Jak zmienić główny adres e-mail na Facebooku

Każdy użytkownik jest zobowiązany do podania adresu e-mail podczas tworzenia konta na Facebooku. Na szczęście ten adres e-mail można zmienić w późniejszym terminie.

Jak zmienić główny adres e-mail na Facebooku

W tym przewodniku pokażemy, jak zmienić swój podstawowy adres e-mail na Facebooku na różnych urządzeniach. Dodatkowo odpowiemy na niektóre pytania, które możesz mieć w związku z tym tematem.

Jak zmienić główny adres e-mail na Facebooku

Musisz podać swój adres e-mail za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do swojego konta na Facebooku. Ale jeśli w jakiś sposób zgubisz hasło do tego adresu e-mail lub po prostu już go nie używasz, masz możliwość zmiany go na Facebooku.

Bez względu na powód, Twoje konto na Facebooku powinno być zawsze sparowane z adresem e-mail, którego aktualnie używasz. Powodem jest to, że Facebook wysyła Ci ważne powiadomienia. Na przykład, jeśli ktoś próbuje się z Tobą skontaktować lub jeśli ktoś próbuje uzyskać dostęp do Twojego konta.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz zmienić swój adres e-mail na dowolnym urządzeniu, chociaż metody różnią się do pewnego stopnia. Oto jak zmienić swój adres e-mail na Facebooku w przeglądarce internetowej:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź bezpośrednio do Facebooka.
 2. Zaloguj się przy użyciu swojego aktualnego adresu e-mail.

 3. Znajdź ikonę strzałki w prawym górnym rogu menu.

 4. Z rozwijanej listy opcji kliknij Ustawienia i prywatność.

 5. Kliknij Ustawienia na nowej liście opcji, która przeniesie Cię do osobnej strony.

 6. W ogólnych ustawieniach konta znajdź pole Kontakt.

 7. Wybierz opcję Edytuj, która przeniesie Cię do aktualnych informacji e-mail.

 8. Wybierz „+ Dodaj kolejny adres e-mail lub numer telefonu komórkowego”.

 9. Wpisz swój nowy adres e-mail w polu. Jeśli chcesz, możesz również dodać nowy numer telefonu.

W tym momencie możesz zostać poproszony o ponowne wprowadzenie hasła do Facebooka, aby potwierdzić, że to naprawdę Ty. Gdy skończysz, Facebook wyśle ​​Ci e-mail autoryzacyjny na nowy adres e-mail, który chcesz połączyć z kontem na Facebooku. Po potwierdzeniu nowego e-maila wszystko gotowe!

Jak zmienić główny adres e-mail w aplikacji Facebook

Jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz również zmienić swój główny adres e-mail na Facebooku na swoim urządzeniu mobilnym. Pamiętaj, że poniższe instrukcje są przeznaczone dla urządzeń z systemem iOS

 1. Otwórz aplikację Facebook na swoim telefonie.

 2. Jeśli nie jesteś zalogowany, zrób to teraz.

 3. Przejdź do trzech poziomych linii u dołu ekranu — to jest Menu.

 4. Przewiń w dół, aby znaleźć Ustawienia.

 5. Stuknij w to. Otworzy się zakładka Ustawienia konta.

 6. Przejdź do danych osobowych, a następnie do informacji kontaktowych.

 7. Po wejściu do zakładki Zarządzaj danymi kontaktowymi poszukaj opcji „dodaj adres e-mail”.

 8. Wpisz adres e-mail, z którym chcesz połączyć swoje konto na Facebooku.

 9. Aby zapisać ustawienia, wprowadź swoje hasło do Facebooka w polu poniżej.

 10. Stuknij w Dodaj e-mail.

Podobnie jak w przypadku wersji internetowej, automatycznie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Gdy potwierdzisz, że to naprawdę Ty, Facebook natychmiast zmieni Twój nowy adres e-mail i uczyni go Twoim głównym kontaktem. I to wszystko!

Notatka: Jeśli chcesz, możesz również dodać nowy numer telefonu na Facebooku na swoim urządzeniu mobilnym.

Jak zmienić główny adres e-mail na Facebooku na Androidzie

Zmiana głównego adresu e-mail na Facebooku na urządzeniu z Androidem jest podobna do tego, jak robisz to na urządzeniu z systemem iOS. Jedyną różnicą jest lokalizacja ustawień i niektórych kart.

 1. Otwórz swoją aplikację na Facebooku. Zaloguj się, jeśli nie.

 2. Znajdź kartę Menu, tym razem w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Przewiń w dół Ustawienia, a następnie przejdź do Ustawień konta.

 4. Przejdź do danych osobowych, a następnie do informacji kontaktowych.

 5. Prowadzi bezpośrednio do pola „Dodaj adres e-mail”. Na urządzeniach z Androidem opcje dodawania numeru telefonu i adresu e-mail prowadzą do dwóch oddzielnych kart.

 6. Wpisz swój nowy adres e-mail w polu.

 7. Wprowadź ponownie hasło do Facebooka.

Notatka: Masz również możliwość dodania adresu pomocniczego, z którego możesz skorzystać, jeśli nie masz dostępu do podstawowego adresu e-mail. Możesz to zrobić na dowolnym urządzeniu.

