Jak zmienić domyślny folder pobierania na komputerze Mac?

Widziałem wiele zaśmieconych i zdezorganizowanych folderów pobierania na komputerze Mac. Bardzo. Przynajmniej dla mnie o wiele łatwiej jest utrzymać moje pobrane pliki w czystości i porządku, jeśli pobieram je na pulpit, na który ciągle patrzę, a następnie pobieram je do folderu pobierania, na który nie zwracam uwagi, dopóki nie zrobi się zbyt zagracone, aby znaleźć cokolwiek.

Jak zmienić domyślny folder pobierania na komputerze Mac?

Więc jeśli jesteś taki sam, dobrze jest wiedzieć, że możesz zmienić miejsce, w którym Safari, Firefox i Chrome automatycznie umieszczają swoje pliki do pobrania.

Dlatego w dzisiejszym artykule przyjrzyjmy się, jak zmienić domyślny folder pobierania na komputerze Mac!

Na szczęście proces zmiany domyślnego katalogu pobierania jest dość podobny w trzech głównych przeglądarkach Mac.

Zmień domyślną lokalizację pobierania w Safari

 1. Otworzyć Safari aplikację i kliknij Safari menu rozwijane w lewym górnym rogu.

 2. Wybierać Preferencje.
 3. Upewnić się Ogólny jest wybrana karta, a następnie zmień Lokalizacja pobierania pliku gdziekolwiek chcesz.

Jak widać, mam ustawiony na „Pulpit”, ale możesz wybrać alternatywną lokalizację z tym wyborem „Inne”. Kliknięcie "Inne" przeniesie Cię do znanego okna dialogowego otwierania / zapisywania systemu MacOS, z którego możesz wybrać dowolny folder, którego chcesz użyć.

Jeśli czujesz się naprawdę fantazyjny, możesz zamiast tego zmienić przełącznik pokazany na moim drugim zrzucie ekranu powyżej na „Pytaj o każde pobranie”, co oznacza, że ​​za każdym razem możesz przechowywać wszystko, co pobierasz, dokładnie tam, gdzie chcesz. Chociaż jest to fajna funkcja, ale może być kłopotliwe, gdy trzeba wybrać lokalizację pobierania dla każdego pobieranego pliku.

Zmień domyślną lokalizację pobierania w Firefoksie

Preferencje FirefoksaZapisz plik w Firefoksie

W przeglądarce Firefox zaczniesz tak samo, jak w przypadku Safari.

 1. Uruchomić Firefox i kliknij jego nazwane menu (tj. FireFox menu rozwijanego) w lewym górnym rogu.

 2. Wybierać Preferencje.
 3. Pod Ogólny zakładka, na etykiecie: Zapisz pliki do kliknij wybierz i wybierz folder, do którego mają trafić pliki do pobrania.

Ponownie, przycisk radiowy „Zawsze pytaj mnie, gdzie zapisać pliki”, który widzisz powyżej, spowoduje, że Firefox zapyta Cię za każdym razem, gdy rozpoczniesz pobieranie.

Zmień domyślną lokalizację pobierania w Chrome

Preferencje ChromePokaż zaawansowane

Google nieco utrudniło zmianę domyślnego folderu pobierania w przeglądarce Chrome, ale kroki rozpoczynają się w ten sam sposób, co w pozostałych dwóch przeglądarkach.

 1. Uruchom Chrome i wybierz Chrom menu u góry ekranu.
 2. Wybierać Preferencje.

 3. Przewiń ustawienia w menu bocznym, aż zobaczysz Zaawansowany. Kliknij na to.

 4. Wybierać Pliki do pobrania.

 5. Kliknij Zmiana obok Lokalizacja i wybierz folder, do którego mają trafić pobrane pliki.

Podobnie jak w przypadku Safari i Firefox, istnieje możliwość wyboru, aby przeglądarka za każdym razem pytała, gdzie umieścić pobierany plik.

Jak zwykł mawiać Steve Jobs: „O tak, jest jeszcze jedna rzecz”.

Mail używa również folderu Pobrane do przechowywania zapisywanych załączników, więc jeśli chcesz być naprawdę dokładny, możesz to również zmienić.

Preferencje poczty

Kliknij na Poczta menu rozwijane u góry Poczty, a następnie wybierz Preferencje. Następnie na karcie Ogólne możesz zmienić lokalizację pobierania, tak jak w przeglądarkach internetowych:

Teraz, gdy wszystkie przeglądarki (i Poczta!) są ustawione tak, aby robiły dokładnie to, czego potrzebujesz, możesz iść dalej, wiedząc, że folder Pobrane nigdy nie będzie zbyt zagracony i zdezorganizowany. Robienie rzeczy jest o wiele łatwiejsze, gdy jesteś zorganizowany.

Jeśli jesteś użytkownikiem Maca i podobał Ci się ten artykuł, możesz zapoznać się z tym artykułem TechJunkie: Jak opróżnić DNS w Mac Mojave.

Czy masz jakieś wskazówki lub porady dotyczące zarządzania pobieraniem na komputerze Mac? Jeśli tak, bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie w komentarzu poniżej!