Jak zmienić wejście w telewizorze Samsung

Zauważyłeś kiedyś, że niektóre rzeczy nie wydają się wielkim problemem, dopóki nie możesz znaleźć rozwiązania online? Na przykład ustawianie minutnika w pralce lub pobieranie danych dotyczących tętna z Fit-Bit. Kolejny dobry przykład klasycznego, prostego, ale trudnego problemu, pochodzi z telewizora Samsung. Zmiana danych wejściowych powinna być dość prosta, ale czasami tak nie jest i istnieje bardzo niewiele artykułów online dotyczących tego problemu. Z tego powodu oto rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problemy.

Jak zmienić wejście w telewizorze Samsung

Dlaczego w Internecie jest bardzo mało artykułów na ten temat?

Faktem jest, że problem z wejściem/źródłem telewizora Samsung nie jest czymś, o czym ludzie piszą. W większości przypadków ludzie znajdują rozwiązania, gdzie tylko mogą, realizują to rozwiązanie, a potem o nim zapominają.

Grałeś kiedykolwiek w grę taką jak X-Com, w której występuje ogromny problem z instalacją, ale nikt online, nawet wydawcy, nie oferują rozwiązań. Więc musisz przeszukać fora, aby znaleźć jedyną życzliwą duszę, która przesłała rozwiązanie?

Problem z telewizorem Samsunga jest bardzo podobny. Istnieje kilka rozwiązań, a najlepszym rozwiązaniem jest przeszukanie forów internetowych, wypróbowanie jednego rozwiązania, niepowodzenie, wypróbowanie innego, niepowodzenie i tak dalej, aż do uzyskania właściwego rozwiązania. Na szczęście w tym artykule przedstawiono wszystkie znane rozwiązania problemów, w tym te związane z najnowszą edycją smart 4K.

Jeśli teraz istnieje nadzieja, że ​​Samsung będzie trzymał się najnowszej metody źródła/wejścia i przestanie ją zmieniać, albo że w przyszłych instrukcjach obsługi telewizora wyjaśni nieco rozwiązanie źródło/wejście.

Zepsuty telewizor

Jak zmienić źródło dla telewizora Samsung

Masz różne wejścia dla swojego telewizora Samsung. W przypadku korzystania z menu telewizora Samsung są one również nazywane źródłami. Istnieje duża szansa, że ​​masz więcej niż jedno wejście/źródło. Na przykład wiele osób ma wejście USB, a wiele z nich ma porty HDMI. Możliwe jest również wybranie wejść wideo i audio jako różnych urządzeń.

Załóżmy na przykład, że masz konsolę PlayStation podłączoną do HDMI i zewnętrzny dysk twardy podłączony do USB. W rzeczywistości możliwe jest przesyłanie obrazu z konsoli PlayStation, podczas gdy dźwięk jest przesyłany z zewnętrznego dysku twardego. To też nie jest takie rzadkie. Na przykład niektórzy ludzie grają w gry konsolowe, podczas gdy ich podcasty są odtwarzane na telewizorze, zamiast odtwarzać dźwięk z gry wideo.

Metoda 1 – Przycisk źródła

Niektóre telewizory Samsung mają przycisk „Źródło” w górnej części pilota. W niektórych przypadkach jest to jedyny sposób, w jaki telewizor Samsung może zmienić swoje źródło. W innych przypadkach dostęp do menu źródła może być możliwy tylko za pomocą przycisku źródła lub podłączając coś do telewizora, aby menu źródła pojawiło się automatycznie.

Metoda 2 – Podłącz coś do telewizora, gdy jest włączony

Ta metoda jest dość oczywista. Gdy telewizor jest włączony, podłączasz urządzenie do jednego z portów wejściowych. W większości przypadków spowoduje to, że menu wejścia/źródła pojawi się samo. W innych przypadkach, gdy podłączysz coś do telewizora, automatycznie przełączy się na to źródło.

Na przykład, jeśli Twoja konsola do gier jest włączona i podłączysz ją do telewizora, Twój telewizor prawdopodobnie przełączy się bezpośrednio na kanał tej konsoli do gier. Ponadto, jeśli konsola do gier była już podłączona do telewizora, a następnie włączyłeś konsolę, telewizor automatycznie przełączy się na kanał konsoli. Czasami możesz włączyć konsolę, a następnie telewizor, a telewizor już skonfigurował się na kanał konsoli.

Metoda 3 – Źródło można wybrać za pomocą menu

W wielu przypadkach, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych telewizorów, możesz po prostu wybrać źródło za pomocą zwykłego menu. Menu uruchamiasz za pomocą pilota lub kombinacji jednoczesnych naciśnięć przycisków na telewizorze. Po wyświetleniu menu możesz przewinąć do opcji „Źródło”. Wybierz tę opcję, a pokaże Ci wszystkie źródła / wejścia, które ma teraz Twój telewizor, a nawet może pokazać, których połączeń brakuje.

Możesz także oznaczyć swoje dane wejściowe, jeśli chcesz, co jest po prostu innym sposobem na ich zmianę. Jest to przydatne tylko wtedy, gdy masz dwie rzeczy, na przykład używasz tych samych dwóch konsol do gier z jakiegokolwiek powodu. W większości przypadków dostępne jest menu do oznaczania/zmiany nazwy danych wejściowych. Na przykład w Samsung Q7 musisz wybrać wejście i nacisnąć w górę.

Zmień wejście na telewizorze Smart TV Samsung Q7 Qled UHD 4k

Chwyć pilota i naciśnij klawisz „Home”. Spowoduje to wyświetlenie paska menu, który zwykle biegnie u dołu ekranu. W menu przewiń w lewo, aż dojdziesz do słowa „Źródło”.

Wybierz „Źródło” i przeniesie Cię do ekranu wprowadzania. Stąd możesz wybrać swoje dane wejściowe. Możesz również zmienić nazwy tych źródeł, jeśli sobie tego życzysz. Po prostu wybierz ikonę wprowadzania i naciśnij w górę, aby wyświetlić opcję edycji. Możesz edytować źródła HDMI, ale nie możesz zmieniać nazw aplikacji.

Źródło TV

Wniosek

Czy Samsung w końcu stworzy standard dla swoich wejść/problemów źródłowych? A kiedy tworzą przyszłe telewizory, czy znajdą nowe sposoby na zmianę sygnału wejściowego, czy też będą dalej zmieniać rzeczy? Decyzja należy ostatecznie do nich, ale to trochę niesprawiedliwe, że ciągle coś zmieniają i utrudniają życie swoim klientom. Nie dobra strategia biznesowa. Niemniej jednak, czy nadal masz problemy z telewizorem Samsung? Czy nasze sugerowane metody zadziałały, czy też znalazłeś własny sposób na zmianę wejścia w telewizorze Samsung? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.