Jak zmienić hasło do Google Play

Obawiasz się, że ktoś ma dostęp do Twojego konta Google Play? Czy zauważyłeś jakieś nietypowe zachowanie aplikacji? Jeśli tak, prawdopodobnie powinieneś natychmiast zmienić swoje hasło.

Z tego artykułu dowiesz się, jak zmienić hasło do konta Google. Co ważniejsze, pokażemy Ci, co zrobić, jeśli zapomniałeś hasła i nie masz dostępu do swojego konta.

Jak zmienić hasło w Google Play?

Ponieważ Google Play jest jedną z wielu aplikacji Google powiązanych z Twoim kontem Google, nie możesz zmienić hasła do samego Google Play. Jeśli uważasz, że ktoś używa Twojego konta lub nie możesz zalogować się do Google Play przy użyciu obecnego hasła, musisz zmienić hasło, którego używasz na wszystkich swoich kontach Google.

 1. Przejdź do swojego konta Google.
 2. Kliknij „Zabezpieczenia” na pasku bocznym po lewej stronie.

 3. W zakładce „Logowanie się do Google” kliknij „Hasło”.

 4. Wprowadź swoje aktualne hasło i kliknij „Dalej”.

 5. Wprowadź nowe hasło w obu polach tekstowych i kliknij "Zmień hasło".

  Notatka: W każdym polu tekstowym znajduje się mała ikona oka. Kliknięcie na nie pozwoli ci zobaczyć rzeczywiste litery, cyfry i symbole nowych haseł, aby upewnić się, że pasują.

Powodzenie! Zmieniłeś hasło do konta Google. Teraz użyj nowego hasła, aby zalogować się na swoje konto Google Play.

Jak zmienić hasło Google na Androida?

Nie musisz używać komputera stacjonarnego do zmiany hasła Google. Jeśli zsynchronizowałeś swoje konto Google z urządzeniem z Androidem, możesz zmienić hasło w ustawieniach telefonu lub tabletu.

 1. Przejdź do ustawień.

 2. Przewiń w dół i kliknij „Google”.

 3. Kliknij „Zarządzaj swoim kontem Google”.

 4. Przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo”.

 5. Przewiń w dół i dotknij "Hasło" w sekcji "Logowanie się do Google".

 6. Wprowadź swoje aktualne hasło i dotknij „Dalej. “

 7. Wprowadź nowe hasło w obu polach tekstowych i dotknij "Zmień hasło". Notatka: W każdym polu tekstowym znajduje się mała ikona oka. Stuknij w nią, aby wyświetlić rzeczywiste litery/symbole nowych haseł, aby upewnić się, że są zgodne.

 8. Dotknij "OK".

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego Google nie pozwala mi zmienić hasła?

Brak możliwości zmiany hasła do konta Google może być frustrujący. Oto powody, dla których Google nie pozwala na zmianę hasła.

Po pierwsze, ponieważ ludzie mogą mieć kilka różnych kont Google, upewnij się, że próbujesz zmienić hasło na właściwym koncie Google. Jeśli masz problemy, może to wynikać z tego, że nie jesteś zalogowany na konto przy użyciu hasła, które chcesz zmienić.

Jeśli masz więcej niż jedno konto lub udostępniasz swój komputer innym użytkownikom, może to mieć miejsce. Ale jeśli masz 100% pewności, że używasz właściwego konta, spróbuj skorzystać z opcji odzyskiwania konta. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby odzyskać swoje konto. Następnie zmień hasło, korzystając z jednej z powyższych metod.

Jeśli wykonałeś zbyt wiele prób odzyskania konta w ciągu 24 godzin, odczekaj 48 godzin i spróbuj ponownie przeprowadzić proces odzyskiwania konta.

Najgorszy scenariusz jest taki, że ktoś włamał się na Twoje konto i już zmienił hasło. Opcja odzyskiwania konta może pomóc, jeśli dostarczysz Google wystarczających informacji. Wskazówki Google dotyczące odzyskiwania konta mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Jak mogę zmienić moją nazwę użytkownika i hasło Google?

Niestety Google nie pozwala na zmianę nazwy użytkownika. Możesz zmienić tylko nazwę powiązaną z Twoim kontem Google.

1. Przejdź do swojego konta Google.

2. Kliknij „Informacje osobiste” na pasku bocznym po lewej stronie.

3. Kliknij swoje imię w zakładce „Informacje podstawowe”.

4. Wpisz swoje nowe imię i nazwisko w odpowiednich polach i kliknij „Zapisz”.

Teraz, jeśli chcesz zmienić swoje hasło Google, pozostań w swoim Google

konto i wykonaj następujące czynności:

1. Kliknij „Bezpieczeństwo” na pasku bocznym po lewej stronie.

2. W zakładce „Logowanie do Google” kliknij „Hasło”.

3. Wprowadź swoje aktualne hasło i kliknij „Dalej”.

4. Wprowadź nowe hasło w obu polach tekstowych i kliknij „Zmień hasło”.

Notatka: Kliknij ikonę małego oka, aby wyświetlić nowe hasła podczas wpisywania, aby upewnić się, że pasują.

Jak zresetować hasło Google, jeśli je zapomniałem?

Wspomniana wcześniej opcja odzyskiwania konta pomoże zresetować hasło Google, nawet jeśli je zapomnisz.

