Jak zmienić Chromecasta na nową sieć Wi-Fi?

Różne urządzenia przesyłające umożliwiają strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych z telefonów komórkowych i tabletów do telewizora lub komputera, ale Google Chromecast jest jednym z najbardziej przenośnych urządzeń. Możesz go zabrać wszędzie, ale jest mały haczyk —może zapamiętać tylko jedną sieć Wi-Fi na raz.

Jeśli zabierzesz ze sobą Chromecasta lub masz więcej niż jedno źródło Wi-Fi w domu, musisz regularnie zmieniać jego Wi-Fi. W zależności od przyczyny zmiany proces może być prosty lub nieco skomplikowany.

Dwa główne powody zmiany sieci Wi-Fi

Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś przejść przez kłopoty ze zmianą sieci Wi-Fi na urządzeniu Chromecast, istnieje kilka typowych powodów, dla których jest to konieczne.

Powód 1: Zmiany w sieci

Zwykle powodem zmiany Chromecasta na nowe połączenie Wi-Fi jest proste przełączanie się między sieciami, na przykład przejście z dostępu szerokopasmowego na mobilny hotspot lub podczas podróży. Kroki to bułka z masłem, a wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że Twoje urządzenie mobilne jest blisko urządzenia do przesyłania strumieniowego.

Powód 2: Sieć nie jest już aktywna

Jeśli sieć Wi-Fi, z którą podłączono Chromecasta, nie jest już aktywna, sprawy będą nieco skomplikowane. To się stanie, gdy zmienisz router. Skonfigurowałeś Chromecasta do sieci, która już nie istnieje, więc aplikacja Google Home na urządzeniu mobilnym nie będzie mogła go rozpoznać.

Istnieje rozwiązanie dla obu, a ten artykuł zawiera przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci ponownie zacząć działać.

Chromecast

Wykonaj prosty przełącznik sieciowy Chromecast

Jeśli Twoja istniejąca sieć jest aktywna, po prostu przełączasz Chromecasta z jednego na drugi. Jest to również rozwiązanie, gdy masz problemy z łącznością.

Niestety przełączanie sieci nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Musisz zapomnieć o bieżącej sieci (podczas połączenia z tą siecią), a następnie skonfigurować ją ponownie.

  1. Włącz telewizor podłączony do urządzenia Chromecast i upewnij się, że smartfon (lub tablet) jest połączony z internetem.
  2. Otwórz aplikację Home na smartfonie lub tablecie.
  3. Dotknij na swoim urządzeniu Chromecast.

  4. Stuknij w Ustawienia Ząb w prawym górnym rogu.

  5. Stuknij w Wi-Fi.

  6. Stuknij, aby potwierdzić, że chcesz zapomnieć bieżącą sieć.

Po wykonaniu tych czynności musisz ponownie podłączyć urządzenie Chromecast do Internetu. Przedstawiliśmy te kroki poniżej. Pamiętaj, że sieć Wi-Fi na Chromecaście musi być taka sama jak w Twoim telefonie. Jeśli pojawi się komunikat o błędzie, może to być problem.

Notatka Jeśli opcja Wi-Fi nie pojawia się w ustawieniach aplikacji domowej, albo nie masz połączenia z tą samą siecią Wi-Fi, co urządzenie Chromecast, albo telewizor nie jest włączony. Jeśli nie masz dostępu do tej sieci, wykonaj kolejne kroki, aby zmienić sieć.

Skonfiguruj Chromecasta dla nowego modemu lub routera

Jeśli zmienisz sieć, telefon z Androidem lub iPhone nie połączy się z Chromecastem.

W takim przypadku najlepiej jest zresetować Chromecasta ręcznie. Spowoduje to usunięcie starej sieci Wi-Fi i umożliwi korzystanie z nowej.

Przycisk obok portu micro-USB na Chromecaście to przycisk Reset. Naciśnij i przytrzymaj przez 15 sekund.

Przycisk resetowania Chromecasta

Gdy przytrzymasz przycisk, kontrolka na urządzeniu będzie migać, więc zwolnij ją, gdy kontrolka przestanie migać i pozostanie zapalona.

