Jak zmienić adres Mac na Chromebooku (2021)

//www.youtube.com/watch?v=P2by82aOh3k

Jeśli chcesz zmienić adres Maca w systemie Windows i Mac, już to omówiliśmy. Ale co, jeśli chcesz zmienić adres Maca na Chromebooku: czy to możliwe? Chociaż nie możesz zmienić fizycznego adresu Maca, ponieważ jest on połączony ze sprzętem sieciowym zainstalowanym na urządzeniu Chromebook, istnieją sposoby na zmianę adresu połączenia internetowego w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

Drugie pytanie, które możesz również mieć, dotyczy tego, gdzie znaleźć adres Mac na swoim Chromebooku. W tym artykule szczegółowo wyjaśnimy, jak znaleźć adres Maca na Chromebooku, a także sfałszować adres IP, aby chronić swoją anonimowość w Internecie.

Gdzie jest adres Mac na moim Chromebooku?

Aby zlokalizować adres Mac na swoim Chromebooku, jest to bardzo proste. Po prostu przejdź do prawej dolnej części ekranu Chromebooka, a następnie kliknij miejsce, w którym jest wyświetlane Twoje zdjęcie profilowe.

 • Następnie kliknij ikonę koła zębatego, która przeniesie Cię do ustawień Chromebooków.
 • W Ustawieniach w obszarze Połączenie internetowe kliknij połączenie Wi-Fi, którego używasz, a następnie kliknij je ponownie na liście.Informacje o Wi-Fi Chromebook
 • Następnie zobaczysz pole zawierające wszystkie informacje o Twojej sieci Wi-Fi. Adres Mac dla Twojego Chromebooka to adres sprzętowy. Chromebook z adresem Mac

Inną metodą, której można użyć do znalezienia adresu Mac na Chromebooku, jest:

 • Otwórz przeglądarkę Google Chrome.
 • Następnie w pasku adresu wpisz „chrome://system” i naciśnij enter na klawiaturze.
 • W oknie przeglądarki Chrome pojawią się informacje o systemie Chromebook Informacje o szczegółach informacji.
 • Przewiń w dół do miejsca, w którym jest napisane „ifconfig”. Następnie kliknij przycisk Rozwiń. ifconfig Chromebook
 • Po połączeniu z Internetem przez Wi-Fi, gdzie jest napisane; wlan0 obok słowa ether pojawia się adres Mac. Adres Ether Mac

Wreszcie, oto trzeci i ostatni sposób na zlokalizowanie adresu Mac na urządzeniu Chromebook.

 • Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu.
 • Następnie kliknij swoje połączenie internetowe, które otworzy okno sieci pokazujące połączenie Wi-Fi i inne osoby wokół ciebie.Chromebook z połączeniem internetowym
 • Następnie kliknij „i” w szarym kółku obok ikony koła zębatego w tym samym oknie sieci. Pokazuje adres IP i Wi-Fi, czyli numer adresu Mac. Przycisk informacyjny Chromebook

Teraz, gdy znalazłeś adres Maca na swoim Chromebooku za pomocą dowolnej metody, która najbardziej Ci odpowiada, przejdźmy do tego, jak możesz zmienić adres Maca na swoim Chromebooku.

Zmiana adresu Mac na Chromebooku

Aby zmienić adres Maca na swoim Chromebooku, musisz być w trybie programisty. Pamiętaj, że w ten sposób Twój Chromebook jest nieco mniej chroniony, ponieważ po wejściu w ten tryb traci się warstwę bezpieczeństwa. Spowoduje to również usunięcie wszystkiego z Twojego Chromebooka, więc upewnij się, że wcześniej wykonałeś kopię zapasową wszystkiego.

Po zalogowaniu się na urządzeniu Chromebook w trybie programisty musisz przejść do programisty Crosh lub Command Shell. Zrobisz to z przeglądarki Chrome. Przytrzymaj klawisze Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Spowoduje to otwarcie wiersza poleceń w przeglądarce Chrome.