1. Przejdź do odzyskiwania konta Google.

2. Wpisz swój adres e-mail i kliknij „Dalej”.

3. Wprowadź ostatnie hasło, które pamiętasz. Jeśli to nie to, kliknij "Wypróbuj inny sposób". Będziesz musiał odpowiedzieć na pytania bezpieczeństwa, które ustawiłeś podczas tworzenia konta.

4. Wybierz, czy chcesz otrzymać kod SMS-em, czy e-mailem pomocniczym.

Gdy otrzymasz kod, będziesz mógł odzyskać swoje konto i zresetować hasło.

Jak mogę się dowiedzieć, jakie jest moje hasło do Google Play?

Po utworzeniu konta Google nigdzie nie możesz wyświetlić swojego hasła. Możesz włączyć w przeglądarce zapisywanie hasła lub pozostawanie zalogowanym na koncie Google, ale nigdy nie ujawni ona Twojego hasła.

Będziesz mógł zobaczyć tylko kropki zamiast znaków hasła.

Krótko mówiąc, jeśli zapomniałeś aktualnego hasła, będziesz musiał utworzyć nowe. W tym celu musisz przejść przez proces odzyskiwania konta Google opisany w poprzedniej sekcji.

Jak zresetować hasło do konta Google Play?

Jeśli nie możesz zalogować się do Google Play przy użyciu obecnego hasła, oznacza to, że musisz zmienić hasło do swojego konta Google. Aby to zrobić z urządzenia z systemem Android, przejdź do strony odzyskiwania konta Google w przeglądarce mobilnej i postępuj zgodnie z instrukcjami. Będziesz mógł utworzyć nowe hasło do swojego konta.

Jak często należy zmieniać hasło Google?

Jeśli utworzyłeś silne hasło i włączyłeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe podczas tworzenia konta Google, nie musisz regularnie zmieniać hasła.

Im dłuższe hasło, tym lepiej. Powinien zawierać zarówno wielkie, jak i małe litery. Ponadto dodanie symboli i cyfr jeszcze bardziej utrudni hakerom proces włamań. Upewnij się też, że nie używasz tego samego hasła w całym Internecie. Wiele witryn wymaga utworzenia konta, a jeśli nie zachowasz ostrożności, niektóre z nich mogą wykraść informacje o Twoim haśle.

Mimo to zdarza się, że zmiana hasła jest koniecznością. Na przykład Google zawsze wyśle ​​Ci powiadomienie e-mail, gdy ktoś zaloguje się na Twoje konto z nowego urządzenia. Jeśli wiesz, że to nie Ty, natychmiast zmień hasło.

Ale co, jeśli chcesz sprawdzić, czy ktoś aktualnie ma dostęp do Twojego konta? Możesz to teraz sprawdzić.

1. Przejdź do haveibeenpwned.com.

2. Wpisz swój adres e-mail w polu tekstowym i kliknij „pwned?”

3. Jeśli zauważysz jakiekolwiek naruszenia lub zagrożenia dla swojej poczty e-mail, przejdź do swojego konta Google i zmień hasło.

Jak skonfigurować uwierzytelnianie dwuetapowe?

Kolejnym krokiem, który należy wykonać podczas zabezpieczania konta Google, jest włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA). Dzięki tej dodatkowej warstwie ochrony konta Twoje konto nie będzie łatwe do złamania.

Gdy próbujesz zalogować się na swoje konto na nowym urządzeniu, musisz najpierw uwierzytelnić swoje konto za pomocą hasła. Drugi krok będzie zawierał kod zabezpieczający, który otrzymasz SMS-em, lub klucz bezpieczeństwa, który przechowujesz na dysku flash USB.

Jeśli chcesz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wykonaj następujące kroki:

1. Przejdź do swojego konta Google.

2. Kliknij „Zabezpieczenia” na pasku bocznym po lewej stronie.

3. Na karcie „Logowanie się do Google” kliknij „Weryfikacja dwuetapowa”.

4. Kliknij „Rozpocznij”.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Co się dzieje po zmianie hasła?

Po skonfigurowaniu nowego hasła nastąpi automatyczne wylogowanie ze wszystkich urządzeń połączonych z Twoim kontem Google. Na tych urządzeniach nie będziesz otrzymywać żadnych e-maili i nie będziesz mógł korzystać z żadnych usług powiązanych z Twoim kontem Google. Obejmuje to Gmail, Sklep Google Play lub inne aplikacje innych firm połączone z Twoim kontem.

Będziesz musiał zalogować się na każdym urządzeniu za pomocą nowego hasła. Jeśli włączyłeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które opisaliśmy wcześniej, będziesz musiał również uwierzytelnić swoje konto. Dzięki temu tylko Ty masz dostęp do swojego konta Google.

Zmiana hasła Google Play

Ponieważ Google Play jest połączony z Twoim kontem Google, zmiana hasła do Google Play oznacza zmianę hasła połączonego ze wszystkimi Twoimi kontami Google. Nauczyłeś się, jak to zrobić, korzystając z przeglądarki na komputerze i urządzenia z systemem Android. Co ważniejsze, jeśli zapomniałeś hasła, Google daje Ci możliwość odzyskania konta i utworzenia nowego hasła.

Poza tym wiesz już, że powinieneś zmienić swoje hasło nie tylko wtedy, gdy ktoś zalogował się na Twoje konto, ale od czasu do czasu, aby w ogóle zapobiec takim zdarzeniom. Aby chronić swoje konto przed hakerami, użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego, ponieważ zapewni to ochronę konta przed naruszeniami.

Jak zmieniłeś hasło do konta Google? Czy udało Ci się znaleźć inny sposób? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.