Jak zmienić lokalizację pobierania gry na Steam?

Steam może mieć do czynienia z silną konkurencją ze strony Epic i Uplay, ale nadal jest to solidne miejsce do gier. Ponieważ cyfrowe pobieranie płyt z grami stopniowo przejęło rolę, Steam ułatwia zarządzanie setkami gier. Ale co się stanie, gdy zapełnisz swoje miejsce do przechowywania? Czy możesz zmienić lokalizację gry na Steamie? Czy możesz przenieść gry na inny dysk?

Chociaż Steam doskonale radzi sobie z zarządzaniem twoją biblioteką, możesz kontrolować, gdzie są instalowane gry, a nawet je przenosić, jeśli uaktualnisz swoją pamięć masową lub chcesz mieć inne lokalizacje.

Zmiana lokalizacji gier na Steam

W przypadku gier, które są dostarczane na dysku, ich limit rozmiaru zależy od pojemności pamięci. Gry wymagają aktualizacji, które są przechowywane na dysku. Pobrane gry są ogromne, ale wszystkie pliki z łatwością mieszczą się na dyskach twardych (HDD) i dyskach półprzewodnikowych (SSD) w jednej centralnej lokalizacji — oczywiście z drobnymi wyjątkami. Nie jest niczym niezwykłym, że gra zajmuje 60-120 GB pamięci, a dzięki zawartości do pobrania (DLC), dodatkom, modom i plikom zapisu, pamięć masowa jest bardzo na wagę złota.

Steam domyślnie tworzy folder przechowywania gier, ale pozwala ci wybrać, gdzie go tworzy. Możesz także tworzyć różne foldery gier na Steam i umieszczać je w innych lokalizacjach, aby odpowiadały Twoim potrzebom. Oto jak to zrobić.

 1. Uruchom Steam, a następnie kliknij „Steam -> Preferencje” u góry.
 2. Wybierz „Pobrane” z menu nawigacyjnego po lewej stronie.
 3. W sekcji „Biblioteki treści” kliknij „FOLDERY BIBLIOTEK STEAM”.
 4. W wyświetlonym oknie „STORAGE MANAGER” dodaj nowy folder, aby pobrać/zainstalować swoje gry. Kliknij “+” Ikona.
 5. Wyszukaj nowy folder i kliknij „WYBIERZ”, aby go dodać. Możesz także dodać nowy folder, klikając folder, w którym ma się znajdować nowy, i wybierając "NOWY FOLDER".

Teraz za każdym razem, gdy dodasz nową grę, Steam poprosi Cię o lokalizację, w której chcesz ją pobrać i zainstalować.

Jak przenieść pobrane gry z istniejących gier Steam

Wielu użytkowników Steam stwierdza, że ​​kończy im się miejsce na aktualnie używanej partycji istniejącej pamięci masowej lub muszą wymienić dysk z powodu awarii lub zaktualizować go, aby uzyskać więcej miejsca. Jeśli Steam już istnieje i masz już tam gry, możesz je przenieść, jeśli chcesz. Oto kilka sposobów na zmianę lokalizacji pobierania gier na Steam.

Istnieje niezgrabny sposób na przeniesienie gier i rozsądny. Kiedy spróbowałem obu, opiszę oba. Ten pierwszy sposób jest niedokładny, ale działa.

 1. Aby wymienić dysk lub zmodernizowany dysk, poproś system operacyjny o rozpoznanie nowego urządzenia i sformatowanie go. Mac korzysta z systemu plików Apple (APFS), a system Windows korzysta z systemu plików nowej technologii (NTFS).
 2. W istniejącej lokalizacji gier usuń wszystkie gry, których już nie potrzebujesz, aby przyspieszyć cały proces.
 3. Skopiuj swój folder Steam na nowy dysk.
 4. Uruchom Steam, pozwól mu się załadować i wybierz grę.
 5. Kliknij grę prawym przyciskiem myszy i wybierz "Nieruchomości."
 6. Wybierać "Pliki lokalne" oraz „Weryfikuj integralność plików lokalnych”.
 7. Wybierz nową lokalizację Steam, gdy pojawi się komunikat, że nie może znaleźć lokalnych plików.

