Jak zmienić tło w programie Echo Show

Tło jest prawdopodobnie pierwszą rzeczą, którą chciałbyś zmienić w swoim Echo Show. Nie chodzi o to, że domyślne tła są złe, ale większość ludzi chce dodać osobisty akcent do swojego urządzenia.

Jak zmienić tło w programie Echo Show

Obrazy zwierząt z Twojej galerii lub przyciągające wzrok grafiki, bardzo łatwo jest użyć innego tła do Echo Show. Ten artykuł zawiera wszystkie wskazówki i triki, jak to zrobić. Dodatkowo dodaliśmy sekcje, aby jeszcze bardziej dostosować inteligentny głośnik i wykorzystać jego pełny potencjał.

Zmiana tła za pomocą aplikacji Alexa

Jeśli chcesz użyć zdjęcia znajdującego się na smartfonie, najlepszym sposobem na przesłanie go do programu Echo Show jest skorzystanie z aplikacji Alexa. A ci, którzy bawili się wcześniej ustawieniami, znajdą metodę spaceru po parku.

Krok 1

Uruchom aplikację i kliknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu ekranu, aby uzyskać dostęp do menu Więcej. Stuknij Ustawienia, a następnie wybierz Ustawienia urządzenia, aby wyświetlić wszystkie gadżety obsługujące Alexa na swoim koncie.

Krok 2

Przejrzyj listę i wybierz swój Echo Show, dotykając go. Przesuń w dół menu ustawień Echo Show, aż dojdziesz do tła ekranu głównego. Opcja powinna znajdować się gdzieś pośrodku lub na końcu listy.

tło

Krok 3

Wybierz jedno ze zdjęć z Galerii lub Rolki z aparatu i zmień jego rozmiar, aby pasował do ekranu inteligentnego głośnika. Po zakończeniu naciśnij przycisk Prześlij, a tło powinno pojawić się na Twoim Echo Show.

Zmień tło

Zmiana tła za pomocą Echo Show

Amazon daje możliwość wybrania zdjęcia tła z jednej z obsługiwanych usług. Metoda łączy polecenia głosowe i działania na ekranie. Zostało to wypróbowane i przetestowane na małym Echo Spot i większym Echo Show 5, ale nie ma powodu, aby nie zadziałało na drugiej generacji 10.1 Echo Show.

Krok 1

Uzyskaj dostęp do ustawień urządzenia, przesuwając palcem w dół z ekranu głównego. Możesz również wydać Alexa polecenie i powiedzieć: „Przejdź do ustawień”.

zmień tło w programie echo

Krok 2

Wybierz Dom i zegar, a następnie wybierz tylko Zegar. Gdy w menu ustawień Zegara pojawi się opcja Zdjęcia osobiste, dotknij jej, a następnie wybierz Tło.

pokaz echa

Krok 3

Wybierz jedną z obsługiwanych usług i wybierz zdjęcie lub album, którego chcesz użyć. Obraz powinien natychmiast pojawić się na Twoim tle i możesz otrzymać powiadomienie o zmianie.

Notatka: Niektóre menu mogą wyglądać inaczej w zależności od posiadanego modelu Echo Show i wersji oprogramowania układowego. Niemniej jednak metoda zmiany tła jest prawie taka sama.

Rzeczy, które warto wiedzieć

Oprócz osobistych zdjęć menu ustawień zegara zawiera Fotografia, Nowoczesne, Zabawne, Ostatnie zegary i Klasyczne. Każda z tych opcji oferuje różne konfiguracje, które można dostosować.

Na przykład styl klasyczny ma pięć tarcz zegarowych i teł, które są nazwane: Kalejdoskop, Zen, Tekstura, Gwiezdny i Dom szkolny. Bez względu na to, który wybierzesz, dostępne tła zmieniają się jedno po drugim i istnieje możliwość wybrania tylko jednego obrazu. Oto jak to zrobić.

Przesuń palcem, aby wyświetlić zegar i dotknij ikony ołówka, aby uzyskać dostęp do opcji edycji. Wybierz Tło i przesuń palcem po obrazach, aby znaleźć tło, którego chcesz użyć. Kliknij znacznik wyboru, aby wybrać obraz i gotowe.

Dostosowywanie tarczy zegara

Od nowoczesnych cyfrowych po klasyczne analogowe, Echo Show oferuje różnorodne tarcze zegara, które pasują do każdego stylu i gustu. Aby dokonać zmiany, musisz ponownie dotknąć ikony ołówka i wybrać opcję Tarcza zegara. Stuknij w tarczę zegara, którą chcesz zaznaczyć, i możesz wybrać wyświetlanie daty z tego samego menu.

Jeden z najfajniejszych zegarów, projekt o nazwie Orbit, należy do kategorii Zabawa . Otrzymujesz zwykłe znaczniki godzin i trzy małe planety poruszające się po tarczy zegara. Największa planeta oznacza godziny, medium minuty, a najmniejsza sekundy.

Jak spersonalizować ekran główny programu Echo Show

Karty główne w programie Echo to widżety lub informacje, które inteligentny głośnik wyświetla obok godziny. Istnieje siedem kart głównych: Pogoda, Nadchodzące wydarzenia, Wpadnij i Powiadomienia, żeby wymienić tylko kilka.

Aby uzyskać dostęp do kart i dokonać wyboru, przesuń palcem w dół z ekranu głównego i dotknij Ustawienia. Wybierz menu Dom i zegar, a następnie stuknij Karty domowe. Wybierz karty, których chcesz używać, a także możesz zmienić ich częstotliwość wyświetlania. Mogą być stale na ekranie lub obracać się, gdy pojawiają się nowe informacje.

Ponadto Echo Show i Echo Spot oferują tryb nocny. Jest to przydatne, jeśli używasz urządzenia w sypialni, ponieważ nie ma potrzeby ręcznej zmiany jasności. Przejdź do menu Dom i zegar, wybierz Tryb nocny, a następnie dotknij Zegar nocny, aby go włączyć. To samo menu pozwala również ustawić harmonogram trybu nocnego.

Bogactwo tła

Jak widać, zmiana tła w programie Echo Show to tylko jeden ze sposobów, aby gadżet był bardziej osobisty. A skoro już przy tym jesteś, nie wahaj się wybrać kart głównych, których potrzebujesz, aby ustawić fajnie wyglądającą tarczę zegara. Te poprawki mogą być niewielkie, ale mogą poprawić wrażenia użytkownika.

Jakiego zdjęcia chcesz użyć jako tła? Która tarcza zegara Echo Show jest twoją ulubioną? Podziel się swoimi preferencjami z resztą społeczności TechJunkie w sekcji komentarzy poniżej.