Jak zmienić bas w Airpodach

Jedną z najlepszych rzeczy w AirPods jest to, że możesz dostosować własne wrażenia. Możesz słuchać muzyki, kiedy tylko chcesz, mając wolne ręce do wykonywania innych zadań, ale to nie wszystko. Możesz także dostosować dźwięk, bas, akustykę itp.

Jak zmienić bas w Airpodach

Nowi użytkownicy czasami nie wiedzą, jak zmienić ustawienia, lub nawet nie są świadomi wszystkich rzeczy, które mogą zrobić ze swoimi AirPods. Wiele osób chciałoby zmienić bas, ale nie wiedzą, jak to zrobić. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć, czy zmniejszyć bas, nasz przewodnik może Ci pomóc.

Problemy z basem

Ludzie zwykle chcą zwiększyć bas w swoich AirPods, ponieważ uważają, że nie jest tak głośny, jak im się wydaje, że powinien być. Często zdarza się to ze słuchawkami Bluetooth. Słuchawki Bluetooth mają wiele zalet i są o wiele bardziej praktyczne niż zwykłe słuchawki, ale jest to jedna z ich wad.

Producenci nad tym pracują, a bas w nadchodzących wersjach poprawi się. To niewielka wada i wiele osób nawet tego nie zauważy. Jeśli jednak identyfikujesz się jako głowa basowa, wyjaśnimy Ci, jak to zrobić, aby poprawić ogólne wrażenia.

jak zmienić bas w airpodach

Włącz wzmacniacz basów

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest włączenie wzmacniacza basów, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Przejdź do ustawień muzyki na swoim iPhonie, a następnie do sekcji Odtwarzanie. Stamtąd wejdź do sekcji EQ. Jeśli masz problemy z basem, prawdopodobnie twoja sekcja EQ jest wyłączona.

Musisz go włączyć, a następnie dotknąć Bass Booster, który jest jedną z pierwszych opcji w menu. To znacznie poprawi Twoje wrażenia słuchowe. Większość użytkowników uznała to za wystarczające i nie musieli robić nic więcej.

Pamiętaj jednak, że poprawi to tylko basy podczas słuchania muzyki pobranej w aplikacji Muzyka. Niestety ta opcja nie pomoże, gdy korzystasz z YouTube, Muzyki Google Play lub jakiejkolwiek innej witryny.

zmień bas na airpodach

Wypróbuj silikonowe końcówki douszne

Może twoje AirPods nie pasują idealnie do twoich uszu. Niektórzy stwierdzili, że mogą znacznie poprawić bas, wpychając słuchawki AirPods nieco głębiej w uszy. To może zrobić dużą różnicę. Oczywiście, jeśli używasz AirPods publicznie, nie możesz tego robić przez cały czas. Istnieją inne sposoby mocowania AirPods blisko uszu.

Na Amazon można znaleźć silikonowe końcówki douszne, są one bardzo tanie, ale mogą zmienić zasady gry. Na początku noszenie ich może być dziwne, ale wkrótce się do nich przyzwyczaisz. Mogą poprawić ogólne wrażenia muzyczne tak bardzo, że żałujesz, że nie odkryłeś ich wcześniej.

Wiele osób, które miały problemy z basem, uznało to za najskuteczniejsze rozwiązanie. Może AirPods nie pasują idealnie do Twoich uszu, ale nie martw się, ponieważ odpowiedź jest tylko jednym kliknięciem. Silikonowe końcówki douszne są bardzo wygodne i zapomnisz, że je nosisz.

Silikonowe końcówki douszne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zmagają się z utrzymaniem słuchawek AirPods w bezruchu. Niektórzy twierdzą, że ich AirPods ciągle wypadają, bez względu na to, co robią. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest specyficzny kształt ucha, ale teraz jest na to rozwiązanie.

Ustawienia AirPods

Skoro już tu jesteś, przyjrzyjmy się również innym ustawieniom AirPods. Czy wiesz, że możesz zmienić nazwę swoich AirPods i nazwać je, na przykład AirPods Jessiki? Całkiem fajnie, prawda?

Istnieje również automatyczne wykrywanie ucha, co oznacza, że ​​AirPods mogą wyczuć, czy są w twoim uchu, czy nie. Jeśli wypadły lub wyjąłeś je, ale zapomniałeś wyłączyć muzykę, muzyka zatrzyma się automatycznie. Po ponownym ich założeniu muzyka zostanie wznowiona. Oczywiście nie musisz korzystać z tej opcji, jeśli ci się nie podoba.

Możesz wybrać, czy chcesz, aby Twój mikrofon był po lewej czy po prawej stronie. Niektórzy wolą dzwonić z jednej strony lub wierzą, że lepiej słyszą z tej strony. Właśnie dlatego Apple pozwala Ci dostosować swoje wrażenia.

Drobny problem lub coś innego

Większość użytkowników uważa, że ​​wyżej wymienione metody są wystarczające, aby poprawić ich doświadczenie. Bas może nie jest idealny, ale wcale nie jest zły. Biorąc pod uwagę wszystkie inne funkcje AirPods, uważamy, że jest to tylko drobny problem.

Jeśli jednak naprawdę interesujesz się muzyką, a bas jest dla ciebie niezbędny, możesz rozważyć użycie innych wkładek dousznych. Podziel się cechą numer jeden, której szukasz w słuchawkach dousznych. Chcielibyśmy poznać Twoją opinię w sekcji komentarzy.