Jak zmienić swoje imię na Facebooku

Zmiana nazwiska na Facebooku jest zarówno łatwiejsza, jak i trudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Facebook od dawna wymaga, aby ludzie używali swoich prawnych nazwisk. Niezależnie od tego, czy bierzesz ślub, aktualizujesz swoje imię, aby odzwierciedlić swój obecny status w życiu, czy z jakichkolwiek powodów, gigant mediów społecznościowych daje ci kilka opcji zmiany nazwiska, ale z ograniczeniami.

Obecnie Facebook nadal wymaga od użytkowników używania ich prawdziwych nazwisk, z drobnymi wyjątkami. Od dawna utrzymują, że ludzie są bardziej odpowiedzialni za swoje słowa i czyny, gdy są zmuszani do działania pod swoją prawdziwą tożsamością.

Facebook wymaga od nich tego, aby wspierać środowisko online, w którym użytkownicy czują się bezpiecznie. Jest tylko jeden problem. Chociaż kroki w celu zmiany imienia i nazwiska są dość proste, możesz zostać zablokowany przez zasady dotyczące nazw Facebooka. Ten przewodnik pokaże Ci, jak zmienić nazwę profilu i przeprowadzi Cię przez zasady nazewnictwa, których należy przestrzegać.

Po co w ogóle zmieniać swoje imię?

Jeśli Facebook chce tylko Twojego oficjalnego imienia i nazwiska, po co pozwalać ludziom w ogóle je zmieniać? W rzeczywistości istnieje kilka przypadków, w których użytkownicy mogą chcieć lub potrzebować wprowadzenia zmian. Na przykład:

 • Twoje imię i nazwisko zmienia się z powodu małżeństwa lub rozwodu.
 • Twoje imię i nazwisko zmienia się w ramach zmiany płci.
 • Chcesz użyć dopuszczalnej formy swojego imienia i nazwiska (tj. dwóch pierwszych inicjałów i nazwiska).
 • Wcześniej nie używałeś swojego prawdziwego imienia i jakoś udało ci się wymknąć spod radaru Facebooka.

Bez względu na powody, kroki do wykonania pracy są dość proste.

Jak zmienić nazwę swojego profilu na Facebooku?

Jeśli chcesz zmienić lub zaktualizować swoje imię i nazwisko na Facebooku, wykonaj poniższe czynności, aby zakończyć proces:

 1. Aby rozpocząć, otwórz Facebooka w przeglądarce internetowej i zaloguj się.

 2. Kliknij menu rozwijane znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu (bezpośrednio po prawej stronie ikony Pomoc).

 3. Wybierz Ustawienia i prywatność, a następnie Ustawienia.

 4. W kolumnie Ogólne po lewej stronie kliknij Edytuj obok swojego imienia i nazwiska.

 5. Edytuj swoje imię i nazwisko w podanych polach. kliknij Przejrzyj zmianę po zakończeniu. Zostaniesz poproszony o podanie hasła do konta ze względów bezpieczeństwa. Po pomyślnym zakończeniu możesz kliknąć opcję Zapisz zmiany, aby przesłać prośbę o zmianę imienia i nazwiska.

Te kroki mogą się nieznacznie różnić w zależności od tego, czy korzystasz z nowego Facebooka, czy ze starszej wersji.

Twoja zmiana nazwiska musi zostać zatwierdzona przez Facebook, zanim zarejestruje się na Twoim koncie. Proces zatwierdzania może potrwać do 24 godzin, ale zakładając, że Twoja zmiana jest zgodna z wytycznymi Facebooka, powinieneś być w porządku. Pamiętaj też, że ponowna zmiana nazwy trwa 60 dni, więc zastanów się, zanim zapiszesz zmiany.

Dlaczego zmiana mojego nazwiska została odrzucona?

Facebook może nie zatwierdzić zmiany z różnych powodów. Powiedzmy, że przeprowadziłeś badania i wiesz na pewno, że twoje imię jest zgodne z ich wytycznymi. Z jakiego innego powodu mogliby powstrzymać zmianę?

 • Być może zbyt często zmieniasz swoje imię. Facebook potrzebuje co najmniej 60 dni na przejście między zmianami nazwy, niezależnie od ważności tych nazw.
 • Wcześniej zostałeś poproszony o potwierdzenie swojego imienia i nazwiska na Facebooku swoim identyfikatorem. Jeśli Facebook podejrzewał Twoje konto wcześniej, może poszukać dowodu przed zatwierdzeniem zmiany.
 • Jeśli poprosili Cię o identyfikację, podany identyfikator może nie zgadzać się z ich listą akceptowalnych identyfikatorów.

Bez względu na powód, nie przejmuj się. Facebook nie chce cię dopaść. Chcą, aby Twój profil był bezpieczny i dokładny dla Ciebie i Twoich znajomych. Są szanse, że zmiana nazwy zostanie rozwiązana z czasem.

Wytyczne i zasady dotyczące nazw na Facebooku

Więc jakie nazwy są dozwolone na Facebooku? Bardziej trafnym pytaniem jest, jakie nazwy są niedozwolone. Facebook ma szczegółową listę elementów, których nazwy nie mogą lub mieć. Upewnij się, że nowe imię i nazwisko nie zawiera żadnego z następujących elementów:

 • Znaki specjalne (np. $, # lub @).
 • Nietypowe znaki interpunkcyjne, odstępy lub wielkie litery. Jakie niezwykłe środki mogą być przedmiotem dyskusji. Będziesz musiał to wymieszać za pomocą Facebooka.
 • Znaki z więcej niż jednego języka.
 • Tytuły (takie jak Dr, Prof lub Sir). Nawet jeśli tytuł jest zgodny z prawem, Facebook go nie chce.
 • Słowa lub wyrażenia, które oczywiście nie są nazwami. Pozostaje to w gestii osoby sprawdzającej Twoją prośbę o zmianę.
 • Obraźliwe słowa.
 • Wspólne nazwy. Nie dotyczy to nazw z łącznikami. Zasadniczo oznacza to, że dwie osoby nie mogą udostępniać profilu.
 • Imiona z usuniętymi wszystkimi samogłoskami.
 • Powtarzające się znaki. Przypuszczamy, że oznacza to, że litera powtarza się niezwykłą liczbę razy (jak Aneglaaaaaaa).

