Jak zmienić numer Google Voice

Google oferuje osobom korzystającym z Google Voice możliwość szybkiej i łatwej zmiany numerów telefonów za niską cenę 10 USD. Za tę cenę możesz wybrać nowy numer kierunkowy i wyszukać numer w całości na podstawie cyfr i liter. Jest to niezwykle przydatne dla każdego, kto niedawno przeprowadził się do nowego numeru kierunkowego i wolałby zachować numer lokalny. Świetne również dla każdego, kto chce spersonalizować swój numer telefonu (pomyśl 555-NAJLEPSZY lub coś w tym stylu).

Jak zmienić numer Google Voice

Google oferuje również użytkownikom Google Voice możliwość zachowania starego numeru na wypadek, gdyby niedawno zmienili operatora. Jest to przydatne dla każdego, kto chciałby mieć nowy numer alternatywny specjalnie do połączeń służbowych, zachowując ten sam numer telefonu, który zapisali już Twoi znajomi i rodziny. Po prostu przenieś swój stary numer do Google Voice i uniknij płacenia za drugi abonament. Wszystkie połączenia wysłane na Twój stary numer zostaną przekierowane na nowszy, dzięki czemu nigdy nie przegapisz połączenia.

Zmiana numeru Google Voice

Bez względu na powód, dla którego tu jesteś, proces dla obu jest niezwykle prosty i zaczyna obowiązywać natychmiast. Zaczniemy od kroków, aby zmienić stary numer Google Voice na nowy. Z przyjemnością dowiesz się, że aby pomóc w przejściu ze starego na nowy, przez łącznie trzy miesiące Twój stary numer będzie nadal przekazywał wszystkie przychodzące połączenia i SMS-y na Twój nowy numer. Pomoże to zapewnić trochę czasu każdemu, kto jest zbyt leniwy, aby zmienić swój stary numer na swoim telefonie na nowy, a na to będzie dużo czasu.

Pamiętaj, że koszt wymiany obecnego numeru Google Voice na nowy to 10 USD. Po wprowadzeniu zmiany nie będzie można cofnąć procesu ani odzyskać żadnych pieniędzy. Upewnij się, że chcesz to zmienić i że numer, na który to zmienisz, jest dokładnie tym, który chcesz.

Aby zmienić swój obecny numer Google Voice na coś nowego:

 1. Na komputerze wejdź na voice.google.com .
 2. Zaloguj się na swoje konto Google powiązane z numerem Google Voice, który chcesz zmienić.
 3. Znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, kliknij Ustawienia koło zębate.
 4. Wybierać 'Rachunek‘ po lewej stronie, jeśli nie jest jeszcze zaznaczone.
 5. Teraz kliknij „Zmiana‘ znajduje się pod Twoim numerem telefonu.
 6. Na tym nowym ekranie upewnij się, że jesteś naTelefonyzakładka na górze.
 7. Kliknij na niebieski ‘Zmień/porthiperłącze.

 8. Wybierać 'chcę nowy numer‘ z wyskakującego okienka, które się pojawi.
 9. Wybierać 'Kontyntynuj„ w nowym wyskakującym oknie, które potwierdza, że ​​chcesz zapłacić 10 USD.

 10. Wypełnij pola, aby wyświetlić nowy numer telefonu.

 11. Wybierz numer telefonu z menu opcji, a następnie kliknij „Kontyntynuj.’
 12. Wybierać 'Numer zakupu‘ i kontynuuj płatność.
 13. Po zakończeniu płatności otrzymasz kilka różnych e-maili. Niektóre z aktualizacjami i inne, które zapewnią dalsze instrukcje w celu zakończenia procesu.

Po zakończeniu całego procesu zmiany powinny być natychmiastowe i od razu będziesz mógł korzystać z nowego numeru. Jeśli spojrzysz na numery, które masz w Google Voice, stary numer będzie nadal widoczny.

Pozostanie po zmianie numeru przez pełne 90 dni, aż zniknie z listy. Twój nowy numer będzie również widoczny. Po upływie 90 dni Google wyśle ​​e-maile z kontaktami, które używały Twojego starego numeru.

Zachowaj swój aktualny numer telefonu (przenieś numer do Google Voice)

Planujesz zmienić swój plan komórkowy i znaleźć lepszą ofertę z konkurencją? Zdarza się to częściej niż myślisz. Twój miesięczny rachunek będzie nieco tańszy niż w zeszłym miesiącu, a Twoje usługi nadal będą równie dobre. Ale co z numerem telefonu? Używasz tego samego numeru od kilku lat. To ten, który wszyscy Twoi znajomi i rodzina zapisali w swoich telefonach. Czy wstrzymujesz się?

Jeśli chcesz uzyskać nowy numer, ale nadal chcesz zachować stary, Google Voice może być odpowiedzią na Twoje modlitwy. Oferuje osobom fizycznym możliwość przeniesienia istniejącego numeru do ich usługi za jednorazową opłatą w wysokości 20 USD. Dzięki temu nie tylko otrzymasz nowy numer w nowej usłudze, ale możesz również zachować swój dotychczasowy numer i przekierować wszystkie połączenia z tego numeru na nowy. Jak niesamowite jest to?

