Jak zmienić język na tablecie Amazon Fire?

Jeśli właśnie otworzyłeś pudełko na swój nowy tablet Amazon Fire, prawdopodobnie jesteś podekscytowany konfiguracją urządzenia, dzięki której możesz zacząć oglądać filmy, grać w gry i przeglądać Internet. Niestety, jeśli spieszysz się z procesem konfiguracji, być może przypadkowo ustawiłeś niewłaściwy język na tablecie Fire. Być może chcesz zmienić język, aby nauczyć się nowej umiejętności, zanurzając się w sobie, lub kupiłeś tablet używany online i pojawił się w innym języku.

Bez względu na to, dlaczego musisz zmienić język na tablecie Fire, dobrą wiadomością jest to, że jest to dość łatwe. Przyjrzyjmy się, jak zmienić język na tablecie Fire.

Dostosowywanie ustawień językowych na tablecie Amazon Fire

Zacznij od wybudzenia urządzenia i zamknięcia wszystkich aplikacji, aby przejść do ekranu głównego. Z góry ekranu przesuń w dół, aby otworzyć pasek powiadomień. U góry tego panelu znajduje się skrót do menu ustawień.

To menu jest podzielone na trzy sekcje: Urządzenie, Osobiste i System. Przewiń w dół do Ustawień osobistych, aby znaleźć klawiaturę i język na swoim urządzeniu.

W tym menu możemy zmienić nasze opcje językowe, aby tekst pojawiał się w różnych językach. W górnej części wyświetlacza wybierz opcję Język. Spowoduje to powrót do tego samego ekranu wyboru języka, który widziałeś podczas początkowej konfiguracji urządzenia.

Tablet Fire umożliwia wybór między językiem angielskim dla Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a także niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, japońskim, portugalskim i chińskim. Niektóre opcje, w tym niemiecki, brytyjski angielski, hiszpański i francuski, umożliwiają wybór formatu regionalnego, na przykład australijski angielski lub kanadyjski francuski.

Upewnij się, że wybrałeś właściwy format regionalny dla swojego języka, w przeciwnym razie możesz się zgubić, jeśli chodzi o niektóre systemy menu.

Możesz wrócić do poprzedniego ekranu ustawień z nowymi preferencjami językowymi zapisanymi na urządzeniu. Te opcje powinny również automatycznie zmienić domyślną klawiaturę na urządzeniu, aby pasowała do Twojego języka, ale jeśli wolisz ustawić klawiaturę na inną opcję, możesz to zrobić, wybierając Klawiatura, a następnie Ustawienia klawiatury. Spowoduje to przejście do ekranu opcji klawiatury, który pozwala wybrać niestandardowe style wprowadzania. Możesz przełączać się między tymi opcjami na klawiaturze w dowolnym momencie, co pozwala w razie potrzeby zmienić styl lub język klawiatury.

Pobierz dodatkowe języki na swój tablet Fire

Kilka ostatnich generacji urządzeń Fire Tablet zawiera szeroką gamę języków już wstępnie pobranych na urządzenie, ale jeśli Twój tablet Fire nie ma języka, który chcesz zainstalować, możesz pobrać go bezpośrednio na swój tablet z serwerów Amazon. Ułatwia to dostosowanie urządzenia do wszelkich potrzeb. Dotyczy to tylko tabletów sprzedawanych pod marką Kindle Fire.

Po wybraniu języka możesz wrócić do poprzedniego ekranu ustawień z nowymi preferencjami językowymi zapisanymi na urządzeniu. Te opcje powinny również automatycznie zmienić domyślną klawiaturę na urządzeniu, aby pasowała do Twojego języka, ale jeśli wolisz ustawić klawiaturę na inną opcję, możesz to zrobić, wybierając Klawiatura, a następnie Ustawienia klawiatury. Spowoduje to przejście do ekranu opcji klawiatury, który pozwala wybrać niestandardowe style wprowadzania. Możesz przełączać się między tymi opcjami na klawiaturze, kiedy tylko chcesz, co pozwala na zmianę stylu klawiatury w razie potrzeby.

Aby pobrać dodatkowe pakiety językowe na tablet, przesuń palcem w dół z górnej części ekranu głównego. Wybierz z menu Ustawienia i Klawiatura i język, a następnie wybierz Bieżąca klawiatura i Fire Standardowa lub Podstawowa klawiatura, w zależności od zastosowania. Wybierz Pobierz języki i zaakceptuj opcje. Język zainstaluje wybrany język na tablecie i zaoferuje możliwość ustawienia go jako języka systemu. Wybierz tę opcję, jeśli tego chcesz, a język systemu powinien się dynamicznie zmieniać.

Zmiana domyślnego języka Alexy

Alexa powinna używać dowolnego ustawienia języka skonfigurowanego na koncie Amazon. Nie musi odpowiadać temu, co jest ustawione na tablecie Fire, ale jest skorelowane z tym, co jest ustawione na Twoim rzeczywistym koncie. To dziwna konfiguracja, ale biorąc pod uwagę, że Alexa nie została jeszcze wydana w niektórych krajach, ma to sens.

Jeśli z jakiegoś powodu Twoja Alexa nie pasuje do domyślnego lub pożądanego języka, stosunkowo łatwo ją zmienić. Zaloguj się na //alexa.amazon.com za pomocą danych konta Amazon lub użyj aplikacji Alexa na smartfonie. Wybierz menu Ustawienia i wybierz z listy swój tablet Fire. Następnie wybierz Język z menu i wybierz żądany język z listy.

Po zapisaniu zmian powinny one zostać odzwierciedlone przy następnym użyciu Alexy. Zauważysz, że nie ma jeszcze zbyt wielu języków, ale w przyszłości pojawi się więcej. Amazon nie ma obecnie pojęcia, kiedy pojawi się więcej języków dla Alexy, więc cierpliwość jest kluczowa, jeśli chcesz skorzystać z tej akcji aktywowanej głosem.

Jeśli nadal szukasz wskazówek i wskazówek, których możesz użyć na tablecie Fire, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym instalowania Sklepu Google Play na tablecie, aby uzyskać dostęp do Chrome, YouTube, Gmaila i wielu innych aplikacji.