Kopiowanie folderu Steam zajmie trochę czasu, dlatego warto usunąć wszelkie gry, których nie potrzebujesz. To rozwiązanie nie działa z każdą grą, więc możesz odinstalować je ze Steam i zainstalować ponownie w nowej lokalizacji. Nie będziesz musiał ponownie pobierać plików. Steam może zidentyfikować grę i dodać ją do swojej biblioteki.

Lepszym sposobem przeniesienia gier na nowy dysk jest utworzenie na tym dysku nowego folderu gier.

Jak utworzyć nowy folder gier na Steam?

Utworzenie nowego folderu gier Steam jest prawdopodobnie lepszym sposobem przenoszenia gier do innych lokalizacji. Proces jest wbudowany w Steam i oznacza, że ​​możesz dodawać gry w dowolnym miejscu. Ta metoda jest lepszym rozwiązaniem do zmiany folderu gry, ponieważ nie wymaga odinstalowywania i ponownego odkrywania gier w Steam.

 1. W Steam, kliknij "Menu" u góry i wybierz „Ustawienia”.
 2. Wybierać „Pobrane” następnie „Foldery biblioteki Steam” od centrum.
 3. Wybierać „Dodaj folder biblioteki” i skieruj go do nowej lokalizacji gier.
 4. Nazwij swój folder i wybierz go, aby dodać go do „Biblioteki gier”.

Jak przenosić gry między folderami gier Steam

Gdy masz wiele folderów, możesz przenosić gry między nimi. Jeśli dodałeś dodatkowy dysk, aby zmieścić więcej gier, możesz dodać nowy folder do nowego dysku i przenosić gry między nimi. Oto jak.

 1. Wybierz grę, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Nieruchomości."
 2. Wybierać "Pliki lokalne," następnie „Przenieś folder instalacyjny”.
 3. Wybierz folder z nowymi grami i wybierz „Przenieś folder”.

Ten proces zachowuje wszystkie łącza Steam do przeniesienia i nie będzie kolidować z zapisanymi grami ani innymi ustawieniami.

Połącz wiele dysków jako jedną partycję w systemie Windows 10 dla gier Steam

Jeśli dodasz nowy dysk do systemu, zamiast przenosić gry, rozszerz wolumin, tak aby obejmował zarówno istniejący, jak i nowy dysk z grami. Zarówno Windows, jak i Steam widzą pojedynczą partycję, ale zostaje ona podzielona na dwa różne dyski HDD lub SSD. Możesz to zrobić wiele razy i jest to prosty sposób na zarządzanie miejscem na dysku. Oto jak to zrobić.

 1. Dodaj nowy dysk do komputera i sformatuj go w systemie Windows.
 2. Wybierz dowolny dysk w Eksploratorze Windows, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Zarządzanie."
 3. Wybierać "Zarządzanie dyskiem" z lewej strony nowego okna.
 4. Konwertuj dyski z grami z „Podstawowych” na „Dynamiczne”, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając „Konwertuj na dysk dynamiczny”.
 5. Wybierz oryginalny dysk z grami, kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz "Poszerzać."
 6. Wybierz nowy dysk w nowym oknie i kliknij "Dodać."
 7. Wprowadź rozmiar nowej partycji po prawej stronie i wybierz "Następny."
 8. Kliknij "Skończyć" aby zatwierdzić Twoje zmiany.

Powyższy proces jest znacznie bardziej eleganckim sposobem zarządzania grami w Steam. Teoretycznie możesz dodać więcej dysków, gdy je zapełnisz i rozszerzysz partycję tak daleko, jak chcesz!