Jak zmienić język Crunchyroll na Roku

Pomyślnie pobrałeś Crunchyroll na swój Roku. Czas usiąść wygodnie i zrelaksować się przy ulubionym programie, prawda?

Jak zmienić język Crunchyroll na Roku

Nie tak szybko.

Zanim będziesz mógł napić się całego sezonu One Piece, musisz upewnić się, że Crunchyroll wyświetla właściwy język. W końcu po co mieć zdjęcie, jeśli nie rozumiesz akcji?

Ale zmiana języka na Crunchyroll nie jest tak prosta, jak na innych platformach streamingowych, jak się wkrótce przekonasz.

Zmiana języka do przesyłania strumieniowego na Roku

Kiedy po raz pierwszy wykonujesz konfigurację urządzenia Roku, przechodzisz przez niektóre preferowane opcje językowe. Te opcje to te, które pokazują język wyświetlania i interfejsu użytkownika aplikacji. Ale niekoniecznie wpływa to na język używany podczas przesyłania strumieniowego.

Według Roku:

„Tłumaczenie kanału jest obowiązkiem wydawcy kanału, a niektóre kanały mogą nie obsługiwać wybranego języka”.

Krótko mówiąc, tłumaczenia językowe pochodzą z platform takich jak Netflix i Crunchyroll. Roku nie tłumaczy programów za Ciebie, więc zmiana ustawień językowych wpływa tylko na aplikację Roku. Nie strumieniowe wideo.

Teraz, w przypadku Crunchyrolla, musisz pamiętać o dwóch rzeczach.

Po pierwsze, wszystkie seriale anime pochodzą z Japonii, dlatego domyślny dźwięk jest prawie zawsze w języku japońskim. Istnieje kilka wyjątków, w których można znaleźć filmy z dubbingiem, ale reguła języka japońskiego jest generalnie prawdziwa w przypadku większości biblioteki Crunchyroll.

Innym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest to, że Crunchyroll jest firmą z siedzibą w USA. Oznacza to, że zawsze będą priorytetowo traktować napisy w języku angielskim nad jakimkolwiek innym językiem. Starają się zapewnić inne opcje językowe dla nowszych programów, ale starsze są tylko w języku angielskim i japońskim.

Zmień język Crunchyroll na Roku

Wracamy więc do pierwotnego pytania:

Czy możesz zmienić opcje językowe dla Crunchyroll na Roku?

Tak, ale tylko miękkie napisy.

Dźwięk jest w oryginalnym języku programu. Niektóre starsze programy oferują dubbing dla odcinków, ale te pliki audio są w języku angielskim.

Ogólnie rzecz biorąc, międzynarodowa baza fanów anime odeszła od dubbingowanych utworów na przestrzeni lat. Czuli, że coś odebrało oryginałowi, a firmy dystrybucyjne podążają za popytem.

Chociaż możesz znaleźć kilka programów z dubbingiem w kraju, w którym ten język jest głównym językiem, prawdopodobnie nie będzie ich w Crunchyroll.

Jeśli jesteś gotowy, aby toczyć się z podtytułem, czytaj dalej poniżej, aby kontynuować program.

Zmień język za pomocą przeglądarki (PC)

Możesz zmienić ustawienia języka na kilka sposobów. Pierwszym sposobem, aby to zrobić, jest przejście do Crunchyroll w przeglądarce internetowej. Zaloguj się do swojego konta i kliknij Profil w górnej części ekranu. Przewiń w dół i kliknij Ustawienia z menu rozwijanego.

Na następnej stronie zobaczysz różne ustawienia na lewym pasku bocznym. Przewiń w dół do Preferencji wideo i wybierz go. Znajduje się w sekcji Ustawienia konta.

W obszarze Preferencje wideo otwórz menu rozwijane i przewiń do preferowanego języka. Kliknij go, aby ustawić go dla swojego konta. Potwierdzenie zmian preferencji językowych pojawi się jako baner wiadomości u góry ekranu.

Język Crunchyroll na Roku

Zmień język za pomocą aplikacji mobilnej

Jeśli lubisz robić wszystko na urządzeniu mobilnym lub nie znajdujesz się w pobliżu komputera, nadal możesz zmienić ustawienia języka dla Crunchyroll.

Najpierw chwyć urządzenie i otwórz aplikację Crunchyroll.

U dołu ekranu zobaczysz różne opcje. Stuknij ikonę z konturem osoby. Następny ekran to skrócona wersja menu Ustawienia. Jeśli potrzebujesz więcej opcji, aby dostosować swoje wrażenia, musisz przejść do swojego konta za pomocą przeglądarki. Ale te ustawienia są wystarczające, aby zmienić język swojego profilu.

Stuknij w Język napisów lub strzałkę języka w sekcji Ogólne, aby otworzyć następne menu. Przewiń i wybierz preferowany język. Po zakończeniu dotknij przycisku Strona główna u dołu ekranu urządzenia.

Język na Roku

Jedno ostatnie słowo

Powinieneś zobaczyć nowy język napisów podczas przesyłania strumieniowego za pomocą urządzenia Roku. Niektóre programy nie oferują jednak opcji dla wszystkich 11 języków. Tak więc to, że wybierzesz opcję języka, niekoniecznie oznacza, że ​​jest ona dostępna do wyświetlania w oglądanym programie.

Jeśli chcesz to sprawdzić, zawsze możesz sprawdzić stronę informacyjną dla danego pokazu. Zawiera listę opcji językowych dostępnych pod streszczeniem.

Czy zmieniłeś język przesyłania strumieniowego Crunchyroll na swoim urządzeniu Roku? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.