Jak zmienić głos w Mapach Google

Smartfony to nowoczesny scyzoryk szwajcarski, który ma zastąpić w naszym życiu dziesiątki różnych urządzeń i narzędzi. Odtwarzacze MP3, telefony stacjonarne, aparaty fotograficzne i nie tylko zostały zastąpione przez smartfony, ale jednym z najbardziej przydatnych narzędzi udostępnianych przez telefon jest bezpłatny, zawsze podłączony Globalny System Pozycjonowania (GPS).

Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było odnaleźć drogę w nieznanym mieście lub używać papierowych map do wytyczenia trasy podczas podróży. Zamiast tego Twój telefon wykorzystuje kombinację GPS, danych mobilnych i Wi-Fi, aby poprowadzić Cię do celu.

Niezależnie od tego, czy szukasz lokalnej restauracji, czy szczegółowej nawigacji, aby przejechać przez całe Stany Zjednoczone od Nowego Jorku po Los Angeles, korzystanie z aplikacji nawigacyjnej w telefonie to idealny sposób na poruszanie się po okolicy.

Chociaż GPS znacznie ułatwił znalezienie drogi, nadal dobrze jest od czasu do czasu ćwiczyć nawigację bez GPS, ponieważ GPS lub telefon czasami zawodzą. Nie chcesz być tak zależny od nawigacji GPS w telefonie, że nie możesz się bez niej poruszać.

Chociaż nie ma idealnej aplikacji nawigacyjnej dla jednej osoby, Mapy Google są bliskie doskonałości. Jest to domyślna aplikacja nawigacyjna na Androida i najpopularniejsza aplikacja nawigacyjna na iOS i łatwo zrozumieć, dlaczego.

Jak zmienić głos w moim GPS?

Mapy Google to najlepszy system nawigacji głosowej w Twoim telefonie, który umożliwia zapisywanie map offline na urządzeniu i ułatwia korzystanie z telefonu w odnajdywaniu drogi przez najbardziej wiejskie obszary, a nawet podczas pieszych wędrówek. Nawigacja głosowa umożliwia nawigację bez konieczności ciągłego patrzenia na telefon, co jest bardzo niebezpieczne podczas jazdy.

Jeśli jednak próbujesz dostosować aplikację do swoich upodobań, Mapy Google pozwalają dostosować głos w nawigacji zakręt po zakręcie.

Przyjrzyjmy się, jak zmienić ustawienia głosu w Mapach Google na Androida i iOS (iPhone i iPad), zaczynając od Androida.

Jak zmienić głos w Mapach Google na Androidzie?

Urządzenia z Androidem mają już zainstalowane Mapy Google jako część pakietu Google, wraz z Asystentem Google, Chrome, Sklepem Play i innymi. Głos nawigacji w Mapach Google na telefonie lub tablecie z Androidem można zmienić na dwa sposoby – z poziomu aplikacji i przez ponowne zainstalowanie aplikacji.

Pierwsza metoda jest łatwiejsza, a druga polega na dostosowaniu ustawień językowych telefonu. Zobaczmy, jak zmienić głos w Mapach Google na telefonie lub tablecie z Androidem.

Zmień Google Maps Voice z poziomu aplikacji

Wykonaj poniższe czynności, aby zmienić głos Map Google w ustawieniach aplikacji:

 1. Stuknij ikonę aplikacji, aby uruchomić Mapy Google na tablecie lub telefonie.

 2. Stuknij ikonę swojego profilu. Znajduje się w prawej górnej części ekranu.

 3. Następnie znajdź i dotknij zakładki „Ustawienia”.

 4. Po otwarciu sekcji „Ustawienia” znajdź i dotknij zakładki „Ustawienia nawigacji”.

 5. W sekcji Ustawienia nawigacji dotknij zakładki "Wybór głosu". Aktualnie wybrany głos Map Google jest oznaczony znacznikiem wyboru.

