Sieć komórkowa niedostępna dla połączeń telefonicznych – jak naprawić

Android jest popularny nie bez powodu, ponieważ jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Jest jednak podatny na błędy, a problemy z siecią to jego Achilles.

Sieć komórkowa niedostępna dla połączeń telefonicznych — jak naprawić

Jeśli wracasz z długiej podróży, możesz zobaczyć komunikat „Sieć komórkowa niedostępna dla połączeń telefonicznych” podczas próby nawiązania połączenia telefonicznego. Dzieje się to bardzo często iw większości przypadków trwa bardzo krótko. Jeśli jednak problem będzie się powtarzał, oto lista rzeczy, które mogą powodować pojawienie się tego komunikatu, a także listę rzeczy, które możesz z tym zrobić.

Przyczyny

Ten komunikat o błędzie jest przede wszystkim częstym skutkiem braku sygnału sieci komórkowej. Kiedy tak się dzieje, większość modeli telefonów to pokazuje. Jednak telefony Samsung Galaxy są z tego znane, zwłaszcza te korzystające z T-Mobile lub Verizon.

Otrzymanie tej wiadomości może być tylko drobnym błędem, ale jeśli problem nie rozwiąże się sam, może to być oznaką nieprawidłowego działania systemu operacyjnego. Oprócz złego sygnału lub jego braku, problem może powodować zasięg telefonu, aktualna lokalizacja oraz niewłaściwa lub uszkodzona karta SIM.

Rozwiązania

Sprawdź tryb samolotowy

Zanim podejmiesz bardziej zaawansowane kroki, upewnij się, że nie jest włączony tylko tryb samolotowy i uniemożliwiasz wykonywanie połączeń telefonicznych. Aby to sprawdzić, przejdź do ekranu głównego, a następnie przesuń palcem w dół od góry ekranu. Tryb samolotowy (lub tryb samolotowy) powinien być jednym z dołączonych ustawień.

Tryb samolotowy

Wybierz operatora sieci

Gdy wyjeżdżasz za granicę, Twój smartfon zmienia operatora sieci. W wielu telefonach wyszukiwanie operatora sieci jest domyślnie ustawione na automatyczne, ale niektórzy zaawansowani użytkownicy lubią wyłączać to ustawienie i przeprowadzać wyszukiwanie ręcznie. Jeśli należysz do drugiej grupy, być może zapomniałeś wybrać operatora lub telefon Ci na to nie pozwala, ponieważ nie może zaktualizować swojej lokalizacji.

Niezależnie od przypadku możesz ustawić telefon tak, aby automatycznie wyszukiwał sieć. Oto jak to zrobić na większości urządzeń z Androidem.

 1. Przejdź do menu „Ustawienia”.
 2. Wybierz „Bezprzewodowe i sieci”.
 3. Znajdź „Sieci komórkowe”.
 4. Wpisz „Operatorzy sieci”.
 5. Wybierz „Wybierz automatycznie”.

Zmień baterię

Baterie w urządzeniach z Androidem mogą bardzo szybko ulec uszkodzeniu, ponieważ telefon generuje ciepło podczas nadmiernego użytkowania i przez długi czas. Pozostawienie telefonu na ładowarce dłużej niż to konieczne może również uszkodzić baterię. Jeśli baterię telefonu można wyjąć, wypróbuj tę metodę. W przeciwnym razie rozważ zabranie telefonu do autoryzowanego warsztatu naprawczego, jeśli podejrzewasz, że bateria jest uszkodzona.

Cykl zasilania

Cykl zasilania może rozwiązać problem, ponieważ może zresetować i ponownie nawiązać połączenie z operatorem sieci. To dobry sposób na naprawienie usterek, jeśli bateria telefonu jest wymienna. Aby włączyć i wyłączyć zasilanie, musisz wyłączyć urządzenie, wyjąć kartę SIM i baterię. Pamiętaj tylko, że powinieneś to zrobić tak ostrożnie, jak tylko możesz.

