Jak zmienić swoje tło w Google

Bez względu na to, kim jesteś, jeśli spędzasz czas online, prawdopodobnie używasz Google do wyszukiwania wszystkiego, co może Cię zainteresować. Projekt strony głównej Google jest bardzo prosty z samym logo i jednolitym kolorem tła. Ale skoro wszyscy spędzamy tak dużo czasu na googlowaniu, dlaczego nie sprawić, by strona Google była o wiele przyjemniejsza? Oto, jak zwiększyć przyjemność korzystania z Google.

Jak zmienić swoje tło w Google

Przejdź do ustawień wyglądu

Zmiana tła Google nie zadziała w przeglądarce Microsoft Edge ani Firefox, więc upewnij się, że korzystasz z przeglądarki Google Chrome.

 1. Otwórz przeglądarkę Chrome.

 2. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki. Pojawi się rozwijane menu.

 3. Pod koniec zobaczysz opcję o nazwie Ustawienia, więc kliknij ją.

 4. Znajdź sekcję o nazwie Wygląd i kliknij Motyw. Otworzy się nowa karta, która przekieruje Cię do Chrome Web Store.

Wybierz swój ulubiony motyw

Sklep internetowy otworzy się i wyświetli sekcję motywów. Następnie możesz przeglądać wiele dostępnych motywów, aż znajdziesz ten, który Ci odpowiada. Obraz, który widzisz podczas przeglądania motywów, jest zwykle tym, który zostanie zastosowany jako tło, więc miej to na uwadze. Każda sekcja pokazuje również tylko najpopularniejsze motywy, więc jeśli chcesz dalej eksplorować, możesz kliknąć przycisk Wyświetl wszystko w prawym górnym rogu sekcji.

Jeśli masz już na myśli coś konkretnego na temat tego, jak ma wyglądać Twoje tło, możesz wpisać to w pasku „Przeszukaj sklep”.

 1. Kliknij wybrany motyw.

 2. Następnie kliknij Dodaj do Chrome w prawym górnym rogu.

Spowoduje to automatyczne zastosowanie motywu i pojawi się powiadomienie z informacją, że motyw został zainstalowany. Pojawi się opcja Cofnij, na wypadek, gdybyś nie lubił motywu i chciał wrócić do oryginalnego. Zawsze możesz wrócić do Wyglądów w menu Ustawienia, jeśli chcesz zmienić motyw z powrotem w przypadku, gdy ci się nie podoba.

Korzystanie z niestandardowego obrazu

Mimo że jest wiele motywów do wyboru, może po prostu nie możesz znaleźć tego idealnego lub po prostu chcesz użyć fajnego obrazu, który już masz. Na szczęście istnieje sposób na dostosowanie tła Google. Zmiana tła w ten sposób nie będzie miała żadnego wpływu na kolor ani styl kart Google Chrome.

Strona Google
 1. Upewnij się, że Chrome jest zaktualizowany do najnowszej wersji, ponieważ ta opcja będzie niedostępna w starszych wersjach Chrome.
 2. Znajdź obraz, którego chcesz użyć, z komputera lub możesz go pobrać. Zaleca się używanie obrazów o wyższej jakości jako tła, ponieważ te o niższej jakości będą rozciągnięte i nie będą dobrze wyglądać.

 3. Otwórz nową kartę w Google Chrome.

 4. W prawym dolnym rogu zobaczysz ikonę pióra, więc kliknij ją. Otworzy się menu dostosowywania.

 5. Wybierz Prześlij z urządzenia, aby wybrać jedno z komputera, lub kliknij Tło Chrome i wybierz jedno z nich.

 6. Znajdź żądany obraz i prześlij go. Spowoduje to zastosowanie obrazu i zobaczysz go za każdym razem, gdy otworzysz nową kartę w Chrome.

 7. Jeśli chcesz usunąć obraz, kliknij ponownie ikonę pióra, a następnie wybierz Bez tła.

Inne sposoby dostosowywania Google

Jeśli chcesz jeszcze bardziej dostosować swoją przeglądarkę Chrome, możesz:

1. Dodaj zakładki

Możesz dodawać zakładki do przeglądarki Google Chrome, aby jednym kliknięciem znajdować i otwierać najczęściej używane witryny bez konieczności ich wyszukiwania.

 1. Jeśli chcesz dodać stronę do zakładek, kliknij ikonę gwiazdki na pasku wyszukiwania i kliknij Gotowe.

 2. Jeśli nie widzisz swoich zakładek, kliknij trzy kropki.

 3. Najedź kursorem na Zakładki, aż otworzy się inne menu.

 4. Sprawdź pasek Pokaż zakładki.

2. Dodaj skróty

Możesz także dodawać skróty do nowych kart, aby szybko otwierać najczęściej używane witryny.

 1. Aby dodać skrót, kliknij Dodaj skrót.

 2. Wklej adres URL witryny, której chcesz użyć, i nazwij skrót, jak chcesz.

Teraz zrobiłeś Google swoim własnym

Nawet jeśli wcześniej cieszyłeś się googlowaniem, teraz możesz cieszyć się tym jeszcze bardziej, ponieważ masz coś fajnego do obejrzenia podczas wyszukiwania, a także możesz to zrobić szybciej, korzystając ze skrótów i zakładek. Najlepsze jest to, że gdy znudzi Ci się tło, możesz je zmienić w dowolnym momencie.