Jak zmienić nazwę hotspotu?

Nazwa Twojego hotspotu jest zwykle taka sama jak nazwa Twojego smartfona. Równie dobrze możesz zostawić tę nazwę i nie zmieniać jej, ale nadanie jej innej nazwy może sprawić, że Twój telefon będzie bardziej spersonalizowany. Ponadto Twój hotspot może być łatwiejszy do odkrycia. Lub trudniejsze, w zależności od nadanej nowej nazwy.

Jak zmienić nazwę hotspotu?

Proces zmiany nazwy hotspotu wcale nie jest skomplikowany i jest podobny zarówno dla iPhone'ów, jak i Androidów.

Jeśli chcesz, aby Twój hotspot miał inną nazwę, ten artykuł pomoże Ci to zmienić.

Jak działa Hotspot?

Jeśli nie masz pewności, jak działa tethering Wi-Fi, oto krótkie wyjaśnienie.

Większość smartfonów ma tę niesamowitą supermoc: w nagłych wypadkach mogą stać się przenośnym hotspotem Wi-Fi. Może się to naprawdę przydać, gdy musisz korzystać z Internetu na laptopie, komputerze lub tablecie, a nie ma dostępnego sygnału Wi-Fi.

Dlaczego nie po prostu użyć smartfona do wysłania wiadomości e-mail lub zrobić to, do czego potrzebujesz połączenia? Cóż, czasami po prostu musisz pracować z pełnowymiarowego urządzenia lub musisz wysłać plik, ale nie masz możliwości przeniesienia go na telefon.

Hotspoty są łatwe w obsłudze i nie wymagają dodatkowego sprzętu. Po prostu włącz tę funkcję w telefonie i jesteś gotowy do pracy. To jak każde inne połączenie Wi-Fi.

Nie zapomnij o włączeniu mobilnej sieci danych, ponieważ to jest to, czego Twój telefon używa do działania jako punkt transferu i tworzenia sygnału Wi-Fi. Upewnij się również, że masz wystarczająco dużo GB w swoim planie.

Ten rodzaj połączenia jest również bardziej zalecany niż publiczna sieć Wi-Fi. Jest ogólnie bezpieczniejszy, a dodatkową korzyścią jest szybsza niż większość publicznych sieci Wi-Fi, choć może to zależeć od dostawcy telefonu komórkowego

Ponadto inne osoby mogą łączyć się z Twoim hotspotem, co może być bardzo pomocne podczas pracy ze współpracownikami w miejscu, w którym nie ma połączenia z Internetem. Tylko bądź ostrożny – ustaw hasło, aby uniemożliwić nieznanym osobom korzystanie z Twojego połączenia. Pomaga również wyłączenie hotspotu, gdy skończysz.

Jak zmienić nazwę hotspotu na iPhonie?

Jeśli jesteś właścicielem iPhone'a i chcesz zmienić nazwę swojego hotspotu, oto instrukcje do wykonania. Zwróć uwagę, że kroki są podobne we wszystkich wersjach iOS, ponieważ zasadniczo zmieniasz tylko nazwę swojego iPhone'a.

 1. Otwórz Ustawienia na ekranie głównym.
 2. Przewiń w dół, aby znaleźć kartę Ogólne i dotknij, aby ją otworzyć.
 3. Pierwsza opcja na liście to Informacje. Stuknij, aby otworzyć.
 4. Otwórz kartę Nazwa.
 5. Usuń obecną nazwę i wpisz nową.
 6. Stuknij Gotowe na klawiaturze.

Jak wspomniano, zmiana nazwy iPhone'a zmienia również nazwę twojego hotspotu. Nowa nazwa będzie widoczna na liście dostępnych sieci bezprzewodowych Ciebie i innych osób zamiast starej. Ludzie nadal będą potrzebować hasła, aby uzyskać dostęp do Twojego hotspotu, który możesz zmienić, przechodząc do Ustawienia> Osobisty hotspot> Hasło Wi-Fi.

usOli

Jak zmienić nazwę hotspotu na Androidzie

Kroki, które należy wykonać, aby zmienić nazwę hotspotu w systemie Android, są również bardzo proste. W zależności od modelu mogą występować niewielkie różnice. Po prostu wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia z menu.
 2. Otwórz opcję Bezprzewodowe i sieci/Łączność.
 3. Znajdź opcję Tethering i hotspot i stuknij.

  Hotspot

 4. Otwórz (przenośny) hotspot Wi-Fi.
 5. Wśród innych ustawień hotspotu zobaczysz nazwę Hotspot. Stuknij, aby otworzyć.

  hotspot Wi-Fi

 6. Usuń obecną nazwę i dodaj nową.
 7. Stuknij w Zapisz u dołu ekranu.

Teraz możesz używać swojego hotspotu pod nową nazwą. Po włączeniu stanie się widoczny dla innych urządzeń, które szukają połączenia Wi-Fi.

Inne ustawienia hotspotu, które mogą okazać się przydatne

Być może zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić ze swoim hotspotem. Aby ulepszyć i zwiększyć bezpieczeństwo, możesz:

 1. Zmień swoje hasło. Upewnij się, że nie jest to to samo hasło, którego używasz do poczty e-mail lub mediów społecznościowych, ponieważ może być konieczne udostępnienie go innym osobom.
 2. Ustaw timer wyłączania hotspotu. Niektóre smartfony oferują opcję timera dla twojego hotspotu – jeśli nie używasz go przez ponad pięć lub dziesięć minut, automatycznie się wyłączy.
 3. Ogranicz liczbę połączeń. Możesz ustawić maksymalną liczbę urządzeń, które mogą korzystać z hotspotu. Na niektórych telefonach z Androidem może zaakceptować aż 8 połączeń.
 4. Ustaw limit danych. Po osiągnięciu ustawionego limitu danych hotspot wyłączy się automatycznie. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie wydasz więcej GB niż planowano.

Każde miejsce jest dobrym (gorącym) miejscem

Następnym razem, gdy zaczniesz panikować, bo internet tej kawiarni nie działa (znowu!), pamiętaj, że masz już wszystko, czego potrzebujesz. Włącz hotspot, podłącz laptopa i ciesz się!

Jak często korzystasz z hotspotu telefonu? Jakie masz na to jedno zwierzę? Daj nam znać w komentarzach poniżej!