Jak zmienić pole podstawowe w Airtable?

Airtable staje się ostatnio coraz bardziej popularny – i nie bez powodu. To inteligentne narzędzie, które umożliwia firmom i organizacjom łatwe zarządzanie różnymi operacjami i informacjami. Daje również użytkownikom możliwość pracy z arkuszem kalkulacyjnym z większą gamą bogatych funkcji w porównaniu z Arkuszami Google.

Jak zmienić pole podstawowe w Airtable?

Jeśli korzystasz z Airtable od jakiegoś czasu, być może zauważyłeś, że podstawowe pole się nie zmienia. Ale czy istnieje możliwość jego edycji? Dowiesz się w tym artykule, więc czytaj dalej.

Jaka jest główna kolumna w Airtable?

Osoby zaznajomione z Airtable prawdopodobnie wiedzą coś o głównych kolumnach. Ale co oznacza termin? Kolumna podstawowa lub pole podstawowe to pierwsza kolumna w arkuszu kalkulacyjnym Airtable, reprezentująca dane lub rekordy. Jeśli użytkownicy chcą połączyć dwie tabele, nazwa pola podstawowego będzie oznaczać informacje w arkuszu.

Na przykład pole podstawowe może pokazywać imię użytkownika, jeśli zaimportuje on plik CSV do Airtable.

Ogólnie rzecz biorąc, kolumny główne są oparte na tekście, ale mogą również zawierać daty, liczby, formuły, numery automatyczne itp. Pamiętaj, że te pola nie obsługują załączników, zestawień, pól wyboru itp.

Chociaż możliwe jest przenoszenie i usuwanie innych kolumn, tak nie jest w przypadku pola podstawowego.

Jak zmienić swoje główne pole w Airtable?

Jak już wiesz, pole podstawowe oznacza dane w tabeli. Więc jeśli nie podoba ci się jego nazwa, czy możesz po prostu przenieść inne pole w górę, aby było to kolumna podstawowa? Niestety nie jest to możliwe.

Możesz jednak przenieść dane do innej kolumny i wybrać inną nazwę, która będzie je reprezentować. Nie jest to trudne, pod warunkiem, że dokładnie przestrzegasz procesu:

 1. Otwórz stół powietrzny.
 2. Zobaczysz arkusz kalkulacyjny i kolumnę podstawową. Stuknij w przycisk „+” po prawej stronie kolumn.

 3. Wybierz typ pola. Pamiętaj, że większość użytkowników woli wybrać „Tekst jednowierszowy”.

 4. Nazwij to nowe pole, jak chcesz.

 5. Wybierz wszystkie dane z kolumny podstawowej.

 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby skopiować.

 7. Przejdź do nowo utworzonej kolumny, kliknij prawym przyciskiem myszy pierwszą komórkę pod nazwą pola, aby wkleić.

Nowo utworzona kolumna będzie teraz zawierała dane z pola podstawowego. Jednak zostanie nazwany tak, jak chciałeś.

Jak mogę dostosować pole podstawowe?

Chociaż nie można usunąć pola podstawowego, nadal można je dostosować. Na przykład, czy wiesz, że Airtable pozwala swoim użytkownikom dostosować tę kolumnę, zmieniając jej główną funkcję? Zamiast być tekstowym, to pole może zawierać daty, liczby itp. Jeśli szukałeś rozwiązania, które pomoże Ci zmienić format pola podstawowego, oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz stół powietrzny.
 2. Kliknij strzałkę skierowaną w dół po prawej stronie nazwy pola podstawowego.

 3. Stuknij w „Dostosuj kartę pola”. To najprawdopodobniej pierwsza opcja.

 4. Zobaczysz niebieskawą zakładkę z typem pola. Naciśnij znajdującą się obok niego strzałkę skierowaną w dół.

 5. Wybierz nowy typ pola.

 6. Zakończ, naciskając przycisk „Zapisz”.

Załóżmy, że Twoje główne pole było wcześniej oparte na tekście. Jeśli zaktualizowałeś go do „data”, kolumna wyświetli teraz format daty po naciśnięciu komórki pod nazwą. Ta zgrabna funkcja umożliwia użytkownikom wydajniejsze zapisywanie różnego rodzaju danych.

Pamiętaj, że pole podstawowe obsługuje tylko te funkcje, które możesz wybrać. Nie możesz wybrać załączników, zestawień, pól zliczania itp.

Jak mogę usunąć pola w Airtable?

Jeśli Twój arkusz kalkulacyjny Airtable zawiera niepotrzebne dane, istnieje prosty sposób na usunięcie takich pól. Pamiętaj, że Airtable nie pozwala użytkownikom na usunięcie pola podstawowego. Aby usunąć inne pola, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz stół powietrzny.
 2. Znajdź pole, które chcesz usunąć.
 3. Kliknij strzałkę skierowaną w dół po prawej stronie pola.

 4. Przewiń w dół do „Usuń pole”.

Otóż ​​to! Usunąłeś nadmiarowe pole z arkusza kalkulacyjnego Airtable. Nie będzie już bałaganić arkusza, a zarządzanie pozostałymi kolumnami będzie bardziej wydajne.

Ale co, jeśli musisz usunąć wiele pól? Na przykład zaimportowałeś arkusz kalkulacyjny z ponad 100 kolumnami i musisz usunąć połowę pól. Czy jest na to sposób?

Niestety na razie nie ma możliwości wykonywania tej funkcji na wielu polach. Nawet jeśli uda Ci się zaznaczyć wszystkie pola, które chcesz usunąć, same odznaczą się, gdy spróbujesz je usunąć.

