Jak zmienić nazwę zrzutu?

AirDrop to funkcja na urządzeniach Apple, która umożliwia nadawcy szybkie wysyłanie danych do innego urządzenia Apple. Dopóki urządzenie odbiorcy znajduje się w zasięgu, AirDrop nadawcy będzie działał poprawnie. Służy do wysyłania zdjęć, zrzutów ekranu i innych form informacji, takich jak dokumenty, ta funkcja sprawia, że ​​przesyłanie jest szybkie i łatwe.

Korzystając z technologii Bluetooth LE, AirDrop może nadawać, wykrywać, negocjować połączenia i Wi-Fi punkt-punkt w celu przesyłania danych. Dzięki temu wszystkie Twoje zdjęcia, filmy, kontakty itp. można łatwo przesłać do innego obszaru pamięci za pomocą szybkiego i bezpiecznego połączenia.

Aby uzyskać dodatkową pomoc dotyczącą AirDrop, zapoznaj się z naszymi innymi artykułami.

Korzystając z AirDrop do przekazywania danych między iPhone'ami i iPadami, możesz zauważyć mnóstwo innych identyfikatorów Apple ID do wyboru, przepełniając własne. Może to stać się problemem, gdy każde urządzenie w pobliżu ma taką samą domyślną nazwę, jak „iPhone” lub „iPad”.

Zmień nazwę AirDrop na swoim Apple iPhone lub iPad

AirDrop może być niezwykle przydatny do udostępniania plików między urządzeniami Apple, ale tylko wtedy, gdy możesz odróżnić swoje od wielu, które mogą dzielić tę samą przestrzeń Wi-Fi wokół ciebie. Aby upewnić się, że wszystkie pliki, które chcesz przenieść, trafiają na właściwe urządzenie, musisz zmienić nazwę.

Możesz zmienić nazwę swojego urządzenia w Ustawieniach swojego iPhone'a (Ustawienia>Ogólne>O programie), ale szybko zauważysz, że Twoja nazwa AirDrop pozostaje niezmieniona. Dzieje się tak, ponieważ funkcja AirDrop współpracuje z Twoimi kontaktami. Dlatego zamiast tego musisz zaktualizować swoją wizytówkę. Oto jak:

 1. Otwórz aplikację Wybieranie numeru na swoim iPhonie. Stuknij w Łączność na dnie.

 2. Stuknij w wizytówkę u góry.

 3. W prawym górnym rogu dotknij Edytować.

 4. Wpisz nazwę, którą chcesz, aby inni widzieli, gdy pliki AirDrop Ci. Następnie kliknij Gotowe w prawym górnym rogu.

Teraz, gdy inni spróbują AirDrop coś do Ciebie, zobaczą nową nazwę, którą utworzyłeś. Możesz nawet dodać zdjęcie profilowe do swojej wizytówki, dotykając Dodaj zdjęcie.

Notatka: Po wprowadzeniu tych zmian może minąć trochę czasu, zanim Twoje urządzenie pojawi się w wyborze AirDrop innej osoby. Jeśli Twoje imię i nazwisko się nie pojawia, przejdź do Ustawienia>Ogólne>Resetuj i zresetuj swój Ustawienia sieci. Twój telefon uruchomi się ponownie i pojawi się na liście AirDrop nadawcy.

Aby zmienić nazwę iPoda classic, iPoda nano lub iPoda shuffle:

 1. Będziesz musiał podłączyć urządzenie iPod, niezależnie od wersji, do komputera.
 2. Uruchom iTunes z komputera.
 3. Zlokalizuj i kliknij swoje urządzenie.
 4. Powinieneś teraz zobaczyć nazwę swojego urządzenia u góry lewego paska bocznego. Kliknij na to.
 5. Wpisz nową nazwę urządzenia, która będzie używana przez AirDrop, a następnie naciśnij Wchodzić (Powrót).
  • Twoje urządzenie i iTunes zostaną automatycznie zsynchronizowane, więc nowa nazwa, którą wybrałeś dla iPoda, będzie teraz wyświetlana na Twoim iPodzie.

AirDrop dla Twojego Maca

Jeśli chcesz wysłać dokument z mniejszego produktu Apple na komputer iMac lub Macbook, możesz to zrobić za pomocą AirDrop.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przesyłać dane między urządzeniami mobilnymi znajdującymi się w pobliżu komputera Mac, być może zauważyłeś jedno urządzenie o nazwie wyświetlanej „Nieznane”. To był prawdopodobnie Twój Mac.

Zanim spróbujesz przesłać dane AirDrop do iz komputera Mac, najpierw musisz nadać mu odpowiednią nazwę. Umożliwi to łatwe rozpoznanie go w sieci lokalnej, gdy przejdziesz do transferu. Kroki, aby ustawić lub zmienić nazwę komputera Mac, są tak samo szybkie i łatwe, jak na iPhonie, iPadzie lub iPodzie.

Aby zmienić nazwę komputera Mac na bardziej odpowiednią:

 1. Na komputerze Mac kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu. Następnie kliknij Preferencje systemu.

 2. Następnie kliknij Dzielenie się .

 3. Wpisz nazwę, której chcesz używać na swoim komputerze, w udostępnionym polu "Nazwa komputera".

 4. Aby zakończyć, po wpisaniu nazwy wystarczy zamknąć okno.

Teraz możesz z łatwością bezprzewodowo wysyłać dokumenty, zdjęcia, filmy, witryny internetowe, lokalizacje na mapach i nie tylko do dowolnego znajdującego się w pobliżu iPhone'a, iPada, iPoda touch lub innego komputera Mac za pomocą AirDrop.