Teraz Twój Chromecast uruchomi się ponownie i zresetuje do domyślnych ustawień fabrycznych. Urządzenie usuwa starą sieć Wi-Fi, a także wszystkie bieżące ustawienia. Dlatego konfiguracja zaczyna się od nowa. Podłącz Chromecasta do nowej sieci Wi-Fi i gotowe!

Jeśli zapomniałeś kroków lub zleciłeś to komuś innemu, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem.

Skonfiguruj Chromecasta w Androidzie lub iPhonie po zresetowaniu

Konfiguracja Chromecasta jest taka sama dla iPhone'ów i telefonów z Androidem i jest to dość prosty proces.

  1. Podłącz urządzenie Chromecast do portu HDMI telewizora. Następnie weź pilota i ustaw wejście na to, którego użyłeś dla swojego Chromecasta.

  2. Ponieważ masz już zainstalowaną aplikację Google Home na urządzeniu mobilnym, dotknij Skonfiguruj 1 urządzenie opcja na ekranie głównym. Wybierz Dom dla swojego urządzenia i naciśnij Następny.

  3. Aplikacja wyszukuje urządzenia bezprzewodowe w pobliżu. Po zlokalizowaniu Chromecasta dotknij tak przemieszczac sie. Zobaczysz kod na telefonie, a także na ekranie telewizora. Uzyskiwać tak ponownie, aby potwierdzić, że go widzisz, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

  4. Wybierz lokalizację dla swojego Chromecasta. Uzyskiwać Następny i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby połączyć się z nową siecią.

Możliwe rozwiązania nieudanego połączenia z Chromecastem

Jeśli napotkasz pewne trudności podczas procesu konfiguracji, musisz sprawdzić kilka rzeczy na swoim Androidzie lub iPhonie.

Rozwiązanie 1: Upewnij się, że oba urządzenia znajdują się w tej samej sieci

Najpierw upewnij się, że Chromecast i urządzenie mobilne są w tej samej sieci Wi-Fi. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia i wybierz Wi-Fi.

Pamiętaj, że możesz mieć dostępnych wiele sieci. Od 2,4 GHz do 5 GHz upewnij się, że masz połączenie z tą samą częstotliwością.

Rozwiązanie 2: Upewnij się, że Bluetooth jest włączony

Twoja opcja Bluetooth również musi być włączona. Aby to sprawdzić, przejdź do Ustawienie i wybierzmi Bluetooth.

Rozwiązanie 3: Połącz się ponownie z siecią

Po upewnieniu się, że smartfon i Chromecast są w tej samej sieci Wi-Fi, a Bluetooth jest włączony, odwiedź Ustawieniaponownie, wybierzWi-Fi, a następnie dotknij otwartej sieci Wi-Fi Chromecasta, aby się z nią połączyć. Zwróć uwagę, że nie wybierasz tutaj swojego routera Wi-Fi.

Możliwe problemy

Ogólnie rzecz biorąc, proces konfiguracji Wi-Fi Chromecasta zależy od tego, czy przełączasz sieci, czy też zmieniłeś router lub modem. W pierwszym przypadku kroki są dość proste. Drugi scenariusz wymaga zresetowania Chromecasta i ponownego przejścia przez proces konfiguracji.

Często Zadawane Pytania

Przesyłanie za pomocą Chromecasta powinno być proste i proste, ale zawsze jest więcej do nauczenia się. Dlatego zamieściliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na więcej pytań.

Czy mogę używać Chromecasta bez Wi-Fi?

Chociaż możesz korzystać z Chromecasta bez dedykowanego połączenia Wi-Fi, nadal potrzebujesz połączenia z Internetem. Niezależnie od tego, czy połączenie pochodzi z mobilnego punktu dostępowego, czy nawet z sieci Ethernet (z adapterem), musisz znaleźć sposób, aby podłączyć Chromecasta do Internetu.

Na szczęście mamy tutaj artykuł, który pokazuje wszystkie opcje.