz się na ekranie instalacyjnym z wyszarzoną ikoną, po prostu wyłącz ekran urządzenia, a następnie włącz i odblokuj urządzenie. Przewiń ponownie na dół strony instalacji aplikacji, a zobaczysz, że przycisk "Zainstaluj" ponownie działa na Twoim urządzeniu.

Alternatywne obejście polega na jednokrotnym dotknięciu ikony wielozadaniowości / ostatnich aplikacji, a następnie ponownym wybraniu strony instalacji aplikacji z listy ostatnich aplikacji, a przycisk "Zainstaluj" powinien świecić na pomarańczowo.

Wykonaj poniższe czynności dla wszystkich czterech aplikacji w tej kolejności: Menedżer konta Google, Struktura usług Google, Usługi Google Play, Sklep Google Play. Gdy to zrobisz, uruchom ponownie tablet.

Po ponownym załadowaniu zauważysz, że Sklep Play jest teraz zainstalowany na Twoim urządzeniu. Po uruchomieniu aplikacji będziesz mógł załadować główny sklep Google Play, w którym możesz zalogować się na swoje konto Google na swoim urządzeniu. Po zalogowaniu się możesz rozpocząć pobieranie zawartości na swoje urządzenie.

Oglądanie YouTube

Główną aplikacją, którą możesz przesyłać strumieniowo z tabletu Fire do swojego Roku, jest YouTube. Podobnie jak Netflix, YouTube używa standardowego interfejsu Cast do udostępniania wideo YouTube za pomocą dekodera Roku.

Jednak w przeciwieństwie do Netflix, YouTube nie ma standardowej aplikacji w Amazon Appstore. W Appstore znajdziesz interfejs sieciowy do pobrania dla YouTube, ale ta aplikacja niestety nie obsługuje żadnego rodzaju przesyłania strumieniowego ani przesyłania na inne urządzenie (głównie dlatego, że nie jest oparta na aplikacji, ale zamiast tego używa tylko mobilna strona WWW w opakowaniu aplikacji).

Możesz wybrać wideo do przesyłania strumieniowego bezpośrednio na urządzenie, a gdy urządzenie będzie przesyłać strumieniowo, będziesz mieć pełny dostęp, aby móc sterować YouTube z tabletu, tak jak w przypadku Chromecasta i standardowego urządzenia z Androidem.

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z aplikacji YouTube na standardowym urządzeniu z Androidem, będziesz mieć pewną wiedzę z tym, z czym mamy do czynienia i będzie to wydawać się znanym procesem.

Powodem, dla którego zarówno YouTube, jak i Netflix działają poprawnie z urządzeniem Roku, jest koncepcja przesyłania strumieniowego o nazwie Discovery and Launch lub DIAL, zbudowana wspólnie przez Netflix i YouTube przy wsparciu Sony i Samsunga. DIAL był oryginalnym sposobem, w jaki standard Chromecasta obsługiwał urządzenia lokalne, chociaż ten protokół został później zastąpiony przez mDNS.

Poza Netflix i YouTube nie znajdziesz wielu aplikacji obsługujących system, ponieważ po prostu uruchamiasz aplikację na obsługiwanym urządzeniu. Może się to wydawać niewygodne, ale niestety standard przesyłania używany przez Roku, znany jako Miracast, nie jest obsługiwany przez nowsze tablety Fire.

Chociaż fajnie jest uzyskać wsparcie Netflix i YouTube z tabletu Fire w celu przesyłania na Roku, to niefortunne, że Miracast został usunięty z oferty urządzeń.

Dodawanie aplikacji Roku do tabletu Amazon Fire

Oprócz YouTube będziesz też chciał pobrać aplikację Roku z Google Play po dodaniu jej do urządzenia. Aplikacja Roku dodaje do urządzenia szereg nowych elementów sterujących, w tym możliwość sterowania urządzeniem za pomocą wirtualnego pilota, pobieranie nowych aplikacji ze sklepu kanału bezpośrednio na urządzenie, dostęp do pełnej wirtualnej klawiatury na tablecie i, co najważniejsze, Zobacz kartę „Co jest włączone”, która wskaże Ci kierunek przesyłania strumieniowego treści, który umożliwia automatyczne uruchamianie z aplikacji, w których odtwarzane są określone filmy.