Napraw sygnał radiowy

Twój sygnał radiowy może nie być nadawany prawidłowo. Oto jak rozwiązać ten problem.

 1. Wybierz *#*#4636#*#* z telefonu. Nie jest to uważane za połączenie telefoniczne, więc nadal możesz je wybrać.
 2. Numer przeniesie Cię do menu testowego, jeśli zostanie wprowadzony poprawnie. W menu wybierz „Informacje o telefonie” (lub „Informacje o urządzeniu”).

  Testowanie menu

 3. Kliknij „Uruchom test ping”.

  Informacje o telefonie

 4. Przewiń w dół, aż zobaczysz menu rozwijane "Ustaw preferowany typ sieci". Nie jest łatwo rozpoznawalny, więc poszukaj małej strzałki po prawej stronie.
 5. Wybierz z listy „GSM Auto (PRL)”.

  Preferowany typ sieci

 6. Kliknij „Wyłącz radio”.

  Wyłącz radio

 7. Uruchom ponownie urządzenie i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Zaktualizuj swoje urządzenie

Przeprowadzenie aktualizacji systemu pomaga rozwiązać wiele problemów związanych z systemem operacyjnym. Jeśli więc uważasz, że wina leży po stronie systemu operacyjnego, spróbuj aktualizacji. Rzeczywista lokalizacja może się różnić dla różnych modeli, ale ogólny proces jest prawie taki sam.

 1. Przejdź do Ustawień telefonu.
 2. Znajdź opcję „O urządzeniu” lub „O telefonie”. Znajduje się w zakładce „System” na wielu telefonach.
 3. Znajdź i stuknij opcję „Aktualizacja oprogramowania”. Niektóre urządzenia mogą mieć tę opcję bezpośrednio w zakładce „System”.
 4. Kliknij „Sprawdź aktualizacje”.
 5. Jeśli dostępna jest nowsza wersja systemu operacyjnego, zainstaluj ją.

Wykonaj reset do ustawień fabrycznych

Jeśli system operacyjny Twojego urządzenia jest już aktualny, innym potencjalnym rozwiązaniem problemów związanych z systemem operacyjnym jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Pamiętaj, aby wcześniej wykonać kopię zapasową ważnych danych, ponieważ spowoduje to wyczyszczenie wszystkich ustawień telefonu, aplikacji, a czasem nawet plików osobistych. Aby przywrócić ustawienia fabryczne:

 1. Przejdź do ustawień."
 2. Znajdź menu „Kopia zapasowa i resetowanie”. Nazwa menu może się różnić, ale powinna zawierać słowo „kopia zapasowa”.
 3. Poszukaj opcji dotyczącej „Przywracania danych fabrycznych”. Wykonuj to, kiedy czujesz się gotowy.

Sprawdź ustawienia Verizon APN

Jeśli używasz Verizon, ale do tej pory nic nie działało, spróbuj zaktualizować ustawienia APN. Oto jak powinny wyglądać wartości:

Nazwa: Verizon

APN: internet

Proxy: nie ustawiono

Port: nie ustawiono

Nazwa użytkownika: Nie ustawiono

Hasło: nie ustawione

Serwer: nie ustawiono

MMSC: //mms.vtext.com/servlets/mms

Serwer proxy MMS: Nie ustawiono

Port MMS: 80

MCK: 310

MNC: 012

Typ uwierzytelniania: Nie ustawiono

Typ APN: Nie ustawiono lub Internet + MMS

Protokół APN: domyślny

okaziciel: nie ustawiono

Być w kontakcie

Brakująca sieć może być tylko drobnym błędem, który szybko znika. Ale jeśli tak nie jest, wypróbuj te rozwiązania jeden po drugim. Miejmy nadzieję, że przynajmniej jeden z nich powinien dla Ciebie zadziałać.

Czy miałeś wcześniej problemy z siecią? Co ci załatwiło? Daj nam znać w komentarzach poniżej!