Oczywiście, o ile wiesz, jak korzystać z AirDrop na komputerze Mac. Pozwól, że przedstawię ci szybkie przypomnienie.

Pierwszą opcją jest udostępnienie treści z Findera. Aby to zrobić:

 1. Otwórz Znalazca i kliknij Idź > AirDrop . Można go znaleźć na pasku menu.
  • AirDrop można również znaleźć na pasku bocznym Znalazca okno.
  • Zobaczysz wszystkich pobliskich użytkowników AirDrop w oknie AirDrop.
 2. Przeciągnij jeden lub wiele dokumentów, zdjęć lub innych plików do zamierzonego odbiorcy w oknie. Następnie po prostu wrzuć je bezpośrednio do niego.

Drugą opcją byłoby użycie funkcji Udostępnij:

 1. Otwórz zdjęcie, dokument lub plik, który chcesz wysłać.
 2. Kliknij Udział w Twojej aplikacji (wygląda jak małe pudełko ze strzałką skierowaną w górę).
 3. Od Udział menu, wybierz Zrzut powietrza spośród wielu dostępnych opcji.
 4. Znajdź i wybierz odbiorcę z arkusza AirDrop.
  • Musisz poczekać, aż drugie urządzenie Zaakceptować przed wysłaniem pliku.
 5. Po wysłaniu pliku (lub plików) kliknij Gotowe .

Podobnie, gdy ktoś inny w tej samej sieci lokalnej spróbuje AirDrop usunąć niektóre treści, od Ciebie będzie zależeć odrzucenie lub zaakceptowanie jego prośby. To żądanie pojawi się jako powiadomienie, a także w oknie AirDrop.

Kliknięcie „Akceptuj” daje możliwość zapisania do pobrania lub dodania do określonego folderu, takiego jak Zdjęcia. Wszystkie dane odbierane na komputerze Mac są automatycznie zapisywane w folderze Pobrane.

Nie można zobaczyć innych urządzeń

Teraz wiesz, jak zmienić nazwę swojego urządzenia, aby nie zgubiła się wśród innych urządzeń podczas próby AirDrop. Wiesz nawet, jak to zrobić na komputerze Mac. Ale co się stanie, gdy urządzenie nie pojawi się w oknie AirDrop?

Jeśli próbujesz przesłać zawartość AirDrop z jednego urządzenia, ale nigdzie nie można znaleźć nazwy urządzenia odbiorcy, najpierw powinieneś upewnić się, że oba urządzenia mają włączone Wi-Fi i Bluetooth. Będziesz także chciał, aby oba urządzenia znajdowały się w odległości nie większej niż 9 metrów od siebie.

Zwykle to wszystko, co należy zrobić, ale czasami podstawy nie rozwiążą problemu. Będziemy musieli majstrować przy ustawieniach urządzenia.

Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z iPhonem, iPadem lub iPodem touch:

 • Przejdź do Control Center, aby sprawdzić ustawienia AirDrop. Jeśli masz ustawioną funkcję AirDrop do odbierania treści z „Tylko kontakty”, zarówno urządzenia wysyłające, jak i odbierające muszą być zalogowane do iCloud. Ponadto adres e-mail lub numer telefonu powiązany z identyfikatorem Apple ID nadawcy musi znajdować się w aplikacji Kontakty na urządzeniu z systemem iOS.
 • Jeśli opcja AirDrop dla urządzenia nie pojawi się, być może trzeba zmienić „Tylko kontakty” na „Wszyscy”, aby można było je wykryć.

 • Wyłącz Hotspot osobisty podczas próby użycia AirDrop. Możesz to wyłączyć, przechodząc do Ustawienia > Sieć komórkowa urządzenia iOS odbiorcy.

Rozwiązywanie problemu na Macu:

 • Upewnij się, że AirDrop jest włączony, przechodząc do Findera i klikając Idź > AirDrop z paska menu.
 • Zaznacz ustawienie „Pozwól mi zostać odkrytym przez” u dołu okna AirDrop.
 • Wcześniejsze komputery Mac (z 2012 r. lub wcześniejsze) powinny kliknąć „Nie widzisz, kogo szukasz?” w oknie AirDrop lub arkuszu udostępniania udostępnianego komputera Mac. Kontynuuj, klikając „Wyszukaj starszego Maca”.
 • Jeśli odbierający komputer Mac używa systemu OS X Mavericks lub starszego, upewnij się, że na tym Macu jest otwarte okno AirDrop: wybierz Idź > AirDrop z paska menu Findera.
 • Upewnij się, że opcja „Blokuj wszystkie połączenia przychodzące” jest wyłączona w preferencjach Ochrona i prywatność na Macu odbierającym.

Często Zadawane Pytania

Jak widać, zmiana nazwy urządzenia jest dość prosta. Ale jeśli masz więcej pytań, czytaj dalej.

Nazwa moich urządzeń nie została zaktualizowana. Co jest nie tak?

Jeśli zaktualizujesz nazwę swojego urządzenia zgodnie z powyższymi instrukcjami, ale nie pojawi się ona od razu, wyłącz telefon i włącz go ponownie. Zakładając, że sprawdziłeś, że zmiana nazwy została przeprowadzona przy użyciu powyższych metod, rozwiąże to problem.