Jak zmienić lokalizację lub region w TikTok

TikTok, sieć społecznościowa oparta na wideo, która pozwala użytkownikom tworzyć i emitować krótkie klipy wideo, zdobyła całkiem międzynarodowych fanów.

Jak zmienić lokalizację lub region w TikTok

Użytkownicy z całego świata codziennie udostępniają miliony tych krótkich filmów, aby zapewnić rozrywkę swoim znajomym i obserwatorom.

Oczywiście, jeśli chcesz zobaczyć, jak różne inne regiony korzystają z TikTok, musisz zmienić swoją lokalizację. Przyjrzyjmy się, jak zmienić swój region w TikTok.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Zmień lokalizację lub region w TikTok

Pomimo tego, że TikTok jest globalny, filtruje to, co widzisz i kto Cię widzi, według regionu. To dobrze, jeśli Twój region ma wielu użytkowników, ale jeśli w Twoim kanale nie ma wielu utalentowanych twórców, możesz zmienić swoją lokalizację.

Oto kilka metod, których możesz użyć do zmiany regionu w TikTok.

Obejście 1: Użyj VPN

Jedną z najczęstszych opcji zmiany lokalizacji w TikTok jest korzystanie z VPN. Wirtualna sieć prywatna umożliwia zmianę lokalizacji urządzenia. Najczęściej korzystamy z Express VPN, ale dostępne są również inne opcje.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Korzystanie z VPN do zmiany lokalizacji może być trafione lub chybione, ale jest to świetna technika, która działa przez większość czasu. Możesz zarejestrować się w usłudze za pomocą tego linku. Musisz także pobrać aplikację na swój smartfon. Aby zmienić lokalizację TikTok na smartfonie, wykonaj następujące kroki:

Użyj ExpressVPN na Androidzie

 1. Pobierz aplikację ExpressVPN, korzystając z tego linku. Następnie zaloguj się na konto, które utworzyłeś za pomocą powyższego linku.
 2. Stuknij w „Wybrana lokalizacja”.

 3. Stuknij w wybrany kraj lub miasto.

 4. Następnie dotknij ikony zasilania u góry, aby aktywować VPN.

 5. Otwórz TikTok i zobacz zawartość swojej nowej lokalizacji.

Użyj ExpressVPN na iPhonie

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

 1. Pobierz aplikację ExpressVPN na swój iPhone, korzystając z tego linku. Otwórz aplikację i zaloguj się na swoje konto ExpressVPN.

 2. Dotknij „Zezwól”, gdy ExpressVPN poprosi o pozwolenie na dodanie konfiguracji VPN.

 3. Stuknij w „Inteligentna lokalizacja”.

 4. Wybierz żądaną lokalizację z listy.

 5. Upewnij się, że ExpressVPN jest podłączony. Jeśli tak nie jest, dotknij ikony zasilania. Gdy będzie aktywny, zmieni kolor na zielony.
 6. Teraz otwórz TikTok i wyświetl zawartość w wybranym regionie.

To wszystko! Możesz zobaczyć, że ta metoda działa, przechodząc do strony TikTok Discover. Jednym z kluczowych wskaźników jest język na stronie.

Obejście 2: Zmień swój język

Jak wspomniano powyżej, TikTok prawdopodobnie nie zarekomenduje żadnych treści w języku, który nie jest rodzimy w Twojej okolicy. Na szczęście możesz łatwo zmienić język w aplikacji.

 1. Uruchom TikTok i wybierz „Ja” w prawym dolnym rogu.

 2. Stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz „Preferencje treści” w sekcji Konto.

 4. Dodaj język ojczysty regionu, którego szukasz.

Może to nie rozwiązać od razu zagadki regionu TikTok, więc być może będziesz musiał skorzystać z następujących metod, aby TikTok pokazał Ci treści, które chcesz zobaczyć.

Obejście 3: Śledź różnych twórców

Na podstawie tego, co widzieliśmy, TikTok będzie polecać treści na podstawie tego, kogo obserwujesz i typów filmów, z którymi najczęściej wchodzisz w interakcję. Czas przejść do aplikacji i zacząć obserwować osoby w interesującym Cię regionie.

Opcja „Szukaj” nie jest dostępna na stronie TikTok, ale można ją łatwo znaleźć w wersji aplikacji, klikając lupę oznaczoną „Odkryj” w lewym dolnym rogu aplikacji. Wpisz najpopularniejszych użytkowników w regionie, który chcesz wyświetlić w pasku wyszukiwania.

Dotknij czerwonego przycisku „Obserwuj”. Następnie dotknij „Obserwatorzy”, na powyższym zrzucie ekranu zobaczysz, że ten twórca ma 43,3 miliona obserwujących, dotknij tego. Przewiń dostarczoną listę i śledź również konta.

Odwiedź najlepszych twórców TikTok, aby uzyskać listę osób do obserwowania, jeśli nie masz pewności, kto jest najpopularniejszy i z jakiego regionu pochodzą.

Obejście 4: Zamień swoją kartę SIM

Zwykle, gdy ktoś chce pojawić się z innego kraju, sugerujemy skorzystanie z VPN. Wydaje się, że to nie działa z TikTok.

Zamiast tego aplikacja wydaje się używać kodu regionu karty SIM do decydowania o tym, co widzisz. Jedną z metod, które możesz wypróbować, jest kupienie karty SIM z innego regionu i użycie jej w telefonie.

Po prostu kup kartę SIM z regionu, do którego chcesz się odwołać i używaj jej w telefonie, gdy chcesz korzystać z TikTok. To kłopot, chyba że masz telefon z dwiema kartami SIM, ale jest to osiągalne, jeśli naprawdę chcesz to zrobić.

Zawijanie

TikTok to świetna platforma do tworzenia i udostępniania treści ludziom z całego świata, ale jeśli chcesz zacząć oglądać więcej treści z określonych regionów, musisz wykonać kilka kroków, aby manipulować swoim kanałem.

Czy masz inne przydatne wskazówki TikTok? Podziel się nimi w komentarzach poniżej!