Musisz wiedzieć, że po przeniesieniu numeru do Google Voice nie możesz używać aplikacji Google Voice do wysyłania wiadomości tekstowych - wymaga to połączenia transmisji danych przez Wi-Fi lub sieć komórkową. Możesz jednak poprosić Google Voice o przekazywanie SMS-ów na Twój nowy numer. Odpowiadając na przychodzące wiadomości tekstowe za pomocą zwykłej aplikacji do obsługi wiadomości, wiadomości będą wyglądać na pochodzące z nowego numeru Google Voice.

W ten sam sposób będą działać połączenia telefoniczne. Po włączeniu przekazywania połączeń możesz wykonywać i odbierać połączenia ze swojego numeru Google Voice, nawet bez połączenia transmisji danych. Powinno to być oczywiste, ale będziesz potrzebować dwóch numerów telefonów, aby przenieść numer do Google Voice. To jest Twój dotychczasowy numer, na który odbierane są połączenia i SMS-y, oraz nowy numer, na który będą przekierowywane.

Twój dotychczasowy numer zostanie przeniesiony i musi pozostać aktywny w momencie rozpoczęcia procesu. Więc NIE anuluj swojego konta, zanim to zrobisz. Nowy numer może być numerem dostarczonym przez obecnego lub nowego przewoźnika. Twój drugi numer może być nawet jednym z Google Voice. Jeśli zmieniasz operatora, gdy założysz u niego nowe konto i przeniesiesz swój numer do Google Voice, Google anuluje Twoje poprzednie konto operatora w Twoim imieniu. W przypadku nowego numeru, gdy pozostajesz u tego samego operatora, po dodaniu numeru do Google Voice Google anuluje Twój stary numer.

Bardzo ważne jest, abyś nie próbował dokonać takiej zmiany w trakcie trwania umowy. Przeniesienie numeru może wiązać się z opłatą za wcześniejsze zakończenie (ETF), jeśli zostanie anulowane wcześniej. Aby mieć pewność, skontaktuj się z obsługą klienta obecnego operatora i poinformuj ich o swoich planach, zanim anulujesz. Będą mogli zrobić notatkę na Twoim koncie, aby nie obciążać Cię funduszem ETF, gdy w końcu anulujesz.

Połączenia i SMS-y na oba numery będą do Ciebie docierać, o ile przekierowywanie połączeń jest włączone. Jednak połączenia i SMS-y wychodzące będą wysyłane tylko z Twojego podstawowego numeru Google Voice. Google Voice pozwala w dowolnym momencie zamienić numer, który chcesz jako główny.

Aby przenieść numer na swoje konto Google Voice:

 1. Otwórz Google Voice w przeglądarce i zaloguj się.
  • Aby przenieść numer, musisz być w ciągu 90 dni od procesu anulowania. W każdej chwili numer będzie niedostępny.
 2. Znajdziesz Ustawienia w prawym górnym rogu, więc idź dalej i kliknij.
 3. Kliknij 'Rachunek‘ następnie kliknij ‘Zmiana‘ pod Twoim numerem telefonu, tak jak my powyżej.
 4. Kliknij na „Telefonyzakładka.
 5. Kliknij 'Zmień/port' następnie kliknij 'Chcę używać mojego numeru telefonu.’
 6. Wpisz swój numer telefonu i wybierz „Sprawdź dostępne opcje.’
 7. Zakładając, że Twój numer jest dostępny do przeniesienia, zobaczysz niebieski „Przenieś swój numerhiperłącze na dole wyskakującego okna. Kliknij to.
 8. Zaznacz pola, które się pojawią, potwierdzając, że akceptujesz warunki przeniesienia.

 9. Na następnym ekranie wprowadź wszystkie informacje o bieżącym koncie.
 10. Po zakończeniu transakcji data ważności obok oryginalnego numeru Google Voice zniknie. Teraz należy do Ciebie, dopóki sam go nie anulujesz/usuniesz.

Często Zadawane Pytania

Dlaczego Google potrzebuje informacji o moim koncie, aby przenieść mój numer telefonu?

Przenoszenie z jednego operatora na drugiego (w tym przypadku Google) zawsze będzie wymagało informacji o koncie, takich jak numer konta i hasło do konta. Gwarantuje to, że jesteś upoważniony do przeniesienia numeru i zweryfikowania, czy faktycznie przenosisz właściwy numer telefonu.

Nie mogę przenieść swojego numeru. Czemu?

Przenoszenie numerów może być trudne. Zwłaszcza z usługą taką jak Google Voice. Jeśli Twój numer się kwalifikuje, dokładnie sprawdź informacje o koncie. Jeśli Google Voice nawet nie pozwala Ci przejść dalej, istnieje wiele powodów, dla których Twój numer nie kwalifikuje się.

Google Voice nie pozwoli Ci przenieść numeru telefonu stacjonarnego, który należy do Twojej szkoły lub pracy. Oznacza to, że nie możesz bezpośrednio przenieść swojego numeru z jednej z tych usług do Google Voice. Niestety, obejściem tego problemu jest przeniesienie numeru do innego operatora telefonii komórkowej, odczekanie chwili, a następnie przeniesienie go do Google Voice (zwykle trzy dni). To kłopot, ale jeśli jest to liczba, którą masz od lat, warto spróbować.