Jak zmienić kraj w sklepie Google Play

Ile razy zdarzyło Ci się, że próbowałeś pobrać określoną aplikację ze Sklepu Google Play tylko po to, by stwierdzić, że aplikacja nie jest dostępna w Twoim kraju? Nie trzeba dodawać, że może to być dość frustrujące.

Powodem tego jest fakt, że kraj Twojego Sklepu Google Play określa, które aplikacje możesz pobierać i instalować. Ponadto niektóre aplikacje są zablokowane w regionie, co oznacza, że ​​są dostępne tylko w niektórych krajach. Jeśli nie jesteś w jednym z tych krajów, nie tylko nie będziesz mógł pobrać aplikacji ze Sklepu Play, ale przede wszystkim nie będziesz w stanie jej znaleźć.

Mając to na uwadze, jeśli przeprowadzasz się do innego kraju, w którym ta aplikacja może być dostępna, powinieneś zmienić to ustawienie w aplikacji Sklep Google Play. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić.

O czym należy pamiętać

Zanim przejdziemy do głównej części artykułu, porozmawiajmy o kilku rzeczach, o których musisz pamiętać. Po pierwsze, jeśli chcesz po prostu pozbyć się komunikatu „Niedostępne w twoim kraju”, pozostając w tym samym kraju, istnieje rozwiązanie, które może działać. Omówimy to w dalszej części artykułu.

Jeśli jednak zmieniłeś kraj i chcesz teraz dostosować to ustawienie w aplikacji Sklep Google Play, musisz pamiętać o pewnych ograniczeniach:

 1. Sklep Google Play umożliwia zmianę kraju w aplikacji tylko raz w roku. Innymi słowy, jeśli zmienisz teraz swój kraj, będziesz musiał poczekać 365 dni, aby zmienić go ponownie.
 2. Gdy zmienisz kraj w aplikacji, nie będziesz mógł korzystać z salda Google Play, które posiadałeś w poprzednim kraju.

Teraz, gdy omówiliśmy już ważne aspekty tej zmiany, zobaczmy, jak możesz to zrobić.

Zmiana kraju w aplikacji Sklep Google Play na Androida

Aby zmienić kraj w aplikacji Sklep Google Play, musisz:

 1. Być w tym kraju (sklep wykrywa to po Twoim adresie IP)
 2. Skonfiguruj metodę płatności ze swojego nowego kraju

Jeśli masz to objęte, możesz iść.

Oto jak zmienić to ustawienie:

 1. Otwórz aplikację Sklep Google Play na swoim urządzeniu z Androidem.
 2. Stuknij ikonę menu w lewym górnym rogu (trzy poziome linie).
 3. Następnie dotknij Ustawienia > Ogólne > Konto i preferencje urządzenia.
 4. Przewiń w dół z zakładki ustawień i poszukaj Kraj i profile Sekcja. Jak zmienić kraj w Sklepie Play
 5. Następnie dotknij kraju, w którym chcesz ustawić swoje konto, dostępna lista krajów będzie się różnić. Zmień kraj w Sklepie Play
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i skonfiguruj metodę płatności zarejestrowaną w kraju, na który chcesz się przełączyć.

Możesz dodać kilka metod płatności, ale pierwsza musi pochodzić z kraju, który ustawiłeś. Spowoduje to utworzenie całkowicie nowego profilu płatności Google, który zostanie połączony z nowym wprowadzonym przez Ciebie krajem.

Gdy to zrobisz, może minąć do 48 godzin, zanim zmiana zostanie zaakceptowana.

Powinieneś wiedzieć, że ta funkcja nie jest dostępna dla wszystkich. Ta funkcja daje możliwość zmiany kraju tylko wtedy, gdy wcześniej odwiedziłeś obcy kraj. Jak wspomniano, aplikacja Sklep Google Play zawiera te informacje ze względu na Twój adres IP.

Nie będziesz też mieć możliwości zmiany kraju, jeśli korzystałeś już z tej funkcji w poprzednim roku lub jeśli Twoje konto jest częścią Biblioteki rodzinnej Google Play, która umożliwia maksymalnie pięciu osobom dostęp do aplikacji i innych zakupionych treści od jedno konto w grupie.

Zmiana kraju w aplikacji Sklep Google Play na komputerze

 1. Otwórz przeglądarkę i wejdź na pay.google.com.
 2. Zaloguj się, jeśli jeszcze nie jesteś.
 3. Teraz kliknij Ustawienia.
 4. Następnie kliknij Edytować przycisk obok Kraj/region.
 5. Następnie wybierz Utwórz nowy profil.
 6. Tutaj postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać metodę płatności.

Pobieranie aplikacji bez zmiany ustawień kraju

Jeśli nie możesz lub nie chcesz zmienić swojego kraju, możesz spróbować czegoś innego, jeśli chcesz pobrać aplikację, która nie jest dostępna w Twojej bieżącej lokalizacji. Ta metoda wymaga usługi VPN. Ale jak to działa?

Serwery Google mogą odczytać Twój adres IP i określić, gdzie aktualnie się znajdujesz. Ponieważ Twój komputer lub telefon komórkowy jest bezpośrednio podłączony do ich serwerów, wystarczy znaleźć inną trasę.

Dokładnie to robi VPN. Zasadniczo Twój telefon (lub komputer) będzie łączył się z serwerem dostawcy VPN w wybranym przez Ciebie kraju, a serwer ten połączy się następnie z serwerami Google podszywając się pod Twoje urządzenie.

W ten sposób aplikacja nie będzie w stanie określić, gdzie aktualnie się znajdujesz, ponieważ nie zobaczy Twojego rzeczywistego adresu IP. Zamiast tego zobaczy adres serwera VPN, z którego korzystasz, aby uzyskać dostęp do usługi.

Jeśli więc aplikacja nie jest dostępna w Twoim kraju, ale wiesz, że jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, wystarczy wybrać Stany Zjednoczone jako lokalizację swojego serwera VPN.

W tym celu możesz użyć wielu różnych aplikacji VPN, ale TunnelBear VPN może być jedną z najlepszych i najłatwiejszych w użyciu. Dodatkowo na początku każdego miesiąca otrzymujesz 500 MB darmowego ruchu VPN. Istnieją inni godni zaufania dostawcy VPN, ale za ich usługi będziesz musiał zapłacić.

Zmień kraj w Sklepie Play

Inną opcją jest wyszukanie aplikacji podobnych do Sklepu Google Play i użycie ich do znalezienia aplikacji, której nie udało się pobrać. Możesz spróbować:

 1. Sklep z aplikacjami Amazon
 2. PrzesuńME
 3. F-Droid
 4. Pokorny pakiet

Ciesz się przyszłymi plikami do pobrania

Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak zmienić swoją lokalizację w sklepie Google Play. Pamiętaj jednak o ograniczeniach, które pojawią się po zmianie kraju, więc jeśli wybierasz się tylko na krótką wycieczkę, najlepiej poczekać, aż wrócisz do domu i pobierzesz potrzebną aplikację.

Czy korzystasz z usług VPN do pobierania aplikacji, które nie są dostępne w Twoim kraju? Jeśli tak, z jakiej sieci VPN korzystasz? Podziel się najlepszymi wyborami w sekcji komentarzy poniżej.