Jak zmienić skórkę Minecrafta

Minecraft pozwala graczom dostosowywać swój świat i otoczenie bez prawie żadnych ograniczeń. Ta sama koncepcja dotyczy również postaci gracza. Domyślne skórki w Minecrafcie są nieco nudne i po pewnym czasie mogą się powtarzać. Dlatego internetowe repozytorium skórek stworzonych przez użytkowników i oficjalny rynek mogą być niezbędnym źródłem dodatkowych opcji dostosowywania.

Jak zmienić skórkę Minecrafta

W tym artykule wyjaśnimy, jak zmienić skórkę Minecrafta swojej postaci w wersjach na komputery PC, urządzenia mobilne i konsole.

Jak zmienić skórkę Minecrafta

Pierwszym krokiem do zmiany skórki jest podjęcie decyzji, czy chcesz użyć domyślnej skórki w grze, czy wybrać niestandardową. Jeśli skłaniasz się ku opcjom stworzonym przez użytkowników, musisz odwiedzić jedną z wielu witryn ze skórkami Minecraft.

Możemy polecić kilka najpopularniejszych, takich jak MinecraftSkins lub NameMC, ale ostatecznie wybór należy do Ciebie.

Niezależnie od wybranej witryny dla skórek; musisz pobrać skórkę na swoje urządzenie:

 1. Zamknij Minecrafta.
 2. Otwórz stronę skórki w swojej ulubionej przeglądarce.

 3. Wybierz skórkę, której chcesz użyć.

 4. Naciśnij przycisk „Pobierz” lub „Kup”. Pamiętaj o wszelkich dodatkowych funkcjach lub warunkach witryny, gdy

 5. Zapisz obraz po wyświetleniu monitu.

Niestandardowe skórki nie są dostępne dla graczy konsolowych, ponieważ nie mogą pobierać i przechowywać skórek.

Zmień skórkę Minecrafta na pulpicie

Zmieniając skórkę Minecraft w wersji na PC, możesz użyć powiązanej oficjalnej strony Minecraft i swojego konta:

 1. Zaloguj się do Minecraft.net za pomocą swoich danych logowania na ekranie „Zaloguj się”.
 2. Przejdź do sekcji wyboru skórki (link) lub zakładki „Skórka”.
 3. Możesz użyć "Przeglądaj" lub "Wybierz plik", aby wybrać z listy skórek, które odblokowałeś lub kupiłeś na swoim koncie. Ta opcja będzie działać dla każdej oficjalnej lub niestandardowej skórki.

 4. Wybierz plik obrazu pobrany z eksploratora plików.

 5. Kliknij przycisk „Prześlij”.

 6. Jesteś skończony! Gdy następnym razem otworzysz grę, twoja postać będzie miała na sobie wybraną przez ciebie skórkę.

Zmień skórkę Minecrafta w wersjach konsolowych

Wersje konsoli Minecraft w dużej mierze połączyły się z wersją Windows 10 w Bedrock Edition. Jednak proces wyboru skórek jest zupełnie inny, ponieważ nie ma opcji pobierania lub używania niestandardowych skórek. Gracze są ograniczeni do wstępnie wybranej gamy oficjalnych skórek i pakietów skórek, których można użyć do personalizacji. Przynajmniej możesz zmienić skórkę z menu gry:

 1. Otwórz Minecraft na swojej konsoli.
 2. Wybierz „Pomoc i opcje” w menu głównym.
 3. Wybierz „Zmień skórkę”. Zostaniesz przeniesiony do innego menu wyboru umiejętności, z listą dostępnych skórek i pakietów, które zostały lub można kupić. Skórki, które nie są darmowe, mają obok siebie kłódkę.
 4. Wybierz żądaną skórkę i naciśnij „A” na Xboksie lub „X” na PlayStation.
 5. Jeśli najpierw musisz kupić skórkę, musisz zostawić informacje o płatności w kolejnym menu w sklepie konsoli i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Możesz nacisnąć „B” (Xbox) lub kółko (PS), aby wyjść z menu zakupów.
 6. Po zakupie skórka zostanie automatycznie nałożona na twoją postać.

Zmień skórkę Minecraft w Minecraft Pocket Edition (PE)

Pomimo braku niektórych istotnych funkcji, które mają do zaoferowania wersje Bedrock i Java, gracze mobilni Minecraft mogą również dobrze się bawić ze skórkami.

Proces pobierania niestandardowej skórki jest w dużej mierze taki sam, gdy używasz urządzenia mobilnego. Alternatywnie możesz pobrać obraz na komputer i wysłać go na urządzenie mobilne.

