Jak zmienić adres „Odpowiedz na” wiadomości e-mail w programie Outlook

Jeśli wybierasz się na wakacje lub przez jakiś czas będziesz poza zasięgiem, zmiana adresu zwrotnego na e-mail może być przydatnym sposobem na utrzymywanie kontaktu. Proces jest prosty, gdy wiesz, jak to zrobić, ale ponieważ jest to Microsoft, nie jest tak prosty, jak mógłby być.

Jak zmienić adres „Odpowiedz na” wiadomości e-mail w programie Outlook

Na przykład, jeśli wysyłasz wiadomość e-mail z pracy, ale nie masz dostępu do poczty służbowej, ale będziesz mieć dostęp do swojej osobistej poczty e-mail, możesz wysłać wiadomość e-mail z pracy i poprosić odbiorcę o odpowiedź do domu. Jest to jeden z wielu powodów, dla których może być konieczna zmiana odpowiedzi na adres na wiadomości e-mail w programie Outlook 2016.

Jeśli chcesz zmienić adres „Odpowiedz do” dla wiadomości e-mail w Outlooku, ten samouczek jest dla Ciebie.

Zmień odpowiedź na adres w programie Outlook 2016

Jeśli Ty lub Twoja organizacja korzystacie z serwerów Microsoft Exchange, użytkownicy nie mogą trwale zmienić odpowiedzi na adres w programie Outlook. Możesz modyfikować odpowiedzi na adresy dla poszczególnych e-maili, ale nie możesz tego ustawiać na stałe. Jeśli korzystasz z Exchange, będziesz musiał skontaktować się ze swoim zespołem IT.

Zazwyczaj zmieniasz odpowiedź na adres na pojedynczy e-mail lub kilka e-maili i to by było na tyle. Jeśli jednak chcesz na stałe dodać lub zmienić odpowiedź na adres, możesz to zrobić, chyba że używasz Exchange, jak już wspomniano.

Zmień odpowiedź na adres dla każdego e-maila

Jeśli potrzebujesz zmienić adres tylko dla jednego lub dwóch e-maili, możesz dokonać zmiany w każdym indywidualnym e-mailu.

 1. Otwórz nową wiadomość e-mail w Outlooku.
 2. Wybierać Opcje >Bezpośrednie odpowiedzi do na wstążce.
 3. Zaznacz pole obok Wyślij odpowiedzi do jeśli nie jest już zaznaczone i uderzył Wybierz nazwy. Menu właściwości programu Outlook
 4. Wybierz adres e-mail z listy lub użyj ; i wpisz adres e-mail w polu. Jeśli używasz wielu adresów e-mail, oddziel je znakiem „;”.
 5. Upewnij się, że wszystkie adresy są wymienione w polu obok Odpowiedź do na dole okna. Uderzyć Odpowiedź do jeśli ich nie dodają.
 6. Wybierać ok oraz Blisko aby wrócić do e-maila.
 7. ten Bezpośrednie odpowiedzi do pole powinno pozostać szare, jeśli jest prawidłowo skonfigurowane.
 8. Wypełnij i wyślij wiadomość e-mail w normalny sposób.

Możesz użyć tej metody tyle razy, ile chcesz i dodać tyle odpowiedzi na adresy, ile chcesz. Obowiązują jednak normalne zasady użyteczności, staraj się nie uwzględniać każdej znanej Ci osoby i tworzyć niekończące się łańcuchy e-maili. Nikt tego nie lubi.

Zmień odpowiedź na adres na stałe w Outlook 2016

Jeśli chcesz, aby wszystkie odpowiedzi e-mail na stałe były dostarczane do innej skrzynki odbiorczej, możesz to zrobić. Plusem jest to, że po ustawieniu nie musisz podawać adresów za każdym razem, gdy wysyłasz wiadomość. Minusem jest to, że możesz podać tylko jeden adres e-mail, a nie wiele adresów.

Aby trwale zmienić adres odpowiedzi, musisz zagłębić się w ustawienia konta Outlook.

 1. Otwórz Outlooka i wybierz Plik.Menu główne programu Outlook
 2. Wybierać Ustawienia konta oraz Ustawienia konta. Ustawienia konta
 3. Wybierz E-mail i adres e-mail, który chcesz zmodyfikować.
 4. Wybierać Zmiana z opcji i Więcej ustawień przycisk po prawej stronie.
 5. Dodaj adres e-mail w polu obok Odpowiedz na e-mail i wybierz ok.
 6. Wybierać Następny i zamknij Test okno.
 7. Wybierać Skończyć i zamknij ekran Konto e-mail.

Teraz, gdy wyślesz e-maile, wszelkie odpowiedzi będą na stałe kierowane na adres podany w kroku 5.

Ustaw odpowiedź poza biurem w Outlooku 2016

Jeśli wolisz wyjechać na wakacje bez martwienia się o pocztę e-mail lub pracę, może po prostu łatwiej ustawić odpowiedź poza biurem. To jest odpowiedź w puszkach dla każdego, kto wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z informacją, że Cię tam nie ma i wróci w określonym dniu. W pracy lub w szkole jest to uprzejmość, z której należy korzystać zawsze, gdy nie ma Cię w pobliżu, aby odpowiadać na e-maile.

 1. Otwórz Outlooka i wybierz Plik. Menu główne programu Outlook
 2. Wybierać Odpowiedzi automatyczne pod spodem Ustawienia konta. Ustawienia konta Outlook
 3. Teraz wybierz Wysyłaj automatyczne odpowiedzi , ustaw datę i godzinę rozpoczęcia/zakończenia, utwórz wiadomość e-mail lub użyj szablonu organizacyjnego, a następnie wybierz ok. Automatyczne odpowiedzi programu Outlook

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to pamiętać o wyłączeniu go po powrocie. Przydatne może być utworzenie wpisu w kalendarzu przypominającego o tym po powrocie. Jeśli jesteś podobny do mnie, zapomnisz, a kolega przypomni ci lub, co gorsza, twój szef będzie krzyczał na ciebie, abyś to wyłączył!

Korzystanie z Outlooka

Zmiana odpowiedzi na adres w Outlooku jest dość łatwa. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz z miasta, czy po prostu chcesz ustawić ogólną odpowiedź na e-mail, teraz wiesz, jak dostosować te ustawienia.

Czy udało Ci się zmienić swój adres zwrotny? Podziel się swoimi doświadczeniami poniżej.