Jak zmienić numer telefonu w programie Outlook

Zmiana numeru telefonu w programie Microsoft Outlook może być myląca, zwłaszcza że nie ma dedykowanej strony internetowej. Jego bezpośrednie połączenie z kontem Microsoft może sprawić, że zarządzanie Twoim profilem będzie raczej niewygodne.

Jak zmienić numer telefonu w programie Outlook

W tym artykule nauczymy Cię, jak łatwo zmienić numer telefonu, a także zarządzać informacjami w profilu.

Zmiana numeru telefonu w programie Outlook

Usługa poczty e-mail programu Outlook jest bezpośrednio połączona z Twoim kontem Microsoft. Jeśli chcesz edytować swój numer telefonu w Outlooku, będziesz go edytować w swoich profilach konta Microsoft. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz witrynę Outlooka.
 2. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć Menedżera kont.
 3. Z menu rozwijanego wybierz Mój profil.
 4. Po lewej stronie wybierz zakładkę Informacje kontaktowe
 5. Wybierz numer telefonu, który chcesz zmienić, a następnie kliknij Usuń. Nie ma bezpośredniego sposobu na edycję numeru. Będziesz musiał go wyjąć, aby to zmienić.
 6. Kliknij Dodaj numer telefonu.
 7. Wprowadź nowy numer, który chcesz dla swojego konta. Kliknij Następny.
 8. Kod zostanie wysłany na Twój telefon. Po otrzymaniu wprowadź kod weryfikacyjny.
 9. Twój numer zostanie teraz przypisany do Twojego konta.

Alternatywnie możesz również wprowadzić nowy numer bez usuwania starego. Następnie możesz kliknąć Ustaw jako główny, aby potwierdzić, że jest to numer podstawowy powiązany z Twoim kontem.

 w pudełku

Dodaj i zmień adresy e-mail

Aby dodać lub zmienić skojarzone adresy e-mail na koncie programu Outlook, możesz wykonać następujące czynności:

 1. Przejdź do zakładki Informacje kontaktowe, powtarzając czynności opisane powyżej.
 2. Wybierz adres e-mail powiązany z kontem. Nie ma znaczenia, czy jest to adres podstawowy, czy nie. Zostaniesz przekierowany do strony Informacje o koncie Microsoft,
 3. Jeśli chcesz dodać e-mail, kliknij Dodaj e-mail.
 4. Zostaniesz przekierowany na stronę Dodaj alias. Możesz utworzyć wiadomość e-mail programu Outlook lub powiązać istniejącą wiadomość e-mail z kontem programu Outlook. Po dokonaniu wyboru kliknij Dodaj alias.

  dodaj alias

 5. Jeśli chcesz usunąć adres e-mail, wybierz, który chcesz usunąć, a następnie kliknij Usuń. Zostaniesz poproszony o zweryfikowanie usunięcia adresu e-mail, klikając ponownie Usuń.
 6. Jeśli chcesz ustawić adres e-mail jako swój podstawowy adres e-mail, po prostu kliknij Ustaw jako główny. Pamiętaj, że Twój podstawowy adres e-mail to sposób logowania się na konto. Dodatkowe adresy są znane jako aliasy. To inna nazwa konta i udostępniają ustawienia konta głównego konta.

Zmiana informacji o profilu

Możesz edytować swoje bieżące informacje w profilu, przechodząc do strony Mój profil. Na tej stronie możesz dodać zdjęcie, zarządzać swoim imieniem, datą urodzenia, regionem i językiem wyświetlania. Oprócz dodania obrazu i zmiany języka wyświetlania, aby kontynuować, musisz wprowadzić dane logowania.

Pamiętaj, że aktualizacja danych na tej stronie zmienia je dla całego konta Microsoft. Należy o tym pamiętać, ponieważ dotyczy to nie tylko programu Outlook, ale także innych połączonych z nim kont Microsoft, takich jak Skype i Xbox Live.

Włączanie uwierzytelniania dwuetapowego.

Świetnym sposobem zarówno na zabezpieczenie konta, jak i ułatwienie logowania się w celu zmiany informacji, byłoby skonfigurowanie uwierzytelniania dwuetapowego. Oto jak to się robi:

 1. Otwórz Outlooka, kliknij swoją ikonę w prawym górnym rogu i wybierz Moje konto.
 2. Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz pole Zaktualizuj informacje o zabezpieczeniach. Kliknij na to.
 3. Kliknij Więcej opcji bezpieczeństwa. To pudełko z prawej strony.
 4. W menu Weryfikacja dwuetapowa wybierz skonfiguruj weryfikację dwuetapową.
 5. Po wyświetleniu monitu wprowadź swoje dane uwierzytelniające.
 6. Kliknij Następny.
 7. Teraz możesz wybrać, jak skonfigurować sposób weryfikacji. Możesz wybrać aplikację, numer telefonu lub adres e-mail. Wybierz opcję, a następnie kliknij Dalej lub pobierz aplikację.
 8. Jeśli wybierzesz adres e-mail lub numer telefonu, otrzymasz kod weryfikacyjny.
 9. Jeśli wybierzesz aplikację, zostaniesz przekierowany do pobrania aplikacji Microsoft Authenticator.
zmień numer telefonu w programie Outlook

Prowadzenie aktualnego profilu

Bez wątpienia aktualny profil pomaga Outlookowi lepiej wykonywać swoją pracę. Wiedząc nie tylko, jak zmienić numer telefonu, ale także inne informacje, upewnij się, że Twój profil jest zawsze aktualny.

Czy kiedykolwiek zmieniłeś swoje numery telefonów w Outlooku? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.