 6. Zobaczysz listę wszystkich dostępnych języków i ich regionalnych odmian. Stuknij w żądany język.

 7. Następnie dotknij przycisku „Wstecz”. Spowoduje to powrót do mapy.

 8. Stuknij w przycisk „Idź” w prawej dolnej części ekranu.

 9. Następnie wprowadź swoją aktualną pozycję w górnym polu tekstowym.

 10. Wprowadź miejsce docelowe w dolnym polu tekstowym.

 11. Dotknij przycisku „Start”. Mapy Google rozpoczną nawigację do miejsca docelowego w nowo wybranym głosie/języku.

Zainstaluj ponownie aplikację

Po zainstalowaniu Mapy Google pobierają ustawienia językowe z ustawień językowych urządzenia. Dlatego zamiast zmieniać głos aplikacji za pomocą ustawień w aplikacji, możesz odinstalować aplikację i zmienić ustawienia językowe na telefonie lub tablecie. Zobaczmy, jak to działa.

 1. Usuń aplikację Mapy Google z tabletu lub telefonu. Jeśli nie możesz go usunąć, dotykając i przytrzymując ikonę, musisz go odinstalować za pośrednictwem Sklepu Google Play.

 2. Następnie uruchom aplikację "Ustawienia" z ekranu głównego.

 3. Przewiń w dół i znajdź sekcję „System”. Stuknij w to.

 4. Po otwarciu sekcji „System” dotknij zakładki „Język” lub „Język i wprowadzanie”, w zależności od urządzenia.

 5. Następnie dotknij zakładki "Język".

 6. Zobaczysz listę wszystkich dostępnych języków. Wybierz ten, który chcesz, dotykając go.

 7. Wyjdź z Ustawień, dotykając przycisku „Dom”.

 8. Uruchom Sklep Play, dotykając jego ikony.

 9. Wyszukaj aplikację Mapy Google.

 10. Stuknij w przycisk „Zainstaluj” lub „Aktualizuj”.

 11. Nowo zainstalowane Mapy Google przejmą ustawienia językowe z ustawień urządzenia.

Jak zmienić głos w Mapach Google na moim iPhonie?

W przeciwieństwie do telefonów i tabletów z Androidem, urządzenia z systemem iOS (iPhone i iPad) nie mają domyślnie zainstalowanych Map Google. Jednak użytkownicy iOS mogą bezpłatnie pobrać i zainstalować wersję aplikacji na iOS.

W przeciwieństwie do użytkowników Androida, użytkownicy iPhone'a i iPada nie mogą zmieniać głosu nawigacji w Mapach Google z poziomu aplikacji, chociaż łatwo jest to zrobić w ustawieniach iPhone'a lub iPada.

Oto jak zmienić głos Map Google na iPadzie lub iPhonie (np. iOS):

 1. Uruchom Ustawienia aplikacji z ekranu głównego.
 2. Następnie dotknij Ogólny patka.
 3. Stuknij w Język i region zakładka w sekcji „Ogólne”.
 4. Uzyskiwać Język iPhone'a lub Język iPada, w zależności od urządzenia.
 5. Wybierz język lub język i dialekt (np. australijski angielski), którego chcesz używać.Ustawienia języka i dialektu iOS
 6. Urządzenie zapyta, czy chcesz zmienić język. Uzyskiwać „Zmień na…”

Uruchom Mapy Google, aby przetestować nowe ustawienia języka i dialektu. Wprowadź lokalizację, a następnie kliknij Idź, aby rozpocząć instrukcje głosowe.

Nad i poza

Zarówno urządzenia z systemem Android, jak i iOS są elastyczne pod względem języka i dialektu używanego do nawigacji głosowej. Różnica polega na tym, że na Androidzie zmiany dokonujesz w samych ustawieniach Google Maps, natomiast na iPhone'ach i iPadach język i dialekt urządzenia (w tym Google Maps) zmieniasz w ustawieniach ogólnych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zapoznaj się z innymi artykułami instruktażowymi TechJunkie, w tym Jak podłączyć Amazon Echo Auto do Map Google i Jak upuścić pinezkę w Mapach Google.

Czy znasz jakieś wskazówki i porady dotyczące dostosowywania Map Google? Jeśli tak, bardzo chcielibyśmy o tym usłyszeć w komentarzach poniżej!