Teraz możesz na krótko zmienić adres Maca na swoim Chromebooku, wpisując następujące polecenia dla połączenia Wi-Fi;

 • „sudo ifconfig wlan0 nie działa”
 • „sudo ifconfig wlan0 hw ether 00:11:22:33:44:55” (lub cokolwiek chcesz jako fałszywy adres Mac)
 • “sudo ifconfig wlan0 w górę”

Te polecenia wyłączają połączenie internetowe, aby zmienić adres Maca, a następnie przywrócić je po zakończeniu.

Polecenia dla urządzenia Chromebook podłączonego do sieci Ethernet to;

 • „sudo ifconfig eth0 nie działa”
 • „sudo ifconfig eth0 hw ether 00:11:22:33:44:55” (lub cokolwiek chcesz jako fałszywy adres Mac)
 • „sudo ifconfig eth0 w górę”

Okej, więc teraz powinieneś być w stanie tymczasowo zmienić adres Maca na swoim Chromebooku, będąc w trybie programisty. Po ponownym uruchomieniu urządzenia Chromebook adres Mac wraca do oryginalnego adresu Mac, ponieważ jest przypisany do urządzenia sieciowego.

Za każdym razem, gdy chcesz zmienić adres Maca na swoim Chromebooku, musisz wykonać powyższe kroki za każdym razem, gdy ponownie uruchomisz Chromebooka i będziesz musiał sfałszować swój rzeczywisty adres Maca.

Korzystanie z VPN na swoim Chromebooku

Możesz także użyć połączenia VPN (wirtualnej sieci prywatnej) do sfałszowania (fałszywego) adresu IP (protokołu internetowego) swojego Internetu. W ten sposób wygląda na to, że Twoje połączenie z internetem pochodzi z innej lokalizacji, a nie z tego, z którego faktycznie jesteś połączony.

 • Przejdź do ustawień połączenia internetowego, tak jak zrobiliśmy to w pierwszym sposobie, aby znaleźć swój adres Mac.
 • W obszarze Połączenie internetowe dodasz połączenie. Więc kliknij przycisk plusa, gdzie jest napisane Dodaj połączenie. Następnie wybierz OpenVPN/L2TP.

Będziesz potrzebować informacji od dostawcy VPN (wirtualnej sieci prywatnej), aby wprowadzić je w kolejnych krokach. Jeśli już go masz, po prostu uzyskaj niezbędne informacje i przejdź do konfiguracji na swoim Chromebooku. W przeciwnym razie w Internecie dostępnych jest kilku darmowych dostawców VPN lub wielu popularnych dostawców płatnych usług VPN. Znalezienie odpowiedniego dopasowania, porównanie różnych usług i zagłębienie się w to, jak różni dostawcy radzą sobie z prywatnością, zasługuje na swój własny artykuł, ponieważ obejmuje nieco więcej, niż można zagłębić się w skrócie, ale korzystamy z prywatnego dostępu do Internetu.

Dodaj sieć prywatną

Pokazane tutaj jest okno, które pojawia się na ekranie Chromebooka oraz informacje potrzebne do skonfigurowania VPN.

Po wprowadzeniu wymaganych informacji zaznacz pole wyboru Zapisz tożsamość i hasło, aby w przyszłości łatwo łączyć się z Internetem za pośrednictwem sieci VPN. Następnie kliknij przycisk Połącz. Nawiązywane jest połączenie z Twoją siecią VPN i możesz anonimowo przeglądać i mieszać się w Internecie.

To wszystko. Wybierz jeden z trzech sposobów zlokalizowania adresu Mac dla swojego Chromebooka. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tego jako odniesienia, czy po prostu jesteś ciekawy, teraz wiesz, jak to zrobić. Następnie przejdź przez powłokę poleceń, aby zmienić adres Maca w trybie programisty na swoim Chromebooku. Możesz także skonfigurować połączenie VPN ze swojego Chromebooka, gdy chcesz, aby Twoja prawdziwa lokalizacja pozostała anonimowa lub ze względu na własne względy prywatności. W końcu czasami wydaje się, że prywatność tak naprawdę nie istnieje w ogromnych częściach Internetu, ale nadal istnieją sposoby na zmaksymalizowanie poziomu prywatności dostępnej dla konsumenta końcowego.