Jak zmienić kolor tła na zdjęciu?

Wiedza, jak zmienić kolor tła na zdjęciu w Photoshopie, to bardzo przydatna umiejętność, nawet jeśli nie jesteś edytorem wideo. Niezależnie od tego, czy chcesz to zmienić w celach marketingowych, czy tylko ze względu na estetykę, będziesz chciał wiedzieć, jak wykonać to proste zadanie. Pomoże to dodać pop i kolor do ujęć i działa najlepiej na zwykłym białym tle. Dla tych, którzy chcą szybkiego i łatwego rozwiązania, omówimy jedną z naszych ulubionych witryn do edycji zdjęć.

Jak zmienić kolor tła na zdjęciu?

Photoshop

Jest to jedno z najbardziej podstawowych zadań w Photoshopie i jest zwykle omawiane na wczesnym etapie procesu wprowadzania z aplikacją. Niemniej jednak ważne jest, aby zrozumieć sedno zmiany koloru tła, ponieważ ta umiejętność ma wpływ na wiele innych zadań edycyjnych w Photoshopie. Jeśli jesteś nowy w Photoshopie, zacznij od zmiany koloru tła zdjęcia zrobionego na zwykłym białym tle.

Photoshop

Powiel warstwę tła

Przede wszystkim otwórz obraz, z którym chcesz pracować w Photoshopie. Znajdź panel Warstwy, znajdujący się po prawej stronie ekranu głównego. Jeśli go tam nie widzisz, otwórz panel Warstwy, przechodząc do sekcji Okno w górnym panelu aplikacji. W rozwijanym menu znajdź Warstwy i kliknij je. Dostęp do panelu Warstwy można również uzyskać, naciskając klawisz F7.

Gdy znajdziesz się w panelu, kliknij dwukrotnie zablokowaną warstwę tła. Zmień jego nazwę na dowolną i kliknij OK. Nazwijmy ją Warstwa 0. Wybierz właśnie utworzoną warstwę i zduplikuj ją, klikając menu panelu (ikona 4 poziomych linii w prawym górnym rogu panelu). W rozwijanym menu zobaczysz opcję Powiel warstwę…. Pojawi się okno dialogowe, oferujące kolejną warstwę (zduplikowaną). Nazwanie tej warstwy również zależy wyłącznie od Ciebie, ale na razie nazwijmy ją Produktem. Kliknij OK, aby kontynuować.

Wybierz produkt

Przejdź do narzędzia Magiczna różdżka na pasku narzędzi i kliknij pasek opcji u góry okna programu Photoshop. Pojawi się okno. W oknie wybierz Wybierz temat. Przejdź do Widoku w prawym górnym rogu pod zakładką Właściwości. Wybierz opcję Na warstwach (Y) i w obszarze Ustawienia wyjściowe wybierz opcję Wyjście do: Maska warstwy.

Doprecyzuj swój wybór za pomocą narzędzi w lewym górnym rogu. Na przykład może być konieczne usunięcie jednego lub dwóch cieni, w zależności od oryginalnego zdjęcia i przedmiotu. Pamiętaj, że może być konieczne dodawanie i odejmowanie od zaznaczenia i przygotuj się do użycia narzędzia Feather Edge.

Utwórz nową warstwę wypełnienia

Najpierw wybierz oryginalną warstwę 0 z panelu Warstwy. W panelu w górnej części ekranu przejdź do sekcji Warstwa, wybierz opcję Nowa warstwa wypełnienia z menu rozwijanego i wybierz opcję Kolor jednolity. Ta warstwa będzie Twoim tłem, więc w tym przypadku nazwijmy ją Nowym Tłem. Nie dotykaj pola Kolor, ponieważ nie tylko zmieni ono kolor tła, ale zepsuje cały obraz. W sekcji Tryb: otwórz listę rozwijaną i wybierz Pomnóż i kliknij OK.

Wyświetlone okno nazywa się Color Picker. Użyjesz tego okna do zmiany koloru tła. Jeśli znasz dokładne wartości szesnastkowe RGB dla żądanego koloru, po prostu wklej je lub wpisz w odpowiednie pola. Jeśli nie, użyj panelu, aby wybrać żądany kolor. Po znalezieniu pożądanego koloru kliknij OK. Teraz wróć do panelu Warstwy i uwidocznij oryginalną warstwę 0, klikając ikonę „oko” po lewej stronie warstwy w panelu.

ZdjęciaNożyczki Online

Wiedza o tym, jak zmienić tło zdjęcia w Photoshopie, to więcej niż przydatna umiejętność, ale czasami wystarczy szybka zmiana tła, bez zadawania pytań. PhotoScissors Online to świetne narzędzie na takie okazje.

Wybór zdjęcia

Przejdź do PhotoScissors Online i prześlij zdjęcie, które chcesz edytować, klikając przycisk Prześlij. W oknie przed tobą zobaczysz swoje zdjęcie po lewej stronie i puste miejsce po prawej. Ostateczny wynik zostanie wyświetlony po prawej stronie ekranu.

Wybieranie tła i pierwszego planu

Teraz powinieneś powiedzieć PhotoScissors, gdzie jest tło, bez narzędzi do zaznaczania, bez marnowania czasu. Aby zaznaczyć obiekt(y) na pierwszym planie, wybierz zielone narzędzie z paska narzędzi i kliknij lewym przyciskiem myszy wybrane elementy. Następnie wybierz czerwony znacznik i zaznacz obiekty tła. Obserwuj część podglądu ekranu po prawej stronie, aby śledzić wprowadzane zmiany.

Zmiana zdjęcia

Gdy po raz pierwszy nałożysz czerwony znacznik na obiekty tła, zostanie dodane przezroczyste tło. Aby całkowicie zmienić tło, przejdź do zakładki Tło w menu po prawej stronie i wybierz Obraz z menu rozwijanego. Kliknij Wybierz obraz i wybierz obraz, którego chcesz użyć jako tła.

Zmiana zdjęcia

Przydatne umiejętności

Nawet jeśli nie jesteś profesjonalistą od edycji zdjęć, ta umiejętność może być bardzo przydatna. Jeśli wiesz niewiele lub nic o Photoshopie, skorzystaj z tego samouczka, aby rozpocząć odkrywanie świata edycji zdjęć, ponieważ jest to dobra brama do zawodu/hobby. Korzystanie z narzędzia online jest znacznie prostsze, ale pamiętaj, że Photoshop oferuje znacznie bardziej zaawansowane opcje.

Jakiego narzędzia używasz do zmiany koloru tła swoich zdjęć? Masz inne, prostsze podejście? Daj znać wszystkim, zostawiając komentarz w sekcji poniżej.