Jak dodać echo w GarageBand

Tak jak nie potrzebujesz już wytwórni płytowej do promowania swojej muzyki, tak nie potrzebujesz ton drogiego, nieporęcznego sprzętu do tworzenia muzyki. GarageBand dla komputerów Mac uczestniczył w tej ogromnej zmianie. Co najważniejsze, to niesamowite oprogramowanie ma usprawniony i profesjonalny interfejs.

Jak dodać echo w GarageBand

Istnieje również wiele wbudowanych bibliotek pętli, które Apple stale powiększa. Ponadto może pomóc w nauce gry na instrumencie. Jest mnóstwo funkcji i efektów – jednym z nich jest echo. Jeśli chcesz dodać echo lub pogłos w GarageBand, oto jak to zrobić.

Dodanie echa

Sekretem tworzenia idealnej melodii jest wiedza o tym, jakie efekty dodać do miksu. Niewielka korekta może zrobić ogromną różnicę. Dostajesz dopracowany i profesjonalny dźwięk do wszystkiego, nad czym pracujesz. Wykonaj poniższe czynności, aby dodać efekt echa w GarageBand:

 1. Otwórz GarageBand na Macu.
 2. Kliknij ścieżkę (lub zaprogramowaną pętlę), którą chcesz edytować.
 3. Przejdź do prawego rogu na dole ekranu i wybierz „i” (informacje). To otworzy informacje o utworze.
 4. Otwiera się na karcie „Przeglądaj”. Zmień go na zakładkę "Edytuj".
 5. W lewym dolnym rogu okna edycji zobaczysz kontroler "Master Echo".
 6. Zobaczysz niebieski przycisk, co oznacza, że ​​jest włączony. Jest też suwak, który przechodzi od 0 do 100.
 7. Wybierz, ile echa chcesz dodać do swojego śladu.
 8. Przejdź do swojego utworu i gorące „Play”.

Możesz cofnąć się i ponownie dostosować efekt echa, aż będzie brzmiał dokładnie tak, jak tego potrzebujesz. Istnieje wiele różnych wtyczek echa, z których można korzystać, w tym te, które można znaleźć w Internecie. Wszystko to można zainstalować i używać w GarageBand.

Garageband

Dodawanie pogłosu

Echo i Reverb idą w parze. I jest to oczywiste, gdy edytujesz ścieżkę w GarageBand. Pogłos jest prawdopodobnie używany nawet częściej niż echo. Dodanie pogłosu w GarageBand jest całkiem łatwe. Po prostu podążaj tą samą trasą, co w przypadku echa. Tylko zamiast wybierać „Master Echo”, po prostu wybierz „Master Reverb”, który znajduje się tuż obok.

Jest suwak, który przechodzi od 0 do 100, ale możesz także dodać niestandardowy efekt pogłosu.

 1. Po prostu kliknij puste gniazdo w oknie edycji, a następnie wybierz „Śledź pogłos”.
 2. Klikając Ustawienia, otrzymasz wyskakujące okienko z listą wszystkich dźwięków pogłosu i sposobu, w jaki wpłynie to na utwór.
 3. Możesz dostosować czas, kolor i głośność pogłosu zarówno sygnału pogłosu, jak i głośności oryginalnej ścieżki.

  Dodaj Echo w Garageband

Ale czym są echo i pogłos?

Jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić z utworem. GarageBand, podobnie jak wiele podobnych programów, ma tak wiele opcji; czasami zbyt wiele do wyboru! Może to utrudnić, gdy próbujesz wybrać właściwy. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się o nich trochę więcej.

Echo

Echo, lub bardziej powszechnie znane i Opóźnienie, to efekt dźwiękowy, który rejestruje sygnał audio do odtwarzania po oryginalnym sygnale. Echo jest często podstawą dla innych efektów, w tym chorusa i pogłosu. Słychać bardzo wyraźny efekt echa w dub i reggae. Służy również do wypełniania występu, zwłaszcza na gitarze lub wokalu.

Jak dodać echo

Reverb

Reverb oznacza pogłos. To coś, co ludzie słyszą cały czas, ale nie zawsze to zauważają. Zasadniczo pogłos to zbiór ech, które pojawiają się w tym samym czasie. Po prostu słyszysz je jako pojedynczy efekt. Celem pogłosu jest nadanie dźwięku większej treści i wydłużenie jego trwania. Sprawia również, że rzeczy brzmią tak, jakby były dalej. Dodaje do dźwięku pełnię, przestrzeń i głębię.

Dodaj echo

Co to są pętle na żywo?

Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację GarageBand, zostaniesz poproszony o wybranie instrumentu, którego chcesz użyć. Zobaczysz dwie opcje: Live Loops i Tracks. Pętle na żywo są stosunkowo nowe w GarageBand i umożliwiają korzystanie z istniejących nagrań w czasie rzeczywistym.

Możesz wybrać gatunek muzyki, którego chcesz użyć, a to przeniesie Cię do siatki z różnymi kolorowymi kwadratami. Każdy z tych kwadratów reprezentuje pętlę. Wybierz kwadrat i rozpocznij odtwarzanie. Możesz dodać więcej, kiedy tylko chcesz. To świetny sposób na zabawę z dźwiękami.

Instrumenty dotykowe

Jeśli chcesz bardziej bezpośredniego podejścia, zawsze możesz skorzystać z opcji Instrumenty dotykowe. Znajdziesz tam pianina, wirtualne gitary, smyczki i inne rodzaje instrumentów. Wystarczy wybrać opcję Śledź, a następnie rozpocząć nowy projekt. Zobaczysz wybór, który możesz przewijać. Każdy instrument ma oczywiście inne sterowanie. Na przykład, jeśli pójdziesz na fortepian, zobaczysz tylko klawisze fortepianu.

Wymieszaj swoją drogę do idealnego utworu

Jeśli jesteś osobą, która ma talent do tworzenia muzyki, GarageBand może być potężnym narzędziem. Jest również świetny dla kogoś, kto chce bawić się różnymi efektami dźwiękowymi. Warto wiedzieć, że dodanie echa do GarageBand nie jest trudne. A jeśli dobrze użyjesz echa, może to sprawić, że Twój utwór będzie brzmiał naprawdę profesjonalnie.

Możesz zacząć od pętli na żywo i instrumentów dotykowych w aplikacji na iOS, ale prawdziwą magię muzyczną tworzy wbudowane oprogramowanie Maca.

Czy wypróbowałeś GarageBand? A czy lubisz efekty echa i pogłosu w piosence? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.