Jak zmienić główny adres e-mail na Facebooku bez hasła?

Zapomnienie hasła może być dość trudne, zwłaszcza jeśli dotyczy czegoś tak ważnego jak adres e-mail. Ale nie martw się, istnieje rozwiązanie. W zależności od tego, które hasło zgubiłeś lub zapomniałeś, mamy kilka kroków, które możesz wypróbować.

Jak zmienić główny adres e-mail na Facebooku bez hasła do Facebooka?

Aby rozwiązać ten problem, musisz najpierw odzyskać hasło do Facebooka. Oto jak to się robi:

 1. Wejdź na //www.facebook.com/.

 2. Kliknij opcję „Nie pamiętasz hasła?” pod przyciskiem Zaloguj.

 3. Przeniesie Cię do nowej zakładki, w której powinieneś wpisać swój adres e-mail.

  Notatka: Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uzyskać dostępu do poczty e-mail, możesz zamiast tego wpisać swój numer telefonu.

 4. Facebook automatycznie wyśle ​​Ci kod resetowania na Twój e-mail.

Za pomocą kodu będziesz mógł ponownie uzyskać dostęp do swojego profilu. Facebook od razu przeniesie Cię do sekcji Ustawienia, gdzie będziesz mógł wpisać nowe hasło. Po wykonaniu tych kroków możesz przejść do zmiany podstawowego adresu e-mail, postępując zgodnie z instrukcjami, które opisaliśmy powyżej.

Gdy zmienisz hasło, Facebook da Ci możliwość wylogowania się ze wszystkich innych urządzeń, na których byłeś wcześniej zalogowany. Wybór należy do Ciebie, ale radzimy to zrobić na wypadek, gdyby ktoś inny miał dostęp do Twojego konta.

Jak zmienić główny adres e-mail na Facebooku bez hasła e-mail?

Jeśli hasło, którego nie pamiętasz, należy do Twojego adresu e-mail, może to być duża niedogodność.

Technicznie rzecz biorąc, jedynym momentem, w którym faktycznie będziesz potrzebować hasła do poczty e-mail w tym procesie, jest konieczność potwierdzenia e-maila autoryzacyjnego, który wysłał Ci Facebook. Ale jeśli jesteś już zalogowany, nie masz problemu.

Oczywiście proces odzyskiwania hasła do poczty e-mail będzie się nieco różnić w zależności od typu posiadanej poczty (Gmail, Hotmail lub Yahoo). Jeśli masz numer telefonu lub pomocniczy adres e-mail powiązany z podstawowym adresem e-mail, możesz go łatwo odzyskać.

W każdym razie otrzymasz kod weryfikacyjny, tak jak z Facebooka, aby uzyskać dostęp do poczty e-mail. Po utworzeniu nowego hasła możesz wrócić, aby zmienić swój główny adres e-mail na Facebooku.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego nie mogę zmienić mojego głównego adresu e-mail na Facebooku?

Chociaż ten problem nie występuje często, czasami może się zdarzyć. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zmienić podstawowego adresu e-mail na Facebooku, spróbuj wykonać jeden z następujących kroków:

• Dodaj kolejny adres e-mail. W przypadkach, gdy główny adres e-mail, którego chcesz użyć, jest już połączony z innym kontem na Facebooku, może być konieczne połączenie konta z innym adresem e-mail.

• Sprawdź swój spam lub zakładkę społecznościową na swojej stronie e-mail. Czasami powiadomienia z Facebooka trafiają prosto do spamu.

• Przeczekaj. Jeśli nic nie działa, spróbuj kilka razy odświeżyć swoją stronę i poczekaj, aż Facebook wyśle ​​Ci e-mail weryfikacyjny.

Jak usunąć mój główny adres e-mail na Facebooku?

Aby zmienić swój podstawowy adres e-mail na Facebooku, musisz również usunąć ten, którego już nie będziesz używać.

• Otwórz Facebooka.

• Przejdź bezpośrednio do Ustawień w prawym górnym rogu ekranu.

• Stamtąd przejdź do Ustawienia i prywatność.

• Przejdź do sekcji Kontakt w Ogólnych ustawieniach konta.

• Dodaj nowy adres e-mail, który zastąpi stary.

• Po zakończeniu kliknij opcję Usuń obok starej wiadomości e-mail.

To w zasadzie wszystko. Teraz możesz połączyć swój nowy e-mail z kontem na Facebooku.

Aktualizuj swoje konto na Facebooku, aby uzyskać optymalne wrażenia

Teraz wiesz, jak zmienić swój podstawowy adres e-mail na Facebooku na wszystkich urządzeniach. Nauczyłeś się również, co zrobić, gdy zapomnisz któregoś ze swoich haseł. Zawsze dobrze jest zaktualizować swoje dane kontaktowe w mediach społecznościowych. Naszą ostatnią radą jest upewnienie się, że Twoje konta w mediach społecznościowych są powiązane z właściwym adresem e-mail i numerem telefonu.

Czy kiedykolwiek zmieniłeś lub usunąłeś swój główny adres e-mail na Facebooku? Czy wykonałeś kroki opisane w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!