Jak zmienić lokalizację na Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 istnieje od połowy 2017 roku. W tamtym czasie było to flagowe urządzenie znanego producenta Androida i nadal jest ulubieńcem wielu użytkowników.

Jak zmienić lokalizację na Samsung Galaxy S8

Jeśli masz Samsung S8, możesz się zastanawiać, czy można zmienić jego aktualną lokalizację. Jeśli użyjesz go do podróży, zmiana lokalizacji nastąpi automatycznie, pod warunkiem, że masz skonfigurowany roaming.

Istnieją jednak sposoby na zmianę lokalizacji telefonu Samsung S8 bez konieczności opuszczania miasta lub kraju. W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o zarządzaniu ustawieniami lokalizacji na urządzeniach Samsung.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jak zmienić adres IP i lokalizację na Samsung S8?

Pierwszą rzeczą, o której należy wiedzieć, za każdym razem, gdy przełączasz się z Wi-Fi na sieć komórkową, zmienia się Twój adres IP. Ponadto, ponieważ sieci komórkowe są dynamiczne, prawdopodobnie przypisywany jest inny adres IP za każdym razem, gdy włączasz i wyłączasz tryb samolotowy w telefonie.

Problem w tym, że żadna z tych taktyk nie będzie miała wpływu na geografię. Jeśli naprawdę chcesz zmienić lokalizację swojego adresu IP, musisz skorzystać z usługi VPN.

Używanie VPN do zmiany adresu IP w Samsung S8

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do stron internetowych i aplikacji, które zabrania Twoja lokalizacja, potrzebujesz niezawodnej wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Dostępne są bezpłatne opcje jako wtyczki do przeglądarek mobilnych i bezpłatne aplikacje, ale rzadko działają one zgodnie z reklamą.

Aby uzyskać pełną obsługę, możesz wypróbować ExpressVPN. Zapewni bezpieczeństwo Twojej tożsamości, obsługuje szyfrowanie na poziomie rządowym, a do tego jest superszybki. Oto jak zainstalować i używać ExpressVPN na swoim Samsung S8:

 1. Przejdź do sklepu Google Play i pobierz ExpressVPN na swojego Samsunga S8.

 2. Utwórz konto i postępuj zgodnie z instrukcjami konfiguracji w aplikacji. Nie potrwa to zbyt długo.
 3. Uruchom aplikację ExpressVPN na swoim Samsung S8 i połącz się z preferowaną lokalizacją.

Gdy Twój ExpressVPN się połączy, będziesz wydawał się znajdować w innej lokalizacji i regionie niż w rzeczywistości. Możesz uruchomić przeglądarkę mobilną i uzyskać dostęp do stron internetowych, do których wcześniej nie miałeś dostępu.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jak zmienić adres MAC w Samsung Galaxy S8

Twój Samsung S8 ma unikalny identyfikator zwany adresem Media Access Control lub adresem MAC. Jest przypisany do kontrolera interfejsu sieciowego (NIC), a jego głównym celem jest identyfikacja urządzenia w sieci lokalnej.

Zazwyczaj producent (w naszym przypadku Samsung) wypalił w Twoim urządzeniu adres MAC. Jeśli chodzi o adresy MAC, VPN jest bezużyteczny. Usługa VPN musiałaby ukryć Twój adres MAC przed routerem, a to po prostu nie jest możliwe.

Nawet gdyby udało się ukryć adres MAX przed routerem, bez niego nie uzyskasz dostępu do Internetu. Czy istnieje sposób na sfałszowanie adresu MAC? Jest, ale wymaga to trochę więcej wysiłku.

Zmiana adresu MAC z dostępem root

Zrootowanie telefonu to dość skomplikowany proces. Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest sprawdzenie statusu roota telefonu.

Aby to zrobić, pobierz aplikację Root Checker ze sklepu Google Play. Uruchom aplikację. Jeśli Twoje urządzenie ma dostęp do roota, powie „Zrootowane”.

Po zrootowaniu musisz pobrać aplikację BusyBox, również ze sklepu Google Play. Ta aplikacja pozwoli Ci kontrolować niektóre określone funkcje telefonu Samsung S8. Postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji, aby skonfigurować BusyBox.

Na koniec potrzebujesz emulatora terminala dla Androida. Ta aplikacja jest również dostępna w sklepie Google Play. Jeśli masz wcześniejsze doświadczenie w korzystaniu z poleceń terminala na komputerze, ten proces będzie dla ciebie znacznie łatwiejszy. Teraz, aby zmienić adres MAC na swoim urządzeniu, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom emulator terminala na Samsung S8.
 2. Rodzaj "su” i dotknij „Wprowadź. “
 3. Następnie wpisz „busybox iplink pokaż nazwę Twojej sieci” i dotknij „Wprowadź”. Będziesz mógł zobaczyć swój aktualny adres MAC.
 4. Teraz wpisz „busybox ifconfig nazwa twojej sieci hw ether” i wpisz nowy adres MAC w standardowym formacie 12-znakowym. Bardzo ważne jest, aby pierwsze trzy sekwencje adresów MAC były takie same, ponieważ bezpośrednio odzwierciedlają sprzęt urządzenia. Ostatnie trzy sekwencje są do wyboru.
 5. Ponownie użyj „busybox iplink pokaż nazwę Twojej sieci”, aby potwierdzić zmianę.