Na przykład wybranie „Jedz, módl się, kochaj” z bezpłatnej aplikacji do wyboru filmów, pokaże Ci wszystkie miejsca, w których film jest obecnie wystawiony do wypożyczenia, w tym Vudu, Amazon i Google Play. Pozwoli to jednak również wybrać kanał Roku, w którym aplikacja jest obecnie dostępna za darmo. Jeśli nie masz jeszcze określonej aplikacji na swoim urządzeniu, zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu informacji o koncie Roku; w przeciwnym razie automatycznie uruchomi aplikację.

Aplikacja Roku może również przesyłać strumieniowo niektóre lokalne media, o czym nieco więcej dotkniemy poniżej. Przesyłanie strumieniowe lokalnych multimediów za pośrednictwem aplikacji Roku jest bardziej ograniczone niż korzystanie z aplikacji, którą sugerujemy poniżej (nie wspominając o konieczności zainstalowania Sklepu Play na urządzeniu), ale nie jest to straszny sposób na rozwiązywanie problemów. Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu wybierz kartę Zdjęcia+ na dole, aby załadować muzykę i zdjęcia na urządzenie.

Nie możesz przesyłać strumieniowo żadnej muzyki dodanej z Amazon Prime Music lub Amazon Music Unlimited, ale wszystko, co zostało oficjalnie pobrane i zapisane na tablecie na Twoim urządzeniu, będzie można dodać do Twojego strumienia. To samo dotyczy zdjęć, a jako bonus możesz nawet użyć wyświetlacza tabletu do sterowania muzyką odtwarzaną na urządzeniu lub poziomem powiększania i pomniejszania zdjęcia.

Ogólnie rzecz biorąc, możliwości przesyłania przez aplikację Roku na tablecie Fire nie są takie same, jak w przypadku przesyłania bezpośrednio między normalnym urządzeniem z Androidem a Chromecastem, ale dodaje kilka poważnych funkcji do urządzenia.

Streaming mediów lokalnych

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo lokalne multimedia ze swojego urządzenia, czy to muzykę, filmy, filmy, zdjęcia lub cokolwiek innego w tym rodzaju, mamy dla Ciebie kilka dobrych rekomendacji aplikacji. Nie każda aplikacja do przesyłania strumieniowego działa poprawnie z urządzeniem Roku, ale istnieją dwie opcje przesyłania strumieniowego treści lokalnych z tabletu Fire na urządzenie Roku.

Pierwszym z nich jest AllCast, który ma aplikację zarówno w Sklepie Play, jak i Amazon Appstore. Po otwarciu aplikacji będziesz mógł wyświetlić listę graczy, których możesz używać w swojej sieci. W naszych testach Allcast zdołał odebrać zarówno urządzenia Roku w sieci, jak i Fire Stick również podłączony do urządzenia.

Korzystanie z aplikacji zależy od tego, czy na urządzeniu zainstalowano również aplikację Allcast, chociaż niektórzy gracze (w tym Roku) mogą korzystać z AllCast bez osobnej instalacji.

Jest kilka uwag dla AllCast. Po pierwsze, nie powinieneś oczekiwać, że AllCast będzie bezpośrednio odzwierciedlać Twoje urządzenie. Zamiast tego AllCast pozwoli Ci przesyłać strumieniowo zdjęcia, filmy, muzykę i nie tylko bezpośrednio do odtwarzacza, a nie tylko odzwierciedlać ekran.

Większość użytkowników, którzy chcą wykonać kopię lustrzaną swojego tabletu, będzie to robić, aby wyświetlać treści, takie jak zdjęcia lub osobiste filmy, iw tym sensie AllCast robi to samo. Po drugie, urządzenie Roku po stronie odbiorczej i tablet Fire muszą być podłączone do tej samej sieci. Po trzecie, darmowa wersja AllCast jest ograniczona; będziesz mógł przesyłać strumieniowo zawartość tylko przez pięć minut na raz. Aby w pełni wykorzystać AllCast, musisz kupić aplikację.

Lista AllCast w Amazon Appstore zawiera szeroką listę jednogwiazdkowych recenzji, a użytkownicy skarżą się, że aplikacja nie łączy się z ich Fire Stick lub Roku. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​byliśmy w stanie przesyłać strumieniowo na obie platformy, więc możemy pochwalić tę aplikację. Zanim zapłacisz za pełną wersję, przetestuj bezpłatną wersję na tablecie, aby upewnić się, że aplikacja robi to, czego potrzebujesz. Możesz pobrać aplikację z Amazon Appstore lub Google Play Store; obie wersje aplikacji są identyczne.

