Jak zmienić cel ruchu na zegarku Apple Watch

Cel ruchu jest częścią aplikacji Aktywność na Apple Watch, która działa trochę jak Fitbit lub inny monitor fitness. Jest w stanie liczyć kalorie, śledzić ćwiczenia i nie tylko. Jeśli oryginalne cele są dla Ciebie zbyt łatwe, możesz zmienić cel ruchu na zegarku Apple Watch. Ten samouczek pokaże Ci, jak.

Jak zmienić cel ruchu na zegarku Apple Watch

Aplikacja Aktywność to potężna zachęta do większego ruchu i otrząsania się z siedzącego trybu życia. Ponieważ wielu z nas siedzi przy biurku cały dzień, pisząc na maszynie zamiast wykonywać pracę fizyczną, wszystko, co zachęca nas do większego ruchu, musi być dobrą rzeczą, prawda?

Apple i inni producenci technologii wydają się tak myśleć, ponieważ obecnie na rynku są dziesiątki urządzeń do śledzenia ruchu i kondycji, a jeszcze więcej.

Aplikacja Aktywność na Apple Watch

Aplikacja Aktywność na Apple Watch działa nieco inaczej niż inne monitory fitness. Chociaż może liczyć twoje kroki, bardziej chodzi o ruch i kalorie niż o to, ile razy chodziłeś po schodach.

Aplikacja Aktywność używa trzech dzwonków. Istnieje „pierścień na stojąco”, który próbuje sprawić, abyś stał przez godzinę dziennie. Istnieje „pierścień ćwiczeń”, który może zawierać zaprogramowane treningi oraz pierścień ruchu, który codziennie liczy ogólny ruch. Każdy pierścień będzie rósł za każdym razem, gdy wykonasz jedną z odpowiednich czynności.

Cel Move to ten, który możesz skonfigurować zgodnie z własnymi, konkretnymi potrzebami. Wykorzystuje licznik kalorii, aby ocenić, ile się poruszasz, łącząc wszystkie czujniki, w tym czujnik tętna. Następnie użyje Twojego wieku, płci, wzrostu i wagi, aby ocenić zdrowy poziom, a następnie stopniowo rozciągnie te cele, aby pomóc Ci się poprawić.

Zmiana celów ruchu na Apple Watch

Cele ruchu są oparte na kaloriach. Jest też przydatne przypomnienie o stoisku, ale to nie jest cel. Wyznaczone cele w połączeniu z otrzymywanymi przypomnieniami mają na celu zmotywowanie Cię i utrzymanie na bieżąco.

Aby dostosować docelową liczbę kalorii na Apple Watch, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom aplikację Activity na zegarku.
  2. Naciśnij i przytrzymaj ekran, aż pojawi się wyskakujące okienko.
  3. Wybierz Zmień cel ruchu.
  4. Naciśnij + lub –, aby przesunąć swój cel w górę lub w dół.
  5. Wybierz Aktualizuj, aby zapisać zmianę.

Jeśli przejdziesz do wyświetlenia swojego celu w Aktywności, nowe ustawienie powinno tam zostać odzwierciedlone.

Wyświetlanie celów aktywności na Apple Watch

Aplikacja Aktywność zestawia wszystkie Twoje cele codziennie lub co tydzień. Jeśli chcesz wprowadzić ulepszenia lub po prostu zobaczyć, jak daleko jesteś w tyle, możesz to zrobić szybko w aplikacji.

  1. Uruchom aplikację Aktywność i przewiń do Digital Crown.
  2. Przewiń, aby wyświetlić dane w postaci liczb, dzwonka lub wykresu.

W każdy poniedziałek aplikacja zestawia dane z poprzedniego tygodnia, aby można je było wyświetlić.

  1. Długie naciśnięcie ekranu przy uruchomionej aplikacji Aktywność.
  2. Wybierz Podsumowanie tygodniowe z menu podręcznego.

Masz takie same opcje wyświetlania, jak podczas przeglądania dziennych celów rozciągniętych tylko na tydzień.

Czy monitory fitness działają?

Oryginalny Fitbit został wprowadzony na rynek w 2009 roku, a dziesięć lat później Amerykanie wciąż rosną i stają się coraz bardziej niesprawni i niezdrowi. Czy te urządzenia działają?

Dowody nie mówią nam jeszcze tak czy inaczej. Badania wykazały, że same urządzenia do monitorowania kondycji nie sprawią, że będziesz w formie. Opaska fitness wraz z prawdziwym pragnieniem poprawy kondycji i poprawy zdrowia będzie o wiele bardziej skuteczna. Więc jeśli szukasz zegarka Apple Watch, który zmusi cię do zmiany życia, nie masz szczęścia. Jeśli szukasz go, aby pomóc Ci osiągnąć założone cele, może to zrobić i nie tylko.

Musisz już chcieć schudnąć, spalić więcej kalorii, więcej się ruszać lub cokolwiek innego, aby zainwestować w urządzenie do monitorowania kondycji. Wszyscy widzieliśmy ludzi z jednym na nadgarstku i nigdy nie tracili wagi. Jeśli nie jesteś psychologicznie zaangażowany w cały proces, to tylko brzydka bransoletka.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę wyciszyć przypomnienia?

Absolutnie! Niezależnie od tego, czy potrzebujesz przerwy od fitnessu, czy chcesz moderować otrzymywane przypomnienia, możesz to zrobić na zegarku Apple Watch. Oto jak:

Otwórz aplikację Apple Watch na telefonie i dotknij „Aktywność”. Włączaj i wyłączaj przełączniki, gdy ich potrzebujesz. Możesz wyłączyć przypomnienia „stoisko”, konkursy i nie tylko.

Chcę podzielić się swoją aktywnością z moimi przyjaciółmi. Czy to jest możliwe?

Tak! Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć aplikację Activity (aplikacja Fitness, jeśli używasz iOS 14 lub nowszego) i dotknąć zakładki „Udostępnianie” w prawym dolnym rogu. Stuknij ikonę „+” i wpisz kontakt znajomych, z którymi chcesz podzielić się swoją aktywnością. Dotknij „Wyślij” w prawym górnym rogu.

Twój znajomy otrzyma wiadomość, że chcesz podzielić się swoją aktywnością i może ją zaakceptować. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą ćwiczyć z innymi lub mieć znajomego, który pomoże im wyzdrowieć.

W jaki sposób zegarek Apple Watch śledzi mój ruch?

Istnieje kilka sposobów, w jakie zegarek Apple Watch śledzi Twój ruch, dzięki czemu pomaga Ci śledzić cel ruchu. Najpierw możesz rozpocząć aktywność. Ważne jest, aby to zrobić, jeśli ramię nie porusza się w sposób ciągły (jak twierdzi Apple, jeśli na przykład pchasz wózek spacerowy).

Innym sposobem, w jaki zegarek Apple Watch śledzi twój ruch, jest ruch. Gdy twoja ręka się kołysze, zegarek potwierdza ten ruch i zapisuje go w celu osiągnięcia celu ruchu.

Jeśli inwestujesz w swoje zdrowie, stopniowe zwiększanie celu ruchu na zegarku Apple Watch to jeden z wielu sposobów, w jakie technologia może pomóc. Wraz z wieloma innymi przydatnymi funkcjami, zdrowsze zdrowie to doskonały powód, aby uzasadnić zakup nowego zegarka Apple Watch!