Airtable zdaje sobie sprawę, że jest to problem dla wielu użytkowników, więc mogą coś z tym zrobić w najbliższej przyszłości.

Jak poruszać polami w Airtable?

Do tej pory już wiesz, że nie możesz przenieść głównego pola w Airtable. Czy to oznacza, że ​​nie możesz przenosić również innych pól? Na szczęście tak nie jest. Możesz łatwo przenieść wszystkie inne pola, wykonując poniższe czynności:

 1. Uruchom Airtable.
 2. Znajdź pole, które chcesz przenieść.
 3. Kliknij go i przeciągnij w miejsce, w którym chcesz go zatrzymać.
 4. Upuść pole, kiedy będziesz gotowy.

Jeśli chcesz przenieść wiele rekordów, oto jak to zrobić:

 1. Stuknij w numer obok pierwszej komórki.
 2. Naciśnij i przytrzymaj „Shift” na klawiaturze i wybierz numer ostatniej komórki.
 3. Przeciągnij te komórki i upuść je tam, gdzie chcesz.

Warto wspomnieć, że niektórzy użytkownicy Airtable mają problemy z tą funkcją. Mianowicie nie działa we wszystkich przeglądarkach. Na przykład możesz przenieść komórki z Safari na iPhonie, ale nie z Chrome na komputerze. Jeśli tak się stanie, spróbuj z inną przeglądarką. Najprawdopodobniej będzie to problem z samą wybraną przeglądarką.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy jest coś, czego nie omówiliśmy w odniesieniu do pól Airtable? Jeśli tak, przeczytaj następną sekcję, aby znaleźć odpowiedzi na najpopularniejsze pytania.

1. Czym są pola w stole do airtable?

Wszystkie arkusze kalkulacyjne Airtable zawierają pola lub kolumny, z których podstawowe to „Nazwa”, „Notatki” i „Załącznik”. Te pola zawierają istotne informacje, które pomogą Ci zorganizować i zarządzać firmą.

Każde z pól może być innego typu, określając rodzaj informacji, jakie użytkownicy mogą tam wpisywać. Na przykład możesz wybrać opcję „Zakładka pojedynczego wiersza”, aby uzyskać krótszy tekst. Większość ludzi używa tej funkcji do pisania imion. Co więcej, możesz wybrać zakładkę „Notatki”, aby uzyskać dłuższe, cenne dane.

Jeśli chcesz dodać do arkusza kalkulacyjnego załączone dokumenty, po prostu prześlij je w polu „Załącznik”.

Inne typy pól to daty, pole wyboru, pojedynczy wybór, wielokrotny wybór, adres URL, ocena, liczby i waluty.

2. Czy możesz użyć formuły w polu podstawowym?

Chociaż istnieją pewne rodzaje informacji, których nie obsługuje pole podstawowe, formuła nie jest jedną z nich. To powiedziawszy, użytkownicy mogą używać formuł w polu podstawowym, aby kompilować rekordy z innych pól i przechowywać je pod jedną nazwą.

Pamiętaj, że uczenie się formuł wymaga praktyki, zwłaszcza jeśli Twoim celem jest używanie złożonych formuł IF z wieloma wierszami. Choć mogą wyglądać onieśmielająco, sztuczka polega na tym, aby były tak proste, jak to tylko możliwe.

Zastanów się, co chcesz osiągnąć za pomocą formuły i zapisz polecenie na kartce papieru w celach informacyjnych. Następnie spróbuj podzielić polecenie na różne sekcje, które pozwolą Ci utworzyć formułę.

3. Co to jest widok siatki w Airtable?

Airtable oferuje różne typy widoków, w tym widok siatki, domyślny rodzaj widoku. Widok siatki pokazuje wyraźnie wiersze i kolumny lub rekordy i pola, umożliwiając użytkownikom zobaczenie wszystkiego na pierwszy rzut oka. Z takim widokiem możliwe jest nawet kopiowanie nowych informacji z innego podobnego programu.

Oprócz widoku siatki istnieją również inne typy. Widok kalendarza jest przydatny, gdy użytkownicy potrzebują przejrzystego wyświetlania wszystkich wydarzeń. Widok galerii jest zwykle używany do obrazów, podczas gdy widok Kanban umożliwia użytkownikom wyświetlanie ich zadań jako dużych kart.

Użytkownicy Airtable mogą wypróbować wszystkie te widoki, aby określić, który typ najbardziej odpowiada potrzebom ich firmy.

4. Czy pole klucza podstawowego musi być pierwszym polem w tabeli?

Jeśli chodzi o Airtable, pole podstawowe jest zawsze pierwszym polem w każdej tabeli.

5. Czy możesz połączyć się między bazami w Airtable?

Po uruchomieniu Airtable możesz zauważyć różne ikony, z których każda reprezentuje jedną bazę. Bazy te zawierają cenne informacje do zarządzania i organizowania biznesu lub innych codziennych zadań. Dzięki opcji Airtable Sync użytkownicy mogą synchronizować dane z dwóch różnych baz.

Łatwy w obsłudze stół powietrzny

Jako narzędzie wyposażone w wiele funkcji, Airtable ułatwia zarządzanie różnymi zadaniami. Dla lepszego wyświetlania rekordów każda kolumna może mieć określoną nazwę. Użytkownicy mogą również wybrać określony typ pola. Chociaż nadal nie można usunąć pola podstawowego, istnieją sposoby na przeniesienie danych z niego do innych pól lub zmianę jego typu. Po prostu wykonaj czynności, które tutaj opisaliśmy, a nie będziesz mieć żadnych problemów.

Czy próbowałeś już Airtable? Jakie funkcje uważasz za najbardziej przydatne? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.