Strumieniowe przesyłanie multimediów online

W przeciwieństwie do AllCast, który koncentruje się głównie na przesyłaniu strumieniowym mediów lokalnych (chociaż AllCast obsługuje Plex w płatnej wersji), nasza druga polecana aplikacja koncentruje się głównie na przesyłaniu strumieniowym multimediów online za pośrednictwem stron internetowych i innych źródeł internetowych. Ta aplikacja nazywa się Video and TV Cast i chociaż dostępnych jest kilka wersji tej aplikacji do pobrania, ta, na którą będziemy się przyglądać, jest, jak można się spodziewać, powiązana z pudełkiem Roku pod telewizorem.

Dzięki tej aplikacji będziesz mógł przesyłać treści z ulubionych stron internetowych bezpośrednio z dołączonej przeglądarki dostarczonej z aplikacją na tablecie. Po prostu użyj aplikacji, aby przejść do wybranej witryny, a następnie wybierz ikonę przesyłania strumieniowego wbudowaną w aplikację, aby rozpocząć przesyłanie wideo do urządzenia Roku.

Video and TV Cast ma wbudowaną blokadę reklam, która powinna zmniejszyć liczbę reklam wyświetlanych podczas korzystania z aplikacji. Podobnie możesz również zapisywać witryny w przeglądarce zakładek w aplikacji, co sprawia, że ​​ponowne ładowanie witryn podczas przeglądania nowych treści jest bardzo proste.

Po zainstalowaniu aplikacji upewnij się, że masz zainstalowany Android System Webview na swoim urządzeniu; aplikacja nie będzie działać bez tego. Możesz znaleźć aplikację w Sklepie Play, wyszukując nazwę, ale należy zauważyć, że aplikacja spróbuje zainstalować się z Amazon Appstore, nie będąc w stanie tego zrobić prawidłowo.

Ta aplikacja ma pewne ograniczenia. Przede wszystkim aplikacja nie będzie działać na starszych modelach Roku. Jeśli masz oryginalne pudełko Roku lub Roku z serii 2000 albo pudełko Roku marki Now TV, nie będziesz mógł korzystać z aplikacji na swoim urządzeniu. Jednak większość innych modeli, w tym Roku 2, Roku 3, Roku 4 HD, Roku Express, Roku Premiere i Roku Ultra, powinna być obsługiwana. Aby uzyskać pełną listę zarówno nieobsługiwanych, jak i obsługiwanych modeli, sprawdź listę Google Play aplikacji, aby uzyskać więcej informacji na ten temat. Po drugie, aplikacja nie działa ze wszystkimi filmami.

Zgodnie z oczekiwaniami, cokolwiek wykorzystującego DRM do ochrony swoich filmów przed tymi, którzy chcą ukraść treści, nie będzie działać. Obejmuje to w szczególności strumienie Netflix, HBO i Amazon Prime, ale nic z odtwarzaczem opartym na DRM również tutaj nie będzie działać. To samo dotyczy wszystkiego, co jest oparte na wideo Flash, ponieważ przeglądarka nie jest w stanie załadować wycofanej wtyczki Adobe.

Jednak poza tymi ograniczeniami aplikacja powinna działać we wszystkim, od transmisji telewizyjnych na żywo po treści internetowe w Twoich ulubionych witrynach z wiadomościami. Kiedy po raz pierwszy przesyłasz strumieniowo z aplikacji, będziesz w stanie stwierdzić, czy działa poprawnie, gdy wyświetlacz Roku zmieni się na informujący, że jest gotowy do przesyłania. Aplikacja nie jest idealna, ale w naszych testach działała dobrze, o ile pozostawaliśmy w treści, którą można łatwo odtwarzać w strumieniu.

Zespół programistów stojący za aplikacją jest dość solidny, z e-mailem wsparcia podanym w opisie aplikacji, 24-godzinnym zwrotem za płatną wersję aplikacji (co, podobnie jak AllCast, jest niezbędne do dalszego korzystania z aplikacji przez długi czas czasu) oraz kilka dobrze napisanych instrukcji w opisie aplikacji. Konfiguracja aplikacji jest tak prosta, jak oczekiwanie, aż aplikacja znajdzie urządzenie Roku, połączenie za pomocą selektora na ekranie, nawigacja w przeglądarce do filmu i dotknięcie ikony Cast w aplikacji. Ponieważ Video and TV Cast po prostu kieruje Roku na strumień wideo, łatwo jest zapewnić prawidłowe działanie kanału na Twoim urządzeniu. Warto zauważyć, że niektóre recenzje miały trudności z uruchomieniem aplikacji, ale dopóki tablet i Roku są w tej samej sieci podczas próby przesyłania strumieniowego, nie powinieneś napotkać zbyt wielu problemów z aplikacją.

