Jak zmienić lokalizację na urządzeniu Roku?

Możesz zmienić lokalizację na swoim urządzeniu Roku, korzystając z usługi VPN. VPN lub wirtualna sieć prywatna kieruje ruch internetowy przez zaszyfrowany tunel. Twój adres IP jest zamaskowany, co daje Ci dostęp do stron internetowych i usług, które w inny sposób są niedostępne w Twojej lokalizacji. Poza tym VPN chroni Twoją sieć i zapobiega włamaniom. Naszą rekomendacją jest korzystanie z ExpressVPN.

Jak zmienić lokalizację na urządzeniu Roku?

Należy zauważyć, że urządzenia Roku domyślnie nie obsługują VPN. Jednak skonfigurowanie go nie jest niemożliwe. Możesz użyć aplikacji ExpressVPN dla routerów, wirtualnego routera VPN lub ręcznej konfiguracji ExpressVPN.

 1. Jeśli jeszcze go nie masz, zdobądź subskrypcję ExpressVPN. Możesz to zrobić odwiedzając tę ​​stronę.
 2. Skonfiguruj router VPN lub wirtualny router VPN.
  • Jeśli używasz aplikacji ExpressVPN dla routerów, musisz mieć kompatybilny router Asus, Linksys lub Netgear. Szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji aplikacji znajdziesz na stronie ExpressVPN
  • Jeśli chcesz użyć konfiguracji ręcznej, możesz sprawdzić tę stronę, aby zobaczyć listę kompatybilnych routerów wraz z dalszymi instrukcjami.
  • Korzystanie z wirtualnego routera VPN wymaga wiedzy i doświadczenia, więc nie zalecamy korzystania z tej opcji, jeśli jesteś nowy w świecie VPN. Konfiguracja wirtualnego routera ExpressVPN jest możliwa zarówno dla systemu Windows, jak i Mac
 3. Skonfiguruj swoje urządzenie i konto Roku. Ponieważ chcesz zmienić lokalizację swojego urządzenia i dopasować je do lokalizacji swojej sieci VPN, musisz przywrócić ustawienia fabryczne na Roku, wykonując poniższe czynności:
  1. Dotknij "Ustawienia".

  2. Dotknij "System".

  3. Dotknij "Zaawansowane ustawienia systemu".

  4. Dotknij „Przywróć ustawienia fabryczne”.

  5. Po zresetowaniu postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi konfigurowania urządzenia Roku. Gdy zobaczysz opcję połączenia z siecią Wi-Fi, wybierz skonfigurowany wcześniej router VPN.
  6. Ustaw lokalizację dla swojego Roku. Lokalizacja Twojego konta musi odpowiadać lokalizacji Twojej sieci VPN. Na przykład, jeśli lokalizacja Twojej sieci VPN to Stany Zjednoczone, musisz również umieścić USA jako lokalizację swojej Roku.
   • Jeśli masz już konto Roku, a lokalizacje są zgodne, zaloguj się na swoje konto.
   • Jeśli masz już konto Roku, a lokalizacje się nie zgadzają, musisz utworzyć nowe konto.
   • Jeśli nie masz konta Roku, podczas tworzenia go wybierz tę samą lokalizację, co serwer VPN.
  7. Zakończ konfigurowanie konta.

Teraz pomyślnie zmieniłeś lokalizację swojego urządzenia Roku za pomocą ExpressVPN. Oprócz korzystania z treści na Roku możesz mieć pewność, że Twoja sieć jest bezpieczna, a informacje chronione.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jak zmienić region konta na urządzeniu Roku?

W zależności od regionu Roku zapewnia dostęp do różnych kanałów. Roku ustawia Twój region od momentu podłączenia go do Internetu, pamiętając używany adres IP. Po skonfigurowaniu konta nie ma możliwości zmiany regionu. Ale co się stanie, jeśli przeprowadzisz się i chcesz założyć inny region? W takim przypadku musisz pożegnać się ze starym kontem i utworzyć nowe. Oto, co musisz zrobić:

 1. Utwórz nowe konto i ustaw żądany region.
 2. Przywróć ustawienia fabryczne na urządzeniu Roku:
  • Dotknij "Ustawienia".

  • Dotknij "System".

  • Dotknij "Zaawansowane ustawienia systemu".

  • Dotknij „Przywróć ustawienia fabryczne”.

 3. Połącz swoje nowe konto z urządzeniem Roku.

Możesz także zmienić region swojego konta, nawet jeśli nie przeprowadziłeś się z pomocą ExpressVPN. Jeśli chcesz zmienić swój region za jego pomocą, najpierw musisz skonfigurować ExpressVPN na routerze, a następnie powtórzyć powyższe kroki.

Jak zmienić lokalizację Netflix na urządzeniu Roku?

W zależności od regionu, który wybrałeś na swoim Roku, będziesz mieć dostęp do wszystkich kanałów, które są dostępne w tym regionie. Na przykład, jeśli regionem konta jest USA, będziesz mieć dostęp do amerykańskiego Netflixa jako kanału.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Aby zmienić lokalizację Netflix na urządzeniu Roku, musisz skonfigurować ExpressVPN na routerze lub utworzyć router wirtualny. Korzystając z VPN, Twój ruch sieciowy zostanie przekierowany, a Twój adres IP zostanie zmieniony. Nowy adres IP musi być zgodny z regionem wybranym na urządzeniu Roku. Z pomocą ExpressVPN zmienisz swoją lokalizację bez fizycznego przemieszczania się. W ten sposób uzyskujesz dostęp do różnych treści w serwisie Netflix, ukrywając swój adres IP za pośrednictwem ExpressVPN.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy zmiana mojej lokalizacji na Stany Zjednoczone na Roku umożliwi mi oglądanie amerykańskiego Netflixa?

Tak, zmiana lokalizacji na US na Roku pozwoli Ci cieszyć się amerykańskim Netflixem. Ponieważ treści dostępne w serwisie Netflix zależą od Twojego regionu, wiele osób decyduje się na użycie VPN do zmiany adresu IP. W ten sposób uzyskasz dostęp do zawartości tego konkretnego regionu.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Upewnij się, że zawsze korzystasz z serwera VPN podczas próby uzyskania dostępu do amerykańskiego Netflix. W przeciwnym razie aplikacja rozpozna Twój prawdziwy adres IP, a Ty zobaczysz tylko zawartość dostępną w Twoim regionie.

Ciesz się Roku niezależnie od lokalizacji

Z pomocą ExpressVPN możesz cieszyć się wszystkimi treściami na Roku, niezależnie od tego, gdzie jesteś. Mamy nadzieję, że teraz wiesz, jak zmienić lokalizację na urządzeniu Roku. Korzystając z ExpressVPN, zmieniasz adres IP swojego urządzenia, co pozwala na strumieniowe przesyłanie treści na Roku, nawet jeśli fizycznie nie znajdujesz się w określonym regionie.

Nie pozwól, aby Twoja lokalizacja geograficzna powstrzymała Cię od korzystania z Roku. Zainstaluj ExpressVPN, a będziesz mógł oglądać treści z całego świata bez wychodzenia z domu.

Czy kiedykolwiek korzystałeś z VPN na swoim urządzeniu Roku? Z jakiej usługi VPN korzystałeś? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.