Jak dodać znaczniki daty/godziny do zdjęć na iPhonie?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ustalić alibi, czy odświeżyć swoją pamięć, wygodnie byłoby zobaczyć dane umieszczone bezpośrednio na zdjęciu. Niestety Apple nie ma wbudowanego znacznika czasu dla zdjęć na iPhonie lub iPadzie.

Jak dodać znaczniki daty/godziny do zdjęć na iPhonie?

To nie koniec historii, o dodawaniu daty i godziny do zdjęć iPhone'a. Dostępnych jest kilka aplikacji, które mogą Ci w tym pomóc. Niektóre z tych aplikacji są bezpłatne, podczas gdy inne są płatne i oferują więcej funkcji.

Jak dodawać znaczniki czasu — korzystaj z aplikacji

Jeśli wolisz, aby informacje były umieszczane bezpośrednio na zdjęciach, oto kilka aplikacji, które możesz wypróbować. Każdy z nich będzie trochę inny, ale ogólny cel oznaczania czasu i daty na zdjęciach zostanie osiągnięty.

Przedstawiliśmy niektóre z instrukcji, więc zastanów się, która opcja będzie najłatwiejsza do szybkiego i wydajnego działania.

Aplikacja PhotoMarks za – 4,99 USD

Chociaż ta aplikacja nie jest darmowa, jest bardzo wysoko oceniana w App Store, głównie za to, że jest SUPER przyjazna dla użytkownika. Ta aplikacja pozwoli Ci stemplować Twoje zdjęcia i wszelkiego rodzaju notatki. Ta aplikacja umożliwia również publikowanie bezpośrednio na ulubionych platformach społecznościowych, podejmując wszelkiego rodzaju dodatkowe czynności, gdy próbujesz podzielić się wyjątkowymi wspomnieniami z dalszą rodziną.

Photomarks został stworzony, aby ułatwić znakowanie zdjęć znakami wodnymi, aby zapewnić ich ochronę. Jest to szczególnie przydatne, jeśli jesteś projektantem stron internetowych lub po prostu chcesz umieścić znak wodny, aby chronić swoje zdjęcia przed użyciem w witrynach internetowych i mediach społecznościowych bez Twojej zgody.

Pamiętaj: PhotoMarks jest dostępny tylko na urządzeniach z systemem iOS 9.0 lub nowszym.

Krok 1 – Zapłać i pobierz

Najpierw zapłać i zainstaluj PhotoMarks z Apple App Store.

Krok 2 – Dodaj pieczątkę

Następnie załaduj obraz z telefonu i dotknij ikony Tekst. Dodatkowo możesz również zrobić nowe zdjęcie i dotknąć Tekst na podglądzie.

Dotknięcie ikony Tekst umożliwia dodanie stempla czasu/daty, a także dostosowanie stempla. Możesz poeksperymentować z niektórymi opcjami, aby zobaczyć, co najlepiej sprawdza się w przypadku Twoich zdjęć lub udostępnić je innym! Opcje dostosowywania mogą obejmować:

  • Pozycja
  • Obrót
  • Skala
  • Czcionka
  • Zabarwienie
  • Przezroczystość
  • Efekty specjalne

Aplikacja DateStamper na iPhone'a – za darmo

Jeśli wolisz wypróbować darmową aplikację lub masz ochotę wypróbować kilka różnych aplikacji przed dokonaniem ostatecznego wyboru, możesz wypróbować DateStamper.

Dostępne na iOS 10.0 i nowsze, umożliwia masowe stemplowanie. Wykorzystuje również nieniszczącą edycję, co oznacza, że ​​zawsze możesz wrócić do oryginalnego zdjęcia.

Krok 1 – Zainstaluj aplikację na swoim iPhonie

Najpierw przejdź do App Store i pobierz DateStamper. Zainstaluj go na swoim iPhonie i nadaj wszystkie niezbędne uprawnienia.

Krok 2 – Stempluj swoje zdjęcia datami i godzinami

Teraz nadszedł czas, aby oznaczyć swoje zdjęcia datą i godziną. Wybierz pojedyncze zdjęcie lub cały album, na którym chcesz nałożyć stempel. Możesz także skorzystać z wtyczki aplikacji, która umożliwia nakładanie pieczęci bezpośrednio z aplikacji aparatu podczas robienia zdjęć.

Możesz spersonalizować pieczątki za pomocą opcji koloru, czcionki, rozmiaru i pozycji. Co więcej, możesz również edytować znaczniki czasu/daty, które zostały już zastosowane do zdjęć.

Aparat z sygnaturą czasową dla iPhone'a – za darmo

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do szerokiej gamy opcji personalizacji, możesz go uzyskać za pomocą aplikacji Timestamp. Jest bezpłatny do zainstalowania, ale może wymagać zakupów w aplikacji, aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji poza podstawową funkcją oznaczania czasu/daty.

