Jak zmienić strefę czasową Google Home?

Urządzenia Google Home są po prostu niesamowite. Możesz z nimi zrobić wiele fajnych rzeczy i ułatwią ci życie. Istnieją jednak pewne ustawienia w Google Home, które są po prostu trudne do osiągnięcia.

Jak zmienić strefę czasową Google Home?

Jednym z tych ustawień jest ustawienie strefy czasowej w aplikacji Google Home. Z jakiegoś powodu jest to bardzo trudne do zmiany, a Google nadal nie rozwiązał problemu (lub być może go rozwiązał). Niezależnie od tego istnieje kilka opcji do wypróbowania, które mogą działać w Twojej aplikacji Google Home. Aby uzyskać dostęp do ustawień Google Home, potrzebujesz urządzenia z Androidem lub iOS. Zacznijmy.

1. Upewnij się, że spełnione są wymagania wstępne

Nie potrzebujesz zbyt wiele przygotowań, aby zmienić strefę czasową Google Home, ale mimo to powinieneś być świadomy wymagań. Co najważniejsze, będziesz potrzebować smartfona z systemem Apple lub Android, jak wspomniano wcześniej.

Za pomocą smartfona pobierz i zainstaluj aplikację Google Home (jeśli jeszcze nie jest dostępna). Uzyskaj dostęp do aplikacji iOS Google Home lub strony Sklepu Google Home Play w zależności od systemu operacyjnego smartfona. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję. Możesz użyć tego samego linku, aby zaktualizować aplikację.

Ustawienie strefy czasowej często nie działa w połączeniu Wi-Fi, więc będziesz potrzebować zapasowych danych komórkowych, aby działało. Nie martw się, ponieważ ten proces zużywa bardzo mało danych i nie zwiększy Twojego rachunku. Google nigdy nie rozwiązał tego problemu, a część problemu dotyczyła kiedyś połączeń Wi-Fi.

Mimo to problem nadal pozostaje. W chwili pisania tego tekstu ludzie wciąż narzekają.

google dom

Jak zmienić strefę czasową Google Home za pomocą aplikacji Google Home?

Aplikacja Google Home to jedyne narzędzie, którego możesz użyć do zmiany strefy czasowej Google Home. Oto kroki, które musisz wykonać:

  1. Upewnij się, że Twój smartfon (Android lub iPhone) jest połączony z Internetem za pomocą danych komórkowych. Wyłącz Wi-Fi. Wygląda na to, że połączenia Wi-Fi nie rozwiązują problemu i powodują odłączenie wszystkich urządzeń domowych.

  2. Uruchom aplikację Google Home. Wszystkie urządzenia zostaną odłączone od momentu wyłączenia Wi-Fi.

  3. Kliknij „Ustawienia” na środku ekranu głównego.

  4. Wybierz „Informacje o domu” u góry ekranu Ustawienia domu.

  5. Stuknij w wiersz „Adres domowy”, aby wprowadzić zmiany.

  6. Stuknij w "Edytuj" u dołu ekranu adresu domowego.

  7. Upewnij się, że Twój adres jest poprawny, a następnie kliknij „Dalej”.

  8. Ekran powróci do strony adresu domowego. Potwierdź nowo wprowadzony adres i dotknij „Gotowe”, aby zapisać zmiany.

Po wykonaniu powyższych kroków uruchom ponownie Google Home i potwierdź, że strefa czasowa na urządzeniu Home jest prawidłowa. Jeśli to nie zsynchronizowało prawidłowej strefy czasowej, spróbuj ponownie połączyć się z Wi-Fi, a następnie wybierz urządzenie domowe i przejdź do jego ustawień, a następnie edytuj tam swoją lokalizację. Jeśli problem będzie się powtarzał, podczas konfigurowania wykrywania obecności upewnij się, że lokalizacja jest prawidłowa. Aby aplikacja działała poprawnie, musisz zezwolić aplikacji na działanie w tle podczas korzystania z Twojej lokalizacji. Jeśli to nie rozwiąże problemu, powinieneś skontaktować się z oficjalnym wsparciem Google i spróbować rozwiązać problem z ich pomocą.

Dlaczego pojawia się ten problem?

Ten problem wydaje się absurdalny, ale wciąż się pojawia. Chociaż nie ma oficjalnej odpowiedzi od Google, ludzie nadal narzekają na problem z niedostosowaniem strefy czasowej Google Home. Czasami podróżowanie lub przeprowadzka powoduje pozostawienie lokalizacji pod starym adresem i strefą czasową, ale nie zawsze.

Oznacza to, że Google Home ma problem z automatycznym dostosowaniem się do nowej strefy czasowej. Co dziwne, zdarza się to również ludziom, więc może nie powinniśmy być zbyt surowi dla biednego urządzenia. Jednak Google powinien wykonać lepszą robotę przy aktualizacji swojego oprogramowania lub przynajmniej dać lepsze instrukcje dotyczące rozwiązywania takich problemów.

Ludzie skarżyli się, że ich strefa czasowa Gmaila się nie zmienia, więc wydaje się, że jest to powracający problem z oprogramowaniem Google. To jednak temat na inny dzień.

strefa czasowa

Dostosowywanie się do nowej strefy czasowej

Ludzie pokonują duże odległości w stanie jet-lagu. Może tak jest też w przypadku Google Home? Mówiąc poważniej, ten problem jest dość powszechny i ​​Google powinien opracować dla niego aktualizację.

Do tego czasu masz tę poprawkę w kieszeni. Czy udało Ci się zmienić strefę czasową urządzenia Google Home za pomocą tego samouczka? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej i dodaj cokolwiek innego związanego z tematem.