Jak zmienić język na urządzeniu Roku

Roku to jedno z najprostszych narzędzi, których można używać do strumieniowego przesyłania treści na telewizorze. Urządzenia Roku oferują również wiele opcji, które można dostosować, a niektóre z nich to języki, rozmiar i styl napisów. Te opcje są łatwe do skonfigurowania i personalizacji i mogą być bardzo przydatne, w zależności od rodzaju oglądanych programów.

Jak zmienić język na urządzeniu Roku

Oto jak zmienić ustawienia języka na urządzeniu Roku.

Obsługiwane języki na urządzeniu Roku

Przede wszystkim urządzenia Roku mogą pochwalić się dużą liczbą dostępnych opcji językowych. Dodatkowo dołączono również szereg różnych skryptów, co jest miłym akcentem. Listę obsługiwanych języków znajdziesz tutaj. Jak widać, jest ona bardzo rozbudowana, a do platformy stale dodawane są nowe języki.

Zmiana języka napisów na urządzeniu Roku

Jak wspomniano, dostępnych jest wiele języków, jak na urządzeniach Roku, dotyczy to również napisów.

 1. Od Menu główne na stronie głównej urządzenia Roku wybierz UstawieniaMenu strony głównej Roku.
 2. Teraz przejdź do System. Menu ustawień Roku 2
 3. Po wybraniu System znajdź Język opcja na liście. Menu systemu Roku
 4. Spowoduje to otwarcie listy obsługiwanych języków napisów na Twoim urządzeniu. Przewiń, aż znajdziesz żądany język i wybierz ok. Menu językowe

Alternatywne metody zmiany języka na urządzeniu Roku

Domyślnie większość urządzeń Roku jest ustawiona na język angielski. Jeśli jednak twój kij Roku nie jest w języku angielskim i chcesz, aby był, zawsze możesz przywrócić ustawienia fabryczne, aby to naprawić. Przytrzymaj przycisk z boku drążka przez 20-30 sekund i zwolnij go. Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy twój pendrive jest uruchomiony i podłączony. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych.

 1. Alternatywnie, naciśnij Dom przycisk, a następnie strzałka w górę przycisk.
 2. To będzie miało Ustawienia wyskakujące okienko, niezależnie od tego, jaki język jest ustawiony na Twoim Roku. Uderzyć ok aby go wybrać.
 3. Następnie naciśnij strzałka w górę jeszcze raz pójdziesz do System opcje. Uderzyć ok Ponownie. Uderz w strzałka w dół dwa razy i kliknij ok. To powinno otworzyć Język ekran opcji. Pierwszym językiem na liście powinien być język angielski. Wybierz i potwierdź za pomocą ok przycisk.

Zmiana rozmiaru i stylu napisów

Domyślnie styl i rozmiar napisów są jednolite. Możesz jednak zmienić ich wygląd z dowolnego powodu; może dla zabawy, może dlatego, że konkretny program, który oglądasz, sprawia, że ​​domyślne napisy są niewidoczne, a może dlatego, że przyszła w odwiedziny twoja babcia i chcesz dla niej zwiększyć rozmiar napisów.

 1. Aby zmienić rozmiar i styl napisów, przejdź do Menu główne na stronie głównej urządzenia i przejdź do Ustawienia strona. Menu strony głównej Roku
 2. Teraz przejdź do Dostępność. Menu ustawień Roku
 3. Teraz wybierz Styl napisów podmenu. Tutaj znajdziesz opcje napisów, które obejmują kolor tekstu, styl, rozmiar, efekt krawędzi, krycie i inne. Zapraszam do zabawy z ustawieniami, aż znajdziesz idealny dla siebie styl. Menu napisów Roku

Napisy kodowane

W swej istocie tak, podpisy kodowane to napisy – tekst wyświetlany jako część programu telewizyjnego. Jednak w przeciwieństwie do zwykłych napisów, które wyświetlają tylko okno dialogowe, napisy (CC) wyświetlają wszystko, od elementów mówionych po efekty dźwiękowe i odgłosy tła.

Napisy kodowane są używane przez osoby niedosłyszące lub niesłyszące, ale także przez osoby, które z jakiegoś powodu muszą wyciszyć lub ściszyć telewizor. Oczywiście napisy kodowane są dostępne na urządzeniach Roku.

Aktywacja napisów kodowanych

Domyślnie podpisy kodowane nie są aktywne. Co więcej, jeśli chodzi o niektórych dostawców, napisy kodowane są aktywowane za pośrednictwem samego kanału, co oznacza, że ​​ustawienia napisów na Roku nie będą miały na nich żadnego wpływu.

jak zmienić język

 1. Aby aktywować napisy, naciśnij Dom na pilocie Roku, a następnie przewiń w dół, aż naciśniesz Ustawienia opcja. Menu strony głównej Roku
 2. Po wybraniu przejdź do Dostępność. Menu ustawień Roku
 3. Jeśli nie możesz tego znaleźć, znajdź Napisy na liście. Jeśli istnieje opcja ułatwień dostępu, wybierz ją i przejdź do Tryb napisów. Menu napisów Roku 2
 4. W wyświetlonym oknie wybierz między Wyłączony , Na zawsze, lub Podczas powtórki opcje. Menu napisów Roku 3
 • Pierwsza opcja wyłącza napisy.
 • Trafnie nazwany Na zawsze opcja utrzymuje podpisy włączone.
 • ten Podczas powtórki W trybie tym napisy będą wyświetlane tylko po naciśnięciu przycisku Powtórna rozgrywka przycisk na pilocie.

Dostosowywanie napisów kodowanych

Podobnie jak w przypadku napisów, napisy również można dostosować.

 1. Aby to zrobić, postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi w sekcji Zmiana stylu i rozmiaru napisów, aby przejść do Styl napisów menu. Menu napisów Roku
 2. Tutaj możesz dostosować ustawienia napisów.

Ustawienia języka Roku

Roku

Jak widać, zmiana języka na urządzeniu Roku jest dość łatwa. Możesz także dostosować ustawienia napisów i napisów kodowanych. Możesz dostosować ich kolor, rozmiar tekstu, styl (czcionka), efekt krawędzi i krycie. Możesz także zmienić kolor i krycie tła i okna.

Czy znalazłeś swój preferowany język na liście Roku? Co dodałbyś do opcji językowych? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.