Jak przesyłać z Firefoksa do Roku

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić na swoim urządzeniu Roku. Na przykład możesz wysyłać filmy z Firefoksa do swojego Roku. Jest to przydatne dla osób, które często korzystają z telefonów, ale chcą oglądać filmy na dużym ekranie.

Jak przesyłać z Firefoksa do Roku

Oczywiście ekran telewizora jest znacznie lepszy do oglądania dowolnego wideo niż ekran telefonu. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, nie jesteś sam. Roku nie wyjaśnia tego zbyt dobrze na swojej oficjalnej stronie internetowej, ale nie martw się. Szczegółowo wyjaśnimy, jak wysłać Firefoksa do Roku, więc czytaj dalej.

Wymagania dotyczące przesyłania z Firefoksa na Roku

To, co zamierzasz zrobić, nazywa się odlewaniem i nie ma to nic wspólnego z modelowaniem. Możesz przesyłać wideo z jednego urządzenia na drugie, aby uzyskać lepsze wrażenia podczas przesyłania strumieniowego. Ponieważ Roku o to chodzi, umożliwili to nawet użytkownikom Firefoksa.

Po pierwsze, musisz dodać kanał Firefox do swojego urządzenia Roku. Ten kanał jest bezpłatny, a oto link, za pomocą którego możesz go dodać. Umożliwi to oglądanie filmów z Firefoksa na swoim Roku. Jest jednak pewien haczyk.

firefox roku

Niestety przesyłanie z Firefoksa do Roku działa tylko na urządzeniach z Androidem. Nadal nie ma obsługi iOS ani Windows, mimo że ludzie prosili o to od lat. Jeśli masz telefon z Androidem, pobierz przeglądarkę Firefox z oficjalnego sklepu Google Play.

Na koniec upewnij się, że Twoje urządzenie z Androidem i Roku są połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Teraz możesz wysyłać filmy z Firefoksa do Roku.

Jak przesyłać filmy z Firefoksa do Roku

Wykonaj poniższe czynności i z łatwością prześlij Firefoksa do Roku:

  1. Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz najnowszą wersję Firefoksa na swoim Androidzie i upewnij się, że Twój system Roku jest aktualny.
  2. Uruchom Firefoksa na telefonie z Androidem. Przejdź do witryny internetowej, która zawiera filmy obsługiwane przez Roku (formaty MKV, MOV, MP4 i WMV). Możesz spróbować na stronie CNN, która zawiera filmy w obsługiwanym formacie.
  3. Jeśli format wideo jest obsługiwany, ale nie można go odtworzyć, spróbuj wyłączyć Adobe Flash Player w telefonie.
  4. Odtwórz wideo w przeglądarce Firefox w telefonie.
  5. Wkrótce po zakończeniu reklam powinna pojawić się ikona Cast (symbol Wi-Fi w prostokącie) na pasku narzędzi odtwarzania wideo lub pasku adresu witryny. Dotknij go.
  6. Wejdziesz do okna Wyślij do urządzenia. Przejrzyj listę, aż znajdziesz Roku. Wybierz to.
  7. Po załadowaniu wideo powinno być odtwarzane na ekranie telewizora.
  8. Będziesz mógł sterować odtwarzaniem wideo z telefonu na dole ekranu. Jeśli wolisz, możesz również użyć pilota Roku.

Dlaczego to jest schludne?

Może się to przydać bardziej niż myślisz. Na początek osoby bez pilota Roku mogą używać telefonu zamiast pilota. W połączeniu z aplikacją Roku na Androida sprawia to, że fizyczny pilot jest całkowicie zbędny.

Innym powodem, dla którego przesyłanie Firefoksa do Roku jest fajne, jest prostota. Po co zawracać sobie głowę oglądaniem filmu na małym ekranie Androida, skoro możesz go oglądać na dużym ekranie? W pewnym sensie Roku może zmienić zwykły telewizor w smart TV.

Wiesz, ile kosztują wysokiej jakości inteligentne telewizory, więc możesz docenić wartość dodaną swojego Roku. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale stale ulepszają swoją obsługę.

Czego brakuje?

Po raz kolejny ta funkcja działa tylko na urządzeniach z Androidem. Niestety nie możesz tego zrobić na żadnej innej platformie. To rozczarowanie dla użytkowników iOS lub Windows, ale co możesz zrobić? W rzeczywistości istnieje sposób na przesyłanie treści z systemu iOS lub Windows bezpośrednio do Roku, bez przeglądarki Firefox.

To zupełnie inny temat, ale warto o nim wspomnieć. Ponadto Roku powinien rozszerzyć listę obsługiwanych formatów wideo o inne popularne formaty, aby można było przesyłać do niego więcej filmów.

Hej, wcześniej (w 2014) można było oglądać tylko filmy MP4, więc zdecydowanie poprawili już wybór formatu.

firefox

Firefox na Roku

To nie było trudne, prawda? Możesz teraz oglądać swoje ulubione witryny w Firefoksie za pośrednictwem Roku, zamiast oglądać je na małym ekranie mobilnym. Mamy nadzieję, że Twoje ulubione witryny korzystają z obsługiwanych formatów wideo.

Jeśli zastanawiasz się nad przesyłaniem YouTube, jest inaczej i nie działa przez Firefox. Musisz skorzystać z kanału YouTube Roku i zastrzeżonej aplikacji, ale zachowajmy to na inny dzień. Jakie strony internetowe lubisz najbardziej oglądać na Roku? Daj nam znać w komentarzach poniżej.