Jak zmienić ustawienia lokalizacji GPS w Galaxy S8?

Jeśli chcesz zmienić swoją lokalizację, aby uniknąć śledzenia, możesz skorzystać z jednej z wielu pozorowanych aplikacji lokalizacyjnych dostępnych na urządzenia z systemem Android. Instalując taką aplikację, Twoja lokalizacja nie może być określona przez technologię satelitarną. Sprawdź nasz przewodnik, jak sfałszować swoją lokalizację na Androidzie

Jak zmienić kraj/region na Galaxy S8

Jeśli zmiana lokalizacji za pomocą VPN nie zadziałała, możesz wypróbować poniższe instrukcje

Jeśli chcesz pobrać aplikację, która nie jest dostępna w Twoim regionie, po prostu nie pojawi się ona w sklepie. Nawet jeśli spróbujesz wyszukać go za pomocą przeglądarki, przycisk „Zainstaluj” nie będzie dostępny.

Jednak nawet jeśli podróżujesz po kraju, w którym dostępna jest konkretna aplikacja, nadal musisz zmienić ustawienia kraju/regionu, aby ją zobaczyć.

Dodatkowo będziesz musiał zmienić metodę płatności zgodną z krajem, w którym aktualnie mieszkasz. Oto jak to działa:

 1. Uruchom aplikację Sklep Google Play na swoim Samsung S8.
 2. Przejdź do swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Następnie przejdź do „Ustawienia”, a następnie „Ogólne”.

 4. Teraz dotknij „Preferencje konta i urządzenia” oraz „Kraj i profile”.

 5. Zaktualizuj formę płatności. Musi pochodzić z kraju, w którym aktualnie się znajdujesz. Następnie możesz dodać inne metody przetwarzania płatności z innego kraju.

Te kroki spowodują utworzenie innego profilu płatności Google powiązanego z bieżącym krajem. Te ustawienia zostaną automatycznie zaktualizowane, ale zajmie to około 24 godzin.

Ważny: Tę zmianę można wprowadzić tylko co 12 miesięcy. Jeśli dzisiaj zmienisz lokalizacje w Google Play, minie kolejny rok, zanim będzie można to zmienić z powrotem.

Jak włączyć lub wyłączyć swoją lokalizację na Samsung S8?

Twoje urządzenia Samsung polegają na połączeniu GPS, Wi-Fi i sieci komórkowych, aby znać dokładną lokalizację. Ta technologia umożliwia użytkownikom korzystanie z Map Google i innych aplikacji opartych na lokalizacji. Twoja lokalizacja określa również, które aplikacje będą dostępne do pobrania w sklepie Google Play.

Jednak nie musisz mieć włączonej lokalizacji podczas korzystania z telefonu Samsung S8 lub dowolnego telefonu z systemem Android. Większość funkcji będzie nadal dostępna, ale wyszukiwanie w Google nie będzie polegać na Twojej lokalizacji, a niektóre aplikacje będą miały ograniczoną wydajność. Aby włączyć i wyłączyć lokalizację w telefonie Samsung S8, oto, co musisz zrobić:

 1. Odblokuj telefon i przesuń w dół panel powiadomień.

 2. Znajdź ikonę lokalizacji i dotknij, aby aktywować lub dezaktywować.

 3. Możesz też przejść do „Ustawienia”, a następnie „Połączeń”, a następnie „Lokalizacja”.

Sprawdzaj swoją lokalizację

Niektórzy zaakceptowali pomysł, że nasza lokalizacja jest śledzona codziennie, a zachowanie prywatności w Internecie jest w tym momencie w zasadzie mitem.

Jednak nadal istnieją środki, które możesz podjąć, aby się chronić. Korzystanie z godnej zaufania usługi VPN nie ma prawie żadnych wad i pozwoli Ci uzyskać dostęp do stron internetowych i aplikacji, do których inaczej nie miałbyś dostępu.

VPN nie pomaga, jeśli chodzi o adresy MAC, ale nadal możesz go sfałszować przy odrobinie pomocy aplikacji na Androida. Wreszcie, jeśli zamierzasz przebywać za granicą przez co najmniej rok, zmiana ustawień kraju i metody płatności w sklepie Google Play będzie prawdopodobnie całkiem korzystna.

Jako telefon flagowy, Samsung S8 dobrze poradzi sobie z tymi wszystkimi zmianami.

Jaka byłaby twoja preferowana metoda zmiany lokalizacji na Samsung S8? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.