Jak zmienić DPI w MS Paint

Po raz kolejny pytanie czytelników, a dziś chodzi o rozdzielczość obrazu. Pełne pytanie brzmiało: „O co chodzi w rozdzielczości obrazu, dlaczego powinno mnie to obchodzić i jaka rozdzielczość jest najlepsza do publikowania na moim blogu? Jak mogę zmienić DPI w MS Paint?” Dwa oddzielne pytania, ale połączone, więc odpowiem na oba w tym samouczku.

Jak zmienić DPI w MS Paint

Rozdzielczość obrazu jest ważnym tematem do zrozumienia, jeśli jesteś blogerem, Instagrammerem, chcesz być ponadprzeciętnym Snapchatterem lub chcesz, aby Twoje zdjęcia wyglądały dobrze w Internecie. Jest to również trochę skomplikowane i chociaż możemy wiedzieć, ile megapikseli są w stanie wykonać nasze telefony z aparatami, niewielu wie, jak to się ma do rozdzielczości obrazu lub jaka rozdzielczość działa najlepiej w Internecie.

Co to jest rozdzielczość obrazu?

Rozdzielczość obrazu odnosi się do liczby pikseli w obrazie. Im więcej pikseli, tym wyższa rozdzielczość i bardziej szczegółowy obraz. Im bardziej szczegółowy obraz, tym większy rozmiar jego pliku. Obraz o niższej rozdzielczości zawierałby mniej pikseli, a zatem mniej szczegółów. Byłby to również mniejszy plik.

Pomocne może być myślenie o pikselu jako o kafelku mozaikowym. Pojedynczo może nic nie znaczyć, ale umieszczona w większym obrazie, wnosi do całości. Im mniejsza płytka i im więcej płytek w mozaice, tym bardziej szczegółowy obraz.

Rozdzielczość obrazu jest mierzona w PPI (piksele na cal), a im wyższa liczba, tym bardziej szczegółowy obraz. Im niższa liczba, tym mniej szczegółowe i większe piksele tworzą obraz. Zejdź zbyt nisko, a zobaczysz każdy piksel, a obraz stanie się „pikselowany”, co oznacza, że ​​zobaczysz każdy kwadrat, a nie szczegółowy obraz.

PPI a DPI

DPI (Dots Per Inch) brzmi podobnie do PPI, ale nie jest. PPI odnosi się do liczby pikseli wyświetlanych na ekranie, podczas gdy DPI odnosi się do liczby wyświetlanych pikseli podczas drukowania. Mylące, wiem, ale ktoś pomyślał, że podzielenie ich to dobry pomysł. A przynajmniej nie zmieniać ich nazw, gdy drukarki igłowe odeszły w przeszłość.

Jeszcze bardziej mylące jest to, że nie ma ustalonego standardu dla DPI. Różne drukarki będą miały różne sposoby przetwarzania tego, więc nigdy do końca nie wiesz, co otrzymasz, chyba że znasz swoją drukarkę.

Ekrany wyświetlają piksele w stałych rozmiarach, a o gęstości pikseli decyduje ekran, a nie obraz. Większość monitorów HD wyświetla od 72 do 300 ppi niezależnie od rozdzielczości obrazu. Drukarki nie mają stałych rozmiarów pikseli. Zamiast tego większość drukarek innych niż laserowe drukuje kropki CMYK o różnych rozmiarach w zależności od konfiguracji obrazu.

Kiedy masz do czynienia z DPI, pytanie, które musisz sobie zadać, nie dotyczy tego, ile DPI masz do czynienia, ale jak duże będą. Gazety mają tendencję do drukowania z rozdzielczością 85 dpi, a poszczególne kropki można zobaczyć, gdy podejdziesz z bliska. W przypadku większości komercyjnych zadań drukowania 150 dpi jest praktycznym minimum, ale może być znacznie więcej.

Ponieważ pierwsza część naszego pytania dotyczy bloga, bardziej interesowałyby Cię piksele na cal, które pojawiają się na ekranie, a nie DPI. Druga część, dotycząca zmiany DPI w MS Paint, prawdopodobnie dotyczy drukowania obrazu, więc DPI jest bardziej istotnym czynnikiem. Mimo że te dwa terminy są używane zamiennie, różnią się one technicznie.

Jaka rozdzielczość jest najlepsza do publikowania w Internecie?

Przygotowując obrazy do internetu, musisz zrównoważyć szczegółowość z rozmiarem pliku. Chcesz mieć wystarczająco wysoką rozdzielczość obrazu, aby wyglądał dobrze, ale nie chcesz, aby plik był tak duży, że spowalnia ładowanie strony. Standardem branżowym jest 72ppi, ale jest to przestarzałe, ponieważ PPI nie wpływa na czas ładowania, a rozmiar pliku ma.

Ponieważ większość aparatów fotograficznych i telefonów z aparatami wyprodukowanych w ciągu ostatnich dziesięciu lat wystarcza na obrazy w wysokiej rozdzielczości, wszystko, co musisz zrobić, to zmienić rozmiar dobrej jakości obrazu do potrzebnych wymiarów. Następnie musisz skompresować ten obraz, aby był jak najmniejszy. Jeśli symbol zastępczy obrazu ma szerokość 800 pikseli, zmień rozmiar obrazu do tego i użyj kompresji obrazu, aby zmniejszyć rozmiar pliku bez zbytniego pogorszenia jakości. Dwie usługi internetowe służące do zmniejszania rozmiarów plików to //www.shrinkpictures.com i //www.picresize.com.

Jak zmienić DPI w MS Paint?

Zmiana DPI w MS Paint ma znaczenie tylko wtedy, gdy planujesz drukować. Jak już wiesz, jeśli przygotowujesz obraz do sieci, DPI nie ma znaczenia. Jest to również definiowane przez jakość obrazu, więc chociaż widzisz DPI, nie możesz go zmienić.

  1. Otwórz swój obraz w MS Paint.

  2. Wybierać Plik z górnego menu, a następnie Nieruchomości.

  3. DPI powinno być wymienione pośrodku obok Rezolucja.

Rozdzielczość obrazu to złożony temat i tylko zarysowałem tutaj powierzchnię, aby odpowiedzieć na zadane pytania. W sieci są setki witryn, które mogą wyjaśnić sprawy znacznie lepiej niż ja. Sprawdź je, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Masz inne pytania? Jakieś zabawne fakty na temat argumentu DPI vs. PPI? Komentarz poniżej!