Jeśli masz system iOS 8.0 lub nowszy, możesz wypróbować tę stylową aplikację.

Krok 1 – Zainstaluj aplikację na swoim iPhonie

Najpierw wyszukaj i pobierz znacznik czasu z App Store. Zainstaluj aplikację zgodnie z zaleceniami i zezwól tej aplikacji na dostęp do urządzenia.

Krok 2 – Spersonalizuj i zastosuj pieczątki

Teraz, gdy masz już aplikację, nadszedł czas na stemplowanie zdjęć. Będziesz mieć możliwość wyboru spośród szerokiej gamy wzorów znaczków, więc poświęć chwilę, aby przewinąć i sprawdzić dostępne opcje. Możesz spersonalizować swoje pieczątki zgodnie z czynnościami pokazanymi na zdjęciach, takimi jak jedzenie, ćwiczenia lub robienie notatek.

Dodatkowo ta aplikacja pozwala na ręczną modyfikację czasu zamiast po prostu odczytywać metadane ze zdjęcia. Za pomocą tej aplikacji możesz również zastosować datownik do wielu zdjęć.

Aplikacja Auto Stamper na iPhone'a i iPada – 4,99 USD

Auto Stamper umożliwia śledzenie wszelkiego rodzaju ważnych wydarzeń z życia za pomocą łatwej w użyciu aplikacji do pieczątek. Ta aplikacja umożliwia tworzenie wszelkiego rodzaju spersonalizowanych notatek na zdjęciach, ale nie jest bezpłatna. Jeśli jednak masz system iOS 8.0 lub nowszy i chcesz go wypróbować, zapoznaj się z poniższymi krokami.

Krok 1 – Zainstaluj aplikację na swoim iPhonie lub iPadzie

Najpierw przejdź do App Store i pobierz Auto Stamper. Jak wspomniano wcześniej, będziesz musiał uiścić niewielką opłatę za korzystanie z tej aplikacji.

Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, aby rozpocząć i nadaj aplikacji niezbędne uprawnienia dostępu do plików iPhone'a.

Krok 2 – Ustaw parametry stempla

Następnie skonfiguruj swój stempel ze zdjęciem. Automatycznie wstawia bieżącą datę i godzinę odzwierciedlenie w telefonie, ale możesz także dodać dodatkowe pieczątki do tego samego zdjęcia. Możesz dodać trzy inne typy znaków wodnych: lokalizację GPS, tekst podpisu i logo.

Co więcej, możesz również dostosować swój stempel, wybierając pozycję, rozmiar, czcionkę, kolor i przezroczystość dla każdego stempla. Możesz dodać stemple wydarzeń w różnych stylach czcionki po jednej stronie, a jednocześnie subtelnie stemplować datę na innej części zdjęcia – ta aplikacja naprawdę pozwala dostosować wrażenia! Gdy skończysz, funkcja Na żywo wyświetli podgląd zdjęcia z Twoimi spersonalizowanymi pieczątkami.

Aparat z sygnaturą czasową Basic – opcja „Bezpłatne i proste”

Jeśli szukasz bezpłatnej, bezproblemowej i podstawowej opcji znacznika czasu, jest to aplikacja dla Ciebie. Możesz pobrać to bezpłatnie z Apple App Store i natychmiast uzyskać znaczniki czasu na swoich zdjęciach.

Krok 1 – Pobierz z App Store

Stuknij „Pobierz” i postępuj zgodnie z monitami weryfikacji iCloud (odcisk palca, identyfikator twarzy lub hasło), a następnie zezwól na swoje uprawnienia. Ta aplikacja poprosi o pozwolenie na dostęp do Twoich zdjęć, aparatów i lokalizacji GPS.

Możesz odmówić opcji śledzenia Twojej lokalizacji, ale nie będzie działać bez dostępu do Twoich zdjęć i aparatu.

Krok 2 – Zrób Ci zdjęcia

Wszystko, co musisz zrobić, to zrobić zdjęcia. Jeśli odmówiłeś dostępu do swojej lokalizacji GPS, może być konieczne zaktualizowanie strefy czasowej, ale wystarczy to zrobić tylko raz. Aby to zrobić:

  • Stuknij ikonę zegara w lewym dolnym rogu i przewiń do aktualnych preferencji dotyczących czasu/daty.

Krok 3 – Uzyskaj dostęp do zdjęcia ze znacznikiem czasu w aplikacji Zdjęcia

Wspaniałą rzeczą w tej aplikacji jest to, że automatycznie oznacza Twoje obrazy i umieszcza je w aplikacjach Zdjęcia. Nie musisz nic robić. Aplikacja Timestamp Camera Basic działa tak samo, jak wbudowany aparat telefonu.

Pobieranie aplikacji innej firmy nie zawsze jest zabawne, zwłaszcza w przypadku czegoś tak prostego, jak znacznik czasu. Każda z opcji wymienionych w tym artykule jest dość łatwa w użyciu i działa dobrze.