Jak dodać znaczniki daty/godziny do zdjęć na Androidzie?

Standardowa aplikacja aparatu na Androida oferuje kilka przydatnych opcji edycji obrazu. Jednak zwykle nie ma oczywistej opcji ani ustawienia dodawania daty i godziny do zrobionego zdjęcia. Jeśli Twój smartfon ma funkcję znacznika czasu, często najłatwiej jest z niej skorzystać.

W przypadku większości smartfonów możesz sprawdzić metadane zdjęcia, a następnie użyć oprogramowania do edycji zdjęć, aby dodać datę i godzinę. Jednak takie podejście jest czasochłonne i nieco zawiłe, nie wspominając o tym, że uzyskany obraz może łatwo zostać zmieniony przez kogoś innego, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Aby uniknąć ryzyka związanego z bezpieczeństwem / włamaniem do cennych zdjęć, potrzebujesz opcji, która osadza znaczniki daty i godziny zaraz po zrobieniu zdjęć za pomocą urządzenia z Androidem.

Odkąd Aplikacja aparatu na Androida zwykle nie oferuje opcji znacznika daty i godziny, musisz pobrać aplikację innej firmy. Istnieje wiele darmowych opcji.

Ten artykuł z instrukcjami zawiera informacje o kilku aplikacjach sygnatur czasowych innych firm, które umożliwiają dodawanie informacji o czasie do zdjęć.

Korzystanie z aparatu sygnatury czasowej bezpłatnie do dodawania daty i godziny do zdjęć

Timestamp Camera Free to bezpłatna aplikacja dostępna w sklepie Google Play i iOS App Store. Możesz zaktualizować aplikację za jednorazową opłatą, która oferuje więcej funkcji. W przypadku większości osób bezpłatna opcja działa dobrze. Oto jak z niego korzystać.

 1. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji Timestamp Camera w sklepie Google App Store lub aplikacji Timestamp Camera Basic w sklepie iOS App Store.
 2. Kliknij "Zainstalować."

 3. Zezwól na wszelkie niezbędne uprawnienia, zwłaszcza do aparatu (oczywiście).

 4. Uruchom aplikację i kliknij ikonę zegara w prawym dolnym rogu. Ikona otwiera pełne menu opcji.

Niestety, aby korzystać z tej aplikacji, musisz zrezygnować z natywnej aplikacji na Androida i zamiast tego wybrać aplikację Aparat ze znacznikiem czasu. To nadal doskonała opcja dodawania dat i godzin do ważnych zdjęć w telefonie.

Aparat PhotoStamp za darmo dla Androida

Naszym najlepszym wyborem jest bezpłatna aplikacja PhotoStamp Camera.

Oto przewodnik krok po kroku dotyczący oznaczania zdjęć znacznikami czasu przy użyciu programu PhotoStamp Camera Free, umożliwiający dodawanie znaczników czasu i znaczników lokalizacji do zdjęć. Photostamp Camera Free to najlepszy wybór, ponieważ jest łatwy w użyciu i ma solidny zestaw funkcji, w tym:

 • Dodawaj znaczniki danych/czasu do nowych i istniejących zdjęć.
 • Przeciągnij i upuść swój znacznik czasu i datę lokalizacji GPS.
 • Zmień czcionkę, kolor czcionki, rozmiar czcionki według potrzeb.
 • Automatycznie dodawaj adres lokalizacji i współrzędne GPS do zdjęć.
 • Wybieraj spośród setek stylów czcionek.
 • Dodaj swoje logo jako podpis do swoich zdjęć.

Jeśli powyższe funkcje nie są wystarczającymi powodami, aby korzystać z programu PhotoStamp Camera Free, obsługuje on również wszystkie ustawienia proporcji i rozdzielczości!

Oto jak korzystać z aparatu PhotoStamp Free na Androidzie.

 1. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aparatu PhotoStamp w sklepie Google Play App Store.
 2. Wybierać "Zainstalować."

 3. Uruchom aplikację.

 4. Zaakceptuj uprawnienia.

 5. W prawym dolnym rogu widać ostatnie zdjęcie zrobione za pomocą aplikacji. Po prawej stronie ekranu biała ikona aparatu umożliwia przełączanie między przednim i tylnym aparatem telefonu.

 6. Aby zmienić ustawienia, użyj "bieg" w lewym dolnym rogu ekranu.

 7. Włącz „Stempel daty i czasu”.

 8. Wybierz preferowany układ daty. Domyślny format to „MM, dd, rrrr” po którym następuje dokładny czas z dokładnością do sekundy.

 9. Wybierz rozmiar i kolor czcionki. Masz również dostępnych ponad 800 stylów czcionek.

 10. Wybierać „Pozycja stempla” aby zmienić jego położenie na obrazie.

Inne alternatywy

Jeśli chcesz zapłacić za korzystanie z reklam bez reklam, skorzystaj z Vignette. Ta aplikacja jest dość przystępna cenowo i zawiera kilka opcji edycji zdjęć.

Camera360 to kolejny dobry wybór do automatycznego oznaczania czasu/daty. Jest darmowy i zawiera wiele filtrów, które mogą ulepszyć twoje zdjęcia. Jednak ta aplikacja jest nieco bardziej skomplikowana w użyciu.

Wniosek

Automatyczne oznaczanie czasu jest ważne dla wielu użytkowników Androida. Na szczęście istnieje szeroki wybór darmowych aplikacji do tego celu.

PhotoStamp Camera Free to doskonała opcja, jeśli Twoim jedynym celem jest dodanie dokładnych znaczników czasu/daty do zdjęć. Aplikacja jest prosta w obsłudze i pozwala modyfikować czcionkę. Ale jeśli szukasz filtrów, które mogą poprawić jakość obrazu, możesz wybrać aplikację aparatu ogólnego przeznaczenia, w której oznaczanie czasu/daty jest tylko jedną z wielu funkcji.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz zapoznać się z najlepszymi aplikacjami aparatu na Androida.

Czy masz ulubioną aplikację do dodawania znaczników daty/godziny i innych metadanych do zdjęć? Jeśli tak, zostaw komentarz poniżej!