***

Nie powinno być zbyt wielką niespodzianką, że nie wszystko działa idealnie między urządzeniem Roku a tabletem Fire. Twój Roku nie jest przeznaczony do akceptowania sygnałów z urządzeń z Androidem, podobnie jak Chromecast, a tablet Fire jest zbudowany do pracy w parze z urządzeniem Fire TV lub Fire Stick firmy Amazon.

Jednak wraz z niektórymi konkretnymi aplikacjami, nie wspominając o dodaniu Sklepu Google Play na tablecie, możesz szybko połączyć oba urządzenia. Zarówno Google, jak i Netflix zbudowały swoje odpowiednie aplikacje wideo, aby przesyłać strumieniowo do dowolnego podłączonego urządzenia (choć niestety Filmy Google Play nie są w tym uwzględnione), co oznacza, że ​​możesz łatwo przesyłać strumieniowo ich kanały do ​​swojego Roku, o ile zainstalowałeś odpowiednie Aplikacja Sklep Play, aby pobrać aplikację YouTube. Podobnie, zarówno AllCast, jak i Video i TV Cast umożliwiają strumieniowe przesyłanie mediów lokalnych i internetowych, co oznacza, że ​​możesz dodać dodatkowe wsparcie do swojego urządzenia bez zbytniego nakładu pracy z Twojej strony.

Jeśli chcesz mieć idealne wrażenia z przesyłania za pomocą tabletu Fire, zechcesz odebrać urządzenie Fire Stick lub Fire TV od Amazon. Co więcej, możesz kupić Chromecasta lub Chromecasta Ultra od Google, który w połączeniu ze Sklepem Play zainstalowanym na Twoim urządzeniu za pośrednictwem repozytoriów innych firm, takich jak APKMirror, pozwoli Ci błyskawicznie uruchomić Cast na urządzeniu.

Roku nie został zbudowany z wbudowanym protokołem w stylu Cast, ale to nie znaczy, że nie możesz korzystać z tego, co jest oferowane za pośrednictwem aplikacji i łączyć go z aplikacjami takimi jak Netflix, Roku i AllCast, aby rozpocząć przesyłanie i działa na urządzeniu.

Odbij swój ogień na telewizorze HD przez Wi-Fi

Włączenie dublowania, umożliwiającego wyświetlanie na telewizorze Kindle Fire HDX 7 (trzeciej generacji) jest całkiem proste. Aby włączyć dublowanie, wykonaj następujące kroki:

 1. Upewnij się, że telewizor jest „wykrywalny” przez sieć (może to wymagać przejrzenia dokumentacji na telewizorze)
 2. Przesuń palcem w dół z górnej części ekranu tabletu Fire
 3. Uzyskiwać Ustawienia
 4. Następny krok Wyświetlacz i dźwięki
 5. Następnie dotknij Odbicie lustrzane
 6. Na koniec dotknij nazwy telewizora (lub innego urządzenia), czekając do 30 sekund, aż się połączy

To wszystko, teraz powinieneś być w stanie wykonać kopię lustrzaną tabletu Fire na telewizorze, umożliwiając wyświetlanie tego, co chcesz z tabletu na telewizorze.

Aby wyłączyć dublowanie, ponownie przesuń palcem w dół od góry tabletu, ale tym razem wybierz Zatrzymaj dublowanie.

Jeśli uznałeś ten artykuł za przydatny, zapoznaj się z innymi odpowiednimi artykułami TechJunkie, w tym:

 • Jak pobierać filmy na tablet Amazon Fire – wrzesień 2019 r.
 • Najlepsze odtwarzacze multimedialne dla Roku [lipiec 2019]
 • 10 najlepszych gier Roku, w które możesz zagrać teraz

Czy masz jakieś sugestie dotyczące najlepszego sposobu przesyłania i przesyłania strumieniowego z Kindle Fire na Roku? Jeśli tak, powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!