Jak zmienić wejście w telewizorze Insignia?

Insignia TV to marka niedrogich urządzeń telewizyjnych. Są dostępne w różnych rozmiarach i opakowaniach, aby zaspokoić potrzeby każdego. Za swoją cenę zapewnia dużą wartość każdemu klientowi, oferując świetne opcje łączności i listę dodatków, takich jak Fire TV, Alexa, Roku i wiele innych.

Jak zmienić wejście w telewizorze Insignia?

W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o zmianie wejścia w telewizorach Insignia. Ponadto opowiemy Ci więcej o ich opcjach łączności i wydajności.

Jak zmienić wejście w telewizorze Insignia?

Jeśli chcesz zmienić wejście w swoim telewizorze Insignia bez użycia pilota, możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Upewnij się, że telewizor jest podłączony.
 2. Naciśnij przycisk wejścia w dolnej części telewizora.
 3. Zobaczysz wszystkie opcje i jeśli chcesz wybrać jedną, naciśnij przycisk kilka razy, aż dojdziesz do żądanej opcji i pozostaw ją ustawioną.
 4. Możesz wybrać, czy chcesz użyć kabla, czy portu HDMI.

Jeśli masz pilota, możesz nacisnąć „Wejście” lub „Źródło”, a zobaczysz wszystkie sposoby podłączenia telewizora do źródła sygnału. W razie potrzeby możesz wybrać opcję HDMI 1, HDMI 2 lub „Dekoder telewizji kablowej”.

Zmień wejście w telewizorze Insignia

Jak skonfigurować telewizor Insignia z dekoderem telewizji kablowej?

Konfiguracja nowego telewizora Insignia jest o wiele łatwiejsza, niż mogłoby się wydawać. Sprowadza się to do kilku prostych kroków:

 1. Podłącz kabel koncentryczny do złącza kablowego w ścianie i dekoderze telewizji kablowej.
 2. Podłącz dekoder telewizji kablowej do telewizora Insignia za pomocą kabla HDMI z boku telewizora.
 3. Podłącz przewód zasilający do gniazdka elektrycznego i włącz go.
 4. Włącz telewizor.
 5. Wybierz „Desk kablowy” jako źródło sygnału wejściowego.
 6. Wybierz swój język.

Teraz możesz zacząć oglądać swoje ulubione programy na telewizorze Insignia.

Jak podłączyć telewizor Insignia do kija strumieniowego Roku?

Kupując nowy telewizor, chcesz jak najszybciej zobaczyć go w akcji. Dzięki kijowi strumieniowemu Roku możesz z łatwością oglądać różne kanały i działa całkiem dobrze z dowolnym urządzeniem telewizyjnym Insignia.

Oto jak zainstalować Roku na telewizorze Insignia:

 1. Podłącz urządzenie Roku do portu HDMI 2 z boku telewizora.
 2. Jeśli telewizor jest włączony, otrzymasz powiadomienie i musisz nacisnąć „Enter”.
 3. Poczekaj, aż pojawi się menu przesyłania strumieniowego.

A oto jak uzyskać bezpośredni dostęp do Roku:

 1. Wybierz tryb wejścia i wybierz HDMI 2 lub „Roku”.
 2. Naciśnij „Menu”, a następnie wybierz „Przesyłanie strumieniowe”.

Jak połączyć telewizor Insignia z komputerem?

Wiele osób często używa swojego smart TV jako ekranu komputera. W ten sposób mogą oglądać filmy, używać go do oglądania filmów z YouTube lub grać w gry online na dużym ekranie. Używanie telewizora jako drugiego ekranu staje się szczególnie przydatne, jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu i nie masz miejsca na duże biurko i telewizor.

Wejście na telewizorze Insignia

Jeśli masz telewizor Insignia i chcesz podłączyć go do laptopa lub komputera stacjonarnego, wykonaj następujące proste czynności:

 1. Połącz telewizor i komputer kablem HDMI.
 2. Włącz telewizor i naciśnij „Wejście”, aby otworzyć „Listę źródeł wejścia”.
 3. Użyj strzałek, aby wybrać HDMI 1 lub HDMI 2.
 4. Naciśnij „Enter” i dostosuj właściwości wyświetlania komputera, aby uzyskać zoptymalizowaną wydajność na dużym ekranie.

Wydajność telewizora Insignia

Oczekiwania wobec urządzeń budżetowych nigdy nie są szczególnie wysokie, zwłaszcza w zakresie wzornictwa i jakości obrazu. Telewizor Insignia stara się jednak pokazać, jak niedrogie urządzenia mogą się porównać z innymi znacznie droższymi opcjami.

Projekt

Telewizory Insignia są wyposażone w minimalistyczną i prostą czarną ramkę oraz małe logo. Z boku ma wszystkie porty łączności, a wszystkie modele mają cienkie nóżki, dzięki którym ekran jest stabilny.

Ekran

Telewizory Insignia z mniejszym wyświetlaczem nie obsługują HDR, co jest zauważalne, zwłaszcza podczas oglądania filmów lub bogatych w kolory dokumentów. Będzie działać dobrze, jeśli chcesz oglądać grę lub wiadomości, ale mądrzej jest zainwestować w droższe urządzenie z serii Insignia TCL, jeśli jesteś kinofilem.

Opóźnienie wejścia

Ekrany Insignii nie mogą pochwalić się opóźnieniem ani szybkością wprowadzania danych, a pod ręką jest tylko kilka trybów oglądania. Tryb filmowy i tryb gry oferują nieco lepszą wydajność, ale nadal są nieporównywalne z telewizorami LG i Samsunga.

Wniosek

Dzięki szerokiej gamie funkcji telewizory Insignia są dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają swój budżet. Jeśli potrzebujesz drugiego telewizora w kuchni lub w piwnicy, Insignia będzie Ci służyła, ponieważ jest niezawodna i prosta w obsłudze. Z drugiej strony, jeśli masz wysokie standardy podczas oglądania telewizji, powinieneś wybrać coś droższego. Marki takie jak Samsung, Sony czy LG oferują lepszą jakość obrazu 4K, lepsze współczynniki kontrastu i różne opcje łączności.

Teraz, gdy znasz już wszystkie kroki, aby zmienić wejście w telewizorze Insignia i podłączyć go do komputera, możesz zdecydować, czy potrzebujesz nowego telewizora Insignia w swoim domu.

Czy rozważyłbyś zakup telewizora Insignia? Czy użyłbyś Raku lub innego kija strumieniowego?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.