Oczywiście niektóre nazwy mają dziwną wielkość liter lub interpunkcję. Niektóre nazwy mogą nawet legalnie zawierać znaki specjalne. Czy to oznacza, że ​​Facebook po prostu nie lubi twojego imienia? Istnieje spora szansa, że ​​Facebook zrobi dla Ciebie wyjątek, jeśli podasz akceptowalny dowód tożsamości, potwierdzający, że Twoje imię i nazwisko wygląda dokładnie tak, jak je zapisałeś. W międzyczasie mają kilka innych wskazówek, które pomogą użytkownikom wybrać odpowiednią nazwę dla swojego konta.

 • Wybierz imię, jak nazywają Cię Twoi znajomi. Tak naprawdę oznacza to, że powinieneś wybrać imię, pod którym jesteś znany. Jeśli masz na imię Susan i twoi znajomi nazywają cię Bacon, prawdopodobnie nie dostaniesz tego zatwierdzenia.
 • Pseudonimy są w porządku, ale tylko wariacje na temat twojego prawdziwego imienia. Innymi słowy, Bacon odpada, ale Susie jest.
 • Nigdy nie udawaj, że jesteś kimś, kim nie jesteś. Unikaj fałszywych kont celebrytów. Unikaj tworzenia kont dla swoich zwierząt.
 • Zawsze używaj pełnego nazwiska. Facebook nie akceptuje fałszywych lub skróconych nazwisk. Jeśli jednak chcesz, powiedzmy, umieścić inicjały przed swoim nazwiskiem, to może być OK.

Drugie imiona i konta zawodowe

Powiedzmy, że nazywasz się Jeffrey Miller, ale twoim wieczornym DJ-em jest Dr. Spinz-a-lot. Jeśli jesteś zmuszony użyć Jeffreya Millera jako nazwy profilu swojego konta, skąd Twoi fani będą wiedzieć, kim jesteś? Możesz uzyskać nazwę swojego DJ-a na jeden z dwóch sposobów.

Albo powiążesz swoje imię i nazwisko DJa ze swoim osobistym kontem, dodając drugie imię do konta (może to być nazwisko panieńskie, nazwisko zawodowe itp.) albo utworzysz profesjonalną stronę na Facebooku dla swojego alter ego DJ-a i pozostawisz swoje osobiste konto jako osobiste. Dodanie drugiego imienia do konta jest prawie tak proste, jak dodanie pierwszego, a zasady nazewnictwa są znacznie bardziej rozluźnione.

 1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku i przejdź do strony swojego profilu.

 2. Kliknij Informacje pod zdjęciem na banerze.

 3. Kliknij Szczegóły o Tobie po lewej stronie, a następnie zlokalizuj sekcję oznaczoną Inne nazwy. Kliknij niebieski link, który brzmi: Dodaj pseudonim, nazwisko urodzenia.

 4. Wybierz Typ nazwy z listy rozwijanej. Wpisz swoje imię i kliknij Zapisz zmiany.

 5. Wpisz nazwę. Zaznacz to pole, jeśli chcesz, aby imię i nazwisko było wyświetlane obok Twojego pełnego imienia i nazwiska w Twoim profilu. następnie kliknij Zapisz zmiany.

Teraz wszyscy będą wiedzieć, że Jeffrey Miller i DJ Spinz-a-lot to jedno i to samo.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę zmienić imię i nazwisko na moim koncie firmowym?

Tak, chociaż podobne wytyczne obowiązują również tutaj. Odwiedź stronę swojej firmy i kliknij opcje Ustawienia, aby zaktualizować nazwę wyświetlaną na Twoim koncie.

Tylko administratorzy lub właściciele stron mogą zmienić nazwę strony na Facebooku i istnieją również dla nich osobne wytyczne. Na przykład nie możesz użyć słowa Oficjalna w nazwie strony (są na to plakietki weryfikacyjne) i nie możesz dołączyć swojego sloganu (do tego służy sekcja Informacje).

Pełną listę wytycznych znajdziesz w centrum pomocy Facebooka.

Czy możesz mieć wspólne konto na Facebooku?

Technicznie nie, według Facebooka jest to niezgodne z wytycznymi, ale ludzie nadal to robią. Niezależnie od tego, czy łączysz imiona, a potem nazwisko, czy jedno jako imię, a drugie jako drugie, możliwe jest posiadanie dwóch osób na tym samym koncie.

Czy mogę stworzyć nową stronę na Facebooku z nową nazwą?

Możesz. Spowoduje to jednak usunięcie wszystkich Twoich danych, znajomych, zdjęć i postów. Innym powodem, dla którego nie jest to najlepszy sposób na wyświetlenie żądanej nazwy, jest to, że Facebook wymaga teraz numeru telefonu. Jeśli spróbujesz użyć tego samego numeru telefonu i adresu e-mail, co na starym koncie, Facebook przeniesie Cię na stronę reaktywacji konta.