Po pobraniu skórki, której chcesz użyć, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Minecraft PE na swoim urządzeniu mobilnym.
 2. Stuknij ikonę wieszaka po prawej stronie w menu głównym.
 3. Po lewej stronie zobaczysz wiele kart. Jeśli chcesz użyć domyślnej lub oficjalnej skórki, wybierz ją z pakietów skórek.
 4. Jeśli chcesz użyć niestandardowej skórki, wybierz ikonę pustej skórki (zwykle po prawej stronie w zakładce "Domyślne").
 5. Wybierz „Wybierz nową skórkę” w prawej części.
 6. Gra otworzy twoją galerię obrazów. Przejdź do pobranego elementu, zwykle „Ostatnie elementy” i wybierz odpowiedni plik skórki.
 7. Wybierz model skóry, którego chcesz użyć. Istnieją dwie opcje, cieńsza po lewej i szersza po prawej. Zalecamy wybranie właściwej opcji, ponieważ większość skórek tworzonych przez użytkowników działa na tym modelu skórki.
 8. Stuknij w „Potwierdź”, aby zakończyć dostosowywanie klienta.
 9. Wróć do menu i uruchom grę jak zwykle.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak dodać zewnętrzną lub drugą warstwę skóry w Minecrafcie?

Począwszy od wersji 1.8, wszystkie skórki mogą mieć drugą (zewnętrzną) warstwę skórki w celu dodania personalizacji. Urządzenia ze starszą wersją gry będą wyświetlać tylko warstwę podstawową. Wersja gry jest wyświetlana w programie uruchamiającym lub menu głównym.

Wszystkie skórki postaci to po prostu dwuwymiarowe mapy pikseli, które są przenoszone na postać zgodnie z określoną mapą. Zewnętrzna warstwa skóry wykorzystuje dodatkowe współrzędne pikseli. Możesz użyć tego przewodnika jako odniesienia na modelach skóry, z zaznaczoną zewnętrzną warstwą. Tworząc skórkę, wypełnij drugą warstwę teksturą, którą chcesz wyświetlić.

Dlaczego nie widzę swojej skóry w trybie wieloosobowym?

Jeśli nie widzisz swojej skóry podczas gry w trybie wieloosobowym, spróbuj się wylogować, a następnie z powrotem na swoje konto Minecraft.

Alternatywnie gra może działać w trybie offline, który może wyłączyć niestandardowe skórki podczas korzystania z witryny w celu ich wybrania. Oznacza to, że każdy gracz będzie miał pokazaną tylko domyślną skórkę.

Czy muszę płacić za zmianę skóry?

Podczas wybierania skórek zostaniesz poproszony o zakup skórek, jeśli nie jesteś zalogowany na konto, które kupiło Minecraft: Java Edition.

Niektóre niestandardowe skórki można również kupić. Ich szczegóły i specyfikacje strony internetowej zostaną wymienione na odpowiedniej stronie internetowej strony trzeciej.

Dlaczego na ramionach mojej skóry pojawiają się czarne linie?

Jeśli używasz wersji 1.8 lub nowszej i wybrałeś smukłą skórkę dla modelu w klasycznym rozmiarze, na Twojej skórze pojawią się czarne linie na ramionach postaci ze względu na rozbieżności w rozmiarze i modelu.

Aby naprawić tę zmianę, wybierz odpowiednią skórę dla wybranego modelu. Wersje 1.7.9 i starsze nie mają smukłego modelu, a przesłanie szczupłej skóry spowoduje dodanie czarnych linii. Zamiast tego wybierz skórkę w klasycznym rozmiarze.

Możesz użyć odpowiednich szablonów skórek znajdujących się na tej stronie, jeśli chcesz edytować skórkę, którą stworzyłeś wcześniej. Jedyne, co trzeba zmienić, to wydłużenie ramion (prawy środkowy i prawy dolny) o jeden piksel.

Wkrocz w swoją nową skórkę w Minecraft

Teraz wiesz, jak zmienić domyślną skórkę swojej postaci w grze Minecraft. Istnieje prawie nieograniczona liczba opcji dla skórek niestandardowych (3.06013*1023,581, żeby być precyzyjnym). Możesz wybierać spośród oficjalnych skórek w paczkach, użyć niestandardowej skórki lub stworzyć własną z podstawowymi modyfikacjami kolorów.

Jaka jest twoja ulubiona skórka Minecrafta? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.